× ZAMKNIJ

STWÓRZ SWÓJ PROFIL KLIENTA

DOŁĄCZ DO ZAUFANEJ
SPOŁECZNOŚCI LOGOSTOUROWICZÓW!
Stwórz profil przy użyciu adresu e-mail

Administratorem danych jest Biuro Turystyki ZNP LogosTour Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 31/33, 00-379 Warszawa, adres e-mail: biuro@logostour.pl. Kontakt do inspektora ochrony danych – e-mail: iod@logostour.pl. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z utworzeniem konta w serwisie www.logostour (usługa świadczona drogą elektroniczną) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako RODO) oraz otrzymywania newslettera – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane osobowe dla pierwszego z celów będą przetwarzane do czasu rozwiązania umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, natomiast dla drugiego celu – do czasu wycofania zgody. Dane osobowe mogą być ujawnione pracownikom lub współpracownikom administratora danych, jak też podmiotom udzielającym wsparcia temu administratorowi na zasadzie zleconych usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla celów marketingu bezpośredniego. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest zgoda, ma Pani/Pan prawo wycofania zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. W zakresie, w jakim Pani/Pana dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Pani/Panu także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Pani/Pana danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Może Pani/Pan przesłać te dane innemu administratorowi danych. Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
POTWIERDŹ SWOJEGO MAILA
Dziękujemy za rejestrację. Aby kontynuować potwierdź wiadomość, którą wysłaliśmy na Twoją skrzynkę mailową:
example@gmail.com

Nie otrzymałeś wiadomości? Sprawdź skrzynkę SPAM.

WSPOMNIENIA ZAMKNIĘTE
W ZDJĘCIACH

NIEZWYKŁE MIEJSCA,
I WSPANIAŁE WAKACJE

DOŁĄCZ DO ELITARNEJ
GRUPY PASJONATÓW
PODRÓŻY

5 miejsc na północy Bałkanów, których nie możesz przegapić

×
23-02-2018
 
Mieszanka pięknych zabytków pochodzących z różnych okresów w historii, zapierające dech w piersiach wybrzeże Adriatyku, fascynująca kultura i lokalne specjały, takie jak brandy z 2000-letnią historią czy trufle – to wszystko sprawia, że Bałkany Północne to prawdziwa gratka dla każdego, kto kocha podróżowanie. Jakie miejsca koniecznie musisz zobaczyć, podczas wyprawy w ten niezwykły, skąpany w słońcu zakątek Europy?
 
1. Motovun
W centralnej części Półwyspu Istria znajdziemy malowniczo położone na wzgórzach, kamienne miasteczko Motovun. W otaczających miasto lasach można znaleźć prawdziwy skarb – trufle, jeden z najdroższych rarytasów świata. To jeden z najcenniejszych produktów eksportowych Istrii. W lokalnych sklepach można kupić je w całości, lub pod postacią oliwy truflowej, sosów, czy mieszanek przypraw. Niemal każda z okolicznych restauracji ma w swoim menu przynajmniej kila potraw z trufli, a ceny truflowych przysmaków są tu o wiele bardziej przystępne, niż we Włoszech czy Francji.

2. Pula
Największe miasto Półwyspu Istria pełne jest budowli z czasów Imperium Rzymskiego. Ogromne wrażenie robi Amfiteatr, wzniesiony w II w. p.n.e. W czasach starożytnych odbywały się na nim walki gladiatorów. Dzisiaj jest miejscem licznych wydarzeń, od pokazów filmowych, aż po mecze hokeja. Drugim najpopularniejszym starożytnym zabytkiem Puli jest Świątynia Oktawiana Augusta, w której obecnie mieści się Muzeum Archeologiczne. Miasto może pochwalić się również największym portem morskim na Półwyspie.

3. Sibenik
Położony nad zatoką, którą tworzy ujście rzeki Krka do Adriatyku, Sibenik jest jednym z najpiękniejszych miast Dalmacji. Założyły go pierwsze plemiona słowiańskie, które przybyły tu w VII wieku. Dziś w mieście tętni bogate życie kulturalne, a jego wyjątkowa architektura przykuła uwagę twórców serialu Gra o Tron. W jego piątym sezonie Sibenik odegrał rolę serialowego miasta Braavos. Do najpiękniejszych zabytków Sibeniku zalicza się renesansowa Katedra św. Jakuba, wzniesiona w 1434 roku.
 
4. Bled
Uroczy, barokowy kościół położony na niewielkiej wysepce pośrodku malowniczego jeziora to jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli Słowenii. Ten wspaniały widok uzupełniają Alpy Julijskie. Na wysepkę można dotrzeć na charakterystycznych łódkach zwanych pletnami. Na tych, którzy zdecydują się odwiedzić leżący na niej kościół Narodzenia Marii Panny, czeka dzwon życzeń. Legenda głosi, że należy mocno pociągnąć za jego sznur i pomyśleć życzenie, które spełni się, jeżeli dzwon zabije trzy razy. Fascynujący widok można podziwiać również z licznych punktów widokowych wokół jeziora. Na wysokiej skale nad brzegiem Bledu odwiedzić można także najstarszy zamek Słowenii – Blejski Grad. 

5. Hum
Najmniejsze miasto świata liczy zaledwie 23 mieszkańców. Mimo tego, że ma ono tylko 100 metrów długości i 30 metrów szerokości, może pochwalić się bogatą historią, która ma swój początek we wczesnym średniowieczu. Do dnia dzisiejszego całe miasto zamyka się wewnątrz murów obronnych z XI wieku. Stąd pochodzi Biska, tradycyjna brandy z Istrii, którą przygotowuje się według liczącego 2000 lat przepisu. Można skosztować jej w niewielkim, lokalnym pubie.
 
 
BIURO NAGRADZANE
Złota Statuetka – Lider Polskiego Biznesu
Kryształowy Globus – nagroda Fair Play polskiej turystyki
Gazela Biznesu
Róża Kolumba
Lider Polskiej Turystyki
Ambasador Polskiej Gospodarki
Laur Klienta – Podróże dla Koneserów