× ZAMKNIJ

STWÓRZ SWÓJ PROFIL KLIENTA

ZAREJESTRUJ SIĘ, ABY DODAĆ OPINIĘ

DOŁĄCZ DO ZAUFANEJ
SPOŁECZNOŚCI LOGOSTOUROWICZÓW!

Pragniemy, aby opinie wyświetlane na naszej stronie były wiarygodne. Załóż konto i dołącz do społeczności LogosTourowiczów.

Poza imieniem nie upubliczniamy żadnych Twoich danych osobowych w naszym serwisie.


  lub  


Stwórz profil przy użyciu adresu e-mail
Stwórz profil przez Facebooka

  lub  

POTWIERDŹ SWOJEGO MAILA
Dziękujemy za rejestrację. Aby kontynuować potwierdź wiadomość, którą wysłaliśmy na Twoją skrzynkę mailową:
example@gmail.com

Nie otrzymałeś wiadomości? Sprawdź skrzynkę SPAM.

PODZIEL SIĘ
NAJLEPSZYMI ZDJĘCIAMI
Z WYCIECZEK

WYMIENIAJ OPINIE,
DZIEL SIĘ WRAŻENIAMI
I ZDOBYWAJ WIEDZĘ

DOŁĄCZ DO ELITARNEJ
GRUPY PASJONATÓW
PODRÓŻY

Niewielkie państwo z wielkimi atrakcjami - Ekwador

×
31-08-2017
Ekwador to kraj w Ameryce Południowej, graniczący m.in. z Boliwią. Pomimo niewielkiej powierzchni nie brakuje tu atrakcji, które przyciągają co roku tysiące turystów. Co trzeba obowiązkowo zobaczyć podczas pobytu w Ekwadorze?

U stóp wulkanu Pichincha - miasto Quito

W dolinie, u podnóża wulkanu Pichincha znajduje się miasto Quito, mające około 2 miliony mieszkańców. Znajduje się ono na wysokości około 2850 m n.p.m., dlatego widoki, jakie podziwiają stąd turyści, naprawdę zapierają dech w piersiach. Przy przejrzystej pogodzie na horyzoncie można dostrzec ośnieżone szczyty Andów.

W samym mieście godne uwagi jest zabytkowe centrum wraz z katedrą św. Franciszka i kościołem San Augustin. Można zobaczyć także barokową świątynię o bogato zdobionej złotem fasadzie - La Compañia de Jesús. Pieczę nad miastem sprawuje Dziewica z Quito, która ustawiona jest na dwustumetrowym wzgórzu Panecillo.

Interesujący punkt stanowi z pewnością tzw. Środek Świata, czyli Mitad del Mundo, gdzie na linii równika stoi monument wskazujący strony świata.

Gorące źródła w Baños

W mieście Baños turyści i miejscowi mogą skorzystać z kąpieli na świeżym powietrzu. Lokalną ciekawostką są gorące źródła, które mają doskonałe właściwości prozdrowotne. Podczas kąpieli w nich można podziwiać widok na wulkan Tungurahua.

W najpiękniejszym mieście Ekwadoru

Na listę światowego dziedzictwa UNESCO wpisane jest miasto Cuenca, uznawane za najpiękniejsze w Ekwadorze. Widoczne są tu kolonialne wpływy m.in. w postaci brukowanych uliczek i bielonych domów z balkonami z kutego żelaza. W Cuenca warto zwiedzić katedrę zwieńczoną błękitnymi kopułami.

Mozaika krajobrazów i kultur

Przez kolejne wieki Ekwador był zamieszkiwany przez różne ludy. To spowodowało, że w dalszym ciągu można doszukać się tutaj śladów Inków, hiszpańskich konkwistadorów czy piratów z różnych stron świata, ale także tubylców – paramos - żyjących z dala od cywilizacji na niezalesionych andyjskich równinach. W tym jednym punkcie, położonym na równiku, łączą się wpływy afrykańskie, indiańskie i europejskie.

Będąc w Ekwadorze, warto podziwiać również faunę i florę gęstych lasów amazońskich. Obszar ten jest trudno dostępny, ale m.in. w Macas organizowane są wyprawy w głąb dżungli. Najpiękniejsze lasy deszczowe znajdują się w Parku Narodowym Podocarpus.

Najwyższym czynnym wulkanem znajdującym się na terytorium Ekwadoru jest położony na południe od Quito Cotopaxi. Ma 5 897 metrów wysokości i nazywany jest „kręgosłupem Ekwadoru”. Wulkany można podziwiać także na trasie pomiędzy Quito a Alausi, na przykład z dachu pociągu.

Wysoko w Andach wiedzie trasa „Pętli Quilotoa”, przy której leży najpiękniejsze jezioro wulkaniczne kraju - Laguna Quilotoa. Ciekawostką dotyczącą Ekwadoru jest fakt, że obowiązującą walutę stanowi tutaj dolar amerykański.

Jeśli opis ekwadorskich atrakcji Cię zainteresował, wybierz się koniecznie z nami w podróż po tym pięknym kraju.Odwiedź Ekwador z LogosTour
--> PERU - EKWADOR - KOLUMBIA 2017
BIURO NAGRADZANE
Złota Statuetka – Lider Polskiego Biznesu
Kryształowy Globus – nagroda Fair Play polskiej turystyki
Gazela Biznesu
Róża Kolumba
Lider Polskiej Turystyki
Ambasador Polskiej Gospodarki
Laur Klienta – Podróże dla Koneserów