× ZAMKNIJ

STWÓRZ SWÓJ PROFIL KLIENTA

DOŁĄCZ DO ZAUFANEJ
SPOŁECZNOŚCI LOGOSTOUROWICZÓW!
Stwórz profil przy użyciu adresu e-mail

Administratorem danych jest Biuro Turystyki ZNP LogosTour Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 31/33, 00-379 Warszawa, adres e-mail: biuro@logostour.pl. Kontakt do inspektora ochrony danych – e-mail: iod@logostour.pl. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z utworzeniem konta w serwisie www.logostour (usługa świadczona drogą elektroniczną) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako RODO) oraz otrzymywania newslettera – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane osobowe dla pierwszego z celów będą przetwarzane do czasu rozwiązania umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, natomiast dla drugiego celu – do czasu wycofania zgody. Dane osobowe mogą być ujawnione pracownikom lub współpracownikom administratora danych, jak też podmiotom udzielającym wsparcia temu administratorowi na zasadzie zleconych usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla celów marketingu bezpośredniego. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest zgoda, ma Pani/Pan prawo wycofania zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. W zakresie, w jakim Pani/Pana dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Pani/Panu także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Pani/Pana danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Może Pani/Pan przesłać te dane innemu administratorowi danych. Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
POTWIERDŹ SWOJEGO MAILA
Dziękujemy za rejestrację. Aby kontynuować potwierdź wiadomość, którą wysłaliśmy na Twoją skrzynkę mailową:
example@gmail.com

Nie otrzymałeś wiadomości? Sprawdź skrzynkę SPAM.

WSPOMNIENIA ZAMKNIĘTE
W ZDJĘCIACH

NIEZWYKŁE MIEJSCA,
I WSPANIAŁE WAKACJE

DOŁĄCZ DO ELITARNEJ
GRUPY PASJONATÓW
PODRÓŻY

Niewielka wyspa pełna atrakcji - Malta

×
30-07-2017
Pomiędzy Europą a Afryką, na Morzu Śródziemnym usytuowana jest wyspa Malta - siedziba wpływowego Zakonu Maltańskiego oraz miejsce, które kryje w sobie wiele zabytków z czasów rzymskich, fenickich i kolonialnych.

Naturalne atrakcje turystyczne Malty
Na Malcie oraz sąsiedniej wyspie Gozo turyści mogą zobaczyć malownicze krajobrazy - klify, groty i nadmorskie jaskinie. Jedną z tych ostatnich jest Błękitna Grota z wielokolorowymi ścianami zbudowanymi z minerałów mieniących się we wszystkich kolorach tęczy. Do najpiękniejszych zakątków Malty należą także klify Dingli, z których widać panoramę południowego wybrzeża.

W poszukiwaniu śladów starożytnych cywilizacji i nie tylko
Na Malcie nie będą się nudzić miłośnicy odkrywania starożytnych zabytków. Wśród istotnych miejsc godnych zobaczenia warto wymienić świątynie megalityczne Hagar Qim oraz Mnajdra, które, według archeologów, liczą sobie po około 5 tysięcy lat, a które odkryto w 1839 roku. Świątynia Hagar Qim zbudowana została na szczycie wzgórza, z którego rozciąga się przepiękny widok na morze i znajdującą się nieopodal małą wyspę Filfla. Z kolei świątynia Mnajdra położona jest 600 metrów niżej, tuż nad brzegiem morza. Wspomniane dwie budowle są najważniejszymi starożytnymi zabytkami na wyspie.

Wizyta na Malcie oznacza także okazję do zapoznania się z zabytkowymi miasteczkami nadmorskimi, tzw. Trzema Miastami: Vittoriosa, Cospicua i Senglea. Pierwsze z nich było bazą dla joannitów, którzy przybyli tutaj w 1530 roku. Senglea pozwala natomiast na podziwianie Wielkiego Portu z zabytkowej strażnicy Vedette.

Najpiękniejsza stolica śródziemnomorska
Valletta to stolica Malty i położona jest na południowym brzegu wyspy. Miasto zostało zbudowane w XVI wieku przez zakon joannitów i jest najbardziej wysuniętą na południe europejską stolicą. Wielu uznaje ją jednocześnie za najpiękniejsze miejsce w całym basenie Morza Śródziemnego.

Odkryte na wyspie unikalne, wykopane przez archeologów przedmioty codziennego użytku można podziwiać w dawnej Auberge de Provence w Narodowym Muzeum Archeologii. Znajdują się tam eksponaty pochodzące z epoki brązu i neolitu.

Odpoczynek w cieniu śródziemnomorskiej zieleni zapewni turystom spacer po Ogrodach Barrakka, skąd można podziwiać widok na Wielki Port. W stolicy Malty znajduje się jeden z trzech najstarszych teatrów w Europie - Teatr Manuela, a także konkatedra św. Jana z obrazem Caravaggio - Ścięcie św. Jana.

Zabytki sakralne na Malcie
W miejscowości Mosta znajduje się kościół parafialny z jedną z największych kopuł w Europie, zaś w Rabacie znajdziemy kościół św. Pawła z 1575 roku. Pod jego murami warto zobaczyć legendarną grotę, w której, według legendy, św. Paweł mieszkał przez trzy miesiące po przybyciu na wyspę w 60 roku naszej ery. Co ciekawe w Mdinie, na szczycie wzgórza, również znajduje się katedra pod wezwaniem św. Pawła.

Rejs na wyspę Gozo
W odległości 6 km od wybrzeży Malty znajduje się wyspa Gozo, na którą można popłynąć katamaranem. Warto skorzystać z takiej okazji, ponieważ mieści się tam Świątynia Ggantija, będąca najstarszą na świecie wolnostojącą budową, wzniesioną około 3600 r. p.n.e. Funkcję stolicy wyspy pełni Victoria, w której znajduje się cytadela.
Malta i Gozo to dwie piękne wyspy, obfitujące w atrakcje archeologiczne i naturalne. Świątynie, zakony i kościoły dopełniają program zwiedzania Malty i sprawiają, że nie sposób się na niej nudzić.

Zwiedź Maltę razem z LogosTour --> MALTA (+ opcja Gozo i Comino)
BIURO NAGRADZANE
Złota Statuetka – Lider Polskiego Biznesu
Kryształowy Globus – nagroda Fair Play polskiej turystyki
Gazela Biznesu
Róża Kolumba
Lider Polskiej Turystyki
Ambasador Polskiej Gospodarki
Laur Klienta – Podróże dla Koneserów