× ZAMKNIJ

STWÓRZ SWÓJ PROFIL KLIENTA

DOŁĄCZ DO ZAUFANEJ
SPOŁECZNOŚCI LOGOSTOUROWICZÓW!
Stwórz profil przy użyciu adresu e-mail

Administratorem danych jest Biuro Turystyki ZNP LogosTour Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 31/33, 00-379 Warszawa, adres e-mail: biuro@logostour.pl. Kontakt do inspektora ochrony danych – e-mail: iod@logostour.pl. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z utworzeniem konta w serwisie www.logostour (usługa świadczona drogą elektroniczną) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako RODO) oraz otrzymywania newslettera – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane osobowe dla pierwszego z celów będą przetwarzane do czasu rozwiązania umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, natomiast dla drugiego celu – do czasu wycofania zgody. Dane osobowe mogą być ujawnione pracownikom lub współpracownikom administratora danych, jak też podmiotom udzielającym wsparcia temu administratorowi na zasadzie zleconych usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla celów marketingu bezpośredniego. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest zgoda, ma Pani/Pan prawo wycofania zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. W zakresie, w jakim Pani/Pana dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Pani/Panu także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Pani/Pana danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Może Pani/Pan przesłać te dane innemu administratorowi danych. Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
POTWIERDŹ SWOJEGO MAILA
Dziękujemy za rejestrację. Aby kontynuować potwierdź wiadomość, którą wysłaliśmy na Twoją skrzynkę mailową:
example@gmail.com

Nie otrzymałeś wiadomości? Sprawdź skrzynkę SPAM.

WSPOMNIENIA ZAMKNIĘTE
W ZDJĘCIACH

NIEZWYKŁE MIEJSCA,
I WSPANIAŁE WAKACJE

DOŁĄCZ DO ELITARNEJ
GRUPY PASJONATÓW
PODRÓŻY

0

z 0 recenzji

Baku – najważniejsze i najszybciej rozwijające się miasto Kaukazu. Górskie wioski z kamiennymi domami i okazałe pałace chanów. Widoki na ośnieżony Kaukaz, kaniony i oryginalne formacje skalne. Jedwabne chusty, tradycyjne hafty i kaukaskie czapki. Spacery po bazarach. Gandża – drugie co do wielkości miasto w Azerbejdżanie o bardzo bogatej historii.

PROGRAM WYCIECZKI

ROZWIŃ CAŁY OPIS
 • TRASA WYCIECZKI

  BAKU – SAMAXI – LAHIC – OGUZ – GANDŻA – GOYGOL (XANLAR) – SZEKI – KISZ – NIC – PÓŁWYSEP ABSZEROŃSKI

 • Dzień 1 |

  Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Azerbejdżanu. Przylot do Baku. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie.

 • Dzień 2 | BAKU

  Śniadanie. Zwiedzanie Baku, największego i najbogatszego miasta Kaukazu. Najstarsza część miasta Icri Shr (Iczeri-Szeher) do tej pory zachowała koloryt dawnego Baku – charakterystyczne wąskie, małe uliczki, podwórka, zaułki, stare domy z oszklonymi balkonami. Wizyta w pałacu szyrwanszachów. Przejazd przez centrum miasta z architekturą z okresu słynnej gorączki naftowej z przełomu XIX i XX w. Zwiedzanie Muzeum Historycznego z bogatą kolekcją eksponatów. Kolacja.

 • Dzień 3 | BAKU – SAMAXI – LAHIC – OGUZ

  Śniadanie. Przejazd na zachód kraju wzdłuż południowych zboczy Wielkiego Kaukazu. Dojazd do położonego w wąwozie mauzoleum Diri Baba z XV w., które sprawia wrażenie, jakby było przymocowane do skały. Dalej po drodze miasto Samaxi (Szemacha), które największy rozkwit i świetność osiągnęło pod rządami szyrwanszachów, kiedy stało się stolicą Szyrwanu. Wizyta w wielkim meczecie Cum z VIII w., bardzo okazale prezentującym się po zakończonej w 2013 r. gruntownej restauracji. Przejazd do osady Lahic (Lachydż), do której droga wiedzie wzdłuż rzeki Girdimancay (Gyrdymanczaj), płynącej przez głęboki kanion z niezwykłymi formacjami skalnymi. Otoczona ze wszystkich stron wysokimi górami wioska Lahic od wielu wieków słynie z produkcji ręcznie kutych wyrobów miedzianych. Przejazd do miasteczka Oguz leżącego u podnóża pokrytych lasami gór. Biesiada u miejscowych mieszkańców i degustacja miejscowego samogonu w starym, liczącym ponad 100 lat domu udińskiej rodziny. Nocleg w Oguz.

