× ZAMKNIJ

STWÓRZ SWÓJ PROFIL KLIENTA

DOŁĄCZ DO ZAUFANEJ
SPOŁECZNOŚCI LOGOSTOUROWICZÓW!
Stwórz profil przy użyciu adresu e-mail

Administratorem danych jest Biuro Turystyki ZNP LogosTour Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 31/33, 00-379 Warszawa, adres e-mail: biuro@logostour.pl. Kontakt do inspektora ochrony danych – e-mail: iod@logostour.pl. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z utworzeniem konta w serwisie www.logostour (usługa świadczona drogą elektroniczną) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako RODO) oraz otrzymywania newslettera – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane osobowe dla pierwszego z celów będą przetwarzane do czasu rozwiązania umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, natomiast dla drugiego celu – do czasu wycofania zgody. Dane osobowe mogą być ujawnione pracownikom lub współpracownikom administratora danych, jak też podmiotom udzielającym wsparcia temu administratorowi na zasadzie zleconych usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla celów marketingu bezpośredniego. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest zgoda, ma Pani/Pan prawo wycofania zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. W zakresie, w jakim Pani/Pana dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Pani/Panu także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Pani/Pana danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Może Pani/Pan przesłać te dane innemu administratorowi danych. Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
POTWIERDŹ SWOJEGO MAILA
Dziękujemy za rejestrację. Aby kontynuować potwierdź wiadomość, którą wysłaliśmy na Twoją skrzynkę mailową:
example@gmail.com

Nie otrzymałeś wiadomości? Sprawdź skrzynkę SPAM.

WSPOMNIENIA ZAMKNIĘTE
W ZDJĘCIACH

NIEZWYKŁE MIEJSCA,
I WSPANIAŁE WAKACJE

DOŁĄCZ DO ELITARNEJ
GRUPY PASJONATÓW
PODRÓŻY

Jak uniknąć zatrucia?

×
Administrator
10-07-2016
Egzotyczna wycieczka to wspaniałe widoki oraz szansa na poznanie odmiennych kultur i smaków.
Niestety, to również możliwość zatrucia, które może zepsuć podróż. Jak uniknąć takich nieprzyjemności?
Wystarczy zastosować się do kilku prostych zasad.

Woda – tylko butelkowana
Przebywając w tropikalnych krajach, gdzie temperatura rzadko spada poniżej 25°, z pewnością poczujesz pragnienie. Zanim jednak sięgniesz po kusząco kolorowy napój sprzedawany w przez lokalny bar, zastanów się dwa razy.
W większości krajów woda z kranów nie nadaje się do spożycia, a to właśnie z niej uliczni sprzedawcy i właściciele małych lokali mogą przygotowywać napoje ze względu na niższe koszty. To samo tyczy się zamarzniętej wody – jeśli w Twoim drinku kołyszą się kostki lodu, możesz być niemal pewny, że niedługo rozboli Cię brzuch. Ugaś pragnienie butelkowaną wodą lub napojami w szczelnie zamkniętych puszkach. Zawsze sprawdzaj, czy zakrętka/zawleczka są nienaruszone – to jedyna gwarancja świeżości i czystości. Również podczas mycia zębów płucz usta wodą butelkowaną.
W miarę możliwości unikaj picia alkoholu, kawy i napojów gazowanych z kofeiną – w gorącym klimacie błyskawicznie się odwodnisz.
Zawsze staraj się mieć przy sobie choć jedną niewielką butelkę z wodą mineralną, aby móc regularnie uzupełniać braki płynów w ciągu dnia.

Potrawy – wyłącznie świeże
Jeśli chcesz skosztować lokalnych smakołyków, wybierz miejsca, w których potrawy są przygotowywane na Twoich oczach. Dzięki temu zyskujesz pewność, że są świeże oraz masz kontrolę nad procesem ich powstawania. Zanim zatopisz zęby w lokalnych smakołykach, powąchaj je i obejrzyj dokładnie – dosyć często można trafić na żywność, która była niewłaściwie przechowywana. Jeśli widzisz oznaki pleśnienia lub zapach dania budzi Twoje wątpliwości, po prostu zrezygnuj.
Dobrym wyjściem jest skorzystanie z wiedzy przewodnika wycieczki – doświadczony pilot powinien znać godne zaufania restauracje i bary.

Owoce i warzywa – „surowe” nie znaczy „zdrowe”
Tradycyjne bazary kuszą intensywnymi zapachami i kolorami. Na straganach piętrzą się fantazyjne owoce i warzywa o nietypowych kształtach, a sprzedawcy zachęcają Cię do skosztowania ich produktów. Pamiętaj, żeby na surowo spożywać jedynie te rośliny, które bez problemu możesz obrać. Na skórce mogą gromadzić się niebezpieczne dla zdrowia drobnoustroje. Jeśli owoc lub warzywo nie pozwalają na obranie, spróbuj je ugotować lub wielokrotnie sparzyć gorącą wodą. Również pieczenie lub grillowanie powinno zabić większość niebezpiecznych bakterii.

Zastosuj się do tych 3 porad, ale Twoja podroż minie bez kłopotliwych niespodzianek. Zwiedzaj smacznie i bezpiecznie!
BIURO NAGRADZANE
Złota Statuetka – Lider Polskiego Biznesu
Kryształowy Globus – nagroda Fair Play polskiej turystyki
Gazela Biznesu
Róża Kolumba
Lider Polskiej Turystyki
Ambasador Polskiej Gospodarki
Laur Klienta – Podróże dla Koneserów