PIERWOTNE PIĘKNO KENII I TANZANII

PIERWOTNE PIĘKNO KENII I TANZANII

Wyjazd do Kenii i Tanzanii jest prawdziwym rarytasem dla wszystkich podróżników kochających przyrodę.

Wyjazd do Kenii i Tanzanii jest prawdziwym rarytasem dla wszystkich podróżników kochających przyrodę. To podróż w najciekawsze zakątki, która jest niepowtarzalną okazją do podziwiania naturalnego środowiska dzikich zwierząt i zagłębienia się w codzienność tutejszych mieszkańców. Każdy dzień spędzony w tym miejscu przyniesie inną przygodę!

Każdy wyjazd z LogosTour jest zapewnieniem tego wszystkiego, czego oczekuje miłośnik przyrody, pasjonata kultury i wielbiciel wszystkich smaków świata. Nasza wycieczka do Afryki daje możliwość obcowania z dziką przyrodą, podczas pobytu w najpiękniejszych parkach narodowych, ale nie tylko. Bogaty program wycieczki oprócz safari pełnego egzotycznych zwierząt zapewnia wiele innych nietuzinkowych atrakcji, takich jak na przykład piknik na dnie krateru w rezerwacie Ngorongoro. Z kolei odwiedziny w wiosce Masajów są okazją do podejrzenia życia mieszkańców i zapoznania się z codziennością tamtejszej ludności. Nakuru to ogromne, słone jezioro uznawane za jedno z najpiękniejszych miejsc w Afryce. To doskonałe miejsce do życia dla różnorodnych gatunków zwierząt. Swoje królestwo mają tu flamingi, dlatego to one stały się symbolem Nakuru. To trzeba zobaczyć! Ostatnim przystankiem jest Zanzibar – wyspa pachnąca przyprawami. Wypoczynek na plaży nad Oceanem Indyjskim to zasłużone zwieńczenie egzotycznej podróży. Mimo licznych wycieczek w stronę tego tajemniczego i dzikiego kontynentu, Afryka wciąż pozostaje dzika i nieodkryta, co nieustannie przyciąga szeroką rzeszę wielbicieli egzotycznych podróży. Co jeszcze można zobaczyć podczas naszej podróży do Afryki?

Nairobi
Stolica ta położona jest na wysokości 1800 m n.p.m. u źródeł rzeki Athiw i odnóża gór Aberdare. To idealny przykład afrykańskiej metropolii, dlatego życie to czy się tu bardzo aktywnie. Bardzo interesującym i licznie odwiedzanym miejscem Nairobi jest Muzeum Narodowe, które w swoich zbiorach posiada eksponaty archeologiczne, krajoznawcze i etnograficzne. Na trasie wycieczki można odwiedzić także budynek parlamentu, mauzoleum pierwszego prezydenta niepodległej Kenii – Jomo Kenyatty, centrum konferencyjne, ratusz oraz uniwersytet. Wizyta w Giraffe Center będzie świetną szansą na zaprzyjaźnienie się z niesamowitymi żyrafami.  Kontaktu z bogatą kulturą i tradycjami mieszkańców Kenii można doświadczyć podczas spaceru po skansenie Bomas, w którym odtworzono egzotyczne wioski m.in. Masajów, plemion Kikuju, Taita, Mijikenda, Luo, Kisii. Prawdziwą atmosferę Nairobi można poczuć na popularnym masajskim bazarze, który zaopatrzony jest w tradycyjne wyroby, zwłaszcza wielobarwną biżuterię.

Masai Mara
To najbardziej znany i najchętniej odwiedzany park narodowy Kenii. Od 1977 roku jest obszarem chronionym. Zamieszkiwany jest przez Masajów, którzy są jednym z nielicznych naturalnych plemion osadzonych na tych terenach. Ich tradycyjny sposób życia prowadzony jest niemalże od czasów kamienia. Osada zlokalizowana jest w pobliżu wejścia do Parku Masai Mara, który od dawna utrzymuje swój naturalny i nietknięty charakter, dlatego tak chętnie odwiedzany jest przez turystów  z całego świata. Najlepiej przybyć tu między lipcem a październikiem, wówczas do rezerwatu wyruszają stada zebr, bawołów i antylop gnu. Masai Mara to także dom dla lwów, gepardów i leopardów. Można zobaczyć tu też liczne krokodyle, hipopotamy, małpy.

Park Narodowy Serengeti
Zajmuje on powierzchnię aż 15 tys.km2 a jego nazwa oznacza „bezkresna równinę”.  Jest prawdziwą ostoją nienaruszonej przyrody. Park ten obejmuje głównie tereny sawanny, na której można podziwiać dziką przyrodę, w tym tak zwaną „wielką piątkę”. Park ten należy do najważniejszych parków Afryki i najlepiej chronionych miejsc kontynentu. Wszystko to za sprawą bogactwa gatunków dzikich zwierząt, roślin oraz wspaniałych krajobrazów. W Serengeti występuje też najwyższa koncentracja wielkich ssaków na naszej planecie. Żyje tu największe skupisko lwów na kontynencie, występują tu niemal wszystkie gatunki najczęściej kojarzone z Afryką.

Stone Town

Nazywane także Zanzibar Town, czy Zanzibar City. Stone Town znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Miasto do dziś zachowało swój orientalny charakter – meczety, pałac sułtana. Żyje tu ponad 200 tysięcy osób, a codziennie przyjeżdża tu drugie tyle, ponieważ jest głównym punktem komunikacyjnym i handlowym. W przeszłości było ono największym miastem we wschodniej części Afryki, dzisiaj jest administracyjną stolicą Archipelagu Zanzibarskiego. Najstarsza część miasta tworzy niesamowicie nastrojowy labirynt wąskich uliczek pełnych pachnących straganów i licznych sklepików z lokalnymi specjałami. Chcąc zatopić się w magicznej atmosferze tego miejsca, koniecznie trzeba się tu wybrać na spacer.

footer-phone
Infolinia i rezerwacja:
801 011 864
pon.-pt.: 9:00 - 17:00
sob.: NIECZYNNE
footer-pin
Oddziały i biura sprzedaży LogosTour: