× ZAMKNIJ

STWÓRZ SWÓJ PROFIL KLIENTA

DOŁĄCZ DO ZAUFANEJ
SPOŁECZNOŚCI LOGOSTOUROWICZÓW!
Stwórz profil przy użyciu adresu e-mail

Administratorem danych jest Biuro Turystyki ZNP LogosTour Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 31/33, 00-379 Warszawa, adres e-mail: biuro@logostour.pl. Kontakt do inspektora ochrony danych – e-mail: iod@logostour.pl. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z utworzeniem konta w serwisie www.logostour (usługa świadczona drogą elektroniczną) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako RODO) oraz otrzymywania newslettera – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane osobowe dla pierwszego z celów będą przetwarzane do czasu rozwiązania umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, natomiast dla drugiego celu – do czasu wycofania zgody. Dane osobowe mogą być ujawnione pracownikom lub współpracownikom administratora danych, jak też podmiotom udzielającym wsparcia temu administratorowi na zasadzie zleconych usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla celów marketingu bezpośredniego. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest zgoda, ma Pani/Pan prawo wycofania zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. W zakresie, w jakim Pani/Pana dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Pani/Panu także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Pani/Pana danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Może Pani/Pan przesłać te dane innemu administratorowi danych. Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
POTWIERDŹ SWOJEGO MAILA
Dziękujemy za rejestrację. Aby kontynuować potwierdź wiadomość, którą wysłaliśmy na Twoją skrzynkę mailową:
example@gmail.com

Nie otrzymałeś wiadomości? Sprawdź skrzynkę SPAM.

WSPOMNIENIA ZAMKNIĘTE
W ZDJĘCIACH

NIEZWYKŁE MIEJSCA,
I WSPANIAŁE WAKACJE

DOŁĄCZ DO ELITARNEJ
GRUPY PASJONATÓW
PODRÓŻY

Musisz to zobaczyć - Park Narodowy Sekwoi

×
LogosTour
16-06-2016
Niezwykli „mieszkańcy” Parku Narodowego Sekwoi – mamutowce olbrzymie
W Parku Narodowym Sekwoi rosną drzewa osiągające niesamowite rozmiary – mamutowce olbrzymie, nazywane również sekwojami. Niektóre mają po 3 tysiące lat!
Są nie tylko długowieczne, ale również odporne na niemal wszystkie szkodniki. Nawet ogień nie jest im straszny, ba! Jest niezbędny, aby te drzewa mogły rozsiewać nasiona. Tylko ciepło płomieni otwiera wyjątkowo twarde szyszki sekwoi. Innymi słowy, aby mogło wyrosnąć kolejne pokolenie mamutowców, potrzebny jest ni mniej, ni więcej, a pożar lasu.

Największe drzewo parku
Spośród wszystkich kolosalnych sekwoi porastających park narodowy jedno pozostaje absolutnie bezkonkurencyjne. Mowa o największym z nich - General Sherman Tree. Drzewo Generała Shermana liczy sobie ok. 2200 lat i mierzy aż 84 metry. Jego pień ma niemal 8-metrową średnicę, a łączną masę drzewa szacuje się na ok. 1500 m3 objętości.
To nie wszystko!
W parku można znaleźć pnie dawno ściętych drzew o średnicach dochodzących nawet do 12 metrów. Te giganty mogły dorastać do 135 metrów. Nic dziwnego, że dawniej poszukiwacze złota i myśliwi mieszkali w ich pniach niczym w niewielkich domach.

Tunel w sekwoi
Innym drzewem przykuwającym szczególną uwagę zwiedzających jest Tunnel Log. Złamanej sekwoi leżącej w poprzek drogi nie opłacało się ciąć na drobniejsze fragmenty i przenosić w inne miejsce.
Dlatego w 1937 roku wydrążono w niej tunel, którym mógł przejechać wóz zaprzężony w konie. Do dzisiaj może przejechać pod nim współczesny samochód osobowy.

Cisza, spokój i… brak turystów
To, co szczególnie zaskakuje, to stosunkowo niewielka popularność Parku Narodowego Sekwoi w porównaniu do takich wycieczkowych szlagierów, jak Grand Canyon czy Park Narodowy Yosemite. Podczas zwiedzania parku nie spotkasz tłumów turystów – możesz w pełni skupić się na podziwianiu dzieł natury. Z pewnością wpływ na taki stan rzecz ma położenie atrakcji i restrykcyjne prawo zabraniające ingerowania w ten nietknięty ludzką ręką zakątek Ameryki.
Do parku nie prowadzą idealne, wyasfaltowane drogi i nie da się tam dotrzeć środkami komunikacji.
Dojazd jest możliwy wyłącznie własnym samochodem lub autokarem wycieczkowym. Wszelkie trudy podróży wynagradzają widoki i cudowne, świeże powietrze przesycone zapachem drzew.
BIURO NAGRADZANE
Złota Statuetka – Lider Polskiego Biznesu
Kryształowy Globus – nagroda Fair Play polskiej turystyki
Gazela Biznesu
Róża Kolumba
Lider Polskiej Turystyki
Ambasador Polskiej Gospodarki
Laur Klienta – Podróże dla Koneserów