× ZAMKNIJ

STWÓRZ SWÓJ PROFIL KLIENTA

DOŁĄCZ DO ZAUFANEJ
SPOŁECZNOŚCI LOGOSTOUROWICZÓW!
Stwórz profil przy użyciu adresu e-mail

Administratorem danych jest Biuro Turystyki ZNP LogosTour Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 31/33, 00-379 Warszawa, adres e-mail: biuro@logostour.pl. Kontakt do inspektora ochrony danych – e-mail: iod@logostour.pl. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z utworzeniem konta w serwisie www.logostour (usługa świadczona drogą elektroniczną) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako RODO) oraz otrzymywania newslettera – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane osobowe dla pierwszego z celów będą przetwarzane do czasu rozwiązania umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, natomiast dla drugiego celu – do czasu wycofania zgody. Dane osobowe mogą być ujawnione pracownikom lub współpracownikom administratora danych, jak też podmiotom udzielającym wsparcia temu administratorowi na zasadzie zleconych usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla celów marketingu bezpośredniego. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest zgoda, ma Pani/Pan prawo wycofania zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. W zakresie, w jakim Pani/Pana dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Pani/Panu także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Pani/Pana danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Może Pani/Pan przesłać te dane innemu administratorowi danych. Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
POTWIERDŹ SWOJEGO MAILA
Dziękujemy za rejestrację. Aby kontynuować potwierdź wiadomość, którą wysłaliśmy na Twoją skrzynkę mailową:
example@gmail.com

Nie otrzymałeś wiadomości? Sprawdź skrzynkę SPAM.

WSPOMNIENIA ZAMKNIĘTE
W ZDJĘCIACH

NIEZWYKŁE MIEJSCA,
I WSPANIAŁE WAKACJE

DOŁĄCZ DO ELITARNEJ
GRUPY PASJONATÓW
PODRÓŻY

5 faktów na temat Lesotho, które na pewno cię zainteresują

×
28-12-2017
Lesotho to liczący około 2 miliony mieszkańców kraj położony w Afryce Południowej. Ta niewielka enklawa ze wszystkich stron otoczona jest przez RPA. Choć kraj jest silnie powiązany ze swoim jedynym sąsiadem, to różnice społeczne i etniczne pomiędzy tymi państwami są znaczne. Dlatego podczas podróży na Południe Afryki, warto choć na chwilę wstąpić do Lesotho i poznać ten niezwykły kraj. Co wyróżnia Lesotho na tle innych afrykańskich państw?

1) Tradycyjnym strojem jest…koc

Zarówno mężczyźni jak i kobiety noszą wełniany koc Basotho jako pelerynę, bez względu na porę roku. Koc Basotho został po raz pierwszy podarowany Królowi Moshoeshoe I przez Brytyjczyka znanego jedynie jako Pan Howell pod koniec XIX wieku. Monarcha zachwycił się tym podarunkiem Koc szybko stał się popularnym odzieniem w całym Lesotho i wyparł noszone wcześniej przez mężczyzn Kaross – peleryny ze zwierzęcej skóry. Różne koce symbolizują różne rytuały i momenty w życiu osoby, która je zakłada. W dniu ślubu kobiety zakładają koc Motlotlehi. Po urodzeniu pierwszego dziecka, mężowie podarowują in koce Serope.

2) W Lesotho można napić się piwa na wysokości 2874 metrów n.p.m.

Podróż przez przełęcz Sani w Górach Smoczych nie należy do najłatwiejszych. Na tych, którzy dotrą na szczyt czekają nie tylko spektakularne widoki, ale też zasłużony kufel zimnego piwa. W Lesotho znajdziemy najwyżej położony pub w całej Afryce. Przytulna knajpka nosi wiele mówiącą nazwę  Highest Pub in Africa i jest pełna pamiątek pozostawionych tam przez odwiedzających ja turystów. Odwiedzając pub nie można zapomnieć o złożeniu na ścianie pamiątkowego podpisu.

3) W Lesotho można wybrać się na narty

Afrykańskie kraje raczej nie do końca kojarzą nam się ze sportami zimowymi. Amatorzy narciarstwa znajdą jednak w Lesotho idealne miejsce dla siebie –  resort narciarski AfriSki położony w Górach Maluti. Jest to jeden z nielicznych takich ośrodków w Afryce – pozostałe znajdują się w Maroko, Algierii i RPA. Ze stoku można korzystać w sezonie zimowym, czyli od czerwca do sierpnia. Miejsce to cieszy się dużą popularnością i co roku ściągają do niego tysiące miłośników sportów zimowych.

4) Ponad 80% kraju leży 1800 metrów ponad poziomem morza

Nie bez powodu Lesotho nazywane jest „Podniebnym królestwem”. Ukształtowanie terenu w Lesotho różni się znacząco od pozostałych państw kontynentu, a nawet świata. Jest jedynym krajem, który w całości położony jest powyżej 1000 m.n.p.m. Najniższy punkt na mapie kraju leży na wysokości 1400m n.p.m., czyli wyżej, niż sięga najwyższy szczyt Wielkiej Brytanii.

5) Najważniejszym zasobem naturalnym kraju jest woda

Woda pozyskiwana jest z rzeki Oranje oraz z rzeki Malibamat’so, na której w 1998 roku zbudowano Katse Dam – najwyższą tamę w Afryce. W 2004 roku zainaugurowano Lesotho Highland’s Water Project, którzy służy pozyskiwaniu słodkiej wody zarówno na potrzeby Lesotho jak i RPA. Dzięki temu projektowi, Lesotho może również samodzielnie zaspokajać 90% swojego zapotrzebowania na energię elektryczną.
BIURO NAGRADZANE
Złota Statuetka – Lider Polskiego Biznesu
Kryształowy Globus – nagroda Fair Play polskiej turystyki
Gazela Biznesu
Róża Kolumba
Lider Polskiej Turystyki
Ambasador Polskiej Gospodarki
Laur Klienta – Podróże dla Koneserów