× ZAMKNIJ

STWÓRZ SWÓJ PROFIL KLIENTA

DOŁĄCZ DO ZAUFANEJ
SPOŁECZNOŚCI LOGOSTOUROWICZÓW!
Stwórz profil przy użyciu adresu e-mail

Administratorem danych jest Biuro Turystyki ZNP LogosTour Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 31/33, 00-379 Warszawa, adres e-mail: biuro@logostour.pl. Kontakt do inspektora ochrony danych – e-mail: iod@logostour.pl. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z utworzeniem konta w serwisie www.logostour (usługa świadczona drogą elektroniczną) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako RODO) oraz otrzymywania newslettera – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane osobowe dla pierwszego z celów będą przetwarzane do czasu rozwiązania umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, natomiast dla drugiego celu – do czasu wycofania zgody. Dane osobowe mogą być ujawnione pracownikom lub współpracownikom administratora danych, jak też podmiotom udzielającym wsparcia temu administratorowi na zasadzie zleconych usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla celów marketingu bezpośredniego. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest zgoda, ma Pani/Pan prawo wycofania zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. W zakresie, w jakim Pani/Pana dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Pani/Panu także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Pani/Pana danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Może Pani/Pan przesłać te dane innemu administratorowi danych. Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
POTWIERDŹ SWOJEGO MAILA
Dziękujemy za rejestrację. Aby kontynuować potwierdź wiadomość, którą wysłaliśmy na Twoją skrzynkę mailową:
example@gmail.com

Nie otrzymałeś wiadomości? Sprawdź skrzynkę SPAM.

WSPOMNIENIA ZAMKNIĘTE
W ZDJĘCIACH

NIEZWYKŁE MIEJSCA,
I WSPANIAŁE WAKACJE

DOŁĄCZ DO ELITARNEJ
GRUPY PASJONATÓW
PODRÓŻY

5 potraw, których musisz spróbować będąc na Sri Lance

×
28-12-2017
O kuchni Sri Lanki mało się mówi, zbyt często jest utożsamiana z kuchnią leżących tuż obok Indii. Owszem, jest sporo podobieństw, ale są tez różnice, które czynią kuchnię lankijską naprawdę wyjątkowoą. Na kuchnię lankijską duży wpływ miała kuchnia kolonizatorów – Hindusów, Arabów, Portugalczyków i Holendrów. Podstawą, podobnie jak w innych krajach tego rejonu jest ryż. Do tego  kokos i aromatyczne, lokalne przyprawy. Popularne są tu słodycze i desery. Posiłek uzupełnia oczywiście najlepsza na świecie herbata. Jakich dań koniecznie trzeba spróbować podczas podróży na Sri Lankę?

1)    Hoppers
Hoppers to lankijska odpowiedź na naleśniki. Ciasto przygotowuje się z lekko sfermentowanej mąki ryżowej, mleka kokosowego i odrobiny cukru, a następnie smaży w małym woku. Można je podawać na słono i słodko. Najpopularniejsze są jednak te z jajkiem. Naleśnik formuje się na małą miseczkę, do której wbijane jest jajko. Na koniec trochę ostrych papryczek, cebuli, soku z cytryny i soli. I gotowe!

2)    Pol Sambol
Kokos jest składnikiem w wielu lankijskich daniach. W pol sambol gra jednak pierwsze skrzypce. Pol Sambol to relish ze startego, świeżego kokosa, czerwonej cebuli, suszonych papryczek chili, soku z limonki, a czasami również ryby. Można podać go jako dodatek do niemal każdego dania.

3)    Polos
Polos to rodzaj curry przygotowanego z zielonego, jeszcze nie do końca dojrzałego jackfruita. Owoc kroi się w kostkę i gotuje z cebulą, czosnkiem, imbirem i przyprawami takimi jak gorczyca, kurkuma, chili i  curry. Na koniec dodaje się do niego mleko kokosowe.

4)    Kottu
Kottu to zdecydowanie najpopularniejszy street food na Sri Lance. Przypomina nieco fried rice, ale zamiast ryżu do przygotowania kottu wykorzystuje się porwany na małe kawałki chlebek roti. Roti smaży się z przyprawami i dowolnymi warzywami lub mięsem. Często podaje się je również w towarzystwie miseczki sosu curry. Popularna jest również wersja, w której oprócz mięsa i warzyw, dodaje się do kottu również jajko.

5)    Feronia słoniowa
Nazwa być może nie brzmi zachęcająco, ale na Sri Lance koniecznie trzeba spróbować tego wyjątkowego owocu. Bez problemu można go znaleźć na każdym targu. Miąższ tego owocu konsystencją przypomina twaróg. Jest gęsty, słodko-kwaśny i niesłychanie aromatyczny. Można jeść go łyżeczką , choć Lankijczycy szczególnie upodobali sobie koktajl z feronii.
BIURO NAGRADZANE
Złota Statuetka – Lider Polskiego Biznesu
Kryształowy Globus – nagroda Fair Play polskiej turystyki
Gazela Biznesu
Róża Kolumba
Lider Polskiej Turystyki
Ambasador Polskiej Gospodarki
Laur Klienta – Podróże dla Koneserów