× ZAMKNIJ

STWÓRZ SWÓJ PROFIL KLIENTA

DOŁĄCZ DO ZAUFANEJ
SPOŁECZNOŚCI LOGOSTOUROWICZÓW!
Stwórz profil przy użyciu adresu e-mail

Administratorem danych jest Biuro Turystyki ZNP LogosTour Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 31/33, 00-379 Warszawa, adres e-mail: biuro@logostour.pl. Kontakt do inspektora ochrony danych – e-mail: iod@logostour.pl. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z utworzeniem konta w serwisie www.logostour (usługa świadczona drogą elektroniczną) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako RODO) oraz otrzymywania newslettera – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane osobowe dla pierwszego z celów będą przetwarzane do czasu rozwiązania umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, natomiast dla drugiego celu – do czasu wycofania zgody. Dane osobowe mogą być ujawnione pracownikom lub współpracownikom administratora danych, jak też podmiotom udzielającym wsparcia temu administratorowi na zasadzie zleconych usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla celów marketingu bezpośredniego. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest zgoda, ma Pani/Pan prawo wycofania zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. W zakresie, w jakim Pani/Pana dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Pani/Panu także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Pani/Pana danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Może Pani/Pan przesłać te dane innemu administratorowi danych. Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
POTWIERDŹ SWOJEGO MAILA
Dziękujemy za rejestrację. Aby kontynuować potwierdź wiadomość, którą wysłaliśmy na Twoją skrzynkę mailową:
example@gmail.com

Nie otrzymałeś wiadomości? Sprawdź skrzynkę SPAM.

WSPOMNIENIA ZAMKNIĘTE
W ZDJĘCIACH

NIEZWYKŁE MIEJSCA,
I WSPANIAŁE WAKACJE

DOŁĄCZ DO ELITARNEJ
GRUPY PASJONATÓW
PODRÓŻY

6 tradycji noworocznych ze świata

×
30-10-2017

Sylwestrowa noc kojarzy nam się przede wszystkim z szampanem, dobrą zabawą, odliczaniem do północy i kolorowymi fajerwerkami. Czy ostatnia noc w roku wygląda podobnie w każdym miejscu na świecie? Mieszkańcy różnych państw mają różne sposoby na powitanie Nowego Roku. Sylwestrowe tradycje pochodzące z innych kultur potrafią być zaskakujące. Oto kilka z nich:

 

1)    Filipiny - jeżeli owoce, to tylko te okrągłe!

 

Nadejście Nowego Roku w Filipinach obchodzi się w towarzystwie rodziny i przyjaciół. Bliscy gromadzą się przy jednym stole, aby wspólnie spożywać specjalne dania - makaron oznacza długowieczność, jajka są symbolem nowego życia, a sticky rice ma sprawić, że będzie się do ciebie kleić szczęście. Najważniejsze na noworocznym stole Filipińczyków są jednak owoce. Dwanaście okrągłych owoców ma zagwarantować dostatek przez kolejne dwanaście miesięcy. Okrągły kształt kojarzony jest w filipińskiej kulturze z dobrobytem, ponieważ okrągłe są też monety. Owoce obowiązkowo muszą być słodkie. Na stoły trafiają między innymi jabłka, pomarańcze, winogrona i melony.

 

2)    Brazylia - składanie ofiary Bogini Oceanu.

 

Jeżeli w sylwestra będziesz świętować w Rio de Janeiro, nie zapomnij udać się na plażę, aby złożyć ofiarę Bogini Oceanu, nazywanej również Iemanjá. Aby Iemanjá spełniła noworoczne życzenia mieszkańców, ci składają jej w ofiarę, wrzucając do oceanu białe kwiaty i świece. Jeżeli bogini nie chce przyjąć konkretnej ofiary, fale wyrzucają ją na plażę. Aby mieć pewność, że ich ofiara nie zostanie odrzucona, brazylijczycy często posyłają ją do oceanu w łodziach-zabawkach.

 

3)    Boliwia - pamiętaj o odpowiedniej bieliźnie.

 

Wyjątkowa okazja wymaga wyjątkowego stroju. W Boliwii od noworocznej kreacji ważniejsze jest jednak to co pod nią - bielizna. Powinna być czerwona, żółta lub w innym jaskrawym kolorze - tylko wtedy zagwarantuje noszącemu ją szczęście w nadchodzącym roku.
Ci, którzy zdecydują się na czerwoną bieliznę mogą liczyć na to, że znajdą też miłość. Żółta oznacza z kolei chęć zdobycia bogactwa.

 

4)    Rumunia - Taniec Niedźwiedzi.

 

Jedna z najbardziej spektakularnych noworocznych tradycji należy do mieszkańców Rumunii. Taniec Niedźwiedzi symbolizuje zmierzch i narodziny czasu. Biorą w nim udział głównie mężczyźni, ale z roku na rok pojawia się też coraz więcej kobiet. Uczestnicy przebierają się w prawdziwe niedźwiedzie skóry i tańczą w rytm muzyki, aby przepędzić złe duchy i przywitać Nowy Rok.

 

5)    Japonia - w dźwięku gongów.

 

W Japonii ostatni dzień roku to również czas najważniejszego buddyjskiego rytuału - Joya-no Kane. Około północy, w całym kraju rozlega się dźwięk gongów, które słychać przez 1-2 godziny. Dźwięk pochodzi z buddyjskich świątyni, a uderzeń w gong jest dokładnie 108. Dlaczego akurat 108? Buddyści wierzą, że w osiągnięciu stanu Buddy przeszkadza człowiekowi 108 splamień (grzechów). Po wysłuchaniu wszystkich 108 uderzeń w gong, zostają one odpuszczone.

 

6)    Dania - tłuczenie naczyń na znak przyjaźni.

 

W Nowy Rok duńczycy mają szansę przekonać się, jak duże jest grono ich przyjaciół. Tradycja nakazuje bowiem, aby w sylwestrowy wieczór tłuc porcelanowe naczynia, rzucając nimi o drzwi domów swoich przyjaciół. Im większa sterta potłuczonych naczyń znajduje się rano na wycieraczce domu, tym popularniejszy jego właściciel.

 

BIURO NAGRADZANE
Złota Statuetka – Lider Polskiego Biznesu
Kryształowy Globus – nagroda Fair Play polskiej turystyki
Gazela Biznesu
Róża Kolumba
Lider Polskiej Turystyki
Ambasador Polskiej Gospodarki
Laur Klienta – Podróże dla Koneserów