× ZAMKNIJ

STWÓRZ SWÓJ PROFIL KLIENTA

DOŁĄCZ DO ZAUFANEJ
SPOŁECZNOŚCI LOGOSTOUROWICZÓW!
Stwórz profil przy użyciu adresu e-mail

Administratorem danych jest Biuro Turystyki ZNP LogosTour Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 31/33, 00-379 Warszawa, adres e-mail: biuro@logostour.pl. Kontakt do inspektora ochrony danych – e-mail: iod@logostour.pl. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z utworzeniem konta w serwisie www.logostour (usługa świadczona drogą elektroniczną) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako RODO) oraz otrzymywania newslettera – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane osobowe dla pierwszego z celów będą przetwarzane do czasu rozwiązania umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, natomiast dla drugiego celu – do czasu wycofania zgody. Dane osobowe mogą być ujawnione pracownikom lub współpracownikom administratora danych, jak też podmiotom udzielającym wsparcia temu administratorowi na zasadzie zleconych usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla celów marketingu bezpośredniego. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest zgoda, ma Pani/Pan prawo wycofania zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. W zakresie, w jakim Pani/Pana dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Pani/Panu także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Pani/Pana danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Może Pani/Pan przesłać te dane innemu administratorowi danych. Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
POTWIERDŹ SWOJEGO MAILA
Dziękujemy za rejestrację. Aby kontynuować potwierdź wiadomość, którą wysłaliśmy na Twoją skrzynkę mailową:
example@gmail.com

Nie otrzymałeś wiadomości? Sprawdź skrzynkę SPAM.

WSPOMNIENIA ZAMKNIĘTE
W ZDJĘCIACH

NIEZWYKŁE MIEJSCA,
I WSPANIAŁE WAKACJE

DOŁĄCZ DO ELITARNEJ
GRUPY PASJONATÓW
PODRÓŻY

4 spektakle, które przeszły do historii Broadwayu

×
28-12-2017
Broadway to szczególne miejsce dla każdego miłośnika teatru, a przede wszystkim – musicali. Nazwą tą określa się zespół teatrów znajdujących się wzdłuż biegnącej przez Manhattan ulicy Broadway. Pierwszy teatr powstał tu około 1750 roku i wystawiał dramaty Szekspira oraz opery balladowe. Dziś mieści się tu 41 teatrów broadwayowskich, czyli takich, które mają minimum 500 miejsc i 62 mniejsze teatry nazywane Off-Broadway. To tutaj narodził się musical, a swoją karierę rozpoczęło wiele gwiazd - między innymi Natalie Portman, Morgan Freeman i Sarah Jessica Parker. W sezonie 2016/17 Broadway odwiedziło ponad 13 milionów widzów. Każdego roku na deski broadwayowskich teatrów trafia około 40 nowych produkcji. Na popularności nie tracą jednak musicalowe hity, niektóre wystawiane nieustannie od ponad 20 lat. Które z największych hitów Broadwayu zasługują na szczególną uwagę?

1)    Nędznicy
Ten oparty na powieści francuskiego pisarza Victora Hugo spektakl odniósł niesamowity sukces. Jego pierwsza adaptacja muzyczna miała formę konceptualnego albumu wydanego w języku francuskim. W 1983 roku reżyser Peter Farango, zachwycony albumem, podarował go producentowi Cameronowi Mackintoshowi (twórcy innego kultowego musicalu – Koty) i poprosił go o wyprodukowanie wersji anglojęzycznej. Choć Mackintosh początkowo był niechętny temu pomysłowi, ostatecznie zgodził się na wyprodukowanie spektaklu we współpracy z brytyjskim teatrem Royal Shakespeare Company. Premiera miała miejsce w 1985 roku, a spektakl odniósł ogromny sukces, dzięki czemu wkrótce trafił do Nowego Jorku. W latach 1987-2003 Nędzników można było zobaczyć na Broadwayu 6680 razy. Później produkcję wznawiano jeszcze dwukrotnie – w 2006 i 2014 roku. Akcja Nędzników toczy się w XIX-wiecznej Francji, w czasie rewolucji. Głównym bohaterem jest Jean Valjean, którzy próbuje zacząć nowe życie po tym, jak spędził dziewiętnaście lat w więzieniu, skazany za kradzież bochenka chleba dla głodującego dziecka swojej siostry oraz późniejsze liczne próby ucieczki z więzienia.

2)    Chicago
Chicago to najdłużej grany spektakl, spośród tych, które miały swoją premierę na Broadwayu. Zadebiutował w czerwcu 1975, ale po dwóch latach zszedł z afisza. Został wznowiony w roku 1996 i od tego czasu wystawiono go 8731 razy. Przy produkcji Chicago pracował między innymi legendarny choreograf Bob Fosse. Musical jest adaptacją sztuki Maurine Dallas Watkins pod tym samym tytułem, która z kolei inspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami. Watkins jako dziennikarka opisywała procesy Beulah Annan i Belvy Gaertner. W latach 20. w Chicago miało miejsce wiele głośnych procesów kobiet, które zamordowały swoich mężów lub kochanków. Sprawy te były szeroko opisywane w gazetach. Ze względu na duże zainteresowanie mediów, oskarżone często zyskiwały status celebrytek. Sensacyjne artykuły Watkins z tego okresu cieszyły się tak dużą popularnością, że postanowiła napisać na ich podstawie sztukę. Główne bohaterki Chicago – Roxie Hart i Velma Kelly, wzorowane były na Annan (oskarżonej o morderstwo kochanka) i Gaertner (w której porzuconym samochodzie znaleziono ciało zamordowanego mężczyzny).

3)    Upiór w Operze
Musical ten miał swoją premierę w Her Majesty’s Theatre w Londynie w 1986 roku, a na deski Majestic Theatre na Broadwayu, gdzie można oglądać go do dziś, trafił w styczniu 1988. W 2012 roku został pierwszym musicalem w historii Broadwayu, który wystawiono ponad 10 000 razy. Upiór w Operze powstał na podstawie książki francuskiego pisarza Gastona Leroux pod tym samym tytułem. Opowiada historię młodej śpiewaczki operowej Christine, która staje się obiektem uczuć tajemniczego, zamaskowanego geniusza muzycznego, mieszkającego w podziemnym labiryncie pod budynkiem paryskiej Opery.

4)    Hamilton: An American Musical
Choć swoją premierę miał dopiero w 2015, nie ma wątpliwości co do tego, że spektakl ten przejdzie do historii. Hamilton to historia Alexandra Hamiltona, jednego z Ojców Założycieli Stanów Zjednoczonych. Za muzykę i teksty odpowiedzialny jest Lin-Manuel Miranda, który w Hamiltonie postanowił wykorzystać różne style muzyczne: hip-hop, blues, pop i soul. W 2016 roku Hamilton otrzymał rekordową liczbę szesnastu nominacji do nagrody Tony, najważniejszej nagrody amerykańskiego środowiska teatralnego. Ostatecznie zdobył aż 11 statuetek, w tym nagrodę dla Najlepszego Musicalu. Lin-Manuel Miranda zainspirował się książką historyka Rona Chernowa, opisującą życie Alexandra Hamiltona, urodzonego na Karaibach polityka, głównego autora reform ekonomicznych rządu Jerzego Waszyngtona.
BIURO NAGRADZANE
Złota Statuetka – Lider Polskiego Biznesu
Kryształowy Globus – nagroda Fair Play polskiej turystyki
Gazela Biznesu
Róża Kolumba
Lider Polskiej Turystyki
Ambasador Polskiej Gospodarki
Laur Klienta – Podróże dla Koneserów