NAJCIEKAWSZE DZIELNICE STOLICY JAPONII

NAJCIEKAWSZE DZIELNICE STOLICY JAPONII

Podróż do Japonii z LogosTour to niewątpliwie niezapomniana przygoda. Kraj Kwitnącej Wiśni to zarazem nowoczesność i zamiłowanie do fascynującego świata tradycji i obrzędów.

Podróż do Japonii z LogosTour to niewątpliwie niezapomniana przygoda. Kraj Kwitnącej Wiśni to zarazem nowoczesność i zamiłowanie do fascynującego świata tradycji i obrzędów. W trakcie wyjazdu znajdziesz okazję na to, by poznać Tokio i różne tokijskie dzielnice. Każda z nich ma swoją unikalną specyfikę i rządzi się własnymi prawami. Każda z nich trafia także do innej grupy odbiorców, oferując przy tym inne atrakcje, rozrywki, aspekty kulturowe oraz kuchnię. Poniżej przedstawimy po krótce jedne z najważniejszych dzielnic, które poznasz bliżej podczas wycieczki po Japonii.

Shibuya 

Shibuya to jeden z głównych ośrodków mody w Japonii. Mieści się tu także najwięcej popularnych klubów karaoke. W Shibuyi znajdziemy również wielkie centrum kultury otwarte w 1989 roku - Bunkamura. W jego środku mieszczą się teatr, sala widowiskowo-koncertowa, kino, galeria sztuki, muzeum, sklepy oraz lokale gastronomiczne. To właśnie na tutejszej stacji Shibuya, pies Hachikō czekał na swojego pana przez prawie 10 lat. Na cześć wiernego czworonożnego przyjaciela postawiono tu pomnik z brązu. Jedno z pięciu wyjść ze stacji Shibuya, znajdujące się jego w pobliżu, zostało nazwane "wyjściem im. Hachikō".

Harajuku

Harajuku to dzielnica bardzo popularna wśród japońskiej młodzieży. Zakochani w awangardowej modzie młodzi Japończycy bardzo często po prostu spacerują po ulicach ubrani w wyjątkowo ekstrawaganckie stroje. W Harajuku swoje atelier i sklepy mają najlepsi i najnowocześniejsi projektanci. Na terenach dzielnicy znajdziecie dwie hale olimpijskie, siedzibę popularnej japońskiej telewizji NHK, ale też fenomenalny, najważniejszy w stolicy chram shinto - Meiji. Harajuku słynie jednak głównie z oryginalnej i charakterystycznej ulicznej mody, którą dumnie propaguje nowoczesne, młode japońskie społeczeństwo.

Asakusa

Wszyscy wielbiciele bardziej tradycyjnego charakteru Japonii powinni odwiedzić koniecznie dzielnicę Asakusa. Abstrahując od faktu, że jest to dzielnica o charakterze mieszkaniowym, to znajduje się tu wiele różnych świątyń - w tym sinoistyczna Asakusa-jinja, która jest celem wielu pielgrzymek. Dodatkowo na alei prowadzącej do wspomnianej budowli znajduje się wiele straganów, na których można kupić różnorodne pamiątki związane z KKW. W dzielnicy znajdziecie również wesołe ponad 150-letnie wesołe miasteczko Hanayashiki oraz oryginalny dworzec prywatnej kolei Tobu, wbudowany w dom towarowy. Asakusa to również idealny miejsce do wypróbowania tradycyjnej, japońskiej kuchni.

Ginza

Ginza to z kolei najbardziej ekskluzywna dzielnica Tokio. W jej obrębie funkcjonują renomowane centra handlowe, najlepsze sklepy odzieżowe, jubilerskie, drogerie. To tu po ulicach jeżdżą najbardziej ekskluzywne samochody, a ludzie korzystają z najnowszych technologii i elektroniki. Ginza to też najlepsze, ale również najdroższe japońskie restauracje i kawiarnie. W tej dzielnicy znajduje się również wiele galerii sztuki oraz teatrów, w tym jedyny tokijski teatr kabuki Kakubiza. Co ciekawe, z powodu wysokich cen gruntów - wiele lokali gastronomicznych ulokowało się w podziemiach. Na terenie dzielnicy znajduje się również jeden z najtłoczniejszych targów rybnych na świecie - Tsukiji.

Shinjuku

Shinjuku to z kolei dzielnica nocnych rozrywek. Za dnia natomiast warto zwiedzić tutejsze parki, należące do jednych z najpiękniejszych w Tokio. Warto zauważyć, że Shinjuku to również właściwa stolica prefektury Tokio i siedziba władz miejskich.

Z Logos Tour będzie mieli okazję zwiedzić wspomniane dzielnice stolicy Tokio. Odbędziecie spacer przez park do chramu shinto – Meiji. Będziecie mieć czas wolny w okolicy handlowego bulwaru Omotesando, z obleganymi przez młodzież modnymi butikami i galeriami. Wieczorem odbędziecie przejazd kolejką i spacer przez dzielnicę rozrywkowo-handlową Shibuya, gdzie zobaczycie rzeźbę psa Hatchiko. Odwiedzicie również najstarszą dzielnicę Tokio, Asakusa. Odbędziecie tam spacer po terenie, w którym mieści się okazały kompleks Senso-ji, z powrotem przez pasaż Nakamise, co będzie doskonałą okazją do zakupów pamiątek na straganach. Z Shinbashi wyruszycie w podróż supernowoczesną kolejką bez motorniczego na wyspę Odaiba – sztucznie usypaną na środku zatoki morskiej. Zwiedzicie tę dzielnicę zaprojektowaną na miarę przyszłości. Odwiedzicie m.in.: salon samochodowy Toyoty, oryginalną galerię handlową Venus Fort, zobaczycie replikę Statuy Wolności. Atrakcją będzie również spacer po najelegantszej dzielnicy Tokio – Ginza, pełnej luksusowych sklepów, restauracji, barów. Znajdziecie również czas na zakupy elektroniki w dzielnicy Shinjuku.

Tokio to niesamowite miasto przyszłości, w którym nie da się nie zakochać. Samo przebywanie w nim staje się przygodą, nie wspominając o całym ogromie atrakcji i tajemnic. Odwiedź je podczas wycieczki do Japonii z LogosTour.

footer-phone
Infolinia i rezerwacja:
801 011 864
pon.-pt.: 9:00 - 17:00
sob.: NIECZYNNE
footer-pin
Oddziały i biura sprzedaży LogosTour: