NAJPIĘKNIEJSZE PLAŻE MEKSYKU: CANCUN, TULUM I ACAPULCO

NAJPIĘKNIEJSZE PLAŻE MEKSYKU: CANCUN, TULUM I ACAPULCO

Wycieczka do Meksyku na Półwysep Jukatan to wyjątkowe przeżycie. Czeka na ciebie piękno przyrody, tajemnice ludów prekolumbijskich, wspaniała kuchnia. Dawne królestwo Majów i Azteków zachwyci cię starożytnymi miastami zagubionymi w dżungli i kolonialną architekturą. Poznaj Meksyk też od innej strony. To doskonałe miejsce na wypoczynek na magicznych plażach na wybrzeżu Pacyfiku i Morza Karaibskiego. Dlatego dziś prezentujemy Ci naszą subiektywną listę najpiękniejszych plaż w Meksyku.

First Image

BIELUTKIE PLAŻE W CANCUN

Cancun jeszcze niedawno było jedynie małą wsią rybacką Puerto Juarez. W krótkim czasie stało się kurortem światowej klasy, dorównującym pięknemu Acapulco. W Cancun zobaczysz fenomenalne, karaibskie plaże z drobniutkim, białym piaskiem. Te plaże co roku cieszą tysiące turystów! Krystalicznie czysta woda oraz tropikalny klimat gwarantują komfortowe warunki do plażowania i zabaw w wodzie. Plażowe wybrzeże ciągnie się tutaj na długość aż 22 km. Twój ręcznik i leżak na pewno się tutaj zmieszczą!

W okolicach Cancun odwiedź plaże Tortugas, Gaviota Azul, Punta Cancun i Ballenas

Na wszystkich plażach Cancun panują idealne warunki do surfingu oraz snorkelingu i nurkowania na rafie koralowej. Chętni mogą odbyć wycieczkę motorową na piękną Isla Mujeres, Wyspę Kobiet. Ta mieści się w pobliżu wierzchołka półwyspu Jukatan. Niegdyś była ona prowincją majańskiego państwa Ekab. Stanowiła cel pielgrzymek do bogini płodności i księżyca, narodzin i medycyny – Ixchel. Poświęcona tej bogini świątynia znajdowała się na południowym krańcu wyspy. Dziś jest popularną atrakcją turystyczną z przepięknym jasnym wybrzeżem.

W okolicy Cancun funkcjonuje szeroko rozwinięte zaplecze hoteli i usług. Tętni ono życiem nie tylko w dzień, ale również w nocy. Mnogość barów, restauracji oraz szalonych dyskotek stanowi nie lada gratkę dla miłośników dobrej zabawy.

First Image

NIEZWYKŁE WYBRZEŻE I PLAŻE TULUM

Ponad 100 km od słynnego Cancun leży malownicza miejscowość Tulum, która zachwyci zwłaszcza osoby, które wolą unikać tłumów. Obok pięknych plaż zachowały się tu ruiny miasta Majów – niegdyś jednego z najważniejszych portów. Otoczone murem znajduje na pięknym kilkunastometrowym klifie na brzegu Morza Karaibskiego. To sprawia, że miejsce ma niezwykły urok.

Plaże w Tulum mają niezwykły urok. Przepiękny kolor wody, koralowy, drobniutki piasek i palmy. Czego chcieć więcej? Które plaże w Tulum warto odwiedzić? Zobacz koniecznie plaże Tulum Beach, Playa Las Palmas, Playa Maya i Santa Fe. Na Tulum Beach znajdziesz rozbudowaną infrastrukturę turystyczną i skorzystasz z różnych udogodnień. Dużo roślinności w bardzo słoneczne dni dostarczy Ci niezbędnego do odpoczynku cienia.

Jeśli lubisz podpatrywać egzotyczne gatunki zwierząt w ich naturalnym środowisku, koniecznie odwiedź rezerwat Sian Ka’an! W obrębie rezerwatu znajdują się lasy tropikalne, namorzyny, bagna, laguny. Dużą część rezerwatu stanowi wybrzeże morskie z barierową rafą koralową. Występuje tu około 1200 różnych gatunków roślinności, 339 gatunków ptaków, 103 gatunki ssaków, 52 gatunki ryb. Łącznie na lądzie żyje około 550 różnych gatunków stworzeń, a w wodzie 843 gatunków. Jeśli kontakt z naturą sprawia Ci największą przyjemność, okolice Tulum z pewnością przypadną Ci do gustu. Warto wspomnieć również, że w granicach rezerwatu znajdują się 23 strefy archeologiczne cywilizacji Majów.

Półwysep Jukatan poza pozostałościami cywilizacji Majów słynie również tak zwanych cenot. Cenota to kolisty lej zapadliskowy w skale wapiennej. Najczęściej wypełniony jest wodą, która łączy się z wodami podziemnymi. Dla Majów cenoty były cennym źródłem słodkiej wody i pełniły funkcję rytualną. Porośnięte bujną roślinnością i pięknie wyrzeźbione przez wodę gigantyczne naturalne studnie z całą pewnością warto zobaczyć. Odwiedź koniecznie przynajmniej jedną z nich. Współcześnie część z nich zostało zaadaptowanych do celów rekreacyjnych. Można się w nich kąpać i nurkować.

First Image

NAJPIĘKNIEJSZE PLAŻE W MEKSYKU: ACAPULCO

Acapulco to najstarszy i najsłynniejszy kurort w Meksyku. Złote piaski pacyficznej plaży, wielkie hotele, szalone życie nocne i odważni skaczący z klifu La Quebrada. Tego wszystkiego doświadczysz w tym prawdziwie wakacyjnym mieście.

Widok na plaże w półkolistej zatoce Acapulco to obrazek jak z najpiękniejszych pocztówek. A poniżej prezentujemy kilka plaż, które warto odwiedzić, będąc w Acapulco. Na pewno znajdziesz coś dla siebie!

  • Caleta i Caletilla – dwie plaże w Acapulco położone przy alei Miguela Alemán, podzielone małą uroczą wysepką. Jedno z najpopularniejszych i najbardziej znanych punktów w Acapulco. To świetne i bezpieczne miejsce do kąpieli. Możesz tutaj zjeść coś dobrego i popłynąć na wycieczkę na Isla Roqueta.
  • Roqueta – ładna plaża na wyspie o tej samej nazwie. Cel dla miłośników sportów wodnych. Możesz tu też zwiedzić latarnię morską i ogród zoologiczny.
  • Condesa – piękna piaszczysta plaża z widokiem na całą zatokę w hotelowej części Acapulco. W pobliżu znajdziesz dużo niedrogich restauracji z dobrym jedzeniem.
  • Revolcadero – plaża niedaleko Puerto Marqués i Punta Diamante. Słynie z długiego płytkiego wejścia do wody i dość silnych fal idealnych na surfing.
  • Icacos – to jedna z największych i najszerszych plaż w Acapulco. Wśród sportów wodnych największą popularnością cieszy się przejażdżka motorówką i na „bananie”.
  • Pichilingue to cicha plaża w luksusowej, willowej części Acapulco.
Centrum miasta łączy w sobie historię i nowoczesność. Znajdziesz tu zarówno zabytki historyczne, jak i nowoczesne budynki, kontrastujące z kolonialną architekturą. Zwiedź koniecznie niezwykły kościół Nuestra Senora de la Soledad na placu Zócalo. Jego wnętrze pierwotnie miało być kinem. Fasada budynku jest biała i przylegają do niego dwie wieże – żółta i niebieska. Kościół przywodzi na myśl bardziej architekturę prawosławną niż typowe dla Meksyku kolonialne budownictwo. Skorzystaj w pełni z pobytu w cudownym Acapulco!

Wczuj się w meksykański klimat i odpocznij po intensywnym zwiedzaniu na jednej z najpiękniejszych plaż świata. Plażowanie to świetne zakończenie meksykańskiej przygody z LogosTour.

footer-phone
Infolinia i rezerwacja:
801 011 864
pon.-pt.: 9:00 - 17:00
sob.: NIECZYNNE
footer-pin
Oddziały i biura sprzedaży LogosTour: