× ZAMKNIJ

STWÓRZ SWÓJ PROFIL KLIENTA

ZAREJESTRUJ SIĘ, ABY DODAĆ OPINIĘ

DOŁĄCZ DO ZAUFANEJ
SPOŁECZNOŚCI LOGOSTOUROWICZÓW!

Pragniemy, aby opinie wyświetlane na naszej stronie były wiarygodne. Załóż konto i dołącz do społeczności LogosTourowiczów.

Poza imieniem nie upubliczniamy żadnych Twoich danych osobowych w naszym serwisie.


  lub  


Stwórz profil przy użyciu adresu e-mail
Stwórz profil przez Facebooka

  lub  

POTWIERDŹ SWOJEGO MAILA
Dziękujemy za rejestrację. Aby kontynuować potwierdź wiadomość, którą wysłaliśmy na Twoją skrzynkę mailową:
example@gmail.com

Nie otrzymałeś wiadomości? Sprawdź skrzynkę SPAM.

PODZIEL SIĘ
NAJLEPSZYMI ZDJĘCIAMI
Z WYCIECZEK

WYMIENIAJ OPINIE,
DZIEL SIĘ WRAŻENIAMI
I ZDOBYWAJ WIEDZĘ

DOŁĄCZ DO ELITARNEJ
GRUPY PASJONATÓW
PODRÓŻY

Na tropie endemicznych gatunków

×
31-08-2017
Jedź na kraniec świata i pozwól się oczarować Seszelom. To wyspiarskie państwo, usytuowane na środku Oceanu Indyjskiego, jest prawdziwym, turystycznym rajem. Czy wiesz, że na Seszelach nie ma rzek ani jezior, a spośród 115 wysp archipelagu zaledwie 33 są zamieszkałe?

Główna wyspa Seszeli

Seszele są archipelagiem obejmującym 115 wysp. Główną jest Mahé, gdzie dostępnych jest wiele luksusowych ośrodków wypoczynkowych i hoteli. Otoczone są one egzotyczną roślinnością, mają dostęp do piaszczystych plaż i lazurowej wody oceanu. Mieszkańcy wyspy zajmują się głównie rolnictwem i turystyką. Największym miastem i zarazem stolicą Mahé  jest Victoria. Można tam zrobić zakupy na bazarze lub zwiedzić ogród botaniczny Mont Fleuri, w którym żyją wielkie żółwie z wyspy Aldabra. Na wyspie utworzono także Morne Seychelloins National Park, do którego można dotrzeć malowniczą drogą Sans Souci. W parku mieści się znakomity punkt widokowy w Mission Lodge.

Na tropie endemicznych gatunków

Na wielu wyspach archipelagu można podziwiać wiele endemitów, czyli gatunków roślin i zwierząt występujących tylko w tym miejscu na świecie. Między innymi na wyspie Praslin, w Naturalnym Rezerwacie Valleé de Mai, rośnie gatunek palmy - lodoicji seszelskiej, który charakteryzuje się ogromnymi nasionami (ważącymi nawet do 10 kg) oraz liśćmi o powierzchni nawet 84 m2. Również w tym samym rezerwacie występuje endemiczny gatunek ptaka, którym jest czarna papuga. Z rezerwatu warto wybrać się na plażę Anse Lazio, która zyskała w międzynarodowych rankingach miano najpiękniejszej na świecie. Na wysepce La Digue turyści mogą podziwiać z bliska palmy kokosowe w otoczeniu granitowych skał, jak i plantacje orzechów kokosowych i wanilii.

Archipelag jest prawdziwym rajem dla wszystkich miłośników nurkowania, ponieważ występują tu przepiękne rafy koralowe z bogactwem fauny i flory. Jeśli zainteresowały Cię Seszele, wybierz się tam ¬w marcu lub w kwietniu, kiedy panują najlepsze warunki pogodowe dla turystów.

Odwiedź egzotyczne wyspy razem z LogosTour
--> SESZELE - MAURITIUS
BIURO NAGRADZANE
Złota Statuetka – Lider Polskiego Biznesu
Kryształowy Globus – nagroda Fair Play polskiej turystyki
Gazela Biznesu
Róża Kolumba
Lider Polskiej Turystyki
Ambasador Polskiej Gospodarki
Laur Klienta – Podróże dla Koneserów