× ZAMKNIJ

STWÓRZ SWÓJ PROFIL KLIENTA

DOŁĄCZ DO ZAUFANEJ
SPOŁECZNOŚCI LOGOSTOUROWICZÓW!
Stwórz profil przy użyciu adresu e-mail

Administratorem danych jest Biuro Turystyki ZNP LogosTour Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 31/33, 00-379 Warszawa, adres e-mail: biuro@logostour.pl. Kontakt do inspektora ochrony danych – e-mail: iod@logostour.pl. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z utworzeniem konta w serwisie www.logostour (usługa świadczona drogą elektroniczną) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako RODO) oraz otrzymywania newslettera – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane osobowe dla pierwszego z celów będą przetwarzane do czasu rozwiązania umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, natomiast dla drugiego celu – do czasu wycofania zgody. Dane osobowe mogą być ujawnione pracownikom lub współpracownikom administratora danych, jak też podmiotom udzielającym wsparcia temu administratorowi na zasadzie zleconych usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla celów marketingu bezpośredniego. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest zgoda, ma Pani/Pan prawo wycofania zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. W zakresie, w jakim Pani/Pana dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Pani/Panu także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Pani/Pana danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Może Pani/Pan przesłać te dane innemu administratorowi danych. Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
POTWIERDŹ SWOJEGO MAILA
Dziękujemy za rejestrację. Aby kontynuować potwierdź wiadomość, którą wysłaliśmy na Twoją skrzynkę mailową:
example@gmail.com

Nie otrzymałeś wiadomości? Sprawdź skrzynkę SPAM.

WSPOMNIENIA ZAMKNIĘTE
W ZDJĘCIACH

NIEZWYKŁE MIEJSCA,
I WSPANIAŁE WAKACJE

DOŁĄCZ DO ELITARNEJ
GRUPY PASJONATÓW
PODRÓŻY

Australia i Nowa Zelandia - raj dla podróżników

×
02-01-2017
Australia mimo tego, że jest najmniejszym kontynentem na świecie, ma do zaoferowania bardzo dużo. Przede wszystkim takie cuda natury jak majestatyczne góry, pustynie, jeziora, tropikalne lasy, wysokie wodospady i parki narodowe. Mnóstwo niezliczonych gatunków roślin i zwierząt, takich jak kangury, koale, kolczatki do tego jedna z najpiękniejszych raf koralowych. Mieszkają tu Aborygeni - najstarsza na świecie grupa etniczna, rdzenni mieszkańcy Australii. Nowa Zelandia jest nazywana rzez Maorysów Krajem Długiej Białej Chmury. Jest rajem dla pasjonatów gór oraz amatorów ekstremalnych sportów i aktywnej turystyki. Zachwycające krajobrazy niczym z „Władcy Pierścieni” zachwycą każdego poszukiwacza przygód! Podróż w te miejsca są najlepszym pomysłem na aktywny wypoczynek w jednym z najpiękniejszych miejsc na ziemi.

Australia
To miejsce wyjątkowe, chociażby z takiego powodu, że stanowi zarazem kontynent jak i państwo. Zachwyca przede wszystkim przyroda, która urzeka swoją różnorodnością. Królewski Ogród Botaniczny w Melbourne zalicza się do najciekawszych na świecie, formacja Dwunastu Apostołów czy droga biegnąca wśród malowniczych klifów czy w końcu Wielka Rafa Koralowa, czyli jeden z największych skarbów tego kraju. Jest tu więcej pustyń niż na jakimkolwiek kontynencie, a Pustynia Australijska jest drugą co do wielkości pustynią świata. Wznosząca się nad rozległym pustkowiem, ogromna formacja skalna o rdzawo – czerwonawym kolorze - to właśnie Uluru, czyli święta góra Aborygenów i jedna z największych atrakcji turystycznych Australii. Uluru znajduje się także na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO.   Poza ogromnym rozmiarem dodatkowo zadziwia swoim kolorem. Prekambryjskie piaskowce, z których zbudowana jest ta formacja skalna, zawierają przeróżne minerały, których barwa zmienia się w zależności od oświetlenia. Z pewnością najbardziej charakterystyczny jest dla Uluru kolor rdzawo – czerwonawy, który nadaje skale występujący obficie w piaskowcach tlenek żelaza. Uluru mieni się na czerwono głównie podczas wschodu i zachodu słońca.
Australia to także niespotykana nigdzie indziej fauna i flora, co jest to wynikiem izolacji kontynentu. Swój dom mają tu kangury, koale czy psy Dingo. Rosną tu liczne eukaliptusy i akacje karłowate. Oczywiście nie można pominąć także Wielkiej Rafy Koralowej – największej z raf u wybrzeży Australii, która przyciąga nurków i turystów z całego świata. Jednym zdaniem Australia to kontynent o dwojakiej naturze. To miejsce ścierania się tradycji i nowoczesności, a bogactwo tutejszej przyrody zachwyca tak samo jak bogactwo ras i narodowości. W Australii status miasta nadaje się tylko największym miejscowościom, dlatego wydaje się, że jest ich tam stosunkowo mało. Najbardziej znaczące to oczywiście Sydney, w którym znajduje się słynna Opera, Melbourne, które uznaje się za najlepsze miasto do życia oraz Canberra – stolica Australii.

