NIEWIELKA WYSPA PEŁNA ATRAKCJI - MALTA

MALTA

Pomiędzy Europą a Afryką, na Morzu Śródziemnym usytuowana jest wyspa Malta - siedziba wpływowego Zakonu Maltańskiego.

Pomiędzy Europą a Afryką, na Morzu Śródziemnym usytuowana jest wyspa Malta - siedziba wpływowego Zakonu Maltańskiego oraz miejsce, które kryje w sobie wiele zabytków z czasów rzymskich, fenickich i kolonialnych.

Naturalne atrakcje turystyczne Malty
Na Malcie oraz sąsiedniej wyspie Gozo turyści mogą zobaczyć malownicze krajobrazy - klify, groty i nadmorskie jaskinie. Jedną z tych ostatnich jest Błękitna Grota z wielokolorowymi ścianami zbudowanymi z minerałów mieniących się we wszystkich kolorach tęczy. Do najpiękniejszych zakątków Malty należą także klify Dingli, z których widać panoramę południowego wybrzeża.

W poszukiwaniu śladów starożytnych cywilizacji i nie tylko
Na Malcie nie będą się nudzić miłośnicy odkrywania starożytnych zabytków. Wśród istotnych miejsc godnych zobaczenia warto wymienić świątynie megalityczne Hagar Qim oraz Mnajdra, które, według archeologów, liczą sobie po około 5 tysięcy lat, a które odkryto w 1839 roku. Świątynia Hagar Qim zbudowana została na szczycie wzgórza, z którego rozciąga się przepiękny widok na morze i znajdującą się nieopodal małą wyspę Filfla. Z kolei świątynia Mnajdra położona jest 600 metrów niżej, tuż nad brzegiem morza. Wspomniane dwie budowle są najważniejszymi starożytnymi zabytkami na wyspie.

Wizyta na Malcie oznacza także okazję do zapoznania się z zabytkowymi miasteczkami nadmorskimi, tzw. Trzema Miastami: Vittoriosa, Cospicua i Senglea. Pierwsze z nich było bazą dla joannitów, którzy przybyli tutaj w 1530 roku. Senglea pozwala natomiast na podziwianie Wielkiego Portu z zabytkowej strażnicy Vedette.

Najpiękniejsza stolica śródziemnomorska
Valletta to stolica Malty i położona jest na południowym brzegu wyspy. Miasto zostało zbudowane w XVI wieku przez zakon joannitów i jest najbardziej wysuniętą na południe europejską stolicą. Wielu uznaje ją jednocześnie za najpiękniejsze miejsce w całym basenie Morza Śródziemnego.

Odkryte na wyspie unikalne, wykopane przez archeologów przedmioty codziennego użytku można podziwiać w dawnej Auberge de Provence w Narodowym Muzeum Archeologii. Znajdują się tam eksponaty pochodzące z epoki brązu i neolitu.

Odpoczynek w cieniu śródziemnomorskiej zieleni zapewni turystom spacer po Ogrodach Barrakka, skąd można podziwiać widok na Wielki Port. W stolicy Malty znajduje się jeden z trzech najstarszych teatrów w Europie - Teatr Manuela, a także konkatedra św. Jana z obrazem Caravaggio - Ścięcie św. Jana.

Zabytki sakralne na Malcie
W miejscowości Mosta znajduje się kościół parafialny z jedną z największych kopuł w Europie, zaś w Rabacie znajdziemy kościół św. Pawła z 1575 roku. Pod jego murami warto zobaczyć legendarną grotę, w której, według legendy, św. Paweł mieszkał przez trzy miesiące po przybyciu na wyspę w 60 roku naszej ery. Co ciekawe w Mdinie, na szczycie wzgórza, również znajduje się katedra pod wezwaniem św. Pawła.

Rejs na wyspę Gozo
W odległości 6 km od wybrzeży Malty znajduje się wyspa Gozo, na którą można popłynąć katamaranem. Warto skorzystać z takiej okazji, ponieważ mieści się tam Świątynia Ggantija, będąca najstarszą na świecie wolnostojącą budową, wzniesioną około 3600 r. p.n.e. Funkcję stolicy wyspy pełni Victoria, w której znajduje się cytadela.
Malta i Gozo to dwie piękne wyspy, obfitujące w atrakcje archeologiczne i naturalne. Świątynie, zakony i kościoły dopełniają program zwiedzania Malty i sprawiają, że nie sposób się na niej nudzić.

Zwiedź Maltę razem z LogosTour --> MALTA (+ opcja Gozo i Comino)

footer-phone
Infolinia i rezerwacja:
801 011 864
pon.-pt.: 9:00 - 17:00
sob.: NIECZYNNE
footer-pin
Oddziały i biura sprzedaży LogosTour: