10 SPOSOBÓW NA PRZYJEMNIEJSZY LOT SAMOLOTEM!

PRZYJEMNY LOT

Jak uprzyjemnić sobie wielogodzinną podróż?

W dzisiejszych czasach loty samolotami stały się najchętniej wybieraną formą podróżowania.
Komfort, wygoda i czas to główne czynniki, dzięki którym podróżujemy samolotem zamiast autokarem, statkiem czy samochodem.
Okazuje się, że ta forma transportu jest też bezpieczniejsza od wcześniej wymienionych.
Wielu z nas nie do końca zgadza się z tym faktem, co jest przyczyną strachu i obawy przed lotem.

Są też tacy, dla których podróż samolotem jest ogromną przyjemnością.
Co łączy obie grupy? Zbyt długie podróże, są w stanie zmęczyć każdego.

Poznajcie więc kilka sposobów, dzięki którym wasza podniebna przygoda stanie się przyjemniejsza, niż dotychczas.

1. Spakuj się tak, by waga nie przekroczyła limitu Musisz pamiętać, że linie lotnicze posiadają limity wagowe bagażu na jednego pasażera. Jeśli lecisz na kilka dni, potrzebny będzie Ci tylko bagaż podręczy, który musi mieć określone wymiary i wagę. Jeżeli planujesz dłuższy pobyt, zastanów się nad wykupieniem dodatkowego bagażu, który także nie powinien przekraczać określonej wagi. Dzięki temu zaoszczędzisz sobie stresu, a także sporej sumy gotówki, którą w razie nadwagi, będziesz musiał wpłacić przewoźnikowi.

2. Jeśli to możliwe, odpraw się przez Internet Odprawa przez Internet to jedno z najlepszych udogodnień, jakie wprowadzono dla pasażerów. Trwa kilkanaście minut, możesz jej dokonać od kilku do kilkunastu godzin przed odlotem, a dzięki temu nie musisz stać w kolejce na lotnisku. Oszczędza to dużo czasu oraz podnosi komfort Twojej podróży.

3. Ubierz wygodny strój Komfort i wygoda podróży w dużej mierze zależy od tego, w co jesteśmy ubrani. Dlatego pamiętaj o wygodnym stroju i butach. Na dłuższą podróż warto wziąć ze sobą ciepłą bluzę lub sweter. Może to uchronić przed zbyt mocno ustawioną klimatyzacją w samolocie.

4. Przyjedź przed czasem Przez lotnisko codziennie przewija się mnóstwo ludzi, samoloty startują w odstępach co kilka minut, a czasami nawet jednocześnie. Przyjedź na lotnisko przed czasem, by z powodu korków, braku miejsca parkingowego czy długiej kolejki przed seciurity, nie spóźnić się na samolot.

5. Wybierz odpowiednią kolejkę Kiedy czekasz przed kontrolą bezpieczeństwa uważnie obserwuj, kto stoi przed tobą w kolejce. Jeśli widzisz, że ktoś ma dużo bagaży podręcznych i dodatkowe akcesoria, jak jest w przypadku rodzin z dziećmi, postaraj się ustawić do innej bramki. Pamiętaj, że najszybciej przez kontrolę bezpieczeństwa przechodzą ludzie podróżujący w pojedynkę, czy biznesmeni.

6. Weź ze sobą książkę, gazetę lub urządzenia mobilne Dobra książka, muzyka, czy gazeta potrafią umilić każdą podróż. Są one niezbędne zarówno podczas oczekiwań, jak i samego lotu. Zabierz je ze sobą, a Twoja podróż będzie trwała krócej, niż Ci się zdaje.

7. Pamiętaj o gumie do żucia lub cukierkach Zatkane uszy i dziwne uczucie w Twoim brzuchu to nieodłączny element każdego startu oraz lądowania. Każdemu pasażerowi pomaga co innego, jednak najpowszechniejszą metodą, która pozwala zlikwidować te objawy, jest żucie gumy lub spożywanie cukierków. Warto więc zabrać je ze sobą na pokład samolotu.

8. Rozprostuj kości W trakcie długiego lotu musisz pamiętać o tym, by co jakiś czas przejść się po samolocie. Jeśli przez całą podróż będziesz siedzieć w fotelu, możesz poczuć ból w kręgosłupie lub zaczną puchnąć Ci nogi. Jeżeli znajdziesz kawałek przestrzeni , rozprostuj kolana i wykonaj kilka prostych ćwiczeń, polepszy to Twoje samopoczucie.

9. Zapoznaj się z przepisami bezpieczeństwa Przed każdym startem stewardessy i stewardzi przedstawiają zasady bezpieczeństwa panujące na pokładzie samolotu. Na wszelki wypadek oglądaj uważnie prezentację i staraj się zapamiętać jak najwięcej. Na pewno zwiększy to Twoją świadomość, a w związku z tym poczujesz się bezpieczniej.

10. Wybierz odpowiednie miejsce Jeżeli panicznie boisz się latać, wybierz miejsce na środku samolotu. Nie siadaj przy oknie, bo to tylko pogłębi uczucie strachu. Jeśli jesteś koneserem pięknych widoków, to zdecydowanie przy nim usiądź. Dzięki temu zrobisz niesamowite zdjęcia oraz zobaczysz piękne krajobrazy. Osoby, które niecierpliwią się, by jak najszybciej wyjść z samolotu powinny usiąść blisko drzwi wyjściowych. Natomiast Ci, którzy nie lubią tłoku podczas lotu muszą pamiętać, by nie siedzieć blisko toalety.
Życzymy przyjemnych lotów :)

footer-phone
Infolinia i rezerwacja:
801 011 864
pon.-pt.: 9:00 - 17:00
sob.: NIECZYNNE
footer-pin
Oddziały i biura sprzedaży LogosTour: