CESARSKIE CHINY I TAJEMNICZY TYBET – CO WARTO ZWIEDZIĆ?

CESARSKIE CHINY I TAJEMNICZY TYBET – CO WARTO ZWIEDZIĆ?

Podróż do Chin i Tybetu to niezapomniane spotkanie z fascynującą historią i przyrodą Państwa Środka. Chiny zabiorą Cię w zdumiewający świat tradycji i nowoczesności, zachwycą zabytkami z listy UNESCO, niesamowitą historią, baśniowymi krajobrazami i ciekawymi zwyczajami. Tybet, nazywany  najwyżej położonym terytorium na świecie, jest częstym punktem wypraw turystów z całego świata. Z racji licznych atrakcji architektonicznych, krajobrazowych i kulturowych, stanowi obowiązkowy punkt wycieczek. Podczas podróży w tę część Azji, złożysz wizytę na Dachu Świata w Tybecie, udasz się między innymi na trzydniowy spływ rzeką Jangcy przez słynne Trzy Przełomy i wybierzesz się na niezapomniany spacer po Wielkim Murze Chińskim. Wizyty w Szanghaju, Hongkongu czy Suzhou na pewno zapadną w Twojej pamięci na długo! Nie zwlekaj i wyrusz w podróż życia !

Czas na Tybet

Zwiedzanie Tybetu niewątpliwie powinno się rozpocząć od Lhasy. Główną atrakcją miasta jest górujący nad innymi budowlami Pałac Potala, który do 1959 roku był zimową rezydencją władców Tybetu. Dziś mieści się tam muzeum. Ten najwyżej położony pałac świata uznawany jest za architektoniczny cud świata, dlatego został on wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Warto też zwiedzić letnią siedzibę Dalajlamów - Norbulinkę. Ten piękny i ogromny kompleks pałacowo-ogrodowy zachwyca stylem klasycznego chińskiego ogrodu. Kolejnym miejscem jest Świątynia Jokhang. To centrum duchowe Tybetu oraz najświętsze miejsce tybetańskich buddystów.  Przybywający tu pielgrzymi tradycyjnie okrążają jej mury trzykrotnie w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara. Niedaleko znajduje się mnóstwo uliczek, na których można zaopatrzyć się w pamiątkowe zakupy. Będąc w stolicy nie można pominąć XV-wiecznego Klasztoru Sera. To okazja do podziwiania mnichów ubranych w tradycyjne czerwone szaty.
Będąc  Tybecie trzeba odwiedzić Yamdrok -  święte jezioro, leżące między górami, które są obecne wszędzie. Liczne przełęcze i ośnieżone szczyty tworzą surowy, ale piękny krajobraz. Warto też odwiedzić dawną stolicę - Gyangtze, która do dziś posiada charakterystyczny, tybetański klimat. Shigatze to miasto ze słynnym klasztorem Tashilumpo. Jego ogromna powierzchnia robi niesamowite wrażenie. Koniecznie musisz się tam wybrać!

Piękno Chin

To najbardziej zaludnione państwo świata posiada niezwykle bogatą historię i ogromny dorobek kulturowy. Kraj ten jest bardzo zróżnicowany geograficznie, z przewagą gór i wyżyn. Pozostałości po dawnych dynastiach tworzą imponujący kontrast ze współczesnym światem. To kraina, która kryje w sobie wiele sekretów, a zwiedzanie umożliwi nie tylko poznanie kultury, tradycji i zwyczajów, ale także pozwoli odkryć wiele tajemnic skrywanych w tym niesamowitym zakątku. Będąc tu nie można pominąć wielu ciekawych miejsc, jak na przykład Pekin i Zakazane Miasto. To dobry przykład na  miejsce, w którym świat współczesny spotyka się ze starożytnym. Znajdują się tu zarówno zabytkowe budowle, jak i nowoczesne drapacze chmur. Można tu podziwiać bogatą architekturę dawnych Chin. Jest to stara dzielnica Pekinu, w której mieści się dawny Pałac Cesarski i inne kompleksy ponad ośmiuset pałaców. Mieści się tu także zachwycający roślinnością ogród cesarzy i Świątynia Nieba, która stoi w samym centrum tej dzielnicy. Postawiono ją w miejscu zetknięcia się nieba z ziemią, jak wierzyli mieszkańcy. Kolejnym punktem, którego nie można pominąć podczas wycieczki do Chin, jest Wielki Mur Chiński. To niewątpliwie jeden z najbardziej znanych chińskich symboli.  Ciągnie się on poprzez góry , aż do Pustyni Gobi, a jego długość  jest szacowana na około 6500 km. Posiada on długą i zawiłą historię, sięgającą czasów jeszcze sprzed naszej ery. Dziś jest on jedną z największych atrakcji Chin, wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i UNESCO. Podczas zwiedzania nie można pominąć miasta nazywanego dziś Wenecją Wschodu – Suzhou. To wszystko za sprawą niesamowitych ogrodów i kanałów. Znajdują się tu liczne fabryki jedwabiu i haftu, które przyciągają mnóstwo turystów. Będąc w Chinach trzeba zobaczyć też słynną Armię Terakotową z III w.p.n.e. To skupisko 8 tysięcy naturalnej wielkości żołnierzy. Jest to symbol potęgi cesarskich Chin, który nazywany jest często  ósmym cudem świata.

Rejs po Jangcy

Niezapomnianą atrakcją jest niewątpliwie rejs po najdłuższej rzece Azji - Jangcy . Ma długość 650 km. i jest trzecią rzeką co do długości na świecie. Niezwykłe widoki można podziwiać  nie tylko podczas spływu małymi łodziami wzdłuż wąskiego strumienia Shennong, ale również na całej jej długości. Jangcy ciągnie się  obok najbardziej uprzemysłowionych terenów. Wzdłuż niej znajdowało się wiele ośrodków słynących z haftu czy jedwabiu. Spływ uwzględnia słynne Trzy Przełomy rzeki, które dostarczą niesamowitych wrażeń i zapewnią malownicze widoki. Jest to też świetna okazja do zrobienia nadzwyczajnych zdjęć!

Wybierz się z LogosTour w podróż życia i poznaj egzotyczne Chiny i Tybet!

footer-phone
Infolinia i rezerwacja:
801 011 864
pon.-pt.: 9:00 - 17:00
sob.: NIECZYNNE
footer-pin
Oddziały i biura sprzedaży LogosTour: