× ZAMKNIJ

STWÓRZ SWÓJ PROFIL KLIENTA

DOŁĄCZ DO ZAUFANEJ
SPOŁECZNOŚCI LOGOSTOUROWICZÓW!
Stwórz profil przy użyciu adresu e-mail

Administratorem danych jest Biuro Turystyki ZNP LogosTour Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 31/33, 00-379 Warszawa, adres e-mail: biuro@logostour.pl. Kontakt do inspektora ochrony danych – e-mail: iod@logostour.pl. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z utworzeniem konta w serwisie www.logostour (usługa świadczona drogą elektroniczną) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako RODO) oraz otrzymywania newslettera – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane osobowe dla pierwszego z celów będą przetwarzane do czasu rozwiązania umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, natomiast dla drugiego celu – do czasu wycofania zgody. Dane osobowe mogą być ujawnione pracownikom lub współpracownikom administratora danych, jak też podmiotom udzielającym wsparcia temu administratorowi na zasadzie zleconych usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla celów marketingu bezpośredniego. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest zgoda, ma Pani/Pan prawo wycofania zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. W zakresie, w jakim Pani/Pana dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Pani/Panu także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Pani/Pana danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Może Pani/Pan przesłać te dane innemu administratorowi danych. Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
POTWIERDŹ SWOJEGO MAILA
Dziękujemy za rejestrację. Aby kontynuować potwierdź wiadomość, którą wysłaliśmy na Twoją skrzynkę mailową:
example@gmail.com

Nie otrzymałeś wiadomości? Sprawdź skrzynkę SPAM.

WSPOMNIENIA ZAMKNIĘTE
W ZDJĘCIACH

NIEZWYKŁE MIEJSCA,
I WSPANIAŁE WAKACJE

DOŁĄCZ DO ELITARNEJ
GRUPY PASJONATÓW
PODRÓŻY

Ayurveda - wiedza o życiu

×
24-10-2017
Wyprawa na Półwysep Indyjski to bez wątpienia niesamowite przeżycie. Podróżnikom, którzy wybiorą ten kierunek, towarzyszyć będą niesamowite krajobrazy, fascynująca kultura i pyszne jedzenie. Podróż w te rejony to też świetna okazja do zadbania o swoje zdrowie i samopoczucie - Indie są bowiem ojczyzną ayurvedy, znanej od co najmniej 5 tysięcy lat metody medycyny niekonwencjonalnej.

W całym kraju spotkać można szereg hoteli i pensjonatów, które oferują zabiegi ayurvedy. Miejsca te są najczęściej usytuowane na uboczach miast i wsi, w towarzystwie dżungli, strumieni i niezwykłych krajobrazów. Przebywanie wśród piękna natury pomaga wyciszyć się i zrelaksować, przez co ma pozytywny wpływ na przebieg kuracji.

Za początki ayurvedy uważa się powstanie ksiąg Wedyjskich - świętych ksiąg hinduizmu. Zawierają one opisy i ilustracje wiedzy człowieka o świecie. Powstały one około 1 w. p.n.e. i określają ayurvedę jako dyscyplinę, która odpowiednio stosowana pozwoli nam na długie życie w harmonii i witalności. Ayurveda znana była jednak dużo wcześniej, choć jej zasady bardzo długo nie były spisywane na papierze. Przetrwała dzięki ustnemu przekazywaniu wiedzy. Według Ayurvedy każdy z nas jest niepowtarzalnym połączeniem trzech energii życiowych. Nauka ta pozwala nam, na dokładne poznanie jak ukształtowane jest połączenie tych energii. Dzięki postępowaniu według jej rad będziemy żyć w harmonii umysłu i ciała jednocześnie.

O ayurvedzie głośno jest nie tylko w Indiach - staje się ona bardzo modna na całym świecie. Jej zadaniem jest wprowadzenie organizmu w stan harmonii i balansu. Dostarcza wskazówek jak postępować w medytacjach, pokazuje odpowiednie ćwiczenia i ostrzega przed tym, jakich produktów w diecie należy unikać. Specjalnie wyszkoleni lekarze ayuverdyjscy indywidualnie podchodzą do każdej osoby, która zdecyduje się na jej stosowanie. Kuracja jest dobierana do dosha, czyli jednego z trzech typów ciała, które reprezentują też trzy żywioły - vata (powietrze), pitta (ogień) i kapha (ziemia).

Na początku należy odtruć i oczyścić organizm. Cel ten osiąga się stosując odpowiednią dietę. Ważne jest nie tylko to co jemy, ale też jak - posiłki należy spożywać świadomie, w spokoju i bez pośpiechu. Dzięki odpowiedniemu dobraniu składników, dania kuchni ayurvedyjskiej mają oddziaływać na nas tak, że nie będziemy czuli się po nich ani zbyt pobudzeni ani zbyt ociężali. Jedzenie musi być przygotowywane ze świeżych, nieprzetworzonych produktów. Ważną rolę w kuchni ayurvedyjskiej pełnią przyprawy - w szczególności kurkuma, imbir i kminek indyjski.

Po odpowiednim oczyszczeniu organizmu przychodzi kolej na serię masaży. Abhyanga to najważniejszy z masaży całego ciała, który wykonuje się gorącymi, leczniczymi olejami. Innym popularnym masażem ayurvedy jest Shirodhara, który polega na laniu gorącego oleju na czoło. Ten masaż ma na celu wprowadzenie w bardzo głęboki stan relaksu ciała i umysłu. Uzupełnieniem kuracji są specjalnie dobrane ćwiczenia fizyczne. Jeżeli zadbamy odpowiednio o swoje ciało i poprzez medytacje zaopiekujemy się także swoim umysłem, osiągniemy stan harmonii.

Ayurveda niesie ze sobą wiele korzyści. Regularnie stosowany masaż leczy z bezsenności, bólu mięśni i wielu innych. Odpowiednia dieta reguluje pracę układu trawiennego a także poprawia odporność.

Najpopularniejszym regionem, w którym praktykuje się ayurvedę, jest Kerala leżąca na południu Indii.To obowiązkowy kierunek dla każdego poważnie myślącego o swoim zdrowiu turysty. Terapia w sąsiedztwie pięknych piaszczystych plaż, boskiej natury i magicznych jezior – to właśnie oferuje Ayurveda. Nie ma się co dziwić, że ten siódmy na świecie pod względem wielkości kraj przyciąga tak wielu turystów zainteresowanych tradycyjnymi azjatyckimi naukami medycznymi, które są teraz tak popularne.

Poddaj się zabiegom ayurvery razem z LogosTour --> SRI LANKA – INDIE (+ ayurveda) dla Koneserów 2018
BIURO NAGRADZANE
Złota Statuetka – Lider Polskiego Biznesu
Kryształowy Globus – nagroda Fair Play polskiej turystyki
Gazela Biznesu
Róża Kolumba
Lider Polskiej Turystyki
Ambasador Polskiej Gospodarki
Laur Klienta – Podróże dla Koneserów