× ZAMKNIJ

STWÓRZ SWÓJ PROFIL KLIENTA

DOŁĄCZ DO ZAUFANEJ
SPOŁECZNOŚCI LOGOSTOUROWICZÓW!
Stwórz profil przy użyciu adresu e-mail

Administratorem danych jest Biuro Turystyki ZNP LogosTour Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 31/33, 00-379 Warszawa, adres e-mail: biuro@logostour.pl. Kontakt do inspektora ochrony danych – e-mail: iod@logostour.pl. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z utworzeniem konta w serwisie www.logostour (usługa świadczona drogą elektroniczną) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako RODO) oraz otrzymywania newslettera – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane osobowe dla pierwszego z celów będą przetwarzane do czasu rozwiązania umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, natomiast dla drugiego celu – do czasu wycofania zgody. Dane osobowe mogą być ujawnione pracownikom lub współpracownikom administratora danych, jak też podmiotom udzielającym wsparcia temu administratorowi na zasadzie zleconych usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla celów marketingu bezpośredniego. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest zgoda, ma Pani/Pan prawo wycofania zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. W zakresie, w jakim Pani/Pana dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Pani/Panu także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Pani/Pana danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Może Pani/Pan przesłać te dane innemu administratorowi danych. Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
POTWIERDŹ SWOJEGO MAILA
Dziękujemy za rejestrację. Aby kontynuować potwierdź wiadomość, którą wysłaliśmy na Twoją skrzynkę mailową:
example@gmail.com

Nie otrzymałeś wiadomości? Sprawdź skrzynkę SPAM.

WSPOMNIENIA ZAMKNIĘTE
W ZDJĘCIACH

NIEZWYKŁE MIEJSCA,
I WSPANIAŁE WAKACJE

DOŁĄCZ DO ELITARNEJ
GRUPY PASJONATÓW
PODRÓŻY

Najpiękniejsze plaże Meksyku

×
LogosTour
15-02-2017
Wycieczka do Meksyku to wyjątkowa przygoda, którą będziesz wspominać latami. Pamiętaj, że wyjazd do tego kraju to nie tylko zwiedzanie królestwa Majów oraz Azteków, tajemniczych starożytnych miast zagubionych w dżungli i kolonialnej architektury. To także doskonały wypoczynek na magicznych plażach na wybrzeżu Pacyfiku i Morza Karaibskiego. Wybierz się z nami na spacer po najpiękniejszych plażach Meksyku!

Cancun

Mimo, że Cancun jeszcze niedawno było jedynie małą wsią rybacką Puerto Juarez, to w krótkim czasie stało się kurortem światowej klasy, dorównującym swoim standardem najpiękniejszemu Acapulco. Cancun to fenomenalne, karaibskie plaże z drobniutkim, białym piaskiem, praktycznie stworzone do tego by przyjmować każdego roku tysiące turystów! Krystalicznie czysta woda oraz tropikalny klimat gwarantują niezapomniane wrażenia. Co ciekawe, tutejsze plaże ciągną się na długość aż 22 kilometrów, więc na pewno zawsze znajdziesz tu miejsce dla siebie! Warto sprawdzić tu obszary plażowe, takie jak: Tortugas, Gaviota Azul, Punta Cancun i Ballenas. Panują tu idealne warunki do surfingu oraz snorkelingu na rafie koralowej. Chętni mogą się wybrać do Tulum, nadmorskiej twierdzy Majów (o którym więcej w dalszej części artykułu) lub odbyć wycieczkę motorową na Isla Mujeres, Wyspę Kobiet. Ta mieści się w pobliżu wierzchołka półwyspu Jukatan. Niegdyś była ona prowincją majańskiego państwa Ekab. Stanowiła miejsce pielgrzymek do bogini płodności i księżyca, narodzin i medycyny – Ixchel. Poświęcona jej świątynia znajdowała się na południowym krańcu wyspy i stanowiła również latarnię morską.W okolicy Cancun funkcjonuje szeroko rozwinięte zaplecze hotelarsko-usługowe. Wyspa tętni życiem nie tylko w dzień, ale również w nocy. Mnogość barów, restauracji oraz dzikich dyskotek stanowi nie lada gratkę dla miłośników dobrej zabawy. 

Tulum

Tulum to niezwykłe miejsce – obok pięknych plaż zachowały się tu ruiny miasta Majów (niegdyś jednego z najważniejszych portów). Otoczone murem znajduje się niemalże na plaży, co gwarantuje niebiański widok. Wypoczynek na plaży w tak niecodziennym otoczeniu gwarantuje niezapomniane wrażenie. Niezaprzeczalny urok tego miejsca, to coś, co niewątpliwie Cię oczaruje. Jeśli lubisz podpatrywać egzotyczne gatunki zwierząt w ich naturalnym środowisku, z dala od cywilizacji koniecznie musisz odwiedzić rezerwat Sian Ka’an! W obrębie rezerwatu znajdują się lasy tropikalne, namorzyny, bagna, laguny. Dużą część rezerwatu stanowi wybrzeże morskie z barierową rafą koralową. W granicach rezerwatu znajdują się również 23 strefy archeologiczne cywilizacji Majów. Około 1200 różnych gatunków roślinności, 339 gatunków ptaków, 103 gatunki ssaków, 52 gatunki ryb - łącznie na lądzie żyje około 550 różnych gatunków stworzeń oraz 843 gatunków bezkręgowców wodnych. Jeśli kontakt z naturą, nieskażoną działalnością człowieka, to to, co sprawia Ci najwięcej frajdy, to ta wycieczka na pewno przypadnie Ci do gustu. Półwysep Jukatan poza pozostałościami cywilizacji Majów, słynie również z podziemnych jaskiń, wypełnionych wodą (cenot). Odwiedź koniecznie przynajmniej jedną z nich.

Acapulco

Acapulco to najstarszy i najsłynniejszy kurort Meksyku. Złote piaski pacyficznej plaży, wielkie hotele, szalone życie nocne i odważni nurkowie, skaczący z urwiska La Quebrada – tego wszystkiego doświadczysz w tym iście wakacyjnym mieście. Widok na plażę w półkolistej zatoce Acapulco to widok, który bez cienia wątpliwości kojarzysz z najpiękniejszych pocztówek, ukazujących to wypoczynkowe miejsce. Koniecznie musisz zobaczyć tu obszary plażowe, takie jak: kompleks rekreacyjny Vidafel na plażdy Playa Revolcadero, Acapulco Diamante w zatoce Puerto Marques oraz zatokę Acapulco z Avenidou Miguel Aleman. Centrum miasta łączy w sobie historię i nowoczesność. Znajdują się tu zarówno zabytki historyczne, jak i nowoczesne budynki, kontrastujące z kolonialną architekturą. Koniecznie musisz odwiedzić tu nietradycyjny kościół meksykański Nuestra Senora de la Soledad na placu Zócalo. Jego wnętrze jest na tyle niestandardowe, że pierwotnie miało być kinem. Fasada budynku jest biała i przylegają do niego dwie wieże – żółta i niebieska, które swoim wyglądem przypominają bardziej architekturę prawosławną, niż typowe dla Meksyku kolonialne budownictwo. Piasek plaży Rocadero przy zatoce Marques przecinają koralowce, co w tym połączeniu daje niesamowite wrażenie.

Wypoczynek na wspomnianych plażach będzie nie lada gratką na zakończenie wspaniałej przygody po Meksyku razem z LogosTour. Oddaj się meksykańskiemu szaleństwu i odpocznij po intensywnym zwiedzaniu na jednych z najpiękniejszych plażach świata.
BIURO NAGRADZANE
Złota Statuetka – Lider Polskiego Biznesu
Kryształowy Globus – nagroda Fair Play polskiej turystyki
Gazela Biznesu
Róża Kolumba
Lider Polskiej Turystyki
Ambasador Polskiej Gospodarki
Laur Klienta – Podróże dla Koneserów