PIĘKNE MIASTA I CUDA NATURY W STANACH ZJEDNOCZONYCH (USA). STOLICE STANÓW

USA - PIĘKNE MIASTA I CUDA NATURY. STOLICE STANÓW W USA.

Krajobrazy z westernów, Wielki Kanion, Miasto Aniołów - USA to kraj na wiele podróży, który potrafi oczarować i zapaść głęboko w serce. Stany Zjednoczone zajmują ogromny obszar, na którym znajduje się wiele miejsc wartych zobaczenia. Przedstawiamy przekrój atrakcji, które powinny zainteresować każdego turystę.
 

First Image

WIELKIE MIASTA USA

Do najbardziej znanych metropolii w USA należy zaliczyć Nowy Jork, Los Angeles, San Francisco, Las Vegas, Dallas, Nowy Orlean, Orlando, Waszyngton oraz Filadelfię. W każdym z miast zobaczymy zabytki i nowoczesne drapacze chmur.
 
W Nowym Jorku obowiązkowo trzeba zwiedzić Manhattan, wjechać na szczyt Empire State Building, skąd można podziwiać panoramę miasta, czy też przejść się 5. Aleją i Wall Street, zwiedzić katedrę św. Patryka oraz odpocząć w Central Parku. Nie brakuje tu rozrywek kulturalnych, które zapewni nam Broadway czy Metropolitan Opera.
 
W Chicago, w stanie Illinois, położonym nad jeziorem Michigan, turyści powinni zobaczyć zabytkową Wieżę Wodną, szeroki bulwar z drapaczami chmur, przejść się po Michigan Avenue czy Magnificent Mile, wjechać na szczyt Willis Tower (trzeciego co do wielkości budynku w USA, mającego 110 pięter) albo zwiedzić Muzeum Historii Naturalnej i Art Institute of Chicago.
 
San Francisco słynie z przebiegających niemalże pionowo w górę i w dół ulic czy imponującego mostu Golden Gate. W planie zwiedzania powinno się znaleźć Civic Center z ratuszem, Market Street, przejażdżka tramwajem kablowym na wzgórza miasta, Lombard Street oraz rejs po zatoce San Francisco, z widokiem na wyspę Alcatraz.
 
Miasto Aniołów, jak nazywane jest Los Angeles, to stolica amerykańskiej kinematografii. Nieopodal znajduje się Hollywood, gdzie na bulwarze gwiazd można spotkać znane osoby kina i telewizji. Przed Chińskim Teatrem warto zobaczyć odciski dłoni i stóp największych aktorów. Niezwykłe przeżycia zapewni przejazd luksusową ulicą Rodeo Drive w Beverly Hills oraz przystanek przy Dolby Theatre, gdzie co roku odbywa się gala wręczenia Oscarów.
 
Stan Nevada słynie z hazardu, a mekką wszystkich graczy pozostaje niezmiennie Las Vegas, gdzie można dać się ponieść gorączce gry w ruletkę, w karty czy na automatach. Imponujące grające fontanny przed hotelem Bellagio, kopia centrum Wenecji z kanałem i gondolierami w hotelu The Venetian oraz sztuczny wybuchający wulkan koło hotelu Mirage, to tylko niektóre z atrakcji Las Vegas.
 
W Nowym Orleanie, u ujścia rzeki Missisipi, powinniśmy zobaczyć Dzielnicę Francuską o unikalnej architekturze, zaś w Jacksonville na Florydzie odpocząć nad Zatoką Meksykańską. Symbolem Waszyngtonu, stolicy Stanów Zjednoczonych, jest Biały Dom, czyli siedziba prezydenta Stanów Zjednoczonych. Wśród punktów zwiedzania miasta powinna znaleźć się główna jego promenada - The Mall oraz mauzoleum Abrahama Lincolna, Biblioteka Kongresu i siedziba parlamentu - Kapitol.

First Image

CUDA NATURY W USA

Charakterystycznym dla USA miejscem jest Park Narodowy Mount Rushmore, gdzie w skalnym zboczu artysta wyrzeźbił wielkie głowy czterech prezydentów Stanów Zjednoczonych. Malownicze widoki zapewni wizyta w Parku Narodowym Devils Tower czy w Górach Skalistych, gdzie górskie pustkowia tworzą przepiękne krajobrazy. Do kategorii „cuda natury” w USA zaliczyć należy Park Narodowy Yellowstone, w którym można zobaczyć wybuchy gejzerów, wodospady, gorące źródła, a także bizony w naturalnym środowisku. Nieopodal, w miasteczku Jackson, w jednej chwili powrócimy do czasów Dzikiego Zachodu. Wśród pięknych, naturalnych atrakcji turystycznych Stanów Zjednoczonych, wymienić trzeba Park Narodowy Wielkiego Kanionu w Arizonie. Kanion był żłobiony przez miliony lat przez wody rzeki Kolorado. W wielu miejscach znajdują się punkty widokowe, zapierające dech w piersiach. Ciekawostkę w USA stanowi Park Narodowy Skamieniałego Lasu, w którym można podziwiać powalone pnie lasu (który de facto rósł tu przed milionami lat) zamienione w kamienie.

First Image

USA - STOLICE STANÓW

Stany Zjednoczone podzielone są na 50 stanów. Każdy z nich ma coś atrakcyjnego do zaoferowania. Warto odwiedzić przynajmniej stolice poszczególnych, tych najważniejszych. 
 
Która część USA zajmuje największy obszar? Zdecydowanie jest to Alaska ze stolicą w Juneau, leżącym u podnóży masywu górskiego Mount Juneau. Natomiast najmłodszym stanem w USA są Hawaje, które dołączono do Stanów w 1959 roku. Jego stolicą jest Honolulu.
 
Drugim co do zajmowanej powierzchni jest Teksas, który można kojarzyć z kowbojami i westernami. Jego stolica znajduje się w Austin nad rzeką Colorado. Stan Nowy Meksyk znajduje się na południu kraju, graniczy m.in. z Arizoną i Kolorado. Charakteryzuje się największym odsetkiem ludności latynoskiej, a jego stolicą jest Santa Fe.
 
Inne stolice stanów USA, które warto zwiedzić to m.in.  Massachusetts (Boston), Jefferson City (Missouri), Sacramento (Kalifornia). Często wymieniany jest również 51. stan, za który uważany jest Dystrykt Kolumbii. Tak naprawdę chodzi tutaj o Waszyngton, który jednak formalnie nie jest stanem, natomiast rzeczywiście podejmowano próby ustanowienia go nim. Jak dotąd bez powodzenia.
 
Stany Zjednoczone to nie tylko nowoczesne miasta, ale i zapierające dech w piersiach widoki. Wybierz się z nami w jedną z podróży po współczesnej "ziemi obiecanej".

footer-phone
Infolinia i rezerwacja:
801 011 864
pon.-pt.: 9:00 - 17:00
sob.: NIECZYNNE
footer-pin
Oddziały i biura sprzedaży LogosTour: