× ZAMKNIJ

STWÓRZ SWÓJ PROFIL KLIENTA

ZAREJESTRUJ SIĘ, ABY DODAĆ OPINIĘ

DOŁĄCZ DO ZAUFANEJ
SPOŁECZNOŚCI LOGOSTOUROWICZÓW!

Pragniemy, aby opinie wyświetlane na naszej stronie były wiarygodne. Załóż konto i dołącz do społeczności LogosTourowiczów.

Poza imieniem nie upubliczniamy żadnych Twoich danych osobowych w naszym serwisie.


  lub  


Stwórz profil przy użyciu adresu e-mail
Stwórz profil przez Facebooka

  lub  Administratorem danych jest Biuro Turystyki ZNP LogosTour Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 31/33, 00-379 Warszawa, adres e-mail: biuro@logostour.pl. Kontakt do inspektora ochrony danych – e-mail: iod@logostour.pl. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z utworzeniem konta w serwisie www.logostour (usługa świadczona drogą elektroniczną) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako RODO) oraz otrzymywania newslettera – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane osobowe dla pierwszego z celów będą przetwarzane do czasu rozwiązania umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, natomiast dla drugiego celu – do czasu wycofania zgody. Dane osobowe mogą być ujawnione pracownikom lub współpracownikom administratora danych, jak też podmiotom udzielającym wsparcia temu administratorowi na zasadzie zleconych usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla celów marketingu bezpośredniego. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest zgoda, ma Pani/Pan prawo wycofania zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. W zakresie, w jakim Pani/Pana dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Pani/Panu także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Pani/Pana danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Może Pani/Pan przesłać te dane innemu administratorowi danych. Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
POTWIERDŹ SWOJEGO MAILA
Dziękujemy za rejestrację. Aby kontynuować potwierdź wiadomość, którą wysłaliśmy na Twoją skrzynkę mailową:
example@gmail.com

Nie otrzymałeś wiadomości? Sprawdź skrzynkę SPAM.

WSPOMNIENIA ZAMKNIĘTE
W ZDJĘCIACH

NIEZWYKŁE MIEJSCA,
I WSPANIAŁE WAKACJE

DOŁĄCZ DO ELITARNEJ
GRUPY PASJONATÓW
PODRÓŻY

5

z 1 recenzji

Tam gdzie lód spotyka się z ogniem

Kraina lodu i ognia. Pola lawy, grzmiące wodospady, wulkany i gejzery. Gorące źródła i jęzory lodowców. Kościoły, skanseny, chaty z torfu i kamieni. Fascynujące krajobrazy przyciągające twórców najsłynniejszych filmów i seriali. Uzdrawiająca kąpiel w ciepłej wodzie Błękitnej Laguny. Wycieczka samolotowa na wschód Grenlandii. Wejście do wnętrza lodowca.

PROGRAM WYCIECZKI

ROZWIŃ CAŁY OPIS
 • TRASA WYCIECZKI

  REYKJAVIK – P.N. THINGVELLIR – P.N. LANGJOKULL – REYKHOLT – PÓŁWYSEP REYKJANES – BŁĘKITNA LAGUNA

 • Dzień 1 |

  Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot na Islandię. Przylot na lotnisko Keflavík. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie (na 7 nocy).

 • Dzień 2 | P.N. THINGVELLIR

  Wycieczka wzdłuż szlaku licznych atrakcji, tzw. Złotego Kręgu (Golden Circle). Przejazd do Parku Narodowego Thingvellir, gdzie od roku 930 n.e. zbierało się zgromadzenie ogólne Islandii, zwane Althing, uważane za najstarszy parlament świata. Następna atrakcja to najpiękniejszy wodospad Islandii – dwukaskadowy Gullfoss (Złoty Wodospad). W jego pobliżu znajduje się czynny gejzer Strokkur, który ku uciesze turystów co kilka minut wyrzuca wysoko w powietrze słup gorącej wody.

 • Dzień 3 | REYKJAVIK

  Zwiedzanie Reykjaviku. Przejazd pod monumentalny kościół Hallgrimskirkja o oryginalnej architekturze przypominającej bazaltowe słupy; stoi przed nim pomnik wikinga Leifa Erikssona (ok. roku 1000 dopłynął on do Ameryki). Wejście do katedry protestanckiej z XVIII wieku, w której znajduje się marmurowa płaskorzeźba dłuta, pochodzącego z Islandii, duńskiego artysty Bertela Thorvaldsena. Następnie gmach parlamentu z czarnego bazaltu oraz nowoczesny ratusz zbudowany na wodzie jeziora Tjornin. Spacer po najstarszej uliczce miasta, gdzie przed muzeum historii miasta zachowały się przykryte szklaną pokrywą pozostałości pierwszej chaty z 872 r. n.e. Następnie przejście do dzielnicy portowej z zacumowanymi statkami. Nad wodą stoją zabytkowe pawilony portowe, które mieszczą restauracje oferujące owoce morza; można tam spróbować m.in. mięsa wieloryba. Przejście wzdłuż fiordu, przy którym góruje niezwykła budowla – Harpa; jest to nowoczesny kompleks kulturalny, mający ściany ze szkła przypominające plaster miodu. Czas wolny w centrum, na pasażu handlowym Laugavegur; w kolorowych kamieniczkach znajdują się sklepy z atrakcyjnymi pamiątkami, wyrobami z wyjątkowej islandzkiej wełny, a także liczne kawiarnie, bary i restauracje.

 • Dzień 4 | REYKJAVÍK - KULUSUK (Grenlandia)

  Czas wolny.
  UWAGA! W terminie 15.07-22.07.19 program obejmuje wycieczkę samolotową na Grenlandię. Wylot z lokalnego lotniska w Reykjaviku na wschodnie wybrzeże Grenlandii. Po 2 godzinach lądowanie na wyspie, w wiosce Kulusuk, gdzie mieszka ok. 250 Inuitów Ammassalik. Głównym źródłem ich utrzymania jest rybołówstwo oraz polowanie na foki. Spotkanie z lokalnym przewodnikiem na lotnisku w Kulusuk. Spacer do wioski (ok. 30 minut), by z bliska zobaczyć codzienne życie jej mieszkańców. W programie wizyta w lokalnym muzeum, gdzie eksponowane są ozdoby i odzież wykonana przez tubylców ze skóry i kości fok. Pokaz tradycyjnego, inuickiego tańca przy akompaniamencie bębenka. Wielką atrakcją jest rejs po fiordzie, między bryłami lodu (dodatkowa opłata na miejscu u przewodnika). Uczestnicy wycieczki otrzymują certyfikat, poświadczający fakt odwiedzenia Grenlandii, największej wyspy świata. Powrót do Reykjaviku.

 • Dzień 5 | P.N. LANGJOKULL - REYKHOLT

  Przejazd w stronę Langjökull, czwartego, co do objętości lodowca w Europie, mającego powierzchnię ok. 1000 m². Czas wolny w ośrodku turystycznym (restauracja, basen z ciepłą wodą) lub spacer po malowniczym skalnym wąwozie. Fakultatywnie jedyna na świecie atrakcja turystyczna, wejście do wnętrza lodowca (cena ok. 150 EUR). Wyprawa samochodem terenowym na krawędź lodowej pokrywy i dalszy przejazd specjalnym pojazdem Monster Glacier Truck. Wejście do wnętrza lodowca, w którym w roku 2015 wyżłobiono korytarze i boczne sale. Pełen wrażeń, blisko godzinny spacer przez pięknie oświetlony tunel z błękitnymi ścianami. UWAGA! Zgłoszenie na wyprawę do lodowca na 1 miesiąc przed terminem wycieczki.
  Po południu wyjazd z okolic lodowca. Postój przy wspaniałych wodospadach Hraunfossar i Barnafoss. Tworzy je woda z lodowca wypływająca spod pola lawowego do rzeki Hvítá i tworząca szerokie, wielostopniowe kurtyny wodne. Następnie postój przy największym w Europie gorącym źródle geotermalnym Deildartunguhver, z którego wypływa ok. 200 litrów wrzątku na sekundę. Wokoło widać fontanny wodne, jeziorka błotne, parę unoszącą się nad gorącą wodą. Postój w Reykholt, w miejscu, gdzie w XIII wieku mieszkał jeden z najwybitniejszych twórców islandzkich Snorri Sturluson, autor sag i utworu „Edda”.

 • Dzień 6 | LAGUNA JOKULSARLÓN

  Czas wolny w stolicy Islandii. Dla chętnych wycieczki fakultatywne;
   - Landmannalaugar. Przejazd między wulkanicznymi górami. Główną atrakcją jest trekking malowniczym wąwozem. W bazie wypadowej można wykąpać się w naturalnym jeziorku z gorącą wodą geotermalną (cena ok. 120 EUR).
  - Lodowa laguna Jökulsárlón. Przejazd wzdłuż południowego wybrzeża Islandii. Postoje przy wodospadach – Seljalandsfoss i Skógafoss. Postój nad lodową laguną Jökulsárlón. Fakultatywny rejs wycieczkową łodzią-amfibią między pływającymi bryłami lodu w pobliże lodowca. (cena ok. 130 EUR).

 • Dzień 7 | PÓŁWYSEP REYKJANES - BŁĘKITNA LAGUNA

  Wycieczka na półwysep Reykjanes. Przejazd na punkt geotermalny Seltún. Spacer wytyczoną ścieżką – wokoło solfatary, błotne doły i woń siarkowodoru. Następnie postój przy gorących źródłach Gunnuhver i przejście do buchających z rozpadliny skalnej fumaroli. Przejazd przez portowe miasteczko Grindavík, z którego można dojrzeć skalistą ptasią wyspę Eldey o wysokości 77 m – znajduje się na niej największa na świecie kolonia głuptaków, licząca ok. 16 tys. par. Przejazd do mostu zbudowanego nad rozpadliną skalną – to symboliczne miejsce, w którym zbiegają się dwa kontynenty – Ameryka i Europa. Fakultatywny pobyt w słynnym kąpielisku zwanym Błękitną Laguną (Blue Lagoon). Kąpiel w białych i ciepłych, zawierających krzem, wodach jeziorka geotermalnego. Leży ono na polu lawowym, pośrodku księżycowego krajobrazu (cena od 70 EUR + transport). UWAGA! Zgłoszenie na 1 miesiąc przed terminem wycieczki).

 • Dzień 8 |

  Transfer na lotnisko. Wylot do Polski. Przylot do Warszawy.

DODATKOWE INFORMACJE

ROZWIŃ WSZYSTKIE INFORMACJE
 • BILETY WSTĘPU - WYCIECZKI FAKULTATYWNE
  Cena nie zawiera opłat za bilety wstępu (ok. 50 EUR) oraz za wycieczki fakultatywne, których wysokość uzależniona jest od liczby uczestników.
 • NAPIWKI
  Na napiwki sugeruje się przeznaczyć 30 EUR.
 • MIEJSCA W AUTOKARZE
  Zajmowanie miejsc w autokarze wg kolejności podpisywania umów na imprezę.
 • PRZELICZNIK WALUT

 • SKŁADKA NA TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY
  Uprzejmie informujemy, że na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych (Dz.U. z 2016 r. poz.187 i 1334) znowelizowanych ustawą z dnia 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz.U. z 2016 r. poz. 1334) od dnia 26.11.2016 r. pobierane są obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny od każdego klienta z tytułu zawartej umowy o świadczenie usług turystycznych. Wysokość składki wynosi 13 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw pozaeuropejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe; 10 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw europejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe; 0 zł za imprezy turystyczne na terytorium krajów mających lądową granicę z RP, a w przypadku Federacji Rosyjskiej w obrębie obszaru obwodu kaliningradzkiego, a także za imprezy turystyczne na terytorium RP, w tym imprezy zagranicznej turystyki przyjazdowej Więcej informacji na stronie: https://www.msit.gov.pl/pl/turystyka/prawo/2839,Rozporzadzenia-dotyczace-Turystycznego-Funduszu-Gwarancyjnego.html oraz http://www.ufg.pl

5

OGÓLNA OCENA W SKALI 1-5

z 1 recenzji

Ogólna organizacja
Program wycieczki
Komfort podróży
Wyżywienie
Standard

5.0

Irena

801 011 864

ZAMKNIJ    X

CENA OBEJMUJE

I RATA 2000 PLN płatna przy zapisie
II RATA płatna na 45 dni przed wyjazdem
 • przeloty międzynarodowe liniami lotniczymi Wow Air,
 • przejazdy autokarem/mikrobusem,
 • 7 noclegów; zakwaterowanie w hotelu 3*, pokoje 2-osob. standard, dopłata do pokoju 1-osob. 1850 PLN, dopłata do pokoju 2-osob. superior 900 PLN od osoby,
 • 7 śniadań (bufet),
 • wycieczki wymienione w programie,
 • opiekę polskiego pilota,
 • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).
ISLANDIA (+ opcja Grenlandia) 2019
5,0 5 1 1