 • Dzień 4 | OGUZ – GANDŻA – GOYGOL (XANLAR)

  Śniadanie. Przejazd do miasta Gandża. To drugie co do wielkości miasto w Azerbejdżanie ma bardzo bogatą historię. W czasach swej największej świetności, na przełomie XII i XIII w., Gandża stała się wielkim centrum handlu i rzemiosł. Odgrywała też bardzo dużą rolę w życiu kulturalnym kraju. Zwiedzanie Mauzoleum Nizami Gncvi uważanego powszechnie za najwybitniejszego poetę świata muzułmańskiego przełomu XII i XIII w. Jego twórczość wywarła wielki wpływ na poezję i literaturę krajów Bliskiego i Środkowego Wschodu. Zwiedzanie meczetu Cum z XVII w., grobowca Cavad Chana – ostatniego władcy chanatu gandżyńskiego. Spacer po Cavad xan kucsi, najładniejszej ulicy miasta, oraz po Xan Bagi, jednym z najstarszych parków na Kaukazie, w którego centralnej części posadzono aleję platanów. Przejazd do miejscowości Goygol (Xanlar) – dawnej niemieckiej kolonii Helenendorf, założonej na początku XIX w., która do dziś zachowała starą zabudowę. Znajduje się tam okazały kościół protestancki. Kolacja. Nocleg w Semkir.

 • Dzień 5 | SZEKI – KISZ

  Śniadanie. Przejazd do miasta Szeki, jednego z najstarszych i najbardziej malowniczo położonych miast Azerbejdżanu. Od lat przyciąga turystów ciekawymi zabytkami, wyrobami rzemiosła, a także lokalną kuchnią. Zwiedzanie Szeki xan sarayi (pałac chanów szekijskich) z XVIII w., gdzie oprócz pięknej fasady uwagę przyciągają dwa imponujące platany posadzone w 1530 r. Atmosferę pałacu tworzą znajdujące się wewnątrz malowidła o intensywnej kolorystyce i barwne okna. Wizyta w centrum tradycyjnych rzemiosł, gdzie można obejrzeć i kupić m.in. piękne jedwabne chusty, hafty, kaukaskie czapki. Zwiedzanie zabytkowego karawanseraju z XVIII w. przekształconego w hotel, a następnie pięknych wnętrz Skixanovların evi z XVIII w., domu należącego ongiś do rodziny szekińskich chanów. Możliwość zakupów w sklepach ze słodyczami oraz w sklepie firmowym przy kombinacie jedwabniczym w Szeki. Od wieków Szeki słynie z produkcji jedwabiu. Kupcy z różnych krajów przyjeżdżali tu, by kupić miejscowe tkaniny jedwabne. Przejazd do miejscowości Kisz, gdzie można zwiedzić najstarszą chrześcijańską świątynię na Kaukazie, malowniczo położoną wśród strzelistych gór. Kolacja. Nocleg w Szeki.

 • Dzień 6 | SZEKI – NIC – BAKU

  Śniadanie. Przejazd do Baku. Wizyta w cerkwi Cotari (Dżotari) w miejscowości Nic (Nidż). To jedyna wieś w Azerbejdżanie w większości zamieszkiwana przez Udinów, potomków kaukaskich Albanów. Fakultatywnie – możliwość organizacji degustacji win i koniaków w firmie winiarskiej Agro–Azerinvest (cena uzależniona od ilości osób, min. 10 osób). Przejazd do malowniczo położonego ośrodka turystycznego będącego bazą sportów zimowych Tufan Dag. Wjazd kolejką linową na wysokość 1920 m. Postój nieopodal wioski Vndam na przydrożnym bazarze, gdzie sprzedawane są owoce, kompoty, przyprawy, zioła lecznicze oraz słynne w całym regionie konfitury. Po przyjeździe do Baku kolacja. Nocleg w hotelu.

 • Dzień 7 | PÓŁWYSEP ABSZEROŃSKI

  Śniadanie. Zwiedzanie Półwyspu Abszerońskiego (Abszeron), na którym leży Baku. Wizyta w meczecie w Mircan, uznawanym za jeden z piękniejszych meczetów Abszeronu. Zwiedzanie Świątyni Ognia Atsgah w Suraxani (Surachany). Następnie przejazd do Mrdkan i zwiedzanie pochodzącego z 1187 r. zamku będącego jednym z najbardziej okazałych na półwyspie. Przejazd do Suvlan (Szuwalan) i wizyta w Mauzoleum Mir Movsum Aga Ziyartgahi, które stało się miejscem kultu i pielgrzymują do niego okoliczni mieszkańcy. Kolejnym punktem na trasie zwiedzania jest Yanar Dag (Płonąca Góra), gdzie w miejscu ujścia gazu ziemnego płoną ognie. Powrót do Baku i wizyta na najbardziej znanym bakińskim bazarze Tz Bazar. Można na nim kupić świeże i suszone owoce, zioła, przyprawy, czarny kawior, wędzonego jesiotra, azerbejdżańską herbatę oraz inne, lokalne specjały. Kolacja.

 • Dzień 8 |

  Wcześnie rano transfer na lotnisko. Wylot do Polski. Przylot do Warszawy.

DODATKOWE INFORMACJE

ROZWIŃ WSZYSTKIE INFORMACJE
 • PASZPORT - WIZA
  Na 45 dni przed wyjazdem należy złożyć w biurze skan paszportu (strona ze zdjęciem zeskanowana w kolorze w formacie JPG), skan wypełnionego w jęz. angielskim wniosku wizowego do Azerbejdżanu (1 egz.), skan zdjęcia – jak do paszportu (jasne tło, 3,5 cm x 4,5 cm w formacie JPG) oraz uiścić opłatę za wizę 120 PLN i za pośrednictwo wizowe 50 PLN. Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki. W paszporcie powinny być min. 2 strony wolne.
 • NAPIWKI
  Na zwyczajowe napiwki sugeruje się przeznaczyć ok. 25 EUR.
 • DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O AZERBEJDZANIE
  http://azerbejdzan.eu/
 • PRZELICZNIK WALUT

 • SKŁADKA NA TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY
  Uprzejmie informujemy, że na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych (Dz.U. z 2016 r. poz.187 i 1334) znowelizowanych ustawą z dnia 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz.U. z 2016 r. poz. 1334) od dnia 26.11.2016 r. pobierane są obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny od każdego klienta z tytułu zawartej umowy o świadczenie usług turystycznych. Wysokość składki wynosi 13 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw pozaeuropejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe; 10 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw europejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe; 0 zł za imprezy turystyczne na terytorium krajów mających lądową granicę z RP, a w przypadku Federacji Rosyjskiej w obrębie obszaru obwodu kaliningradzkiego, a także za imprezy turystyczne na terytorium RP, w tym imprezy zagranicznej turystyki przyjazdowej Więcej informacji na stronie: https://www.msit.gov.pl/pl/turystyka/prawo/2839,Rozporzadzenia-dotyczace-Turystycznego-Funduszu-Gwarancyjnego.html oraz http://www.ufg.pl

801 011 864

ZAMKNIJ    X

CENA OBEJMUJE

I RATA 1000 PLN płatna przy zapisie
II RATA płatna na 45 dni przed wyjazdem
 • przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
 • przejazdy klimatyzowanym mikrobusem,
 • 7 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 4*, pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1-os. 1480 PLN,
 • 6 śniadań, 6 kolacji – w tym

  - biesiadę u miejscowych mieszkańców wraz z degustacją miejscowego samogonu,

 • bilety wstępu do wymienionych w programie obiektów,
 • opiekę lokalnego polskojęzycznego pilota-przewodnika w Azerbejdżanie,
 • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).
AZERBEJDŻAN 2019
0,0 5 1 0