6 OBOWIĄZKOWYCH PUNKTÓW PODRÓŻY NA HAWAJE

HAWAJE

Hawaje to jedyny stan USA, który położony jest wyłącznie na wyspach.

Hawaje to jedyny stan USA, który położony jest wyłącznie na wyspach. A dokładnie 137 wyspach, z których 7 jest zamieszkanych. Wspaniały krajobraz, fantastyczny klimat, świetne warunki do uprawiania sportów wodnych oraz serdeczność i gościnność mieszkańców przyciągają na Hawaje rzesze turystów. Na wyspach nie brakuje atrakcji – znajdą tu coś dla siebie zarówno miłośnicy historii, wielbiciele przyrody, fani sportów jak i poszukiwacze kulinarnych wrażeń. O czym nie można zapomnieć planując podróż na Hawaje?

1)    Wybierz się na spacer wzdłuż Waikiki Beach
Pierwszy hotel na Waikiki Beach – Moana Surfrider - został otworzony w 1901 roku. Od tego czasu, ta położona na południowym brzegu Honolulu na wyspie Oahu plaża pozostaje jednym z najpopularniejszych miejsc na Hawajach. Przy tętniącej życiem Kalakua Avenue, biegnącej wzdłuż Waikiki Beach znajdziemy dziś mnóstwo hoteli, restauracji i luksusowych butików. Sama plaża to idealne miejsce dla tych, którzy chcą postawić pierwsze kroki na desce surfingowej. To właśnie tu swoją karierę zaczynał Duke Kahanamoku – nazywany również ojcem współczesnego surfingu.

2)    Spróbuj ananasów na plantacji Dole
Wszystko zaczęło się od niewielkiego straganu z owocami, otwartego w 1950 roku. Obecnie plantacja Dole jest jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych Oahu. Na miejscu można wybrać się na przejażdżkę kolejką Pineapple Express i poznać historię hawajskich ananasów oraz Jamesa Drummonda Dole, który w tym miejscu zbudował swoje znane na całym świecie ananasowe imperium. Można tu także zobaczyć 8 wyjątkowych ogrodów i poznać rośliny, z których pochodzą takie przysmaki Hawajów jak kawa i czekolada. Plantacji nie można oczywiście opuścić nie spróbowawszy wcześniej lokalnych ananasów!

3)    Weź udział w tradycyjnym luau
Wizyta na Hawajach nie może obyć się bez luau – imprezy połączonej z tradycyjnymi, hawajskimi przedstawieniami. Najważniejszym daniem podczas luau jest prosię kalua, pieczone w piecu ziemnym, podawane zazwyczaj z haupia (kokosowym puddingiem) i poi (pastą z liści taro). Historia celebrowania ważnych momentów podczas wspólnego posiłku na Hawajach sięga czasów starożytnych. Początkowo kobiety nie mogły jednak brać udziału w wydarzeniu razem z mężczyznami. Zmienił to w 1819 roku Król Kamehameha II. Współcześnie rodzina i przyjaciele spotykają się na luau, żeby świętować ważne momenty takie jak śluby, urodziny czy ukończenie szkoły.

4)    Zasmakuj w kawie Kona
Kawa uprawiana w regionie Kona na wyspie Hawai’i należy do najdroższych na świecie. Swój wyjątkowy smak zawdzięcza fantastycznym warunkom do uprawy – odpowiedniemu ukształtowaniu terenu, dużemu zachmurzeniu i bogatej w składniki mineralne, wulkanicznej glebie. Na wyspie odbywają się dwa duże festiwale poświęcone kawie – Kona Coffee Fest i Kau Coffee Festival. Zgłębić tajemnicę kawy Kona można jednak o każdej porze roku – wystarczy odwiedzić  jedną z tutejszych plantacji, lub po prostu, wybrać się do jednej z lokalnych kawiarni.

5)    Weź udział w lekcji historii w Pearl Harbor
Pearl Harbor to jedno z najważniejszych historycznych miejsc USA, a także wciąż działająca baza wojskowa. W grudniu 1941 roku samoloty wojska Japonii znienacka zaatakowały Pearl Harbor, powodując ogromne straty oraz śmierć ponad 2400 Amerykanów. Dzień po tym tragicznym wydarzeniu, prezydent Franklin D. Roosevelt wypowiedział wojnę Japonii. Wizyta w Pearl Harbor to fascynująca lekcja historii II Wojny Światowej.

6)    Podziwiaj las deszczowy i wodospady
Szlak Manoa Falls to jedno z najpiękniejszych miejsc na pieszą wyprawę na Oahu. Trasa ma ok. 2,5km długości i prowadzi przez tropikalną dżunglę, a na jej końcu znajduje się wysoki na 45 metrów wodospad Manoa. Widoki, które można podziwiać w drodze do wodospadu zapierają dech w piersiach. Nic dziwnego, że miejsce to pojawiło się w wielu filmach i serialach, między innymi Parku Jurajskim  i Lost.

footer-phone
Infolinia i rezerwacja:
801 011 864
pon.-pt.: 9:00 - 17:00
sob.: NIECZYNNE
footer-pin
Oddziały i biura sprzedaży LogosTour: