× ZAMKNIJ

STWÓRZ SWÓJ PROFIL KLIENTA

DOŁĄCZ DO ZAUFANEJ
SPOŁECZNOŚCI LOGOSTOUROWICZÓW!
Stwórz profil przy użyciu adresu e-mail

Administratorem danych jest Biuro Turystyki ZNP LogosTour Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 31/33, 00-379 Warszawa, adres e-mail: biuro@logostour.pl. Kontakt do inspektora ochrony danych – e-mail: iod@logostour.pl. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z utworzeniem konta w serwisie www.logostour (usługa świadczona drogą elektroniczną) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako RODO) oraz otrzymywania newslettera – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane osobowe dla pierwszego z celów będą przetwarzane do czasu rozwiązania umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, natomiast dla drugiego celu – do czasu wycofania zgody. Dane osobowe mogą być ujawnione pracownikom lub współpracownikom administratora danych, jak też podmiotom udzielającym wsparcia temu administratorowi na zasadzie zleconych usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla celów marketingu bezpośredniego. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest zgoda, ma Pani/Pan prawo wycofania zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. W zakresie, w jakim Pani/Pana dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Pani/Panu także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Pani/Pana danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Może Pani/Pan przesłać te dane innemu administratorowi danych. Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
POTWIERDŹ SWOJEGO MAILA
Dziękujemy za rejestrację. Aby kontynuować potwierdź wiadomość, którą wysłaliśmy na Twoją skrzynkę mailową:
example@gmail.com

Nie otrzymałeś wiadomości? Sprawdź skrzynkę SPAM.

WSPOMNIENIA ZAMKNIĘTE
W ZDJĘCIACH

NIEZWYKŁE MIEJSCA,
I WSPANIAŁE WAKACJE

DOŁĄCZ DO ELITARNEJ
GRUPY PASJONATÓW
PODRÓŻY

Miejsce, które funkcjonuje w rytmie "pole pole" - Zanzibar.

×
PG - C
20-01-2020

Rajska wyspa otoczona krystalicznie czystą wodą oceanu – czy można wymarzyć sobie lepsze warunki do wypoczynku? Jeżeli należysz do grona miłośników plażowania, tu na pewno przeżyjesz niezapomniane wczasy. Zanzibar, bo właśnie o nim mowa, ma jednak do zaoferowania o wiele więcej niż piękne, piaszczyste plaże i tropikalną roślinność. Ta malownicza wyspa leżąca u wybrzeża Tanzanii i należąca do archipelagu o tej samej nazwie, zachwyca przyjezdnych także swoją bogatą kulturą i wyjątkowym podejściem do życia jej mieszkańców, którzy na relaksie znają się jak nikt inny. Wszystko to wpływa na popularność, jaką w ostatnich latach cieszy się Zanzibar. Wycieczki na wyspę stały się stałym punktem podróży wielu turystów odwiedzających Wschodnią Afrykę.

Co trzeba zrobić, żeby znaleźć się w tym oszałamiająco pięknym miejscu? Międzynarodowe lotnisko Kilimanjaro w Arushy to miejsce, z którego najszybciej dostaniemy się na Zanzibar. Loty trwają zaledwie półtorej godziny. Wypoczynek na wyspie będzie świetnym uzupełnieniem podróży przez kontynentalną część Tanzanii.

Jeżeli wybierasz miejsce na wymarzone wakacje, Zanzibar powinien zwrócić Twoją uwagę. Oto co powinieneś wiedzieć o wyspie:

Mieszkańcy wyspy wiedzą, że życie powinno toczyć się w rytmie pole pole.

W języku swahili „pole, pole” znaczy „powoli, powoli”. Mieszkańcy wyspy nie lubią się śpieszyć i do swoich codziennych obowiązków podchodzą z właściwą sobie dozą luzu - wykonując je sumiennie, ale przy tym bardzo spokojnie. Jeżeli na co dzień trzymasz się napiętego grafiku, tu całkowicie o nim zapomnisz. Szybko udzieli Ci się filozofia życiowa Zanzibarczyków i przekonasz się, że to nie grzech spóźnić się trochę na kolację, jeżeli akurat pochłonęła Cię fascynująca dyskusja, i że możesz popływać w ciepłej wodzie oceanu chwilę dłużej, niż było to zaplanowane. Nikt nie obrazi się tu, jeśli zjawisz się w jakimś miejscu niepunktualnie, dlatego nie ma potrzeby, żeby nerwowo zerkać na zegarek. Tak właśnie wygląda prawdziwy wypoczynek. Zanzibar to miejsce, gdzie czas płynie zdecydowanie wolniej. Podczas wizyty na wyspie nie zabraknie go na pewno na opalanie, sporty wodne, skosztowanie lokalnych przysmaków i poznanie mieszkańców.

Zachwycą Cię zjawiskowo piękne plaże. Zanzibar to idealne miejsce, aby zrelaksować się nad oceanem.

Jeżeli już mowa o wypoczynku, to koniecznie należy wspomnieć o największym skarbie wyspy – pięknych, piaszczystych plażach. Do najpiękniejszych zaliczane są Nungwi i Kendawa leżące na północy wyspy. Są one popularne również wśród tych, którzy chcą przekonać się jak wygląda życie nocne na wyspie, ponieważ znajdują się przy nich popularne kluby i bary. Zupełnie inna atmosfera panuje na spokojnej Matemwe, położonej na północ od Stone Town. Bez względu na to, czy wolisz położyć się na ręczniku z książką i odpocząć czy może raczej uprawiać sporty wodne lub nurkować w poszukiwaniu koralowców, wśród wielu plaż Zanzibaru na pewno znajdziesz taką, która najlepiej spełni twoje oczekiwania.

Chęć odpoczynku to świetny powód, żeby na miejsce urlopu wybrać właśnie Zanzibar. Kiedy jechać w te strony, żeby trafić na jak najlepsze warunki do plażowania?

Najcieplej jest w styczniu i lutym oraz od czerwca do września, ale to nie jedyny czas, kiedy warto wybrać się na Zanzibar. Pora deszczowa zazwyczaj kojarzy się z nieustannymi ulewami - na Zanzibarze wygląda jednak zupełnie inaczej. Podczas długiej pory deszczowej (marzec – czerwiec) opady są najczęściej krótkie i intensywne, a po nich znowu następuje piękna, słoneczna pogoda. Podczas krótkiej pory deszczowej (październik – listopad), deszczu należy spodziewać się jedynie co kilka dni. Dodatkowo w marcu i listopadzie panują najlepsze warunki do nurkowania, ponieważ tafla wody jest w tym czasie gładka. Styczeń i luty oraz miesiące od czerwca do września to czas pory suchej. Jeżeli w tym czasie udamy się na Zanzibar, temperatura jakiej możemy się spodziewać w ciągu dnia to 28-30 stopni Celsjusza.

Tu pieprz rośnie. Jedzenie na Zanzibarze zachwyci nawet największych smakoszy.

Mieszanka wpływów z różnych części świata, aromat przypraw – to właśnie tak smakuje Afryka. Zanzibar to wyjątkowe miejsce na kulinarnej mapie kontynentu. Wpłynęła na to przede wszystkim rola wyspy jako głównego szlaku handlowego. W miejscowych daniach przeplatają się wpływy afrykańskie, arabskie, indyjskie i europejskie. Wszystko to okraszone uprawianymi na wyspie przyprawami, do których należą czarny pieprz, wanilia, cynamon i gałka muszkatołowa. Wycieczka na plantację przypraw to świetna okazja, żeby z bliska przyjrzeć się procesowi ich produkcji i dowiedzieć więcej na temat lokalnych przysmaków.

Jaką przeszłość ma za sobą Zanzibar? Zwiedzanie historycznego miasta.

Wyspa zamieszkana jest od ponad 20 000 lat. Aby lepiej poznać jej bogatą historię warto udać się do Stone Town. Zanzibar dawniej był sułtanatem pod panowaniem sułtana Omanu. Architekturę z tego okresu można do dziś podziwiać w tej najstarszej części Zanzibar City, stolicy Zanzibaru. Należy do nich Fort Arabski, zbudowany pod koniec XVII wieku na miejscu portugalskiego kościoła. Z jego wież strażniczych rozciąga się wspaniały widok na Ocean Indyjski, a znajdujący się wewnątrz zabytkowy amfiteatr nadal jest wykorzystywany do różnego rodzaju przedstawień. W tej części miasta można odwiedzić także meczet Malindi z charakterystycznymi minaretami w kształcie stożków i Katedrę Św. Józefa zbudowaną w XIX wieku przez francuskich misjonarzy. W 1946 roku w miejskim szpitalu w Stone Town przyszedł na świat Freddie Mercury. Zanzibar był także miejscem, gdzie rozpoczęła się jego przygoda ze sztuką. W 1947 na zdjęciu uwiecznił go lokalny fotograf, który swoim dziełem wygrał miejscowy konkurs fotograficzny. W Stone Town można dziś odwiedzić dawny dom słynnego muzyka.

Jest wiele powodów, dla których warto odwiedzić Zanzibar. Pogoda, dzięki której od razu poczujemy wakacyjny klimat, tropikalna roślinność, wspaniałe jedzenie i bogata kultura wyspy sprawią, że wycieczka na tę rajską wyspę będzie niezapomnianym przeżyciem. Jeżeli marzysz o wyjątkowych, tropikalnych wakacjach, koniecznie odwiedź te strony!

BIURO NAGRADZANE
Złota Statuetka – Lider Polskiego Biznesu
Kryształowy Globus – nagroda Fair Play polskiej turystyki
Gazela Biznesu
Róża Kolumba
Lider Polskiej Turystyki
Ambasador Polskiej Gospodarki
Laur Klienta – Podróże dla Koneserów