NAJLEPSZE KIERUNKI NA POCZĄTEK 2022 ROKU – POZNAJ PIĘĆ NASZYCH PROPOZYCJI

NAJLEPSZE KIERUNKI NA POCZĄTEK 2022 ROKU – POZNAJ PIĘĆ NASZYCH PROPOZYCJI

Początek roku to idealny moment na relaksującą wycieczkę – w momencie, kiedy cały świat zaczyna się organizować po zmianie daty w kalendarzu, my możemy wykorzystać ten czas na niezapomnianą podróż. Na jakie kierunki wycieczkowe warto zwrócić uwagę na początku 2022?
 
Ostatnie lata zdecydowanie nas nie oszczędzały. Szalejąca epidemia zamknęła granice na całym świecie i wymusiła wprowadzenie kłopotliwych obostrzeń, które były szczególnie uciążliwe dla pasjonatów podróżowania. Dzisiaj, na szczęście, dodatkowe restrykcje powoli są znoszone. To doskonały czas, by zdecydować się na chwilę odpoczynku. Jakie są najlepsze kierunki podróży, które możesz wybrać w nowym roku?

First Image

GHANA-TOGO-BENIN, CZYLI DWA TYGODNIE W DZIKIEJ AFRYCE

Program wycieczki Ghana-Togo-Benin łączy w sobie nieocenione walory wypoczynkowe i eksplorację najbardziej dzikich regionów w Afryce. Jeśli całe swoje życie marzyłeś o zwiedzeniu Czarnego Lądu, ta wycieczka może okazać się idealnie skrojona pod Twoje wymagania. W programie wyjazdu bardzo ważny element stanowi obserwacja i poznawanie kultury tamtych regionów, co zawsze jest niesamowitym przeżyciem. Ludzie mieszkający w Togo czy w Beninie często kultywują tradycje swych przodków, co z naszej perspektywy kulturowej jest niezwykle fascynujące. Doświadczymy tutaj laleczek voodoo,  magicznych amuletów czy nawet obecności na spotkaniu rady wodzów podczas święta Akwasidae.
 
Jeśli więc Twoim celem na najbliższy wyjazd jest poznanie obcych kultur, tradycji czy zwyczajów, czekają na Ciebie dwa wspaniałe tygodnie w Afryce, pełne rytualnej magii, tajemniczych obrzędów czy po prostu obserwacji, jak żyją ludzie, na odległym z naszej perspektywy krańcu świata.

First Image

ALGIERIA, CZYLI KRAJ KONTRASTÓW

Kolejna afrykańska propozycja, tym razem nastawiona na zwiedzanie zabytków oraz eksplorowanie wielobarwnej pustyni. Decydując się na wycieczkę do Algierii, doświadczymy kraju będącego w stanie zaskoczyć nas na każdym kroku. To największe państwo Afryki, wypełnione pustynnymi krajobrazami, będącymi muzeum pod gołym niebem. Pełno tutaj malowniczych oaz, masywów górskich czy wielu zabytkowych budowli.
 
To jedno z najcieplejszych miejsc na świecie. Ze względu na piaskowy krajobraz miejscowa temperatura latem jest w stanie sięgnąć nawet  50 stopni, co jest dodatkowym argumentem do udania się tam na początku roku. 

First Image

JAPONIA – KWITNĄCE WIŚNIE, SAMURAJOWIE I SZYBKIE POCIĄGI

Japonia to kraj, do którego odwiedzenia nie potrzebujemy rekomendacji. Rewelacyjne aspekty turystyczne tego zakątka Azji są znane niemal każdemu. W tym miejscu tradycja i konserwatywne wartości przeplatają się z nowoczesną technologią i doskonałą organizacją prawie każdego elementu życia.
 
Tokio, będące ważnym punktem wycieczki, to stolica Japonii, a przy okazji jedno z największych i najbardziej imponujących miast na świecie. Ogrom tego miasta może przytłoczyć nawet kogoś, komu zdarzyło się trochę pozwiedzać, gdyż po prostu miasto to jest ewenementem na skalę światową. Szacuje się, że w całej aglomeracji mieszka około 20 milionów ludzi! Sama liczba jest w stanie przyprawić o zawroty głowy. Jeśli dołożymy do tego ogromne, nowoczesne budowle i wspaniałe zabytki, wyłania nam się obraz jednego z najbardziej niezwykłych miejsc na świecie.
 
Dlaczego warto odwiedzić Japonię w marcu? Właśnie wtedy zaczyna się słynny okres kwitnięcia wiśni, co stanowi znak rozpoznawczy tego miejsca na Ziemi. Decydując się na podróż w tym okresie , będziemy mieć pewność, że nie przegapimy jednej z najpiękniejszych i najbardziej charakterystycznej atrakcji Japonii. 

First Image

ARABIA SAUDYJSKA, CZYLI PIASZCZYSTA KRAINA ISLAMU

Jeśli naszym głównym wycieczkowym celem jest poznawanie kultury i życia w egzotycznych, z naszego punktu widzenia miejscach świata, to wycieczka do Arabii Saudyjskiej wydaje się idealnym pomysłem. 
 
Doświadczymy tutaj pełnego przekroju atrakcji, które może zaoferować kraj muzułmański: pustynie,  urokliwe meczety czy targowanie się. Pomimo konserwatywnych wartości wyznawanych przez mieszkańców, Arabii Saudyjskiej to bardzo nowoczesny, miejscami wręcz futurystyczny kraj. Rijad, czyli jego stolica, konkuruje wręcz z Dubajem o miano najnowocześniejszego miasta w regionie. Znajdziemy tutaj wszystkie widoki charakterystyczne dla gigantycznych metropolii, takie jak drapacze chmur czy nowoczesne centra handlowe.
 
Zaletą odwiedzenia Arabii Saudyjskiej na początku roku jest to, że charakterystyczne dla tego regionu upały nie będą aż tak nieznośne. Należy mieć świadomość, że to pustynny region, a temperatura powietrza potrafi osiągać niebotyczne wartości.  

First Image

SINGAPUR I MALEZJA, CZYLI AZJA W CAŁEJ SWOJEJ OKAZAŁOŚCI

Jeśli przy wyborze wycieczki na początek 2022 zdecydujemy się na odwiedzenie Singapuru i Malezji, możemy być pewni, że nie będziemy tego żałować. Jeśli ktoś chciałby zaznać trochę azjatyckiego, egzotycznego klimatu bez potrzeby zwiedzania każdego kraju na tym kontynencie, powinien udać się do Malezji, gdyż mamy tam do czynienia ze swoistą miniaturą Azji. Buddyjskie świątynie, gęste, tropikalne dżungle, zatłoczone miejskie ulice – to tylko część atrakcji, jakie oferuje nam Malezja.
 
Singapur, czyli jeden z tak zwanych „azjatyckich tygrysów”, to miejsce, które słynie z prężnie rozwijającego się handlu i przemysłu, jest więc świetnym miejscem, by przyjrzeć się życiu codziennemu mieszkańców Azji. Nie zabraknie tutaj także atrakcji dla miłośników zabytków, gdyż Malezja może poszczycić się bardzo bogatą i zróżnicowaną historią.
 
Jednym z elementów wycieczki jest odwiedzenie mostu Sky Bridge, nazywane czasem „spacerem w przestworzach”. Ta konstrukcja liczy sobie 120 metrów długości i jest rozpostarta około 600 metrów nad dżunglą, co daje niespotykane nigdzie indziej możliwości obserwacji okolicznych pejzaży.
 
Jeśli nawet to nie wydaje się dla kogoś zachęcające, to powinniśmy pamiętać o rewelacyjnej malezyjskiej kuchni, która łączy wszystkie zalety azjatyckich smaków. Może być ostro, kwaśno czy po prostu nietypowo – malezyjskie jedzenie to po prostu coś, czego trzeba spróbować.
 
 
 
 
Wybranie się na dwutygodniowy wyjazd do egzotycznego miejsca jest niezwykle kuszącą opcją, zwłaszcza jeśli mówimy o początku roku. Polska, pomimo całego swojego piękna, potrafi przytłoczyć nas ciężką, zimową aurą, więc ucieczka na jakiś czas do cieplejszego miejsca może nam wyjść tylko na dobre.
 
Pamiętajmy jednak, by niezależnie od tego, dokąd i kiedy się wybieramy, mieć na uwadze nasze bezpieczeństwo, które powinno być dla nas absolutnym priorytetem. Decydując się na sprawdzone biuro podróży możemy mieć gwarancję, że obce miejsce nie zaskoczy nas bardziej, niż byśmy tego oczekiwali. 

footer-phone
Infolinia i rezerwacja:
801 011 864
pon.-pt.: 9:00 - 17:00
sob.: NIECZYNNE
footer-pin
Oddziały i biura sprzedaży LogosTour: