OD NOWEGO ORLEANU PO MIAMI – WYCIECZKA PO POŁUDNIU USA

POŁUDNIE STANÓW ZJEDNOCZONYCH – KOLEBKA MUZYKI POPULARNEJ I NIE TYLKO

Stany Zjednoczone są ojczyzną wielu wynalazków i ogromnej liczby znanych postaci. Wśród słynnych Amerykanów można znaleźć zarówno aktorów, jak i polityków, sportowców czy artystów ze świata muzycznego. Ci ostatni odpowiadają za stworzenie gatunków takich jak jazz, blues, country czy rock and roll.
Wszystkie te nurty wywodzą się z południowych regionów USA, które są mekką miłośników muzyki. Gdzie dokładnie powinni wybrać się fani klasycznych brzmień? Nowy Orlean, Memphis czy Nashville to główne ośrodki, które warto wpisać na listę miejsc do zobaczenia. Wszystkie te miasta znajdują się w naszej ofercie wycieczki po południu USA.
W programie wyjazdu figurują również miejscowości takie jak Miami, Atlanta i inne, słynne metropolie. Z tego względu warto wybrać się na południe USA, nawet jeśli nie jest się zapalonym miłośnikiem wspominanych gatunków muzycznych. Zresztą w miastach, które są kolebkami jazzu i pozostałych brzmień, znajdzie się również sporo atrakcji niezwiązanych z muzyką.

First Image

ATRAKCJE NOWEGO ORLEANU – PODRÓŻ DO SERCA JAZZU

Nowy Orlean to największe miasto w stanie Luizjana. Jest ono mieszanką nie tylko amerykańskich, ale i francuskich oraz hiszpańskich kultur. Wszystko dlatego, że niegdyś było kolonią tych europejskich państw. W niektórych miejscach można wciąż poczuć charakter Starego Kontynentu. Europejską rękę z pewnością widać w zabytkowej Dzielnicy Francuskiej (French Quarter), która stanowi centrum miasta. W tej okolicy znajdują się charakterystyczne kamieniczki w pastelowych kolorach. Budynki powstały pod koniec XVIII w., dzięki czemu French Quarter uznaje się za najstarszą dzielnicę Nowego Orleanu. Lokalizacja ta figuruje nawet na amerykańskiej liście miejsc o niezwykłej wartości – National Historic Landmark.
Urocza zabudowa i klimatyczne uliczki to nie jedyne atrakcje dzielnicy. Można tam znaleźć również lokalny bazar – French Market, reprezentacyjną katedrę św. Ludwika czy zabytkową siedzibę gubernatorską z czasów kolonialnych. Aby zobaczyć więcej ciekawych zabudowań, warto wybrać się do Garden District – dzielnicy obfitującej w rezydencje bogatych niegdyś plantatorów.
Natomiast jazzowe doświadczenia w nowoorleańskim stylu zapewni spacer po Bourbon Street lub Frenchmen Street, gdzie znajdują się najbardziej znane kluby muzyczne. Najlepiej wybrać się tam pod wieczór, gdy bary zapełniają się ludźmi i nęcą niepowtarzalnym klimatem.

Nowy Orlean to jedna z największych atrakcji Luizjany, ale wcale nie jedyna. W tym stanie warto odwiedzić też miasta takie jak Baton Rouge czy Saint Francisville. Można tam zobaczyć historyczne centra z XIX-wiecznymi domami oraz okalającymi je dawnymi plantacjami. Wśród tych ostatnich na wyróżnienie zasługuje kompleks o nazwie Rosedown, w którym znajduje się ogród przypominający znany park w Wersalu. Wszystkie te przystanki można znaleźć w programie naszej wycieczki objazdowej po południu USA.

