× ZAMKNIJ

STWÓRZ SWÓJ PROFIL KLIENTA

DOŁĄCZ DO ZAUFANEJ
SPOŁECZNOŚCI LOGOSTOUROWICZÓW!
Stwórz profil przy użyciu adresu e-mail

Administratorem danych jest Biuro Turystyki ZNP LogosTour Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 31/33, 00-379 Warszawa, adres e-mail: biuro@logostour.pl. Kontakt do inspektora ochrony danych – e-mail: iod@logostour.pl. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z utworzeniem konta w serwisie www.logostour (usługa świadczona drogą elektroniczną) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako RODO) oraz otrzymywania newslettera – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane osobowe dla pierwszego z celów będą przetwarzane do czasu rozwiązania umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, natomiast dla drugiego celu – do czasu wycofania zgody. Dane osobowe mogą być ujawnione pracownikom lub współpracownikom administratora danych, jak też podmiotom udzielającym wsparcia temu administratorowi na zasadzie zleconych usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla celów marketingu bezpośredniego. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest zgoda, ma Pani/Pan prawo wycofania zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. W zakresie, w jakim Pani/Pana dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Pani/Panu także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Pani/Pana danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Może Pani/Pan przesłać te dane innemu administratorowi danych. Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
POTWIERDŹ SWOJEGO MAILA
Dziękujemy za rejestrację. Aby kontynuować potwierdź wiadomość, którą wysłaliśmy na Twoją skrzynkę mailową:
example@gmail.com

Nie otrzymałeś wiadomości? Sprawdź skrzynkę SPAM.

WSPOMNIENIA ZAMKNIĘTE
W ZDJĘCIACH

NIEZWYKŁE MIEJSCA,
I WSPANIAŁE WAKACJE

DOŁĄCZ DO ELITARNEJ
GRUPY PASJONATÓW
PODRÓŻY

5 NAJPIĘKNIEJSZYCH MIEJSC ZIMBABWE

×
LogosTour
30-05-2018
Zimbabwe to jedno z najpopularniejszych wśród turystów państw Afryki. Nie bez powodu – odwiedzających przyciąga wspaniała przyroda, liczne parki narodowe, w których można wybrać się na emocjonujące safari, spektakularne Wodospady Wiktorii oraz wiele innych, fascynujących miejsc. Które z nich szczególnie warto umieścić na trasie swojej podróży przez Zimbabwe?

1.    Wodospady Wiktorii
Jedne z najpiękniejszych na świecie – Wodospady Wiktorii leżą na granicy Zimbabwe i Zambii. W porze deszczowej, po ścianie długiej na niemal dwa kilometry i wysokiej na ponad sto metrów, spada nawet 500 milionów metrów sześciennych wody na minutę. Lokalne plemię Kololo nadało Wodospadom Wiktorii nazwę Mosi-ao-Tunya, czyli Mgła, która grzmi. W otaczającym wodospad P.N. Vistoria Falls znajdziemy liczne szlaki prowadzące do różnych punktów widokowych, z których można obserwować różne części wodospadu, w tym Wrzący Kocioł i Wodospad Tęczowy.

2.    Rzeka Zambezi
Ta czwarta co do długości rzeka Afryki, od swojego ujścia w Zambii przepływa przez 6 krajów i wpada do Oceanu Indyjskiego. Rejs po odcinku rzeki, który znajduje się w Zimbabwe to wspaniała okazja, żeby przyjrzeć się z bliska bogatej faunie i florze zajmującej jej brzegi. Pośród bujnej, tropikalnej roślinności, można tu obserwować wiele gatunków ptaków i zwierzęta takie jak krokodyle i hipopotamy.

3.    P.N. Hwange
Hwange to największy Park Narodowy w Zimbabwe – jego powierzchnia wynosi około 14650 km2. Można tu spotkać ponad 100 gatunków ssaków i niemal 400 gatunków ptaków. Park zamieszkuje jedna z największych na świecie populacji słoni. Wyjątkowo liczne są tu także liakony pstre – ssaki z rodziny psowatych, które choć kiedyś zamieszkiwały cały kontynent, dziś są spotykane w niewielu miejscach. Podczas safari można tu spotkać słynną Wielką Piątkę afrykańskich zwierząt.

4.    Kamienne ruiny Wielkiego Zimbabwe
Wielkie Zimbabwe było największą budowlą okresu przedeuropejskiego w Afryce na południe od równika. Dziś ruiny miasta znajdują się na liście dziedzictwa światowego UNESCO. Powierzchnia miasta pierwotnie liczyła 720 hektarów. Zachowało się tu wiele pomieszczeń, których ściany sięgają nawet 11 metrów wysokości. Pomimo tego, że miejsce to uważane jest za symbol Zimbabwe i nawiązanie do niego znajduje się nawet na fladze państwa, większość terenu miasta nie została jeszcze zbadana przez archeologów.

5.    Jaskinie Chinhoyi
Jaskinie przez jakiś czas były kryjówką dla przestępcy o imieniu Nyamakwere. Po tym jak został on pokonany przez przywódcę nazywanego Chinhoyi, otrzymały swoją dzisiejszą nazwę. Chinhoyi wraz ze swoimi podwładnymi również wykorzystywał je jako kryjówkę podczas najazdów wrogich plemion. Dziś w jaskiniach można podziwiać między innymi piękny, kobaltowy basen, którego głębokość wynosi 80-90 metrów, w zależności od ilości opadów występujących w regionie. Miejsce to jest szczególnie popularne wśród nurków – niektóre części jaskiń są dostępne tylko dla nich. Cały kompleks nie został jeszcze zbadany w całości – dokąd prowadzą liczne podwodne kanały dowiemy się dopiero w przyszłości.

Sprawdź nasze propozycje wyjazdów do Zimbabwe:

RPA – ZIMBABWE (+ opcja Mauritius)
NAMIBIA – BOTSWANA – ZIMBABWE – RPA 
NAMIBIA – BOTSWANA – ZIMBABWE
ZIMBABWE – MOZAMBIK – MALAWI

a może niezapomniany Sylwester w afrykańskim stylu

RPA – ZIMBABWE
BIURO NAGRADZANE
Złota Statuetka – Lider Polskiego Biznesu
Kryształowy Globus – nagroda Fair Play polskiej turystyki
Gazela Biznesu
Róża Kolumba
Lider Polskiej Turystyki
Ambasador Polskiej Gospodarki
Laur Klienta – Podróże dla Koneserów