× ZAMKNIJ

STWÓRZ SWÓJ PROFIL KLIENTA

DOŁĄCZ DO ZAUFANEJ
SPOŁECZNOŚCI LOGOSTOUROWICZÓW!
Stwórz profil przy użyciu adresu e-mail

Administratorem danych jest Biuro Turystyki ZNP LogosTour Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 31/33, 00-379 Warszawa, adres e-mail: biuro@logostour.pl. Kontakt do inspektora ochrony danych – e-mail: iod@logostour.pl. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z utworzeniem konta w serwisie www.logostour (usługa świadczona drogą elektroniczną) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako RODO) oraz otrzymywania newslettera – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane osobowe dla pierwszego z celów będą przetwarzane do czasu rozwiązania umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, natomiast dla drugiego celu – do czasu wycofania zgody. Dane osobowe mogą być ujawnione pracownikom lub współpracownikom administratora danych, jak też podmiotom udzielającym wsparcia temu administratorowi na zasadzie zleconych usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla celów marketingu bezpośredniego. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest zgoda, ma Pani/Pan prawo wycofania zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. W zakresie, w jakim Pani/Pana dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Pani/Panu także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Pani/Pana danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Może Pani/Pan przesłać te dane innemu administratorowi danych. Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
POTWIERDŹ SWOJEGO MAILA
Dziękujemy za rejestrację. Aby kontynuować potwierdź wiadomość, którą wysłaliśmy na Twoją skrzynkę mailową:
example@gmail.com

Nie otrzymałeś wiadomości? Sprawdź skrzynkę SPAM.

WSPOMNIENIA ZAMKNIĘTE
W ZDJĘCIACH

NIEZWYKŁE MIEJSCA,
I WSPANIAŁE WAKACJE

DOŁĄCZ DO ELITARNEJ
GRUPY PASJONATÓW
PODRÓŻY

Kenia - Afryka w pigułce

×
19-09-2017
Turyści przyjeżdżają zwykle do Kenii w poszukiwaniu dzikiego piękna Afryki. Luksusowe kurorty wakacyjne niewiele mają jednak wspólnego z prawdziwą, dziką, afrykańską przyrodą. Kenia to nie tylko safari i piękne, piaszczyste plaże z zielonymi palmami – kraj ten ma do zaoferowania o wiele więcej.

Podstawowe atrakcje

Safari w Kenii to obowiązkowa atrakcja dla każdego turysty. Przygoda, jaką serwują podróżnym tutejsi przewodnicy i kierowcy, może zapaść na długo w naszej pamięci. Kenia szczyci się bowiem ogromną różnorodnością krajobrazów. Są tu lasy, sawanny, półpustynie i pustynie, a z okien samochodów terenowych możemy podziwiać bogactwo fauny i flory. Na naszej drodze mogą się pojawić słonie afrykańskie, lwy, bawoły, żyrafy, zebry czy gepardy
w swoim naturalnym środowisku.

Kenia jest jednocześnie rajem dla ptactwa wszelkiego rodzaju, żyjącego na ogromnych połaciach terenów nieskażonych wpływem cywilizacji.

Odwiedzając Kenię, koniecznie należy się wybrać do Mombasy - miasta założonego przez arabskich handlarzy, które obecnie pełni funkcję centrum turystycznego. Położone jest w południowo-wschodniej części kraju, na wybrzeżu Oceanu Indyjskiego. To miasto muzułmańskie, dlatego trzeba pamiętać o poszanowaniu panujących tu zwyczajów, w szczególności przy zwiedzaniu miejsc kultu religijnego.

Z wizytą u Masajów

Wśród licznych plemion afrykańskich od lat ogromne zainteresowanie wzbudzają Masajowie, żyjący na sawannach Afryki Wschodniej, m.in. w Kenii i w Tanzanii. Jeśli kiedykolwiek czytaliście książkę lub oglądaliście film „Pożegnanie z Afryką”, na pewno będziecie ciekawi tego, jak naprawdę wyglądają wojownicy masajscy i jak żyje ich lud. Cechą charakterystyczną dla Masajów są czerwone stroje i czapy, sporządzone z lwich grzyw. Twarze i ciała malują czerwoną ochrą, którą mieszają ze zwierzęcym tłuszczem. Wyróżniają się wśród innych plemion Afryki wrodzoną godnością i dumą, co pozwoliło im na zachowanie silnej odrębności kulturowej i etnicznej.  Turysta może wybrać się do wioski masajskiej, a mieszkańcy przywitają go tradycyjnym tańcem i chętnie zapozują do zdjęć.

Napiwki i prezenty na każdym kroku

Będąc w Kenii, wypada mieć ze sobą drobne upominki i pieniądze w małych nominałach, które będzie można rozdawać. Zrobienie malowniczego zdjęcia z tubylczymi plemionami okupione będzie odpowiednią opłatą - dla każdej osoby ze zdjęcia należy się napiwek.  Zakazane jest fotografowanie tubylców bez uzyskania ich wcześniejszej zgody.

Pomimo faktu, że Kenijczycy są gościnni i życzliwi dla turystów, to chcą na nich zarobić jak najwięcej. Dawanie napiwków jest więc nie tylko w dobrym tonie, ale też absolutnie wymagane.

Co ciekawe bilety wstępów do muzeów w Kenii są dwa razy droższe dla przyjezdnych niż dla mieszkańców kraju. Z kolei za wstęp do rezerwatu cudzoziemiec zapłaci nawet 9 razy więcej, niż wynosi standardowa opłata!

Sprawdź te oferty kenii z logostour!
BIURO NAGRADZANE
Złota Statuetka – Lider Polskiego Biznesu
Kryształowy Globus – nagroda Fair Play polskiej turystyki
Gazela Biznesu
Róża Kolumba
Lider Polskiej Turystyki
Ambasador Polskiej Gospodarki
Laur Klienta – Podróże dla Koneserów