× ZAMKNIJ

STWÓRZ SWÓJ PROFIL KLIENTA

DOŁĄCZ DO ZAUFANEJ
SPOŁECZNOŚCI LOGOSTOUROWICZÓW!
Stwórz profil przy użyciu adresu e-mail

Administratorem danych jest Biuro Turystyki ZNP LogosTour Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 31/33, 00-379 Warszawa, adres e-mail: biuro@logostour.pl. Kontakt do inspektora ochrony danych – e-mail: iod@logostour.pl. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z utworzeniem konta w serwisie www.logostour (usługa świadczona drogą elektroniczną) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako RODO) oraz otrzymywania newslettera – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane osobowe dla pierwszego z celów będą przetwarzane do czasu rozwiązania umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, natomiast dla drugiego celu – do czasu wycofania zgody. Dane osobowe mogą być ujawnione pracownikom lub współpracownikom administratora danych, jak też podmiotom udzielającym wsparcia temu administratorowi na zasadzie zleconych usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla celów marketingu bezpośredniego. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest zgoda, ma Pani/Pan prawo wycofania zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. W zakresie, w jakim Pani/Pana dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Pani/Panu także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Pani/Pana danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Może Pani/Pan przesłać te dane innemu administratorowi danych. Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
POTWIERDŹ SWOJEGO MAILA
Dziękujemy za rejestrację. Aby kontynuować potwierdź wiadomość, którą wysłaliśmy na Twoją skrzynkę mailową:
example@gmail.com

Nie otrzymałeś wiadomości? Sprawdź skrzynkę SPAM.

WSPOMNIENIA ZAMKNIĘTE
W ZDJĘCIACH

NIEZWYKŁE MIEJSCA,
I WSPANIAŁE WAKACJE

DOŁĄCZ DO ELITARNEJ
GRUPY PASJONATÓW
PODRÓŻY

Najciekawsze dzielnice stolicy Japonii

×
09-01-2017
Japonia
Podróż do Japonii z LogosTour to niewątpliwie niezapomniana przygoda. Kraj Kwitnącej Wiśni to zarazem nowoczesność i zamiłowanie do fascynującego świata tradycji i obrzędów. W trakcie wyjazdu znajdziesz okazję na to, by poznać Tokio i różne tokijskie dzielnice. Każda z nich ma swoją unikalną specyfikę i rządzi się własnymi prawami. Każda z nich trafia także do innej grupy odbiorców, oferując przy tym inne atrakcje, rozrywki, aspekty kulturowe oraz kuchnię. Poniżej przedstawimy po krótce jedne z najważniejszych dzielnic, które poznasz bliżej podczas wycieczki po Japonii.

Shibuya to jeden z głównych ośrodków mody w Japonii. Mieści się tu także najwięcej popularnych klubów karaoke. W Shibuyi znajdziemy również wielkie centrum kultury otwarte w 1989 roku - Bunkamura. W jego środku mieszczą się teatr, sala widowiskowo-koncertowa, kino, galeria sztuki, muzeum, sklepy oraz lokale gastronomiczne. To właśnie na tutejszej stacji Shibuya, pies Hachikō czekał na swojego pana przez prawie 10 lat. Na cześć wiernego czworonożnego przyjaciela postawiono tu pomnik z brązu. Jedno z pięciu wyjść ze stacji Shibuya, znajdujące się jego w pobliżu, zostało nazwane "wyjściem im. Hachikō". Harajuku to dzielnica bardzo popularna wśród japońskiej młodzieży. Zakochani w awangardowej modzie młodzi Japończycy bardzo często po prostu spacerują po ulicach ubrani w wyjątkowo ekstrawaganckie stroje. W Harajuku swoje atelier i sklepy mają najlepsi i najnowocześniejsi projektanci. Na terenach dzielnicy znajdziecie dwie hale olimpijskie, siedzibę popularnej japońskiej telewizji NHK, ale też fenomenalny, najważniejszy w stolicy chram shinto - Meiji. Harajuku słynie jednak głównie z oryginalnej i charakterystycznej ulicznej mody, którą dumnie propaguje nowoczesne, młode japońskie społeczeństwo. Wszyscy wielbiciele bardziej tradycyjnego charakteru Japonii powinni odwiedzić koniecznie dzielnicę Asakusa. Abstrahując od faktu, że jest to dzielnica o charakterze mieszkaniowym, to znajduje się tu wiele różnych świątyń - w tym sinoistyczna Asakusa-jinja, która jest celem wielu pielgrzymek. Dodatkowo na alei prowadzącej do wspomnianej budowli znajduje się wiele straganów, na których można kupić różnorodne pamiątki związane z KKW. W dzielnicy znajdziecie również wesołe ponad 150-letnie wesołe miasteczko Hanayashiki oraz oryginalny dworzec prywatnej kolei Tobu, wbudowany w dom towarowy. Asakusa to również idealny miejsce do wypróbowania tradycyjnej, japońskiej kuchni. Ginza to z kolei najbardziej ekskluzywna dzielnica Tokio. W jej obrębie funkcjonują renomowane centra handlowe, najlepsze sklepy odzieżowe, jubilerskie, drogerie. To tu po ulicach jeżdżą najbardziej ekskluzywne samochody, a ludzie korzystają z najnowszych technologii i elektroniki. Ginza to też najlepsze, ale również najdroższe japońskie restauracje i kawiarnie. W tej dzielnicy znajduje się również wiele galerii sztuki oraz teatrów, w tym jedyny tokijski teatr kabuki Kakubiza. Co ciekawe, z powodu wysokich cen gruntów - wiele lokali gastronomicznych ulokowało się w podziemiach. Na terenie dzielnicy znajduje się również jeden z najtłoczniejszych targów rybnych na świecie - Tsukiji. Shinjuku to z kolei dzielnica nocnych rozrywek. Za dnia natomiast warto zwiedzić tutejsze parki, należące do jednych z najpiękniejszych w Tokio. Warto zauważyć, że Shinjuku to również właściwa stolica prefektury Tokio i siedziba władz miejskich.

Z Logos Tour będzie mieli okazję zwiedzić wspomniane dzielnice stolicy Tokio. Odbędziecie spacer przez park do chramu shinto – Meiji. Będziecie mieć czas wolny w okolicy handlowego bulwaru Omotesando, z obleganymi przez młodzież modnymi butikami i galeriami. Wieczorem odbędziecie przejazd kolejką i spacer przez dzielnicę rozrywkowo-handlową Shibuya, gdzie zobaczycie rzeźbę psa Hatchiko. Odwiedzicie również najstarszą dzielnicę Tokio, Asakusa. Odbędziecie tam spacer po terenie, w którym mieści się okazały kompleks Senso-ji, z powrotem przez pasaż Nakamise, co będzie doskonałą okazją do zakupów pamiątek na straganach. Z Shinbashi wyruszycie w podróż supernowoczesną kolejką bez motorniczego na wyspę Odaiba – sztucznie usypaną na środku zatoki morskiej. Zwiedzicie tę dzielnicę zaprojektowaną na miarę przyszłości. Odwiedzicie m.in.: salon samochodowy Toyoty, oryginalną galerię handlową Venus Fort, zobaczycie replikę Statuy Wolności. Atrakcją będzie również spacer po najelegantszej dzielnicy Tokio – Ginza, pełnej luksusowych sklepów, restauracji, barów. Znajdziecie również czas na zakupy elektroniki w dzielnicy Shinjuku.
Tokio to niesamowite miasto przyszłości, w którym nie da się nie zakochać. Samo przebywanie w nim staje się przygodą, nie wspominając o całym ogromie atrakcji i tajemnic, które kryje odwiedź je podczas wycieczki japonia z LogosTour.
BIURO NAGRADZANE
Złota Statuetka – Lider Polskiego Biznesu
Kryształowy Globus – nagroda Fair Play polskiej turystyki
Gazela Biznesu
Róża Kolumba
Lider Polskiej Turystyki
Ambasador Polskiej Gospodarki
Laur Klienta – Podróże dla Koneserów