4 RZECZY O KTÓRYCH WARTO PAMIĘTAĆ WYBIERAJĄC SIĘ DO PARKU NARODOWEGO SERENGETI

P.N. SERENGETI

O czym warto pamiętać wybierając się na safari w Serengeti?

Dla miłośników dzikiej przyrody Park Serengeti to obowiązkowy kierunek.  Ten położony w Tanzanii park narodowy o powierzchni 14750 kilometrów kwadratowych słynie między innymi z największej na świecie (liczącej ponad milion osobników) populacji gnu, które co roku wędrują tędy w poszukiwaniu pożywienia. Na terenie Serengeti można spotkać również zebry, gazele, impale, hipopotamy, gepardy, lwy, słonie i wiele innych, fascynujących dzikich zwierząt. O czym warto pamiętać wybierając się na safari w Serengeti?

1)    Miej oczy otwarte na Wielką Piątkę

Park Narodowy Serengeti to jedno z miejsc, gdzie spotkać można Wielką Piątkę. Nazwa ta została zapożyczona przez organizatorów safari od myśliwych - używali oni tego określenia w odniesieniu do pięciu zwierząt, które ze względu na swoje nieprzewidywalne zachowania najtrudniej jest upolować. Obecnie polowania na dzikie zwierzęta w Afryce budzą coraz więcej kontrowersji, ale nazwa przetrwała – każdy uczestnik safari marzy o tym, żeby uwiecznić ją w obiektywie swojego aparatu fotograficznego. Do Wielkiej Piątki należą słoń afrykański, bawół afrykański, nosorożec czarny, lampart i niekwestionowany król zwierząt – lew. Na każde z tych niezwykłych zwierząt można trafić, przemierzając Park Narodowy Serengeti. Uważa się, że mieszka tu największa na świecie populacja lwów – ponad 3000. Stosunkowo liczne są też słonie afrykańskie – choć ich liczba zmniejszyła się znacząco w wyniku fali kłusowników w latach 80., dziś na terenie parku znajduje się ich ponad 5000.

2)    Pamiętaj o kremie z filtrem i kapeluszu

Afrykańskie słońce potrafi być bezlitosne. Nawet, jeżeli znajdujemy się w cieniu dachu pojazdu, wykorzystywanego podczas safari. Aby ekscytująca wyprawa nie zakończyła się bolesnymi poparzeniami słonecznymi, należy pamiętać o kremie z możliwie jak najwyższym filtrem i kapeluszu, który będzie chronił nas przed słońcem. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu, całodzienna wyprawa przez park będzie czystą przyjemnością.

3)    Masz lornetkę? Świetnie! Koniecznie zabierz ją ze sobą.

Wiele zwierząt z pewnością uda Ci się zobaczyć z bliska. Czasami Twój przewodnik wypatrzy jednak jakiś wyjątkowy okaz w oddali – wtedy warto sięgnąć po lornetkę. Nie jest ona niezbędna podczas wyprawy, ale z pewnością sprawi, że safari będzie jeszcze bardziej emocjonujące. Będziesz w stanie dokładnie przyjrzeć się temu, jak wyglądają napotkane przez Ciebie zwierzęta – dostrzec, każdy, najmniejszy szczegół. Dzięki temu safari będzie jeszcze bardziej wyjątkowym przeżyciem.

4)    Zrelaksuj się i baw się dobrze!

Safari to naprawdę wyjątkowa przygoda. Rzadko mamy okazję poczuć się jak w filmie przyrodniczym. Afrykańskie dzikie zwierzęta potrafią każdego zachwycić swoim pięknem. Choć raczej nie uda Ci się zobaczyć na żywo każdego z gatunków obecnych w parku (w Tanzanii jest ich ogromna liczba), to masz wyjątkową okazję spotkać wiele z nich w ich naturalnym środowisku. Pamiętaj, że jesteś w dobrych rękach – dla przewodnika najważniejsze jest twoje bezpieczeństwo. Dlatego możesz zrelaksować się i podziwiać piękno natury.

footer-phone
Infolinia i rezerwacja:
801 011 864
pon.-pt.: 9:00 - 17:00
sob.: NIECZYNNE
footer-pin
Oddziały i biura sprzedaży LogosTour: