CHINY NAZYWANE SĄ KRAJEM WSCHODZĄCEGO SŁOŃCA LUB PAŃSTWEM ŚRODKA

CHINY NAZYWANE SĄ KRAJEM WSCHODZĄCEGO SŁOŃCA LUB PAŃSTWEM ŚRODKA

Chiny nazywane są Krajem Wschodzącego Słońca lub Państwem Środka. Takie miano nadano im nieprzypadkowo, ponieważ żyje tu 20% światowej populacji

Chiny nazywane są Krajem Wschodzącego Słońca lub Państwem Środka. Takie miano nadano im nieprzypadkowo, ponieważ żyje tu 20% światowej populacji, co warto dodać - na stosunkowo małym obszarze. Stolicą Chin jest Pekin - zatłoczony, pełny smogu, ale jakże piękny i nowoczesny. Co obowiązkowo powinniśmy zobaczyć, będąc w Chinach?
Pekin to podstawa.

W Pekinie nie brakuje wielowiekowych zabytków. Przede wszystkim wymienić należy wśród nich cesarski kompleks ogrodowo-pałacowy. Nazywany jest Pałacem Letnim i to właśnie tutaj turyści odpoczywają, spacerują i odkrywają pałacowe zabudowania należące do ostatniej władczyni z dynastii Qing, cesarzowej Cixi. Przygodą może okazać się przejażdżka tradycyjnymi rikszami po najstarszych dzielnicach Pekinu - Hutongach. Spacer po największym placu na świecie - placu Niebiańskiego Spokoju - zapewni relaks, a wrażenia kulturalne zapewni słynna Opera Pekińska.

Najsłynniejszą atrakcją Chin jest oczywiście Wielki Mur Chiński. To najdłuższa na świecie, mająca aż 7500 km długości, fortyfikacja obronna. W Pekinie koniecznie trzeba przebyć słynną Świętą Drogę, po której cesarze udawali się w swoją ostatnią podróż. Kolejne atrakcje turystyczne Pekinu stanowią nekropolia 13 cesarzy z dynastii Ming oraz kompleks grobowca Changling, w którym został pochowany cesarz Yongle. Ważny punkt zwiedzania Pekinu stanowi dawny pałac cesarski w tzw. Zakazanym Mieście, który był rezydencją 24 cesarzy z dynastii Ming i Qing. W stolicy można zobaczyć także Świątynię Nieba oraz jej główny pawilon uznawany za symbol Pekinu.

Szanghaj - perła orientu

Szanghaj to ultranowoczesne chińskie miasto z drapaczami chmur, z których rozciąga się przepiękny widok. Warto zobaczyć tutaj nabrzeże Bund, główną arterię handlową Nanjing - uznawaną za najludniejszą ulicę świata, czy Świątynię Nefrytowego Buddy ze słynnymi posągami Buddy z białego nefrytu. Oazą spokoju w Szanghaju jest ogród Yu Yuan, zlokalizowany pośrodku gwarnej dzielnicy Starego Miasta.

Miasto Suzhou (zlokalizowane niedaleko Szanghaju) słynie z produkcji jedwabiu, a także pięknych ogrodów i malowniczych kanałów - czemu zawdzięcza miano Wenecji Orientu. Można tu zobaczyć Ogród Mistrza Sieci, manufakturę jedwabiu czy Instytut Hafciarstwa oraz Pagodę Północnej Świątyni (najwyższą w mieście).

Xi`an - historyczna stolica Chin

W Xi`an rozpoczynał się słynny Jedwabny Szlak. Ciekawą atrakcję stanowi tutaj muzeum Armii Terakotowej, składającej się z około 8 tysięcy figur koni i żołnierzy naturalnej wielkości. W Xi`an znajduje się dzielnica muzułmańska wraz z Wielkim Meczetem. Symbol miasta stanowi pochodząca z VII wieku Wielka Pagoda Dzikiej Gęsi.

Lijiang - w prowincji Junnan

W prowincji Junnan mieści się dawna stolica królestwa ludu Naxi - Lijiang. Atrakcją turystyczną miejscowości jest stare miasto z drewnianymi domami oraz Pałacem Mu, staw Czarnego Smoka zasilany górskimi strumieniami z krystalicznie czystą wodą, ale też Śnieżna Góra Nefrytowego Smoka o wysokości 4500 m n.p.m. (można na nią wjechać kolejką linową).

Labirynt w Kunming

Kunming przez wielu nazywany jest miastem „Wiecznej Wiosny”, a to z uwagi na łagodny klimat. Turyści doceniają je za występujący tu słynny Kamienny Las Shilin, który zamieszkuje lud Sani. Kamienny Las powstał bez ingerencji człowieka i składa się z tysięcy niezwykłych form krasowych. Niedaleko Kunming, w górach, położona jest Bambusowa Świątynia, w której wystawiono kolekcję 500 arahantów - rzeźb w niezwykłych pozycjach.

Hongkong - dawna kolonia brytyjska

Hongkong to ogromne miasto, które niegdyś było kolonią brytyjską. Słynie ono z licznych ulic handlowych. Można tu zobaczyć port, stanowiącą doskonały punkt obserwacyjny górę Victorii, a także dawną wioskę Aberdeen z pozostałościami słynnego miasta na wodzie.

Chiny to kraj szczególnie godny uwagi każdego obieżyświata, tak bardzo różny od tego, co znamy z Polski i z Europy. Warto poznać zupełnie odmienną kulturę i zobaczyć przepiękne chińskie zabytki.

Obieżyświecie sprawdź nasze propozycje zwiedzenia Chin.

footer-phone
Infolinia i rezerwacja:
801 011 864
pon.-pt.: 9:00 - 17:00
sob.: NIECZYNNE
footer-pin
Oddziały i biura sprzedaży LogosTour: