× ZAMKNIJ

STWÓRZ SWÓJ PROFIL KLIENTA

DOŁĄCZ DO ZAUFANEJ
SPOŁECZNOŚCI LOGOSTOUROWICZÓW!
Stwórz profil przy użyciu adresu e-mail

Administratorem danych jest Biuro Turystyki ZNP LogosTour Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 31/33, 00-379 Warszawa, adres e-mail: biuro@logostour.pl. Kontakt do inspektora ochrony danych – e-mail: iod@logostour.pl. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z utworzeniem konta w serwisie www.logostour (usługa świadczona drogą elektroniczną) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako RODO) oraz otrzymywania newslettera – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane osobowe dla pierwszego z celów będą przetwarzane do czasu rozwiązania umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, natomiast dla drugiego celu – do czasu wycofania zgody. Dane osobowe mogą być ujawnione pracownikom lub współpracownikom administratora danych, jak też podmiotom udzielającym wsparcia temu administratorowi na zasadzie zleconych usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla celów marketingu bezpośredniego. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest zgoda, ma Pani/Pan prawo wycofania zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. W zakresie, w jakim Pani/Pana dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Pani/Panu także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Pani/Pana danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Może Pani/Pan przesłać te dane innemu administratorowi danych. Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
POTWIERDŹ SWOJEGO MAILA
Dziękujemy za rejestrację. Aby kontynuować potwierdź wiadomość, którą wysłaliśmy na Twoją skrzynkę mailową:
example@gmail.com

Nie otrzymałeś wiadomości? Sprawdź skrzynkę SPAM.

WSPOMNIENIA ZAMKNIĘTE
W ZDJĘCIACH

NIEZWYKŁE MIEJSCA,
I WSPANIAŁE WAKACJE

DOŁĄCZ DO ELITARNEJ
GRUPY PASJONATÓW
PODRÓŻY

Dlaczego Kenia jest jednym z popularniejszych turystycznie krajów Afryki?

×
PG - C
19-03-2020

Co ma do zaoferowania Kenia? Wczasy w tym kraju to wspaniała okazja, żeby zachwycić się wszystkim tym, co przyciąga podróżników do Afryki - pięknem dzikiej przyrody i bogatą kulturą. Bez względu na to, czy zdecydujesz się odwiedzić ten kraj na trasie swojej podróży przez Afrykę Wschodnią, czy poświęcisz cały urlop na zwiedzanie jego najpiękniejszych zakątków - możesz mieć pewność, że atrakcji nie zabraknie. Odkrywając najpiękniejsze miejsca na mapie Kenii stworzysz niesamowite wspomnienia, które zostaną z Tobą na długo. Ten kraj nie bez powodu jest jednym z najpopularniejszych wśród turystów państw Afryki. Oto kilka powodów, dla których warto zaplanować podróż do Kenii.

 

 

Spotkanie z tradycjami afrykańskich plemion

 

42 - przez tyle plemion zamieszkiwana jest Kenia. Skansen Bomas to wyjątkowe miejsce znajdujące się w Nairobi, gdzie można dowiedzieć się więcej na ich temat. W skansenie odtworzono wioski 23 z nich, w tym plemion Kikuju, Taita, Mijikenda, Luo i Kisii. Pozwala to z bliska przyjrzeć się różnicom w tym, jak zorganizowane jest ich codzienne życie. Nazwa tego centrum kulturalnego pochodzi od słowa “boma”, które w języku swahili oznacza gospodarstwo. Ale spacer przez tradycyjne afrykańskie bomas to nie jedyna atrakcja, jaką oferuje to miejsce. Znajduje się tu także mogące pomieścić ponad 3000 osób audytorium zbudowane na wzór tradycyjnej, okrągłej chaty, które jest miejscem licznych wydarzeń kulturalnych. W skansenie można również zobaczyć przedstawienia ponad 50 różnych tradycyjnych tańców wywodzących się z Kenii. Założony w 1971 roku ośrodek dziś pełni niezwykle ważną rolę w promocji kultury kraju. To obowiązkowy punkt każdej wycieczki do Nairobi.

 

Fascynująca kultura Masajów

 

Choć kraj zamieszkują różnorodne plemiona, Kenia znana jest przede wszystkim jako dom Masajów. Nazwa tego plemienia oznacza ludzi mówiących w języku maa. Liczy ono ponad pół miliona członków zamieszkujących przede wszystkim tereny na południu Kenii ale też na północy Tanzanii. Masajowie mieszkają w wyznaczonych na planie koła osadach nazywanych kraal, chronionych przed drapieżnikami takimi jak lwy ogrodzeniami z kolczastych gałęzi akacji. Kobiety odpowiedzialne są za budowę domów, które wznoszą z błota, gałęzi i trawy. Mężczyźni są wojownikami, którzy mają za zadanie chronić swoją społeczność. Zajmują się również wypasaniem bydła, szczególnie w czasie pory suchej, kiedy warunki zmuszają ich do oddalania się od wioski w poszukiwaniu pastwisk. Masajowie są jednym z niewielu plemion Kenii, które do dziś wiernie zachowały swoje tradycje i zwyczaje. Słyną ze swojej bogatej tradycji muzycznej i charakterystycznego śpiewu. To jedno z plemion reprezentowanych w Skansenie Bomas, ale żeby bardziej zgłębić jego bogatą kulturę warto udać się do Rezerwatu Masai Mara. Można tam odwiedzić autentyczną masajską wioskę, posłuchać na żywo śpiewu Masajek i kupić tradycyjne rękodzieło - na przykład piękną biżuterię wykonaną z różnokolorowych koralików i wspaniałe, barwne tkaniny.

 

Najlepsze miejsce na safari - Kenia i jej parki narodowe

 

Wielu podróżników decyduje się na wycieczkę do Afryki przede wszystkim po to, aby stanąć oko w oko z jej najsłynniejszymi drapieżnikami. Safari to świetny sposób na to, żeby przyjrzeć się dzikim zwierzętom w ich naturalnym środowisku i uchwycić je na zdjęciach, które będą wspaniałą pamiątką z podróży. Na mapie Kenii znajduje się kilka parków narodowych, w których można wziąć udział w safari, w tym jeden z najbardziej znanych parków Afryki - wspomniany wcześniej Rezerwat Masai Mara. Rezerwat rozciąga się na terenie ponad 1500 km2 i jest ostoją pięknej, dzikiej afrykańskiej przyrody. Przez cały rok można w nim podglądać wiele interesujących gatunków zwierząt, w tym słonie, zebry, żyrafy, hipopotamy, lwy i gepardy. Prawdziwi szczęściarze mogą wytropić w parku również nosorożca. To jednak dość rzadki widok. W roku 1971 żyło ich tu 120, niestety za sprawą kłusowników liczba ta drastycznie spadła. Dziś Masai Mara zamieszkuje około 25 przedstawicieli tego gatunku.

 

Ptasie sanktuarium nad Wielkim Rowem Afrykańskim

 

Na miłośników dzikiej przyrody czeka jeszcze jedno niezwykłe miejsce - Jezioro Nakuru. Kenia słynie ze swojego pięknego krajobrazu, a to malownicze miejsce to jeden z jego najlepszych przykładów. To słone jezioro leży na wysokości 1759 m n.p.m. i zasila je pięć rzek okresowych - Makalia, Nderit, Naishi, Njoro i Larmudiac. Najsłynniejsze zdjęcia jeziora pokazują żyjące nad nim flamingi. Kenia jest domem dla milionów tych wyjątkowych ptaków. Ściągają one nad Nakuru, żeby pożywić się algami rosnącymi w jego ciepłej wodzie. Miliony flamingów stanowią spektakularny widok, ale to nie jedyni mieszkańcy tego zapierającego dech miejsca. Park Narodowy Jeziora Nakuru często nazywany jest ptasim sanktuarium. Zamieszkuje go ponad 400 różnych gatunków ptaków, w tym takie, które są zagrożone wyginięciem. Na terenie parku można podziwiać też niezwykły widok Wielkiego Rowu Afrykańskiego - rowu tektonicznego o stromych zboczach, który powstał na skutek oddalania się płyty afrykańskiej od płyty arabskiej i somalijskiej. Na jego dnie znajdują się liczne jeziora i wulkany, zarówno aktywne jak i wygasłe. Tworzy to wspaniały, unikalny krajobraz, który koniecznie trzeba zobaczyć na własne oczy.

 

Podróż do Kenii to niezapomniane przeżycie i okazja do zobaczenia na własne oczy zachwycającej afrykańskiej przyrody oraz spotkania z bogatą, różnorodną kulturą zamieszkujących ten kontynent plemion. Jeżeli szukasz pomysłu na pełną emocji podróż, Kenia to idealna propozycja dla Ciebie!

BIURO NAGRADZANE
Złota Statuetka – Lider Polskiego Biznesu
Kryształowy Globus – nagroda Fair Play polskiej turystyki
Gazela Biznesu
Róża Kolumba
Lider Polskiej Turystyki
Ambasador Polskiej Gospodarki
Laur Klienta – Podróże dla Koneserów