× ZAMKNIJ

STWÓRZ SWÓJ PROFIL KLIENTA

DOŁĄCZ DO ZAUFANEJ
SPOŁECZNOŚCI LOGOSTOUROWICZÓW!
Stwórz profil przy użyciu adresu e-mail

Administratorem danych jest Biuro Turystyki ZNP LogosTour Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 31/33, 00-379 Warszawa, adres e-mail: biuro@logostour.pl. Kontakt do inspektora ochrony danych – e-mail: iod@logostour.pl. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z utworzeniem konta w serwisie www.logostour (usługa świadczona drogą elektroniczną) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako RODO) oraz otrzymywania newslettera – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane osobowe dla pierwszego z celów będą przetwarzane do czasu rozwiązania umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, natomiast dla drugiego celu – do czasu wycofania zgody. Dane osobowe mogą być ujawnione pracownikom lub współpracownikom administratora danych, jak też podmiotom udzielającym wsparcia temu administratorowi na zasadzie zleconych usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla celów marketingu bezpośredniego. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest zgoda, ma Pani/Pan prawo wycofania zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. W zakresie, w jakim Pani/Pana dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Pani/Panu także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Pani/Pana danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Może Pani/Pan przesłać te dane innemu administratorowi danych. Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
POTWIERDŹ SWOJEGO MAILA
Dziękujemy za rejestrację. Aby kontynuować potwierdź wiadomość, którą wysłaliśmy na Twoją skrzynkę mailową:
example@gmail.com

Nie otrzymałeś wiadomości? Sprawdź skrzynkę SPAM.

WSPOMNIENIA ZAMKNIĘTE
W ZDJĘCIACH

NIEZWYKŁE MIEJSCA,
I WSPANIAŁE WAKACJE

DOŁĄCZ DO ELITARNEJ
GRUPY PASJONATÓW
PODRÓŻY

5

z 2 recenzji

Potężne wodospady, bezkresne lodowce i pola lawowe

Zachwycające krajobrazy podczas objazdu dookoła wyspy. Potężne wodospady, bezkresne lodowce, pola lawowe.Tradycyjne torfowe chaty pokryte trawą. Kąpiel w ciepłej wodzie krzemionkowej pośród księżycowego krajobrazu. Pasące się na zielonej trawie koniki islandzkie, owce. Malownicze czarne plaże i maskonury. Smaczne potrawy z jagnięciny i atlantyckich ryb.

PROGRAM WYCIECZKI

ROZWIŃ CAŁY OPIS
 • TRASA WYCIECZKI

  REYKJAVIK – P.N. THINGVELLIR – AKUREYRI – EGILSSTADIR – HOFN – VIK – SKÓGAR – SKALHOT – REYKJAVIK – BŁĘKITNA LAGUNA

 • Dzień 1 |

  Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot na Islandię. Przylot na lotnisko Keflavík. Transfer do hotelu.

 • Dzień 2 | REYKJAVIK - P.N. THINGVELLIR

  Zwiedzanie stolicy Islandii. Na trasie Hallgrimskirkja – największy na wyspie kościół, nowoczesny ratusz na jeziorze Tjornin, najstarsza uliczka Adalstaeti i miejsce, gdzie odnaleziono pozostałości pierwszej chaty z IX wieku, katedra protestancka z XVIII wieku, gmach parlamentu, siedziba premiera, Hofdi – willa, w której w 1986 r. odbyło się słynne spotkanie Reagan–Gorbaczow. Przejazd do Parku Narodowego Thingvellir, gdzie od 930 r. n.e. raz w roku zbierali się wszyscy mieszkańcy wyspy; miejsce to jest uważane za najstarszy na świecie, wciąż działający parlament. Następnie przejazd tunelem pod Zatoką Wielorybów (Hvalfjordur), niegdyś centrum połowu wielorybów, a w czasie II wojny portu alianckich łodzi podwodnych. Postój w okolicy trzech kraterów wulkanicznych. Wejście na jeden z nich Grabrok; wokoło widok na pola lawowe liczące ok. 3 tys. lat.

 • Dzień 3 | AKUREYRI

  Przejazd na północ. Zwiedzanie skansenu, gdzie stoi najlepiej zachowana na Islandii wielopokojowa chata z torfu – Glaumber. Przejazd do Akureyri. Trzygodzinny rejs wzdłuż fiordu Eyjafjordur, gdzie żyje wiele gatunków wielorybów (wycieczka fakultatywna dużą łodzią). Po rejsie krótki spacer po centrum Akureyri – stolicy północnej Islandii.
  UWAGA! Zgłoszenie na rejs na 1 miesiąc przed terminem wycieczki.

 • Dzień 4 | AKUREYRI - EGILSSTADIR

  Przejazd pod jeden z najpiękniejszych wodospadów Islandii – Godafoss (Wodospad Bogów). Następnie objazd jeziora Myvatn (Jezioro Komarów). Spacer przez naturalny lasek nad brzeg, z którego widać zanurzone w wodzie formacje lawowe. Postój przy dolinie lawowej Dimmuborgir. Przejście ścieżkami wytyczonymi między bazaltowymi słupami o fantastycznych kształtach. Przejazd pod żółtą górą Namafjall; spacer po terenie Hverarond, wśród gorących fumaroli, solfatarów i jeziorek błotnych. Przejazd przez kamienną pustynię, gdzie rzeka Jokulsa a Fjollum tworzy malownicze wodospady. Postój i przejście nad skalną krawędź; podziwianie pięknego, kilkuczęściowego wodospadu Selfoss. Następnie podejście do wodospadu Dettifoss, pod względem ilości przepływającej wody (ok. 200 m³/ sek.), najpotężniejszego w Europie. Przejazd w okolice miasta Egilsstadir.

 • Dzień 5 | EGILSSTADIR - HOFN

  Przejazd przez wschodnie fiordy otoczone skalistymi brzegami. Po drodze wspaniałe krajobrazy wysokich gór pokrytych śniegiem. Zwiedzanie niezwykłej kolekcji rzadkich kamieni mieszczącej się w czarownym ogrodzie lokalnej mieszkanki, Petry. Postój w malowniczym miasteczku Djupivogur; wizyta w pracowni artysty tworzącego dzieła sztuki i biżuterię z kości m.in. wielorybów. Przejazd nad oceanem drogą wiodącą samym brzegiem fiordów. Przyjazd do Hofn, centrum połowu langusty. Postój w punkcie informacji o Parku Narodowym Vatnajokull. Zwiedzanie wystawy przedstawiającej życie i pracę lokalnych rybaków oraz ciekawe eksponaty fauny i flory.

 • Dzień 6 | HOFN - VIK - SKÓGAR

  Przejazd wzdłuż południowego wybrzeża Islandii w kierunku jednej z głównych atrakcji wyspy, laguny lodowcowej Jökulsárlón. Dla chętnych (fakultatywnie) niezapomniana wycieczka łodzią-amfibią między bryłami płynącego lodu. Następnie postój w Parku Narodowym Skaftafell. Przejście ścieżką do bazaltowego wodospadu Svartifoss (Czarny Wodospad). Postój w miejscowości Vik, znanej z czarnych słupów skalnych wyłaniających się z oceanu. Przejazd nad brzeg oceanu. Postój przy czarnej plaży Reynisfjara. Następnie przejazd na skalny punkt widokowy Dyrhólaey, z którego widać jak na pionowych ścianach gnieżdżą się liczne ptaki morskie, w tym maskonury – symbol Islandii. Zwiedzanie muzeum regionalnego i skansenu we wsi Skógar. Postój przy pobliskim wodospadzie Skógafoss.

