× ZAMKNIJ

STWÓRZ SWÓJ PROFIL KLIENTA

DOŁĄCZ DO ZAUFANEJ
SPOŁECZNOŚCI LOGOSTOUROWICZÓW!
Stwórz profil przy użyciu adresu e-mail

Administratorem danych jest Biuro Turystyki ZNP LogosTour Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 31/33, 00-379 Warszawa, adres e-mail: biuro@logostour.pl. Kontakt do inspektora ochrony danych – e-mail: iod@logostour.pl. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z utworzeniem konta w serwisie www.logostour (usługa świadczona drogą elektroniczną) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako RODO) oraz otrzymywania newslettera – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane osobowe dla pierwszego z celów będą przetwarzane do czasu rozwiązania umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, natomiast dla drugiego celu – do czasu wycofania zgody. Dane osobowe mogą być ujawnione pracownikom lub współpracownikom administratora danych, jak też podmiotom udzielającym wsparcia temu administratorowi na zasadzie zleconych usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla celów marketingu bezpośredniego. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest zgoda, ma Pani/Pan prawo wycofania zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. W zakresie, w jakim Pani/Pana dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Pani/Panu także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Pani/Pana danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Może Pani/Pan przesłać te dane innemu administratorowi danych. Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
POTWIERDŹ SWOJEGO MAILA
Dziękujemy za rejestrację. Aby kontynuować potwierdź wiadomość, którą wysłaliśmy na Twoją skrzynkę mailową:
example@gmail.com

Nie otrzymałeś wiadomości? Sprawdź skrzynkę SPAM.

WSPOMNIENIA ZAMKNIĘTE
W ZDJĘCIACH

NIEZWYKŁE MIEJSCA,
I WSPANIAŁE WAKACJE

DOŁĄCZ DO ELITARNEJ
GRUPY PASJONATÓW
PODRÓŻY

Egzotyczna kultura wyspiarzy Pacyfiku – Poznaj Wyspę Oahu!

×
LogosTour
08-02-2017
Idealnym zwieńczeniem wycieczki po zachodnim wybrzeżu USA jest wypoczynek na egzotycznych Hawajach. Spacer po pacyficznych plażach i kąpiel w błękitnej wodzie Oceanu Spokojnego zachwyci każdego. Pobyt w tym iście wakacyjnym miejscu nie musi się jednak opierać wyłącznie na wygrzewaniu się na gorącym piasku. Jeśli wolisz wypoczywać aktywnie – atrakcji turystycznych jest tu pod dostatkiem. Chcesz poznać egzotyczną kulturę wyspiarzy Pacyfiku? Wybierz się z nami na wycieczkę po Hawajach i wyspie Oahu!

Plaża Waikiki i Diamond Head

Hawaje to jeden z najpiękniejszych archipelagów na Oceanie Spokojnym oraz wymarzony kierunek turystów z całego świata. Zapierające dech w piersiach krajobrazy, rajskie plaże, niesamowita kultura i atmosfera wysp przyciągają podróżnych przez cały rok. Jeśli czujesz potrzebę bardziej aktywnego wypoczynku, wybierz się koniecznie do stolicy Hawajów – Honolulu. Jest to zarazem największe miasto i stolica hrabstwa, noszącego tę samą nazwę. Już w średniowieczu funkcjonowała tu żeglarska osada, więc nie bez powodu miasto cechuje typowo portowy charakter. W samym Honolulu znajduje się uwielbiana przez turystów piaszczysta plaża Waikiki, uważana zresztą za najpiękniejszą plaże całych Stanów Zjednoczonych. Jest znana przede wszystkim z ciepłego klimatu, łagodnych chmur, spienionych fal, idealnie nadających się do surfowania, ale także charakterystycznego widoku na nieaktywny wulkan Diamond Head. Jego krater sprawia, że jest to jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc nie tylko w Honolulu, ale i na całych Hawajach. Część krateru jest dostępna dla turystów i stanowi popularny cel wielu wycieczek. Na sam szczyt wiedzie kilometrowa trasa turystyczna, a cały odcinek można przejść w przeciągu do 2 godzin. Na miejscu czekać na Ciebie będzie taras widokowy (dawna platforma obserwacyjna artylerii nadbrzeżnej), z którego można doświadczyć wspaniałego widoku zarówno na ocean, jak i na plażę Waikiki. Diamond Head stanowi symbol Hawajów i jest z nimi kojarzony na całym świecie. Warto więc przywieźć stąd oryginalną pamiątkę z jego emblematem.

