× ZAMKNIJ

STWÓRZ SWÓJ PROFIL KLIENTA

DOŁĄCZ DO ZAUFANEJ
SPOŁECZNOŚCI LOGOSTOUROWICZÓW!
Stwórz profil przy użyciu adresu e-mail

Administratorem danych jest Biuro Turystyki ZNP LogosTour Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 31/33, 00-379 Warszawa, adres e-mail: biuro@logostour.pl. Kontakt do inspektora ochrony danych – e-mail: iod@logostour.pl. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z utworzeniem konta w serwisie www.logostour (usługa świadczona drogą elektroniczną) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako RODO) oraz otrzymywania newslettera – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane osobowe dla pierwszego z celów będą przetwarzane do czasu rozwiązania umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, natomiast dla drugiego celu – do czasu wycofania zgody. Dane osobowe mogą być ujawnione pracownikom lub współpracownikom administratora danych, jak też podmiotom udzielającym wsparcia temu administratorowi na zasadzie zleconych usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla celów marketingu bezpośredniego. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest zgoda, ma Pani/Pan prawo wycofania zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. W zakresie, w jakim Pani/Pana dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Pani/Panu także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Pani/Pana danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Może Pani/Pan przesłać te dane innemu administratorowi danych. Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
POTWIERDŹ SWOJEGO MAILA
Dziękujemy za rejestrację. Aby kontynuować potwierdź wiadomość, którą wysłaliśmy na Twoją skrzynkę mailową:
example@gmail.com

Nie otrzymałeś wiadomości? Sprawdź skrzynkę SPAM.

WSPOMNIENIA ZAMKNIĘTE
W ZDJĘCIACH

NIEZWYKŁE MIEJSCA,
I WSPANIAŁE WAKACJE

DOŁĄCZ DO ELITARNEJ
GRUPY PASJONATÓW
PODRÓŻY

Niewielkie państwo z wielkimi atrakcjami - Ekwador

×
31-08-2017
Ekwador to kraj w Ameryce Południowej, graniczący m.in. z Boliwią. Pomimo niewielkiej powierzchni nie brakuje tu atrakcji, które przyciągają co roku tysiące turystów. Co trzeba obowiązkowo zobaczyć podczas pobytu w Ekwadorze?

U stóp wulkanu Pichincha - miasto Quito

W dolinie, u podnóża wulkanu Pichincha znajduje się miasto Quito, mające około 2 miliony mieszkańców. Znajduje się ono na wysokości około 2850 m n.p.m., dlatego widoki, jakie podziwiają stąd turyści, naprawdę zapierają dech w piersiach. Przy przejrzystej pogodzie na horyzoncie można dostrzec ośnieżone szczyty Andów.

W samym mieście godne uwagi jest zabytkowe centrum wraz z katedrą św. Franciszka i kościołem San Augustin. Można zobaczyć także barokową świątynię o bogato zdobionej złotem fasadzie - La Compañia de Jesús. Pieczę nad miastem sprawuje Dziewica z Quito, która ustawiona jest na dwustumetrowym wzgórzu Panecillo.

Interesujący punkt stanowi z pewnością tzw. Środek Świata, czyli Mitad del Mundo, gdzie na linii równika stoi monument wskazujący strony świata.

Gorące źródła w Baños

W mieście Baños turyści i miejscowi mogą skorzystać z kąpieli na świeżym powietrzu. Lokalną ciekawostką są gorące źródła, które mają doskonałe właściwości prozdrowotne. Podczas kąpieli w nich można podziwiać widok na wulkan Tungurahua.

W najpiękniejszym mieście Ekwadoru

Na listę światowego dziedzictwa UNESCO wpisane jest miasto Cuenca, uznawane za najpiękniejsze w Ekwadorze. Widoczne są tu kolonialne wpływy m.in. w postaci brukowanych uliczek i bielonych domów z balkonami z kutego żelaza. W Cuenca warto zwiedzić katedrę zwieńczoną błękitnymi kopułami.

Mozaika krajobrazów i kultur

Przez kolejne wieki Ekwador był zamieszkiwany przez różne ludy. To spowodowało, że w dalszym ciągu można doszukać się tutaj śladów Inków, hiszpańskich konkwistadorów czy piratów z różnych stron świata, ale także tubylców – paramos - żyjących z dala od cywilizacji na niezalesionych andyjskich równinach. W tym jednym punkcie, położonym na równiku, łączą się wpływy afrykańskie, indiańskie i europejskie.

Będąc w Ekwadorze, warto podziwiać również faunę i florę gęstych lasów amazońskich. Obszar ten jest trudno dostępny, ale m.in. w Macas organizowane są wyprawy w głąb dżungli. Najpiękniejsze lasy deszczowe znajdują się w Parku Narodowym Podocarpus.

Najwyższym czynnym wulkanem znajdującym się na terytorium Ekwadoru jest położony na południe od Quito Cotopaxi. Ma 5 897 metrów wysokości i nazywany jest „kręgosłupem Ekwadoru”. Wulkany można podziwiać także na trasie pomiędzy Quito a Alausi, na przykład z dachu pociągu.

Wysoko w Andach wiedzie trasa „Pętli Quilotoa”, przy której leży najpiękniejsze jezioro wulkaniczne kraju - Laguna Quilotoa. Ciekawostką dotyczącą Ekwadoru jest fakt, że obowiązującą walutę stanowi tutaj dolar amerykański.

Jeśli opis ekwadorskich atrakcji Cię zainteresował, wybierz się koniecznie z nami w podróż po tym pięknym kraju.Odwiedź Ekwador z LogosTour
--> Podróż do ekwadoru
BIURO NAGRADZANE
Złota Statuetka – Lider Polskiego Biznesu
Kryształowy Globus – nagroda Fair Play polskiej turystyki
Gazela Biznesu
Róża Kolumba
Lider Polskiej Turystyki
Ambasador Polskiej Gospodarki
Laur Klienta – Podróże dla Koneserów