 • Dzień 7 | SKALHOT - REYKJAVIK - BŁĘKITNA LAGUNA

  Przejazd obok wulkanu Eyjafjallajokull, którego erupcja w kwietniu 2010 roku spowodowała katastrofalne skutki dla światowej komunikacji lotniczej. Następnie na trasie piękny wodospad Seljalandsfoss. Przejazd przez wielokilometrową dolinę rzeki lodowcowej Þjórsá, która jest najdłuższa na wyspie (230 km). Przyjazd do katedry w Skalholt, gdzie ponad tysiąc lat temu powstało centrum katolicyzmu. Następnie spacer do spowitego w chmurę pary wodospadu Gullfoss (Złoty Wodospad). Przejazd na pole geotermalne, gdzie można podziwiać gejzer Strokkur wyrzucający regularnie co 5-10 minut kolumny gorącej wody. Powrót do Reykjaviku. Przejazd do Perlan, gdzie z tarasu widokowego rozciąga się widok na cały Reykjavík. Zwiedzanie nowej, atrakcyjnej prezentacji cudów Islandii. Fakultatywnie wieczorem (dodatkowo płatny) pobyt w słynnym kąpielisku zwanym Błękitną Laguną (Blue Lagoon). Kąpiel w białych i bardzo ciepłych wodach jeziorka geotermalnego, położonego na polu lawowym, pośrodku księżycowego krajobrazu.
  UWAGA! Zgłoszenie na wizytę w Blue Lagoon na 1 miesiąc przed terminem wycieczki.

 • Dzień 8 |

  Transfer na lotnisko w Keflavíku. Wylot do Polski. Przylot do Warszawy.

DODATKOWE INFORMACJE

ROZWIŃ WSZYSTKIE INFORMACJE
 • DOPŁATA DO KOLACJI
  Dopłata do 6 kolacji 1700 PLN (menu 2-3-daniowe, przystawka + danie główne + deser) - płatne na 45 dni przed wyjazdem.
 • BILETY WSTĘPU - WYCIECZKI FAKULTATYWNE
  Na bilety wstępu należy przeznaczyć równowartość ok. 70 EUR. Kwota ta nie uwzględnia następujących atrakcji fakultatywnych;
  - rejs po fiordzie Eyjafjordur, gdzie żyją wieloryby ok. 100 EUR;
  - rejs po lagunie Jokulsarlon ok. 50 EUR (łódź-amfibia)
  - kąpiel w Błękitnej Lagunie od 70 EUR.
 • NAPIWKI
  Na napiwki sugeruje się przeznaczyć 30 EUR.
 • MIEJSCA W AUTOKARZE
  Zajmowanie miejsc w autokarze wg kolejności podpisywania umów na imprezę.
 • PRZELICZNIK WALUT

 • SKŁADKA NA TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY
  Uprzejmie informujemy, że na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych (Dz.U. z 2016 r. poz.187 i 1334) znowelizowanych ustawą z dnia 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz.U. z 2016 r. poz. 1334) od dnia 26.11.2016 r. pobierane są obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny od każdego klienta z tytułu zawartej umowy o świadczenie usług turystycznych. Wysokość składki wynosi 13 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw pozaeuropejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe; 10 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw europejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe; 0 zł za imprezy turystyczne na terytorium krajów mających lądową granicę z RP, a w przypadku Federacji Rosyjskiej w obrębie obszaru obwodu kaliningradzkiego, a także za imprezy turystyczne na terytorium RP, w tym imprezy zagranicznej turystyki przyjazdowej Więcej informacji na stronie: https://www.msit.gov.pl/pl/turystyka/prawo/2839,Rozporzadzenia-dotyczace-Turystycznego-Funduszu-Gwarancyjnego.html oraz http://www.ufg.pl

5

OGÓLNA OCENA W SKALI 1-5

z 2 recenzji

Ogólna organizacja
Program wycieczki
Komfort podróży
Wyżywienie
Standard

5.0

Grażyna

5.0

Sławomir

801 011 864

ZAMKNIJ    X

CENA OBEJMUJE

I RATA 2000 PLN płatna przy zapisie
II RATA płatna na 45 dni przed wyjazdem
 • przeloty międzynarodowe liniami lotniczymi Wow Air,
 • przejazdy autokarem/mikrobusem,
 • 7 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 3*, pokoje 2-osob. z łazienką i WC, dopłata do pokoju 1-osob. 2500 PLN,
 • 7 śniadań,
 • opiekę polskiego pilota,
 • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).
Dookoła ISLANDII 2019
5,0 5 1 2