ZWIEDZANIE MEMPHIS – KOLEBKI BLUESA I ROCKA

Na mapie wycieczki naszego biura znajduje się również Memphis, czyli jedno z najbardziej znanych miast stanu Tennessee. Popularność miejscowości wynika w dużej mierze z tego, że jest ona kolebką dwóch gatunków muzycznych – bluesa i rock and rolla. Zwiedzanie Memphis skupione jest na atrakcjach związanych z działalnością artystów XX wieku.
Warto zajrzeć do słynnego studia muzycznego Sun Studio, w którym nagrywały gwiazdy pokroju Johnny'ego Casha czy Elvisa Presleya. Atrakcji związanych z tym drugim artystą jest w Memphis więcej. Można tam zwiedzić jego posiadłość – Graceland, która po śmierci muzyka została zmieniona w muzeum. Wystawione są tam sceniczne stroje Elvisa i kolekcja jego ekskluzywnych samochodów. W Memphis nie brakuje też klimatycznych uliczek z barami, w których można posłuchać muzyki na żywo. Wizyta w takim pubie to jedyna okazja, żeby prawdziwie przekonać się u źródła, czym jest blues!

First Image

NASHVILLE SKĄPANE W KLIMACIE COUNTRY

Podczas planowania aktywnego wypoczynku na południu Stanów warto dodać Nashville do listy atrakcji. To miasto słynie z festiwali muzyki country. Znajdują się w nim również znane studia muzyczne, w których nagrywali m.in. Dolly Parton, Roy Orbison czy wspominany już Elvis Presley. Fani country mogą zwiedzić w Nashville Galerię Sław tego gatunku muzycznego. Poza artystycznymi atrakcjami w mieście jest też reprezentatywny gmach Kapitolu stanowego i wieżowiec firmy telekomunikacyjnej AT&T, którego wysokość wynosi blisko 200 metrów.

CO OFERUJE STOLICA STANU GEORGIA? ATRAKCJE ATLANTY

Atlanta to obowiązkowy punkt w wycieczkowym planie naszego biura. Stolica stanu Georgia ma bogatą historię, w której jedną z najważniejszych ról odgrywa Marcin Luther King. Wszystko dlatego, że lider ruchu praw obywatelskich oraz działacz na rzecz równouprawnienia Afroamerykanów urodził się i żył właśnie tam. Z tego względu wśród atrakcji Atlanty można znaleźć m.in. jego dom rodzinny oraz grób. Oprócz tego w naszym programie zawarliśmy jeszcze zwiedzanie znanego studia, które jest siedzibą telewizyjnej stacji CNN.

First Image

MIAMI BEACH, CZYLI PLAŻE FLORYDY I STOLICA STYLU ART DÉCO

Podczas wycieczki po południu USA trzeba zaliczyć zwiedzanie Miami Beach – najbardziej znanego miasta na Florydzie. W ośrodku ulokowanym nad zatoką Biscayne warto zobaczyć kubańską dzielnicę, ulicę w stylu śródziemnomorskim oraz znaną promenadę Bayside Marketplace, na której znajduje się wiele restauracji i ekskluzywnych sklepów.
Nabrzeże Florydy słynie też z Art Deco Welcome Center, czyli dzielnicy zaprojektowanej w tym dwudziestowiecznym stylu architektonicznym. Podczas wycieczki po Miami warto zobaczyć też Wynwood Walls – najbardziej kolorowe i pełne murali miejsce na mapie miasta. Oprócz tego w planie wyjazdu nie może zabraknąć czasu na relaks pod palmami, czyli plażowanie np. na South Beach.

Należy też wspomnieć o atrakcjach znajdujących się w pobliżu Miami. Mowa tu m.in. o Parku Narodowym Everglades czy miasteczku Key West, które położone jest na ostatniej wysepce w archipelagu Keys. Wycieczki z naszej oferty oferują możliwość zwiedzenia tych dwóch malowniczych miejsc.

footer-phone
Infolinia i rezerwacja:
801 011 864
pon.-pt.: 9:00 - 17:00
sob.: NIECZYNNE
footer-pin
Oddziały i biura sprzedaży LogosTour: