BRAZYLIA - ARGENTYNA - CHILE

ZIEMIA OGNISTA, TANGO, ZMYSŁOWA SAMBA - TAK W SKRÓCIE MOŻNA OPISAĆ WYCIECZKĘ PO TRZECH

Ziemia Ognista, tango, zmysłowa samba - tak w skrócie można opisać wycieczkę po trzech, jakże atrakcyjnych, krajach Ameryki Południowej

Ziemia Ognista, tango, zmysłowa samba - tak w skrócie można opisać wycieczkę po trzech, jakże atrakcyjnych, krajach Ameryki Południowej: Brazylii, Argentynie i Chile.

Brazylia - Rio de Janeiro i wodospady

Stolicą Brazylii jest miasto Brasilia, położone w centralnej części kraju. To jednak Rio de Janeiro przyciąga tysiące turystów o każdej porze roku. To tutaj, w trakcie karnawału, odbywają się wielkie parady szkół samby na Sambodromie, tworząc tym samym znakomity i niepowtarzalny klimat tej imprezy. Także w Rio, na górze Corcovado, nad turystami i mieszkańcami niezmiennie czuwa Chrystus Odkupiciel. Na górę można wjechać za pomocą kolejki linowej, a stamtąd podziwiać zapierającą dech w piersiach panoramę miasta. Dobrym punktem widokowym jest też zbudowana z granitu i kwarcu Góra Cukru. Do obowiązkowych punktów zwiedzania Rio de Janeiro należy stadion piłkarski Maracana - w końcu piłka nożna uznawana jest za narodowy sport Brazylijczyków. W samym centrum miasta można podziwiać zabudowę w stylu kolonialnym lub secesyjnym. To jednak głównie zabudowa z XVIII wieku, do której należą między innymi rezydencja Paco Imperial czy historyczne kościoły. Wokół placu Cinelândia mieszczą się secesyjne budynki: Teatr Miejski, Biblioteka Narodowa oraz Muzeum Sztuki. Rio de Janeiro słynie z przepięknych plaż. Prócz słynnej Copacabany, warto odwiedzić także: Ipanema, Leblon, Sao Conrado i Barra.

Będąc w Brazylii warto się wybrać do serca amazońskiej dżungli. Bazą wypadową może być Encontro das Aguas, gdzie czarne wody rzeki Rio Negro łączą się z żółtymi wodami Rio Solimoes, tworząc wspólnie potężną Amazonkę. Wizyta w dżungli przenosi turystów do innego świata. Można tu zobaczyć Dom Tarzana, piramidę, a nawet lądowisko dla UFO. Do dżungli najlepiej wybrać się z doświadczonym przewodnikiem - w przeciwnym razie łatwo można się tu zgubić. W tym regionie warto zobaczyć także Manaus z Teatro Amazonas.

Kolejną atrakcją Brazylii, znajdującą się właściwie na granicy z Argentyną, jest wodospad Iguazu wraz z otaczającym go Parkiem Narodowym. Widoki są tu niesamowite, zwłaszcza z platform widokowych wybudowanych z myślą o turystach.

Argentyna i Buenos Aires

Wspominany Iguazu można podziwiać zarówno po stronie brazylijskiej, jak i argentyńskiej. W Parku Narodowym Iguazu jest jednak znacznie więcej wodospadów, mimo że te nie robią aż takiego wrażenia. Silnych emocji dostarczy natomiast wizyta nad Gardzielą Diabła, tym bardziej że można zajrzeć do niej z tarasu zawieszonego tuż nad samą krawędzią wodospadu.  

Kolejną naturalną atrakcją Argentyny jest Park Narodowy Ziemi Ognistej - Tierra del Fuego, w którym można zobaczyć ciekawe okazy lokalnej flory, przepłynąć na statku kanał Beagle i obejrzeć panoramę z wyspami Wolf i Bird. W argentyńskiej części Patagonii znajdziemy także Park Narodowy Lodowców - Los Glaciares National Park - z ogromnym lodowcem Perito Moreno. Niedaleko znajduje się największe jezioro w Argentynie - Lago Argentino.

Dla równowagi, przy planowaniu zwiedzania najważniejszych punktów Argentyny, nie należy zapominać o Buenos Aires. To ogromne miasto obfituje w wiele zabytków, takich jak: Plaza de Mayo z katedrą, pałac prezydencki Casa Rosado oraz plac San Martin z Wieżą Anglików. W dzielnicy La Boca można podziwiać pary tańczące tango, a idealnym dopełnieniem zwiedzania będzie spacer po Calle Floryda.

Chile - niezwykłe widoki

W sąsiadującym z Argentyną Chile warto jest wybrać się do Parku Narodowego Torres del Paine, obejmującego aż 2400 km2 powierzchni. Rzeczy, które koniecznie trzeba zobaczyć to: widoki na trzy wieże skalne o wysokości nawet do 2500 m n.p.m., malownicze jeziora Nordenskjöld i Sarmiento, laguny Azul i Inge, wodospad Salto Grande, lodowce i rwące rzeki.

Niesamowita przygoda

Dzika przyroda i majestatyczne widoki, jakie można podziwiać w Brazylii, Argentynie i Chile, przypominają nam o szacunku do natury i do jej siły. Jesteśmy jej częścią i zawsze powinniśmy mieć to na uwadze, a na trasie naszej wyprawy nie powinno zabraknąć wycieczki do wyjątkowych miast - Buenos Aires i Rio de Janeiro.

footer-phone
Infolinia i rezerwacja:
801 011 864
pon.-pt.: 9:00 - 17:00
sob.: NIECZYNNE
footer-pin
Oddziały i biura sprzedaży LogosTour: