× ZAMKNIJ

STWÓRZ SWÓJ PROFIL KLIENTA

DOŁĄCZ DO ZAUFANEJ
SPOŁECZNOŚCI LOGOSTOUROWICZÓW!
Stwórz profil przy użyciu adresu e-mail

Administratorem danych jest Biuro Turystyki ZNP LogosTour Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 31/33, 00-379 Warszawa, adres e-mail: biuro@logostour.pl. Kontakt do inspektora ochrony danych – e-mail: iod@logostour.pl. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z utworzeniem konta w serwisie www.logostour (usługa świadczona drogą elektroniczną) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako RODO) oraz otrzymywania newslettera – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane osobowe dla pierwszego z celów będą przetwarzane do czasu rozwiązania umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, natomiast dla drugiego celu – do czasu wycofania zgody. Dane osobowe mogą być ujawnione pracownikom lub współpracownikom administratora danych, jak też podmiotom udzielającym wsparcia temu administratorowi na zasadzie zleconych usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla celów marketingu bezpośredniego. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest zgoda, ma Pani/Pan prawo wycofania zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. W zakresie, w jakim Pani/Pana dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Pani/Panu także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Pani/Pana danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Może Pani/Pan przesłać te dane innemu administratorowi danych. Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
POTWIERDŹ SWOJEGO MAILA
Dziękujemy za rejestrację. Aby kontynuować potwierdź wiadomość, którą wysłaliśmy na Twoją skrzynkę mailową:
example@gmail.com

Nie otrzymałeś wiadomości? Sprawdź skrzynkę SPAM.

WSPOMNIENIA ZAMKNIĘTE
W ZDJĘCIACH

NIEZWYKŁE MIEJSCA,
I WSPANIAŁE WAKACJE

DOŁĄCZ DO ELITARNEJ
GRUPY PASJONATÓW
PODRÓŻY

Pierwotne piękno Kenii i Tanzanii

×
16-01-2017
Wyjazd do Kenii i Tanzanii jest prawdziwym rarytasem dla wszystkich podróżników kochających przyrodę. To podróż w najciekawsze zakątki, która jest niepowtarzalną okazją do podziwiania naturalnego środowiska dzikich zwierząt i zagłębienia się w codzienność tutejszych mieszkańców. Każdy dzień spędzony w tym miejscu przyniesie inną przygodę!

Każdy wyjazd z LogosTour jest zapewnieniem tego wszystkiego, czego oczekuje miłośnik przyrody, pasjonata kultury i wielbiciel wszystkich smaków świata. Nasza wycieczka do Afryki daje możliwość obcowania z dziką przyrodą, podczas pobytu w najpiękniejszych parkach narodowych, ale nie tylko. Bogaty program wycieczki oprócz safari pełnego egzotycznych zwierząt zapewnia wiele innych nietuzinkowych atrakcji, takich jak na przykład piknik na dnie krateru w rezerwacie Ngorongoro. Z kolei odwiedziny w wiosce Masajów są okazją do podejrzenia życia mieszkańców i zapoznania się z codziennością tamtejszej ludności. Nakuru to ogromne, słone jezioro uznawane za jedno z najpiękniejszych miejsc w Afryce. To doskonałe miejsce do życia dla różnorodnych gatunków zwierząt. Swoje królestwo mają tu flamingi, dlatego to one stały się symbolem Nakuru. To trzeba zobaczyć! Ostatnim przystankiem jest Zanzibar – wyspa pachnąca przyprawami. Wypoczynek na plaży nad Oceanem Indyjskim to zasłużone zwieńczenie egzotycznej podróży. Mimo licznych wycieczek w stronę tego tajemniczego i dzikiego kontynentu, Afryka wciąż pozostaje dzika i nieodkryta, co nieustannie przyciąga szeroką rzeszę wielbicieli egzotycznych podróży. Co jeszcze można zobaczyć podczas naszej podróży do Afryki?

Nairobi
Stolica ta położona jest na wysokości 1800 m n.p.m. u źródeł rzeki Athiw i odnóża gór Aberdare. To idealny przykład afrykańskiej metropolii, dlatego życie to czy się tu bardzo aktywnie. Bardzo interesującym i licznie odwiedzanym miejscem Nairobi jest Muzeum Narodowe, które w swoich zbiorach posiada eksponaty archeologiczne, krajoznawcze i etnograficzne. Na trasie wycieczki można odwiedzić także budynek parlamentu, mauzoleum pierwszego prezydenta niepodległej Kenii – Jomo Kenyatty, centrum konferencyjne, ratusz oraz uniwersytet. Wizyta w Giraffe Center będzie świetną szansą na zaprzyjaźnienie się z niesamowitymi żyrafami.  Kontaktu z bogatą kulturą i tradycjami mieszkańców Kenii można doświadczyć podczas spaceru po skansenie Bomas, w którym odtworzono egzotyczne wioski m.in. Masajów, plemion Kikuju, Taita, Mijikenda, Luo, Kisii. Prawdziwą atmosferę Nairobi można poczuć na popularnym masajskim bazarze, który zaopatrzony jest w tradycyjne wyroby, zwłaszcza wielobarwną biżuterię.

Masai Mara
To najbardziej znany i najchętniej odwiedzany park narodowy Kenii. Od 1977 roku jest obszarem chronionym. Zamieszkiwany jest przez Masajów, którzy są jednym z nielicznych naturalnych plemion osadzonych na tych terenach. Ich tradycyjny sposób życia prowadzony jest niemalże od czasów kamienia. Osada zlokalizowana jest w pobliżu wejścia do Parku Masai Mara, który od dawna utrzymuje swój naturalny i nietknięty charakter, dlatego tak chętnie odwiedzany jest przez turystów  z całego świata. Najlepiej przybyć tu między lipcem a październikiem, wówczas do rezerwatu wyruszają stada zebr, bawołów i antylop gnu. Masai Mara to także dom dla lwów, gepardów i leopardów. Można zobaczyć tu też liczne krokodyle, hipopotamy, małpy.

Park Narodowy Serengeti
Zajmuje on powierzchnię aż 15 tys.km2 a jego nazwa oznacza „bezkresna równinę”.  Jest prawdziwą ostoją nienaruszonej przyrody. Park ten obejmuje głównie tereny sawanny, na której można podziwiać dziką przyrodę, w tym tak zwaną „wielką piątkę”. Park ten należy do najważniejszych parków Afryki i najlepiej chronionych miejsc kontynentu. Wszystko to za sprawą bogactwa gatunków dzikich zwierząt, roślin oraz wspaniałych krajobrazów. W Serengeti występuje też najwyższa koncentracja wielkich ssaków na naszej planecie. Żyje tu największe skupisko lwów na kontynencie, występują tu niemal wszystkie gatunki najczęściej kojarzone z Afryką.

Stone Town

Nazywane także Zanzibar Town, czy Zanzibar City. Stone Town znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Miasto do dziś zachowało swój orientalny charakter – meczety, pałac sułtana. Żyje tu ponad 200 tysięcy osób, a codziennie przyjeżdża tu drugie tyle, ponieważ jest głównym punktem komunikacyjnym i handlowym. W przeszłości było ono największym miastem we wschodniej części Afryki, dzisiaj jest administracyjną stolicą Archipelagu Zanzibarskiego. Najstarsza część miasta tworzy niesamowicie nastrojowy labirynt wąskich uliczek pełnych pachnących straganów i licznych sklepików z lokalnymi specjałami. Chcąc zatopić się w magicznej atmosferze tego miejsca, koniecznie trzeba się tu wybrać na spacer.
BIURO NAGRADZANE
Złota Statuetka – Lider Polskiego Biznesu
Kryształowy Globus – nagroda Fair Play polskiej turystyki
Gazela Biznesu
Róża Kolumba
Lider Polskiej Turystyki
Ambasador Polskiej Gospodarki
Laur Klienta – Podróże dla Koneserów