× ZAMKNIJ

STWÓRZ SWÓJ PROFIL KLIENTA

DOŁĄCZ DO ZAUFANEJ
SPOŁECZNOŚCI LOGOSTOUROWICZÓW!
Stwórz profil przy użyciu adresu e-mail

Administratorem danych jest Biuro Turystyki ZNP LogosTour Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 31/33, 00-379 Warszawa, adres e-mail: biuro@logostour.pl. Kontakt do inspektora ochrony danych – e-mail: iod@logostour.pl. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z utworzeniem konta w serwisie www.logostour (usługa świadczona drogą elektroniczną) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako RODO) oraz otrzymywania newslettera – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane osobowe dla pierwszego z celów będą przetwarzane do czasu rozwiązania umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, natomiast dla drugiego celu – do czasu wycofania zgody. Dane osobowe mogą być ujawnione pracownikom lub współpracownikom administratora danych, jak też podmiotom udzielającym wsparcia temu administratorowi na zasadzie zleconych usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla celów marketingu bezpośredniego. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest zgoda, ma Pani/Pan prawo wycofania zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. W zakresie, w jakim Pani/Pana dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Pani/Panu także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Pani/Pana danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Może Pani/Pan przesłać te dane innemu administratorowi danych. Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
POTWIERDŹ SWOJEGO MAILA
Dziękujemy za rejestrację. Aby kontynuować potwierdź wiadomość, którą wysłaliśmy na Twoją skrzynkę mailową:
example@gmail.com

Nie otrzymałeś wiadomości? Sprawdź skrzynkę SPAM.

WSPOMNIENIA ZAMKNIĘTE
W ZDJĘCIACH

NIEZWYKŁE MIEJSCA,
I WSPANIAŁE WAKACJE

DOŁĄCZ DO ELITARNEJ
GRUPY PASJONATÓW
PODRÓŻY

Na tropie endemicznych gatunków

×
31-08-2017
Jedź na kraniec świata i pozwól się oczarować Seszelom. To wyspiarskie państwo, usytuowane na środku Oceanu Indyjskiego, jest prawdziwym, turystycznym rajem. Czy wiesz, że na Seszelach nie ma rzek ani jezior, a spośród 115 wysp archipelagu zaledwie 33 są zamieszkałe?

Główna wyspa Seszeli

Seszele są archipelagiem obejmującym 115 wysp. Główną jest Mahé, gdzie dostępnych jest wiele luksusowych ośrodków wypoczynkowych i hoteli. Otoczone są one egzotyczną roślinnością, mają dostęp do piaszczystych plaż i lazurowej wody oceanu. Mieszkańcy wyspy zajmują się głównie rolnictwem i turystyką. Największym miastem i zarazem stolicą Mahé  jest Victoria. Można tam zrobić zakupy na bazarze lub zwiedzić ogród botaniczny Mont Fleuri, w którym żyją wielkie żółwie z wyspy Aldabra. Na wyspie utworzono także Morne Seychelloins National Park, do którego można dotrzeć malowniczą drogą Sans Souci. W parku mieści się znakomity punkt widokowy w Mission Lodge.

Na tropie endemicznych gatunków

Na wielu wyspach archipelagu można podziwiać wiele endemitów, czyli gatunków roślin i zwierząt występujących tylko w tym miejscu na świecie. Między innymi na wyspie Praslin, w Naturalnym Rezerwacie Valleé de Mai, rośnie gatunek palmy - lodoicji seszelskiej, który charakteryzuje się ogromnymi nasionami (ważącymi nawet do 10 kg) oraz liśćmi o powierzchni nawet 84 m2. Również w tym samym rezerwacie występuje endemiczny gatunek ptaka, którym jest czarna papuga. Z rezerwatu warto wybrać się na plażę Anse Lazio, która zyskała w międzynarodowych rankingach miano najpiękniejszej na świecie. Na wysepce La Digue turyści mogą podziwiać z bliska palmy kokosowe w otoczeniu granitowych skał, jak i plantacje orzechów kokosowych i wanilii.

Archipelag jest prawdziwym rajem dla wszystkich miłośników nurkowania, ponieważ występują tu przepiękne rafy koralowe z bogactwem fauny i flory. Jeśli zainteresowały Cię Seszele, wybierz się tam ¬w marcu lub w kwietniu, kiedy panują najlepsze warunki pogodowe dla turystów.

Odwiedź egzotyczne wyspy razem z LogosTour
--> SESZELE - MAURITIUS
BIURO NAGRADZANE
Złota Statuetka – Lider Polskiego Biznesu
Kryształowy Globus – nagroda Fair Play polskiej turystyki
Gazela Biznesu
Róża Kolumba
Lider Polskiej Turystyki
Ambasador Polskiej Gospodarki
Laur Klienta – Podróże dla Koneserów