× ZAMKNIJ

STWÓRZ SWÓJ PROFIL KLIENTA

DOŁĄCZ DO ZAUFANEJ
SPOŁECZNOŚCI LOGOSTOUROWICZÓW!
Stwórz profil przy użyciu adresu e-mail

Administratorem danych jest Biuro Turystyki ZNP LogosTour Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 31/33, 00-379 Warszawa, adres e-mail: biuro@logostour.pl. Kontakt do inspektora ochrony danych – e-mail: iod@logostour.pl. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z utworzeniem konta w serwisie www.logostour (usługa świadczona drogą elektroniczną) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako RODO) oraz otrzymywania newslettera – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane osobowe dla pierwszego z celów będą przetwarzane do czasu rozwiązania umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, natomiast dla drugiego celu – do czasu wycofania zgody. Dane osobowe mogą być ujawnione pracownikom lub współpracownikom administratora danych, jak też podmiotom udzielającym wsparcia temu administratorowi na zasadzie zleconych usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla celów marketingu bezpośredniego. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest zgoda, ma Pani/Pan prawo wycofania zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. W zakresie, w jakim Pani/Pana dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Pani/Panu także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Pani/Pana danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Może Pani/Pan przesłać te dane innemu administratorowi danych. Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
POTWIERDŹ SWOJEGO MAILA
Dziękujemy za rejestrację. Aby kontynuować potwierdź wiadomość, którą wysłaliśmy na Twoją skrzynkę mailową:
example@gmail.com

Nie otrzymałeś wiadomości? Sprawdź skrzynkę SPAM.

WSPOMNIENIA ZAMKNIĘTE
W ZDJĘCIACH

NIEZWYKŁE MIEJSCA,
I WSPANIAŁE WAKACJE

DOŁĄCZ DO ELITARNEJ
GRUPY PASJONATÓW
PODRÓŻY

Kanada (Wschód + Zachód)

×
08-04-2017
Kanada to drugie co do wielkości państwo na świecie. W tym kraju podziwiać możemy majestatyczne góry, niezgłębione lasy i dziką przyrodę, ale też bardzo ciekawą architekturę. Co szczególnie warto zobaczyć?  

Wschodnia część Kanady

Na wschodzie Kanady znajduje się słynny Quebec, francuskojęzyczne miasto, które w XVI wieku było stolicą Nowej Francji. Na terenach obecnej prowincji Quebec Francuzi założyli osadę nazwaną na cześć króla „Mont Royal”, czyli „Wzgórze królewskie”. Dziś to po prostu Montreal, a jego najważniejszym zabytkiem jest właśnie wzgórze królewskie Mont Royal. To na nim znajduje się oratorium św. Józefa, jak również Stare Miasto z bazyliką Notre Dame, kościołem żeglarzy i ratuszem oraz Place du Canada, gdzie zbudowano katedrę Marii Królowej Świata.

W Quebecu swego czasu osiedlili się Francuzi i Anglicy, którzy przybyli tu oczywiście ze Starego Kontynentu. Miasto jest przepiękne, a jego zabytkowa część zapewnia zachwycające widoki. W Quebecu nie sposób pominąć zamkowego hotelu Château Frontenac oraz tzw. Dolnego Miasta.

Niedaleko Quebecu i Montrealu leży stolica Kanady - Ottawa. Atrakcją miasta jest Kanadyjskie Muzeum Cywilizacji, w którym można podziwiać kolekcję totemów z Kolumbii Brytyjskiej. Zwiedzając Ottawę, warto zobaczyć, a nawet zamieszkać w hotelu wybudowanym w średniowiecznym stylu - Château Laurier.  O stołecznym charakterze Ottawy przypomina rezydencja premiera i gubernatora Kanady (przy ulicy Sussex) oraz Parliament Hill, czyli neogotycki gmach parlamentu Kanady.

Zwiedzanie zachodniej Kanady warto zakończyć wizytą w Toronto - kanadyjskiej stolicy handlu i biznesu. Przebywając w mieście, warto wjechać na wieżę CN Tower. Mierzy ona aż 553 metry wysokości. Atrakcją Toronto jest również historyczny ratusz oraz nowoczesne City Hall przy Nathan Square.

Zachwycająca Niagara

Na granicy pomiędzy USA a Kanadą, leży największy na świecie wodospad - Niagara. Turyści tłumnie przybywają do miejscowości Niagara Falls, w której wybudowano trasy pozwalające podziwiać wodospad z różnych stron. Wodospad Niagara znajduje się w prowincji Ontario, a częściowo również w USA, w stanie Nowy Jork. Powstał na rzece Niagara, wypływającej z jeziora Erie i płynącej do jeziora Ontario. Z uwagi na fakt, że rzeka pokonuje prawie 100-metrową różnicę poziomów, powstały tu liczne kaskady tworzące piękny wodospad.

Zachodnia Kanada

Zachodnia część Kanady prezentuje się pod względem turystycznym tak samo interesująco, jak wschodnia. Warto tu zobaczyć: miasteczko Calgary i Banff, Jezioro Louise i Park Narodowy Jasper, Park Góry Robson i Park Wells Gray, Lytton i oczywiście Vancouver. W Calgary można odwiedzić Muzeum Glenbow z imponującą kolekcją tradycyjnych indiańskich ubiorów i ozdób, ale warto też zajrzeć do centrum (z głównym deptakiem Stephen Avenue oraz wieżą Calgary).

Banff to górski kurort położony w kotlinie Gór Skalistych. W okolicy można zobaczyć kanion Mistaya, jezioro Peyto oraz wodospady Athabasca, Sunwapta, Helmcken i Dawson. W Lytton atrakcję stanowią formacje skalne i moment połączenia dwóch rzek - Thompson i Fraser. Można tu wybrać się także do Hells Gate, czyli Piekielnych Wrót, które w rzeczywistości są 33-metrowym przewężeniem rzeki.

W Vancouver wyraźnie widoczne są indiańskie wpływy – na tych terenach zachowana została tradycja rdzennych mieszkańców. Ciekawostką godną zobaczenia są na pewno indiańskie słupy totemów w Stanley Park oraz w Thunderburd Park. W Vancouver atrakcją turystyczną jest wyspa Granville i Vancouver, chińska dzielnica Chinatown czy stare miasto Gastown.

Kanada jest piękna, ale i niedostępna z uwagi na srogi klimat, jaki tu panuje przez większą część roku. Trudy podróży do tego kraju wynagradzają jednak przepiękne widoki, takie jak ten na wodospad Niagara.

Odwiedź https://logostour.pl/kraje/kanada i przeglądnij wszystkie dostepne wyjazdy do kanady
BIURO NAGRADZANE
Złota Statuetka – Lider Polskiego Biznesu
Kryształowy Globus – nagroda Fair Play polskiej turystyki
Gazela Biznesu
Róża Kolumba
Lider Polskiej Turystyki
Ambasador Polskiej Gospodarki
Laur Klienta – Podróże dla Koneserów