× ZAMKNIJ

STWÓRZ SWÓJ PROFIL KLIENTA

ZAREJESTRUJ SIĘ, ABY DODAĆ OPINIĘ

DOŁĄCZ DO ZAUFANEJ
SPOŁECZNOŚCI LOGOSTOUROWICZÓW!

Pragniemy, aby opinie wyświetlane na naszej stronie były wiarygodne. Załóż konto i dołącz do społeczności LogosTourowiczów.

Poza imieniem nie upubliczniamy żadnych Twoich danych osobowych w naszym serwisie.


  lub  


Stwórz profil przy użyciu adresu e-mail
Stwórz profil przez Facebooka

  lub  

POTWIERDŹ SWOJEGO MAILA
Dziękujemy za rejestrację. Aby kontynuować potwierdź wiadomość, którą wysłaliśmy na Twoją skrzynkę mailową:
example@gmail.com

Nie otrzymałeś wiadomości? Sprawdź skrzynkę SPAM.

PODZIEL SIĘ
NAJLEPSZYMI ZDJĘCIAMI
Z WYCIECZEK

WYMIENIAJ OPINIE,
DZIEL SIĘ WRAŻENIAMI
I ZDOBYWAJ WIEDZĘ

DOŁĄCZ DO ELITARNEJ
GRUPY PASJONATÓW
PODRÓŻY

Kolumbia - kraj o wielu obliczach

×
31-08-2017
Kolumbia, a właściwie Republika Kolumbii, znajduje się w północnej części Ameryki Południowej. Kraj ten ma dostęp do Morza Karaibskiego i Oceanu Spokojnego. Jego zróżnicowane ukształtowanie terenu, liczne zabytki oraz atrakcje turystyczne sprawiają, że Kolumbia jest coraz chętniej wybierana przez turystów. Co obowiązkowo trzeba zobaczyć w tym kraju?

Stolica w chmurach

Na wysokości 2640 m n.p.m. położona jest stolica Kolumbii, Bogota. Znajduje się ona w centralnej części kraju, w północnych Andach, i ma wiele do zaoferowania turystom. Obowiązkowo należy zobaczyć najstarszą część miasta, czyli dzielnicę La Candelaria, wraz z dzielnicą młodszą - La Catedral. Centralnym punktem starówki jest Plac Bolivara, otoczony historycznymi budynkami: gmachem Alcadia, Pałacem Sprawiedliwości i neoklasycystyczną siedzibą kongresu.

W stolicy warto zobaczyć założone w 1939 roku Muzeum Złota wraz z kolekcją sztuki złotniczej kultur prekolumbijskich, w której znajdziemy eksponaty z kultury Indian Muisca. Całe miasto można podziwiać ze szczytu Cerro de Monserrate, do którego dojedziemy kolejką.

Niedaleko Bogoty mieści się kolonialne miasteczko Villa de Leyva, założone w 1572 roku przez Hiszpanów. Ta prawdziwa perła architektoniczna Kolumbii jest nazywana białym miastem z uwagi na białe fasady domów. Centralnym miejscem w Villa de Leyva jest plac Plaza Mayor o niebotycznych rozmiarach ponad 14 tys. m2. Za miastem zaś można odwiedzić Muzeum Paleontologiczne ze skamielinami datowanymi na 150 milionów lat.

Najstarsze miasto Kolumbii

Santa Marta uznawana jest za najstarsze miasto Kolumbii. Położenie na wybrzeżu Morza Karaibskiego stwarza doskonałe warunki do plażowania i wypoczynku nad morzem. Znajduje się tutaj Park Narodowy Tayrona, który ciągnie się wzdłuż porośniętego dżunglą wybrzeża. Jest bardzo różnorodny, dlatego miłośnicy egzotycznej fauny i flory znajdą tam wszystko, o czym mogliby tylko zamarzyć. Warto nurkować i podziwiać bogatą rafę koralową albo wybrać się na ekspedycję po lesie deszczowym, który w przeszłości był zamieszkiwany przez Indian Tayrona.

Kolonialne miasto Cartagena

Założona w 1533 roku Cartagena to jedno z pierwszych miast Kolumbii. Zapewnia turystom z całego świata niepowtarzalne widoki, urokliwą architekturę i iście karaibską atmosferę. Warto zobaczyć zabytkowy zespół Cartageny, składający się ze: starego miasta (otoczonego murami obronnymi), twierdzy oraz portu. W obrębie murów można zgubić się wśród nastrojowych uliczek i zaułków, podziwiając ich kolonialną zabudowę. Miasto udostępnia zwiedzającym XVII-wieczną fortecę Castillo de San Felipe de Barajas.

Z czego słynie Kolumbia?

Kolumbia przyciąga turystów swoją odmiennością i różnorodnością, a także naturalnym pięknem, gdyż posiada ogromne bogactwo roślin i zwierząt, które można podziwiać w parkach i rezerwatach.

Jeśli chcemy wybrać się w wysokie góry, zobaczyć wiele czynnych wulkanów, odpoczywać na białych plażach i podziwiać kolonialną architekturę, Kolumbia będzie doskonałym wyborem.


Odwiedź Kolumbię z LogosTour
--> PERU - EKWADOR - KOLUMBIA 2017
BIURO NAGRADZANE
Złota Statuetka – Lider Polskiego Biznesu
Kryształowy Globus – nagroda Fair Play polskiej turystyki
Gazela Biznesu
Róża Kolumba
Lider Polskiej Turystyki
Ambasador Polskiej Gospodarki
Laur Klienta – Podróże dla Koneserów