× ZAMKNIJ

STWÓRZ SWÓJ PROFIL KLIENTA

DOŁĄCZ DO ZAUFANEJ
SPOŁECZNOŚCI LOGOSTOUROWICZÓW!
Stwórz profil przy użyciu adresu e-mail

Administratorem danych jest Biuro Turystyki ZNP LogosTour Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 31/33, 00-379 Warszawa, adres e-mail: biuro@logostour.pl. Kontakt do inspektora ochrony danych – e-mail: iod@logostour.pl. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z utworzeniem konta w serwisie www.logostour (usługa świadczona drogą elektroniczną) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako RODO) oraz otrzymywania newslettera – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane osobowe dla pierwszego z celów będą przetwarzane do czasu rozwiązania umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, natomiast dla drugiego celu – do czasu wycofania zgody. Dane osobowe mogą być ujawnione pracownikom lub współpracownikom administratora danych, jak też podmiotom udzielającym wsparcia temu administratorowi na zasadzie zleconych usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla celów marketingu bezpośredniego. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest zgoda, ma Pani/Pan prawo wycofania zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. W zakresie, w jakim Pani/Pana dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Pani/Panu także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Pani/Pana danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Może Pani/Pan przesłać te dane innemu administratorowi danych. Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
POTWIERDŹ SWOJEGO MAILA
Dziękujemy za rejestrację. Aby kontynuować potwierdź wiadomość, którą wysłaliśmy na Twoją skrzynkę mailową:
example@gmail.com

Nie otrzymałeś wiadomości? Sprawdź skrzynkę SPAM.

WSPOMNIENIA ZAMKNIĘTE
W ZDJĘCIACH

NIEZWYKŁE MIEJSCA,
I WSPANIAŁE WAKACJE

DOŁĄCZ DO ELITARNEJ
GRUPY PASJONATÓW
PODRÓŻY

6 Obowiązkowych Punktów Podróży Na Hawaje

×
28-12-2017
Hawaje to jedyny stan USA, który położony jest wyłącznie na wyspach. A dokładnie 137 wyspach, z których 7 jest zamieszkanych. Wspaniały krajobraz, fantastyczny klimat, świetne warunki do uprawiania sportów wodnych oraz serdeczność i gościnność mieszkańców przyciągają na Hawaje rzesze turystów. Na wyspach nie brakuje atrakcji – znajdą tu coś dla siebie zarówno miłośnicy historii, wielbiciele przyrody, fani sportów jak i poszukiwacze kulinarnych wrażeń. O czym nie można zapomnieć planując podróż na Hawaje?

1)    Wybierz się na spacer wzdłuż Waikiki Beach
Pierwszy hotel na Waikiki Beach – Moana Surfrider - został otworzony w 1901 roku. Od tego czasu, ta położona na południowym brzegu Honolulu na wyspie Oahu plaża pozostaje jednym z najpopularniejszych miejsc na Hawajach. Przy tętniącej życiem Kalakua Avenue, biegnącej wzdłuż Waikiki Beach znajdziemy dziś mnóstwo hoteli, restauracji i luksusowych butików. Sama plaża to idealne miejsce dla tych, którzy chcą postawić pierwsze kroki na desce surfingowej. To właśnie tu swoją karierę zaczynał Duke Kahanamoku – nazywany również ojcem współczesnego surfingu.

2)    Spróbuj ananasów na plantacji Dole
Wszystko zaczęło się od niewielkiego straganu z owocami, otwartego w 1950 roku. Obecnie plantacja Dole jest jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych Oahu. Na miejscu można wybrać się na przejażdżkę kolejką Pineapple Express i poznać historię hawajskich ananasów oraz Jamesa Drummonda Dole, który w tym miejscu zbudował swoje znane na całym świecie ananasowe imperium. Można tu także zobaczyć 8 wyjątkowych ogrodów i poznać rośliny, z których pochodzą takie przysmaki Hawajów jak kawa i czekolada. Plantacji nie można oczywiście opuścić nie spróbowawszy wcześniej lokalnych ananasów!

3)    Weź udział w tradycyjnym luau
Wizyta na Hawajach nie może obyć się bez luau – imprezy połączonej z tradycyjnymi, hawajskimi przedstawieniami. Najważniejszym daniem podczas luau jest prosię kalua, pieczone w piecu ziemnym, podawane zazwyczaj z haupia (kokosowym puddingiem) i poi (pastą z liści taro). Historia celebrowania ważnych momentów podczas wspólnego posiłku na Hawajach sięga czasów starożytnych. Początkowo kobiety nie mogły jednak brać udziału w wydarzeniu razem z mężczyznami. Zmienił to w 1819 roku Król Kamehameha II. Współcześnie rodzina i przyjaciele spotykają się na luau, żeby świętować ważne momenty takie jak śluby, urodziny czy ukończenie szkoły.

4)    Zasmakuj w kawie Kona
Kawa uprawiana w regionie Kona na wyspie Hawai’i należy do najdroższych na świecie. Swój wyjątkowy smak zawdzięcza fantastycznym warunkom do uprawy – odpowiedniemu ukształtowaniu terenu, dużemu zachmurzeniu i bogatej w składniki mineralne, wulkanicznej glebie. Na wyspie odbywają się dwa duże festiwale poświęcone kawie – Kona Coffee Fest i Kau Coffee Festival. Zgłębić tajemnicę kawy Kona można jednak o każdej porze roku – wystarczy odwiedzić  jedną z tutejszych plantacji, lub po prostu, wybrać się do jednej z lokalnych kawiarni.

5)    Weź udział w lekcji historii w Pearl Harbor
Pearl Harbor to jedno z najważniejszych historycznych miejsc USA, a także wciąż działająca baza wojskowa. W grudniu 1941 roku samoloty wojska Japonii znienacka zaatakowały Pearl Harbor, powodując ogromne straty oraz śmierć ponad 2400 Amerykanów. Dzień po tym tragicznym wydarzeniu, prezydent Franklin D. Roosevelt wypowiedział wojnę Japonii. Wizyta w Pearl Harbor to fascynująca lekcja historii II Wojny Światowej.

6)    Podziwiaj las deszczowy i wodospady
Szlak Manoa Falls to jedno z najpiękniejszych miejsc na pieszą wyprawę na Oahu. Trasa ma ok. 2,5km długości i prowadzi przez tropikalną dżunglę, a na jej końcu znajduje się wysoki na 45 metrów wodospad Manoa. Widoki, które można podziwiać w drodze do wodospadu zapierają dech w piersiach. Nic dziwnego, że miejsce to pojawiło się w wielu filmach i serialach, między innymi Parku Jurajskim  i Lost.
BIURO NAGRADZANE
Złota Statuetka – Lider Polskiego Biznesu
Kryształowy Globus – nagroda Fair Play polskiej turystyki
Gazela Biznesu
Róża Kolumba
Lider Polskiej Turystyki
Ambasador Polskiej Gospodarki
Laur Klienta – Podróże dla Koneserów