Nowa Zelandia
Dla turystów to mały kraj, położony gdzieś na końcu świata, którego symbolem jest egzotyczny kiwi nielot. Oprócz niego można spotkać tu ośnieżone szczyty gór, wiecznie zielone lasy, wzgórza, gorące źródła, gejzery, krystalicznie czyste rzeki, przejrzyste jeziora polodowcowe, kwieciste łąki – piękno wyspy trudno opisać. Znajdują się tu liczne parki narodowe wpisane na listę UNESCO. Szczególnie warto zobaczyć Auckland - Miasto Żagli, w którym trudno się nie zakochać, to wymarzona przystań dla wielbicieli sportów wodnych. Najlepiej określić je jako inspirujące połączenie nowoczesności, tętniącego życiem miasta pełnego restauracji i klubów z naturalnym pięknem natury, objawiającym się w malowniczych zatokach, wulkanicznych wzgórzach, pięknych plażach i wyspach. Mieszkają tu bardzo gościnni i otwarci ludzie. Mimo tego, że piękno natury nie może konkurować z pięknem miast, to warto odwiedzić Wellington i Queenstown. Wellington to główny ośrodek kulturalno-rozrywkowy Nowej Zelandii. Odbywa się tu niezliczona ilość festiwali. Nie należy zapomnieć o przemyśle filmowym, dla którego stolica stała się ważnym światowym centrum. Architektura tego miasta zasługuje na uwagę ze względu na oryginalne połączenie głównych stylów XX i XXI wieku.: Art Deco, postmodernizmu i modernizmu.
Uciekając z miast w stronę nietuzinkowej przyrody, na pewno warto wybrać się na Piha Beach. To czarne, rozległe plaże zlokalizowane na zachodnim wybrzeżu.  To idealne miejsce jest idealne nie tylko do robienia fantastycznych zdjęć, ale też uprawiania surfingu! Kolejnym miejscem, które trzeba odwiedzić są wulkaniczne wzgórza Waimangu – w okolicy miasteczka Rotorua można znaleźć kilka miejsc, w których można podziwiać geotermalną działalność natury. Waimangu pod tym względem jest magiczne. Widoku parujących jezior i unoszącego się zapachu siarki nie da się zapomnieć. Park Narodowy Tongariro to niewątpliwie najpopularniejszy jednodniowy szlak pieszy na wyspie (Tongariro Alpine Crossing). Znajduje się tu góra Ngauruhoe, która stała się inspiracją dla Petera Jacksona we „Władcy Pierścieni”. Panuje tu błoga cisza, przerywana od czasu do czasu podmuchami wiatru.
Te dwie stosunkowo odległe krainy mają do zaoferowania jeszcze więcej, dlatego najlepiej się tam wybrać samemu! Nowa zelandia wycieczki to z całą pewnością będzie to najlepszy pomysł na niepowtarzalny wyjazd!
BIURO NAGRADZANE
Złota Statuetka – Lider Polskiego Biznesu
Kryształowy Globus – nagroda Fair Play polskiej turystyki
Gazela Biznesu
Róża Kolumba
Lider Polskiej Turystyki
Ambasador Polskiej Gospodarki
Laur Klienta – Podróże dla Koneserów