× ZAMKNIJ

STWÓRZ SWÓJ PROFIL KLIENTA

ZAREJESTRUJ SIĘ, ABY DODAĆ OPINIĘ

DOŁĄCZ DO ZAUFANEJ
SPOŁECZNOŚCI LOGOSTOUROWICZÓW!

Pragniemy, aby opinie wyświetlane na naszej stronie były wiarygodne. Załóż konto i dołącz do społeczności LogosTourowiczów.

Poza imieniem nie upubliczniamy żadnych Twoich danych osobowych w naszym serwisie.


  lub  


Stwórz profil przy użyciu adresu e-mail
Stwórz profil przez Facebooka

  lub  

POTWIERDŹ SWOJEGO MAILA
Dziękujemy za rejestrację. Aby kontynuować potwierdź wiadomość, którą wysłaliśmy na Twoją skrzynkę mailową:
example@gmail.com

Nie otrzymałeś wiadomości? Sprawdź skrzynkę SPAM.

PODZIEL SIĘ
NAJLEPSZYMI ZDJĘCIAMI
Z WYCIECZEK

WYMIENIAJ OPINIE,
DZIEL SIĘ WRAŻENIAMI
I ZDOBYWAJ WIEDZĘ

DOŁĄCZ DO ELITARNEJ
GRUPY PASJONATÓW
PODRÓŻY

Dalmacja - chorwacka kraina pełna tajemnic

×
20-07-2017
Chorwacja zaliczana jest do najbardziej popularnych kierunków turystycznych wśród Polaków. Chętnie wyjeżdżamy na chorwackie wyspy, na Riwierę Makarską czy odwiedzamy południową część tego pięknego kraju, a celem tej podróży jest błogi wypoczynek. Kraj ten ma jednak wiele więcej do zaoferowania turystom.

W krainie Jezior Plitwickich
Park Narodowy Plitwickie Jeziora znajduje się w środkowej części Chorwacji i obejmuje aż 16 kaskadowo połączonych ze sobą jezior, w których woda ma niecodzienny, szmaragdowy odcień. Został on założony już w 1949 roku i zachwyca turystów rozległymi, wysokimi wodospadami.  Jeziora leżą w południowej części gór Mała Kapela, wchodzących w skład Gór Dynarskich. Kompleks tworzą dwa zespoły jezior, tzw. Górne Jeziora i Dolne Jeziora.

Split z niecodziennym rzymskim pałacem
Split to jednocześnie kurort nadmorski Chorwacji i miasto, w którym nie brakuje śladów dawnego panowania Rzymian. To właśnie tutaj mieści się jeden z najważniejszych zabytków kraju - pałac cesarza Dioklecjana, który swoimi murami obejmuje w zasadzie całe stare miasto. Pochodzi z III-IV wieku i założony został na planie rzymskiego obozu wojskowego. Znajduje się na liście UNESCO. Warto przede wszystkim zobaczyć bramę pałacową Porta Aurea, oktagonalne mauzoleum Dioklecjana czy świątynię Jupitera, która od VIIII wieku pełniła funkcję baptysterium.

Wyspa Korcula
Znany obieżyświat, Marco Polo, urodził się w Chorwacji - dokładnie na Wyspie Korcula, która jest jedną z najbardziej zaludnionych wysp Dalmacji. W zabytkowej miejscowości Korcula panują doskonałe warunki do plażowania, ale warto zobaczyć tam również mury obronne, wzniesione przez Wenecjan wokół starówki w XV wieku. W Orebiczu można zwiedzić zabytkowy kościół i zobaczyć historyczny cmentarz. Na Korculi nie brakuje winnic, w których powstają najlepsze chorwackie wina: Dingać lub Plavac.

Perła Dalmacji -Dubrownik
Na południowym krańcu Chorwacji znajduje się Dubrownik, nazywany Perłą Dalmacji. Jego wizytówką są doskonale zachowane mury obronne, po których można spacerować i oglądać przepiękne krajobrazy nadmorskie. Miasto przyciąga turystów niczym magnes i to nie dzięki pięknym plażom, ale zabytkom architektonicznym. Całe Stare Miasto w Dubrowniku - jako zespół miejski - zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Chorwacja cały czas rozwija się pod względem turystycznym i zmienia się na korzyść wszystkich odwiedzających ten kraj turystów. Nie sposób się tu nudzić, bez względu na preferowany model wypoczywania.

BIURO NAGRADZANE
Złota Statuetka – Lider Polskiego Biznesu
Kryształowy Globus – nagroda Fair Play polskiej turystyki
Gazela Biznesu
Róża Kolumba
Lider Polskiej Turystyki
Ambasador Polskiej Gospodarki
Laur Klienta – Podróże dla Koneserów