× ZAMKNIJ

STWÓRZ SWÓJ PROFIL KLIENTA

DOŁĄCZ DO ZAUFANEJ
SPOŁECZNOŚCI LOGOSTOUROWICZÓW!
Stwórz profil przy użyciu adresu e-mail

Administratorem danych jest Biuro Turystyki ZNP LogosTour Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 31/33, 00-379 Warszawa, adres e-mail: biuro@logostour.pl. Kontakt do inspektora ochrony danych – e-mail: iod@logostour.pl. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z utworzeniem konta w serwisie www.logostour (usługa świadczona drogą elektroniczną) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako RODO) oraz otrzymywania newslettera – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane osobowe dla pierwszego z celów będą przetwarzane do czasu rozwiązania umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, natomiast dla drugiego celu – do czasu wycofania zgody. Dane osobowe mogą być ujawnione pracownikom lub współpracownikom administratora danych, jak też podmiotom udzielającym wsparcia temu administratorowi na zasadzie zleconych usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla celów marketingu bezpośredniego. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest zgoda, ma Pani/Pan prawo wycofania zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. W zakresie, w jakim Pani/Pana dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Pani/Panu także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Pani/Pana danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Może Pani/Pan przesłać te dane innemu administratorowi danych. Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
POTWIERDŹ SWOJEGO MAILA
Dziękujemy za rejestrację. Aby kontynuować potwierdź wiadomość, którą wysłaliśmy na Twoją skrzynkę mailową:
example@gmail.com

Nie otrzymałeś wiadomości? Sprawdź skrzynkę SPAM.

WSPOMNIENIA ZAMKNIĘTE
W ZDJĘCIACH

NIEZWYKŁE MIEJSCA,
I WSPANIAŁE WAKACJE

DOŁĄCZ DO ELITARNEJ
GRUPY PASJONATÓW
PODRÓŻY

4 rzeczy o których warto pamiętać wybierając się do Parku Narodowego Serengeti

×
28-12-2017
Dla miłośników dzikiej przyrody Park Serengeti to obowiązkowy kierunek.  Ten położony w Tanzanii park narodowy o powierzchni 14750 kilometrów kwadratowych słynie między innymi z największej na świecie (liczącej ponad milion osobników) populacji gnu, które co roku wędrują tędy w poszukiwaniu pożywienia. Na terenie Serengeti można spotkać również zebry, gazele, impale, hipopotamy, gepardy, lwy, słonie i wiele innych, fascynujących dzikich zwierząt. O czym warto pamiętać wybierając się na safari w Serengeti?

1)    Miej oczy otwarte na Wielką Piątkę

Park Narodowy Serengeti to jedno z miejsc, gdzie spotkać można Wielką Piątkę. Nazwa ta została zapożyczona przez organizatorów safari od myśliwych - używali oni tego określenia w odniesieniu do pięciu zwierząt, które ze względu na swoje nieprzewidywalne zachowania najtrudniej jest upolować. Obecnie polowania na dzikie zwierzęta w Afryce budzą coraz więcej kontrowersji, ale nazwa przetrwała – każdy uczestnik safari marzy o tym, żeby uwiecznić ją w obiektywie swojego aparatu fotograficznego. Do Wielkiej Piątki należą słoń afrykański, bawół afrykański, nosorożec czarny, lampart i niekwestionowany król zwierząt – lew. Na każde z tych niezwykłych zwierząt można trafić, przemierzając Park Narodowy Serengeti. Uważa się, że mieszka tu największa na świecie populacja lwów – ponad 3000. Stosunkowo liczne są też słonie afrykańskie – choć ich liczba zmniejszyła się znacząco w wyniku fali kłusowników w latach 80., dziś na terenie parku znajduje się ich ponad 5000.

2)    Pamiętaj o kremie z filtrem i kapeluszu

Afrykańskie słońce potrafi być bezlitosne. Nawet, jeżeli znajdujemy się w cieniu dachu pojazdu, wykorzystywanego podczas safari. Aby ekscytująca wyprawa nie zakończyła się bolesnymi poparzeniami słonecznymi, należy pamiętać o kremie z możliwie jak najwyższym filtrem i kapeluszu, który będzie chronił nas przed słońcem. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu, całodzienna wyprawa przez park będzie czystą przyjemnością.

3)    Masz lornetkę? Świetnie! Koniecznie zabierz ją ze sobą.

Wiele zwierząt z pewnością uda Ci się zobaczyć z bliska. Czasami Twój przewodnik wypatrzy jednak jakiś wyjątkowy okaz w oddali – wtedy warto sięgnąć po lornetkę. Nie jest ona niezbędna podczas wyprawy, ale z pewnością sprawi, że safari będzie jeszcze bardziej emocjonujące. Będziesz w stanie dokładnie przyjrzeć się temu, jak wyglądają napotkane przez Ciebie zwierzęta – dostrzec, każdy, najmniejszy szczegół. Dzięki temu safari będzie jeszcze bardziej wyjątkowym przeżyciem.

4)    Zrelaksuj się i baw się dobrze!

Safari to naprawdę wyjątkowa przygoda. Rzadko mamy okazję poczuć się jak w filmie przyrodniczym. Afrykańskie dzikie zwierzęta potrafią każdego zachwycić swoim pięknem. Choć raczej nie uda Ci się zobaczyć na żywo każdego z gatunków obecnych w parku (w Tanzanii jest ich ogromna liczba), to masz wyjątkową okazję spotkać wiele z nich w ich naturalnym środowisku. Pamiętaj, że jesteś w dobrych rękach – dla przewodnika najważniejsze jest twoje bezpieczeństwo. Dlatego możesz zrelaksować się i podziwiać piękno natury.
BIURO NAGRADZANE
Złota Statuetka – Lider Polskiego Biznesu
Kryształowy Globus – nagroda Fair Play polskiej turystyki
Gazela Biznesu
Róża Kolumba
Lider Polskiej Turystyki
Ambasador Polskiej Gospodarki
Laur Klienta – Podróże dla Koneserów