× ZAMKNIJ

STWÓRZ SWÓJ PROFIL KLIENTA

DOŁĄCZ DO ZAUFANEJ
SPOŁECZNOŚCI LOGOSTOUROWICZÓW!
Stwórz profil przy użyciu adresu e-mail

Administratorem danych jest Biuro Turystyki ZNP LogosTour Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 31/33, 00-379 Warszawa, adres e-mail: biuro@logostour.pl. Kontakt do inspektora ochrony danych – e-mail: iod@logostour.pl. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z utworzeniem konta w serwisie www.logostour (usługa świadczona drogą elektroniczną) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako RODO) oraz otrzymywania newslettera – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane osobowe dla pierwszego z celów będą przetwarzane do czasu rozwiązania umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, natomiast dla drugiego celu – do czasu wycofania zgody. Dane osobowe mogą być ujawnione pracownikom lub współpracownikom administratora danych, jak też podmiotom udzielającym wsparcia temu administratorowi na zasadzie zleconych usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla celów marketingu bezpośredniego. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest zgoda, ma Pani/Pan prawo wycofania zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. W zakresie, w jakim Pani/Pana dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Pani/Panu także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Pani/Pana danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Może Pani/Pan przesłać te dane innemu administratorowi danych. Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
POTWIERDŹ SWOJEGO MAILA
Dziękujemy za rejestrację. Aby kontynuować potwierdź wiadomość, którą wysłaliśmy na Twoją skrzynkę mailową:
example@gmail.com

Nie otrzymałeś wiadomości? Sprawdź skrzynkę SPAM.

WSPOMNIENIA ZAMKNIĘTE
W ZDJĘCIACH

NIEZWYKŁE MIEJSCA,
I WSPANIAŁE WAKACJE

DOŁĄCZ DO ELITARNEJ
GRUPY PASJONATÓW
PODRÓŻY

3 przysmaki, których musisz skosztować w Gruzji

×
LogosTour
16-06-2016
Chaczapuri - najpopularniejszy chlebek w Gruzji Niezależnie od regionu Gruzji z łatwością kupisz smakowity, chrupiący placek z serem - chaczapuri. Jest łatwo dostępny, sycący i bardzo smaczny. Występuje w kilku formach: - chaczapuri imeruli - z zapieczonym w środku wybornym serem, - chaczapuri megruli - z serem żółtym na wierzchu, nieco przypominający pizzę, - chaczapuri adżaruli - w kształcie łódki, z jajkiem wbitym na wierzch i odrobiną rozpuszczonego masła. Chaczapuri szybko zaspokaja głód i z łatwością zabierzesz je na górską wyprawę. Chinkali, czyli pierożki-sakiewki Duże pierożki w kształcie sakiewek to danie tradycyjnie spożywane w gronie przyjaciół. Zaskakują swoim rozmiarem i wybornym smakiem. W cieście znajduje się zazwyczaj mięso wołowe lub wieprzowe, a w wersji wegetariańskiej - ser lub grzyby. Chinkali je się w specyficzny sposób: najpierw przez niewielki otwór wysysa się rosół, który wydzielił się z mięsa podczas gotowania, a następnie zjada się całość. Grubą końcówkę najczęściej zostawia się na talerzu. Chinkali zwykle jest podawane z aromatycznym sosem z kolendry, który wspaniale podkreśla ich smak. Czurczchela - słodycz nanizana na sznurek Jeśli masz ochotę na coś słodkiego, bez wahania sięgnij po czurczchelę. Choć wyglądem przypomina nieco kiełbasę, to smakiem przewyższa łakocie od znanych firm. Czurczchelę od setek lat wytwarza się w ten sam sposób: nawleczone na nitkę połówki orzechów włoskich zanurza się w gęstym syropie z soku z winogron. Następnie wiesza się je i pozostawia do wyschnięcia, dzięki czemu zyskują charakterystyczny kształt. Jedz je bez obaw - zanim trafią na talerz, sznurek jest usuwany. Dosłownie rozpływają się w ustach, pozostawiając delikatny owocowy posmak. Oczywiście, pamiętaj też o słynnym gruzińskim winie. Pasuje do niemal wszystkiego i jest świetną pamiątką z podróży.

Kuchnia Gruzinów zajmuje szczególne miejsce w ich tradycji i jest zupełnie niepowtarzalna. Łagodny, zróżnicowany klimat Gruzji oraz bogactwo świeżych produktów gwarantuje, że po każdym posiłku będziesz syty i zadowolony. W dodatku Gruzini uchodzą za jednych z najbardziej gościnnych narodów na świecie. Nie zdziw się, jeśli otrzymasz zaproszenie na suprę – wyjątkowo wystawną ucztę, podczas której z pewnością skosztujesz wielu aromatycznych potraw.
BIURO NAGRADZANE
Złota Statuetka – Lider Polskiego Biznesu
Kryształowy Globus – nagroda Fair Play polskiej turystyki
Gazela Biznesu
Róża Kolumba
Lider Polskiej Turystyki
Ambasador Polskiej Gospodarki
Laur Klienta – Podróże dla Koneserów