Hawajskie atrakcje

Podróżnicy ciekawi hawajskiej kultury zachwycą się wizytą w skansenie Centrum Kultury Polinezyjskiej w Laie oraz zwiedzaniem cudownych tradycyjnych wiosek reprezentujących archipelagi – Markizy, Fidżi, Samoa, Tonga, Hawaje, Tahiti i wyspy Nowej Zelandii. Wspomniane centrum kultury to park tematyczny, który znajduje się na północnym wybrzeżu Oahu. Poza tradycyjnymi wystawami, możemy doświadczyć tu dodatkowych aktywności. Wieczorem na jego terenie odbywa się wspaniały spektakl prezentujący międzykulturowy charakter Polinezji, z tradycyjnymi tańcami i hawajską muzyką na żywo. Doceniający dziką przyrodę powinni zwrócić uwagę na chroniony rezerwat - Zatokę Hanauma, a miłośnicy botaniki powinni odwiedzić ogrody botaniczne Fonga. Wrażenie robi baza wojskowa Pearl Harbor, gdzie znajduje się ekspozycja dotycząca ataku Japończyków na port w 1941 roku. Koniecznie trzeba zobaczyć zanurzony pomnik USS Arizona, do którego można dopłynąć jedynie specjalną łodzią. Został zaprojektowany przez Alfreda Preisa i składa się z wejścia, miejsca zgromadzenia oraz świątyni. Budynek zaplanowano tak, aby możliwe było zobaczenie zatopionych pokładów, a dodatkowo - zawiera wiele ukrytych symboli. Ciekawostką będzie na pewno wydobywający się z wraków widniejący na powierzchni wody charakterystyczny olej, nazywany „łzami Arizony” lub „czarnymi łzami”. Wrażenie robią również piękny miejscowy ratusz oraz pałac Jolani. To w tym ostatnim swoją siedzibę mieli ostatni hawajscy królowie. Obecnie obiekt ten jest udostępniony dla zwiedzających, a na miejscu można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy nie tylko na temat historii Honolulu, ale i całych Hawajów. Później zrób sobie koniecznie zdjęcie z liczącą 56 metrów wysokości latarnią Aloha w tle. Jeśli lubisz placówki muzealno-naukowe, odwiedź Muzeum Bishopa, w którym mieści się centrum naukowe badające aktywność wulkanów. Malownicze krajobrazy wyspy Oahu niejednokrotnie posłużyły za scenerię wielu produkcji filmowych. Warto wybrać się na wycieczkę fakultatywną wokół wyspy. W programie można doświadczyć rajskich widoków i odwiedzić najpiękniejsze miejsca, takie jak: wspomniana zatoka Hanauma, ale także morski gejzer Halona Blowhole, zatokę Waimea, świątynie mormonów oraz odpocząć na Sunset Beach. Co ciekawe, na niej co roku odbywają się światowe mistrzostwa w surfingu. Warto
będzie także skosztować owoców na plantacji ananasów firmy Dole.

Podróż na Hawaje będzie niezapomnianą przygodą. Jeśli chcesz poczuć prawdziwe Hawaje, użyj wszystkich zmysłów – poczuj charakterystyczną woń orchidei, wsłuchaj się w szum Pacyfiku i hawajskich pieśni, delektuj się egzotycznymi owocami – ananasami, pajają. Poszerz z nami swoją wiedzę o hawajskich wierzeniach wyrażonych w tańcu hula, muzyce i legendach. Będzie cudownie! Aloha!
BIURO NAGRADZANE
Złota Statuetka – Lider Polskiego Biznesu
Kryształowy Globus – nagroda Fair Play polskiej turystyki
Gazela Biznesu
Róża Kolumba
Lider Polskiej Turystyki
Ambasador Polskiej Gospodarki
Laur Klienta – Podróże dla Koneserów