KOLUMBIA - KRAJ O WIELU OBLICZACH

KOLUMBIA

Kolumbia, a właściwie Republika Kolumbii, znajduje się w północnej części Ameryki Południowej. Co obowiązkowo trzeba zobaczyć w tym kraju?

Kolumbia, a właściwie Republika Kolumbii, znajduje się w północnej części Ameryki Południowej. Kraj ten ma dostęp do Morza Karaibskiego i Oceanu Spokojnego. Jego zróżnicowane ukształtowanie terenu, liczne zabytki oraz atrakcje turystyczne sprawiają, że Kolumbia jest coraz chętniej wybierana przez turystów. Co obowiązkowo trzeba zobaczyć w tym kraju?

Stolica w chmurach

Na wysokości 2640 m n.p.m. położona jest stolica Kolumbii, Bogota. Znajduje się ona w centralnej części kraju, w północnych Andach, i ma wiele do zaoferowania turystom. Obowiązkowo należy zobaczyć najstarszą część miasta, czyli dzielnicę La Candelaria, wraz z dzielnicą młodszą - La Catedral. Centralnym punktem starówki jest Plac Bolivara, otoczony historycznymi budynkami: gmachem Alcadia, Pałacem Sprawiedliwości i neoklasycystyczną siedzibą kongresu.

W stolicy warto zobaczyć założone w 1939 roku Muzeum Złota wraz z kolekcją sztuki złotniczej kultur prekolumbijskich, w której znajdziemy eksponaty z kultury Indian Muisca. Całe miasto można podziwiać ze szczytu Cerro de Monserrate, do którego dojedziemy kolejką.

Niedaleko Bogoty mieści się kolonialne miasteczko Villa de Leyva, założone w 1572 roku przez Hiszpanów. Ta prawdziwa perła architektoniczna Kolumbii jest nazywana białym miastem z uwagi na białe fasady domów. Centralnym miejscem w Villa de Leyva jest plac Plaza Mayor o niebotycznych rozmiarach ponad 14 tys. m2. Za miastem zaś można odwiedzić Muzeum Paleontologiczne ze skamielinami datowanymi na 150 milionów lat.

Najstarsze miasto Kolumbii

Santa Marta uznawana jest za najstarsze miasto Kolumbii. Położenie na wybrzeżu Morza Karaibskiego stwarza doskonałe warunki do plażowania i wypoczynku nad morzem. Znajduje się tutaj Park Narodowy Tayrona, który ciągnie się wzdłuż porośniętego dżunglą wybrzeża. Jest bardzo różnorodny, dlatego miłośnicy egzotycznej fauny i flory znajdą tam wszystko, o czym mogliby tylko zamarzyć. Warto nurkować i podziwiać bogatą rafę koralową albo wybrać się na ekspedycję po lesie deszczowym, który w przeszłości był zamieszkiwany przez Indian Tayrona.

Kolonialne miasto Cartagena

Założona w 1533 roku Cartagena to jedno z pierwszych miast Kolumbii. Zapewnia turystom z całego świata niepowtarzalne widoki, urokliwą architekturę i iście karaibską atmosferę. Warto zobaczyć zabytkowy zespół Cartageny, składający się ze: starego miasta (otoczonego murami obronnymi), twierdzy oraz portu. W obrębie murów można zgubić się wśród nastrojowych uliczek i zaułków, podziwiając ich kolonialną zabudowę. Miasto udostępnia zwiedzającym XVII-wieczną fortecę Castillo de San Felipe de Barajas.

Z czego słynie Kolumbia?

Kolumbia przyciąga turystów swoją odmiennością i różnorodnością, a także naturalnym pięknem, gdyż posiada ogromne bogactwo roślin i zwierząt, które można podziwiać w parkach i rezerwatach.

Jeśli chcemy wybrać się w wysokie góry, zobaczyć wiele czynnych wulkanów, odpoczywać na białych plażach i podziwiać kolonialną architekturę, Kolumbia będzie doskonałym wyborem.


Odwiedź Kolumbię z LogosTour
--> Wycieczki do Kolumbii

footer-phone
Infolinia i rezerwacja:
801 011 864
pon.-pt.: 9:00 - 17:00
sob.: NIECZYNNE
footer-pin
Oddziały i biura sprzedaży LogosTour: