× ZAMKNIJ

STWÓRZ SWÓJ PROFIL KLIENTA

DOŁĄCZ DO ZAUFANEJ
SPOŁECZNOŚCI LOGOSTOUROWICZÓW!
Stwórz profil przy użyciu adresu e-mail

Administratorem danych jest Biuro Turystyki ZNP LogosTour Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 31/33, 00-379 Warszawa, adres e-mail: biuro@logostour.pl. Kontakt do inspektora ochrony danych – e-mail: iod@logostour.pl. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z utworzeniem konta w serwisie www.logostour (usługa świadczona drogą elektroniczną) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako RODO) oraz otrzymywania newslettera – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane osobowe dla pierwszego z celów będą przetwarzane do czasu rozwiązania umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, natomiast dla drugiego celu – do czasu wycofania zgody. Dane osobowe mogą być ujawnione pracownikom lub współpracownikom administratora danych, jak też podmiotom udzielającym wsparcia temu administratorowi na zasadzie zleconych usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla celów marketingu bezpośredniego. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest zgoda, ma Pani/Pan prawo wycofania zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. W zakresie, w jakim Pani/Pana dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Pani/Panu także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Pani/Pana danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Może Pani/Pan przesłać te dane innemu administratorowi danych. Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
POTWIERDŹ SWOJEGO MAILA
Dziękujemy za rejestrację. Aby kontynuować potwierdź wiadomość, którą wysłaliśmy na Twoją skrzynkę mailową:
example@gmail.com

Nie otrzymałeś wiadomości? Sprawdź skrzynkę SPAM.

WSPOMNIENIA ZAMKNIĘTE
W ZDJĘCIACH

NIEZWYKŁE MIEJSCA,
I WSPANIAŁE WAKACJE

DOŁĄCZ DO ELITARNEJ
GRUPY PASJONATÓW
PODRÓŻY

0

z 0 recenzji

Dawne miasta królewskie. Kościoły chrześcijańskie z pierwszych wieków naszej ery. Zabytkowe meczety, mauzolea i hammamy. Pałac szekińskich chanów z malowidłami i kunsztownymi zdobieniami. Kult ognia. Zachwycające krajobrazy Kaukazu. Orientalne bazary z rękodziełem i przysmakami. Tradycyjne biesiady. Degustacje lokalnych specjałów.

PROGRAM WYCIECZKI

ROZWIŃ CAŁY OPIS
 • TRASA WYCIECZKI

  TBILISI (Gruzja) – STEPANCMIND – MCCHETA – SIGHNAGHI – KVARELI – TSINANDALI –TELAWI – GREMI – ZAQATALA (Azerbejdżan) – QAX – ILISU – QUM – SZEKI – KISZ – OGUZ – NIC – LAHIC – BASQAL – SAMAXI – QUBA – LAZA – QUSAR – XINALIQ – BAKU – PÓŁWYSEP APSZEROŃSKI

 • Dzień 1 |

  Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Gruzji.

 • Dzień 2 | TBILISI (Gruzja)

  Przylot do Tbilisi. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Śniadanie. Zwiedzanie katedry św. Trójcy, która jest siedzibą katolikosa Gruzji. Spacer reprezentacyjną aleją Rustawelego oraz ulicą Barataszwili, na której znajdują się stare domy z pięknymi, tradycyjnymi balkonami. Po drodze okazja do podziwiania fasady teatru marionetek Rezo Gabriadze (znanego gruzińskiego artysty). Gruzińsko-prawosławna katedra Sioni z VI w., w której przechowuje się krzyż świętej Nino. Zwiedzanie świątyni Metechi z XII w. Przejście w okolice Abanotubani – tradycyjnych łaźni siarkowych, mieszczących się w piwnicach o orientalnej architekturze. Wizyta w pracowni Tamaza (Temura) Dżałagania – najbardziej znanego w Gruzji artysty rzemieślnika wyrabiającego tradycyjną białą broń. Kolacja powitalna.

 • Dzień 3 | TBILISI – STEPANCMINDA

  Przejazd słynną Gruzińską Drogą Wojenną przez malownicze tereny nad rzeką Tergi. Zwiedzanie twierdzy Ananuri. Następnie przyjazd do Stepancmindy (daw. Kazbegi), otoczonej skalistymi szczytami Wielkiego Kaukazu. Zmiana pojazdu i wjazd samochodami terenowymi na szczyt góry, do zabytkowego kościoła Gergeti z XIV w., który stoi na wys. 2170 m n.p.m. Przy sprzyjających warunkach pogodowych, rozciąga się stamtąd widok na Kazbek, jeden z najwyższych szczytów Kaukazu. Powrót do Tbilisi. Kolacja.

 • Dzień 4 | MCCHETA – SIGHNAGHI – GURJAANI – KVARELI

  Przejazd do Mcchety, jednego z najstarszych miast kraju, które przez osiemset lat (III w. p.n.e.- V w. n.e.) było stolicą królestwa gruzińskiego. Od tamtej pory Mccheta jest religijnym ośrodkiem Gruzji. Tutaj Gruzini przyjęli chrześcijaństwo (w IV w.). Zwiedzanie monastyru Jvari z VI w. oraz katedry Sweti Cchoweli z XI w. Następnie przejazd do regionu Kachetia, który jest kolebką uprawy winorośli i produkcji wina. Wizyta w klasztorze Bodbe, w którym pochowana została święta Nino. Przejazd do Sighnaghi - niegdyś królewskiego miasta, otoczonego murami obronnymi z wieżami, z których widać ośnieżone szczyty Kaukazu. Spacer urokliwymi uliczkami. Postój w Gurjaani na degustację win i tradycyjną gruzińską biesiadę. Kolacja i nocleg w Kvareli.

 • Dzień 5 | TSINANDALI – TELAWI – GREMI

  Przejazd do Tsinandali. Zwiedzanie zabytkowej rezydencji księcia Czawczawadze. W parku, który ją otacza, rosną egzotyczne rośliny, m.in. drzewa bambusowe. Postój w Telawi, skąd rozpościera się piękny widok na dolinę rzeki Alazani. Zwiedzanie twierdzy Batonis-Ciche. Przejazd do znajdującego się nieopodal klasztoru Ikalto, a następnie do klasztoru Alaverdi. Zwiedzanie Gremi, dawnej stolicy Kachetii, gdzie zachowała się królewska cytadela, cerkiew Mtawar Angelozi (Świętych Archaniołów), dzwonnica, wieża zamkowa. Wizyta w malowniczo usytuowanym klasztorze Nekresi. Powrót do Kvareli. Kolacja.

 • Dzień 6 | ZAQATALA (Azerbejdżan) – QAX

  Wizyta w słynnym, winnym tunelu w okolicach Kvareli. Degustacja wina. Przekroczenie granicy z Azerbejdżanem. Przejazd do Zaqatala. Wizyta na plantacji herbaty. Następnie degustacja lokalnych potraw m.in.; mahara wyrabiana z mąki oraz mleka i smażona w formie gwiazd oraz sabalid qutabi – rodzaj naleśników z kasztanami. Zwiedzanie twierdzy, spacer po placu Dede Qorqud. Przejazd do miejscowości Qax. Kolacja.

 • Dzień 7 | QAX – ILISU – QUM – SZEKI

  Wizyta na bazarze Iceri Bazar. Przejazd do Ilisu – dawnej stolicy tutejszego sułtanatu. Kamienne domy Ilisu są zbudowane z rzecznego kamienia, w charakterystycznym stylu tego regionu. Postój pod Sumuqala – tradycyjną wieżą kaukaskich górali z XVIII w. Zwiedzanie pozostałości albańskiej bazyliki w Qum oraz postój przy Zielonym Wodospadzie. Przejazd do Seki. Prezentacja miejscowych gier konnych, podczas których jeźdźcy w tradycyjnych strojach popisują się brawurową zręcznością. Kolacja.

 • Dzień 8 | SZEKI – KISZ – OGUZ

  Zwiedzanie Szeki, jednego z najstarszych i najpiękniej położonych miast kraju. Wstęp do pałacu szekińskich chanów (Szeki Xan Sarayi) z XVIII w., pełnego oryginalnych malowideł o żywej i intensywnej kolorystyce oraz zachwycających witraży szebeke. Wizyta w Szekixanovlarin evi, którego piękne wnętrza przypominają pałac chanów, oraz w zabytkowym karawanseraju. Miasto słynie z rękodzieła, więc warto kupić m.in. tradycyjne jedwabne chusty klagayi, szale, kaukaskie czapki. Przejazd do Kisz, gdzie znajduje się najstarsza cerkiew chrześcijańska na Kaukazie. Przejazd do miasteczka Oguz. Biesiada z mieszkańcami w liczącym ponad 100 lat domu udińskiej rodziny – przystawki i potrawy regionalnej kuchni, degustacja samogonu.

 • Dzień 9 | NIC – LAHIC – BASQAL – SAMAXI – BAKU

  Podroż w kierunku Baku. Po drodze zwiedzanie wioski Nic w większości zamieszkanej przez Udinów, potomków kaukaskich Albanów, w której znajduje się cerkiew Cotari (Dżotari). Postój i czas na degustację win oraz brandy. Wizyta na przydrożnym bazarze, gdzie sprzedawane są owoce, kompoty, przyprawy, zioła lecznicze oraz słynne w całym regionie konfitury. Kolejny postój w otoczonej wysokimi górami osadzie Lahic z zachowaną starą, kamienną zabudową. Osada od wieków słynie z produkcji ręcznie kutych wyrobów miedzianych. Wizyta w Basqal, miejscowości znanej m.in. z tradycyjnych, jedwabnych chust klagayi – możliwość zrobienia zakupów. Przejazd do miasta Samaxi, słynącego z okazałego meczetu Cum z VIII w. Następnie zwiedzanie pięknie usytuowanego w wąwozie mauzoleum Diri Baba. Przyjazd do Baku. Kolacja.

 • Dzień 10 | BAKU – QUBA – LAZA – QUSAR

  Rano przejazd w góry północno-wschodniego Azerbejdżanu. Można tam podziwiać majestatyczne, pokryte śniegiem szczyty Wielkiego Kaukazu, głębokie wąwozy, ukryte wysoko w górach wioski, zielone dąbrowy i połacie owocowych sadów. Przejazd do miejscowości Quba, znanej przede wszystkim z najlepszych dywanów na Kaukazie. Wizyta w osadzie Krasnaja Słoboda, zamieszkiwanej przez górskich Żydów. Przejazd do Qusar, regionu, w którym żyją Lesgini. Przesiadka na samochody terenowe i przejazd do górskiej wioski Laza. Spacer do największego z wodospadów i powrót do Qusar. Następnie występ miejscowego zespołu folklorystycznego prezentującego lezginkę, najsłynniejszy taniec Kaukazu. Kolacja.

 • Dzień 11 | QUBA – XINALIQ – BAKU

  Przejazd do miasta Quba. Przesiadka na terenowe uazy i przejazd górskimi drogami do słynnej osady Xinaliq, najwyżej położonej miejscowości na Zakaukaziu (2500 m n.p.m). Droga do Xinaliq należy do najbardziej malowniczych na Kaukazie. Po drodze piknik wysoko w górach. Położona na wierzchołku góry osada Xinaliq, z widniejącym nad nią, pokrytym śniegiem trójkątnymq szczytem Tufan Dag wyróżnia się zbudowanymi z szarego kamienia i przylepionymi jeden do drugiego dziesiątkami domów. Powrót do Quba i przejazd do Baku. Kolacja.

 • Dzień 12 | BAKU

  Zwiedzanie Baku, największego i najbogatszego miasta Kaukazu. Najstarsza część miasta Icri Shr (Iczeri-Szeher) do tej pory zachowała koloryt dawnego Baku – charakterystyczne wąskie, małe uliczki, podwórka, zaułki, stare domy z oszklonymi balkonami. Wizyta w pałacu szyrwanszachów. W przerwie zwiedzania tradycyjny azerbejdżański stół herbaciany z przysmakami Przejazd przez centrum miasta z architekturą z okresu słynnej gorączki naftowej z przełomu XIX i XX w. Zwiedzanie Muzeum Historycznego z bogatą kolekcję eksponatów. Kolacja w restauracji z szeroką gamą dań kuchni azerbejdżańskiej i miejscowym alkoholem. Po kolacji nocny spacer po pięknie oświetlonym Baku.

 • Dzień 13 | PÓŁWYSEP APSZEROŃSKI

  Zwiedzanie Półwyspu Apszerońskiego (Abszeron). W dawnych czasach, w związku z „wiecznymi ogniami”, bardzo silne wpływy na tym terenie miał zoroastryzm (zaratusztrianizm), w którym kult ognia ma wielkie znaczenie. Wizyta w jednym z najpiękniejszych meczetów w miejscowości Emircan oraz zoroastriańskiej Świątyni Ognia Ateszgah w Suraxani, znanej już w średniowieczu. Odwiedziny zamku w Merdekan z XII w. oraz w mauzoleum Mir Movsum Aga. Mauzoleum z piękną kopułą pokrytą majoliką o błękitnawym odcieniu i roślinnym ornamencie przypomina budowle Samarkandy. Następnie przejazd do Yanar Dag – „Płonącej Góry”, będącej już w czasach prehistorycznych miejscem kultu. Powrót do Baku i spacer po Teze Bazar, gdzie można kupić m.in. świeże i suszone owoce, przyprawy, azerbejdżańską herbatę. Degustacja wędzonego jesiotra zwanego królewską rybą i czarnego kawioru uznawanego za jeden z najlepszych na świecie. Kolacja z regionalną kuchnią.

 • Dzień 14 |

  Transfer na lotnisko. Wylot do Europy. Przylot do Warszawy.

DODATKOWE INFORMACJE

ROZWIŃ WSZYSTKIE INFORMACJE
 • PASZPORT - WIZA
  Na 45 dni przed wyjazdem należy złożyć w biurze skan paszportu (strona ze zdjęciem zeskanowana w kolorze w formacie JPG), skan wypełnionego w jęz. angielskim wniosku wizowego do Azerbejdżanu (1 egz.), skan zdjęcia – jak do paszportu (jasne tło, 3,5 cm x 4,5 cm w formacie JPG) oraz uiścić opłatę za wizę 120 PLN i za pośrednictwo wizowe 50 PLN. Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki. W paszporcie powinny być min. 2 strony wolne.
 • NAPIWKI
  Na zwyczajowe napiwki oraz opłatę za fotografowanie i filmowanie należy przeznaczyć ok. 50 EUR.
 • DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O AZERBEJDZANIE
  http://azerbejdzan.eu/
 • PRZELICZNIK WALUT

 • SKŁADKA NA TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY
  Uprzejmie informujemy, że na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych (Dz.U. z 2016 r. poz.187 i 1334) znowelizowanych ustawą z dnia 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz.U. z 2016 r. poz. 1334) od dnia 26.11.2016 r. pobierane są obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny od każdego klienta z tytułu zawartej umowy o świadczenie usług turystycznych. Wysokość składki wynosi 13 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw pozaeuropejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe; 10 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw europejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe; 0 zł za imprezy turystyczne na terytorium krajów mających lądową granicę z RP, a w przypadku Federacji Rosyjskiej w obrębie obszaru obwodu kaliningradzkiego, a także za imprezy turystyczne na terytorium RP, w tym imprezy zagranicznej turystyki przyjazdowej Więcej informacji na stronie: https://www.msit.gov.pl/pl/turystyka/prawo/2839,Rozporzadzenia-dotyczace-Turystycznego-Funduszu-Gwarancyjnego.html oraz http://www.ufg.pl

801 011 864

ZAMKNIJ    X

CENA OBEJMUJE

I RATA 3000 PLN płatna przy zapisie
II RATA płatna na 45 dni przed wyjazdem
 • przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami w klasie ekonomicznej,
 • przejazdy autokarem/mikrobusem, samochodami terenowymi – UAZ,
 • 12 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 4*/5*, pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1-os., 4200 PLN,
 • 12 śniadań (szwedzki stół), 12 kolacji z regionalną kuchnią – w tym

  - biesiadę u udińskiej rodziny,

 • degustacje (win, koniaku, wędzonego jesiotra, czarnego kawioru, lokalnych słodyczy oraz kilku rodzajów samogonu),
 • tradycyjny azerbejdżański stół herbaciany, w tym kilka rodzajów konfitur, ciasto, rodzynki z orzechami,
 • występ miejscowego zespołu folklorystycznego,
 • pokaz tradycyjnych gier konnych,
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,
 • opiekę lokalnego polskojęzycznego pilota-przewodnika w Gruzji i Azerbejdżanie,
 • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, BP).
GRUZJA – AZERBEJDŻAN dla Koneserów 2019
0,0 5 1 0