EKWADOR - NIEWIELKIE PAŃSTWO Z WIELKIMI ATRAKCJAMI

U STÓP WULKANU PICHINCHA

Ekwador to kraj w Ameryce Południowej, graniczący m.in. z Boliwią. Pomimo niewielkiej powierzchni nie brakuje tu atrakcji, które przyciągają co roku tysiące turystów.

U stóp wulkanu Pichincha - miasto Quito

W dolinie, u podnóża wulkanu Pichincha znajduje się miasto Quito, mające około 2 miliony mieszkańców. Znajduje się ono na wysokości około 2850 m n.p.m., dlatego widoki, jakie podziwiają stąd turyści, naprawdę zapierają dech w piersiach. Przy przejrzystej pogodzie na horyzoncie można dostrzec ośnieżone szczyty Andów.

W samym mieście godne uwagi jest zabytkowe centrum wraz z katedrą św. Franciszka i kościołem San Augustin. Można zobaczyć także barokową świątynię o bogato zdobionej złotem fasadzie - La Compañia de Jesús. Pieczę nad miastem sprawuje Dziewica z Quito, która ustawiona jest na dwustumetrowym wzgórzu Panecillo.

Interesujący punkt stanowi z pewnością tzw. Środek Świata, czyli Mitad del Mundo, gdzie na linii równika stoi monument wskazujący strony świata.

Gorące źródła w Banos

W mieście Baños turyści i miejscowi mogą skorzystać z kąpieli na świeżym powietrzu. Lokalną ciekawostką są gorące źródła, które mają doskonałe właściwości prozdrowotne. Podczas kąpieli w nich można podziwiać widok na wulkan Tungurahua.

W najpiękniejszym mieście Ekwadoru

Na listę światowego dziedzictwa UNESCO wpisane jest miasto Cuenca, uznawane za najpiękniejsze w Ekwadorze. Widoczne są tu kolonialne wpływy m.in. w postaci brukowanych uliczek i bielonych domów z balkonami z kutego żelaza. W Cuenca warto zwiedzić katedrę zwieńczoną błękitnymi kopułami.

Mozaika krajobrazów i kultur

Przez kolejne wieki Ekwador był zamieszkiwany przez różne ludy. To spowodowało, że w dalszym ciągu można doszukać się tutaj śladów Inków, hiszpańskich konkwistadorów czy piratów z różnych stron świata, ale także tubylców – paramos - żyjących z dala od cywilizacji na niezalesionych andyjskich równinach. W tym jednym punkcie, położonym na równiku, łączą się wpływy afrykańskie, indiańskie i europejskie.

Będąc w Ekwadorze, warto podziwiać również faunę i florę gęstych lasów amazońskich. Obszar ten jest trudno dostępny, ale m.in. w Macas organizowane są wyprawy w głąb dżungli. Najpiękniejsze lasy deszczowe znajdują się w Parku Narodowym Podocarpus.

Najwyższym czynnym wulkanem znajdującym się na terytorium Ekwadoru jest położony na południe od Quito Cotopaxi. Ma 5 897 metrów wysokości i nazywany jest „kręgosłupem Ekwadoru”. Wulkany można podziwiać także na trasie pomiędzy Quito a Alausi, na przykład z dachu pociągu.

Wysoko w Andach wiedzie trasa „Pętli Quilotoa”, przy której leży najpiękniejsze jezioro wulkaniczne kraju - Laguna Quilotoa. Ciekawostką dotyczącą Ekwadoru jest fakt, że obowiązującą walutę stanowi tutaj dolar amerykański.

Jeśli opis ekwadorskich atrakcji Cię zainteresował, wybierz się koniecznie z nami w podróż po tym pięknym kraju.

Odwiedź Ekwador z LogosTour

footer-phone
Infolinia i rezerwacja:
801 011 864
pon.-pt.: 9:00 - 17:00
sob.: NIECZYNNE
footer-pin
Oddziały i biura sprzedaży LogosTour: