× ZAMKNIJ

STWÓRZ SWÓJ PROFIL KLIENTA

ZAREJESTRUJ SIĘ, ABY DODAĆ OPINIĘ

DOŁĄCZ DO ZAUFANEJ
SPOŁECZNOŚCI LOGOSTOUROWICZÓW!

Pragniemy, aby opinie wyświetlane na naszej stronie były wiarygodne. Załóż konto i dołącz do społeczności LogosTourowiczów.

Poza imieniem nie upubliczniamy żadnych Twoich danych osobowych w naszym serwisie.


  lub  


Stwórz profil przy użyciu adresu e-mail
Stwórz profil przez Facebooka

  lub  Administratorem danych jest Biuro Turystyki ZNP LogosTour Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 31/33, 00-379 Warszawa, adres e-mail: biuro@logostour.pl. Kontakt do inspektora ochrony danych – e-mail: iod@logostour.pl. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z utworzeniem konta w serwisie www.logostour (usługa świadczona drogą elektroniczną) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako RODO) oraz otrzymywania newslettera – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane osobowe dla pierwszego z celów będą przetwarzane do czasu rozwiązania umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, natomiast dla drugiego celu – do czasu wycofania zgody. Dane osobowe mogą być ujawnione pracownikom lub współpracownikom administratora danych, jak też podmiotom udzielającym wsparcia temu administratorowi na zasadzie zleconych usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla celów marketingu bezpośredniego. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest zgoda, ma Pani/Pan prawo wycofania zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. W zakresie, w jakim Pani/Pana dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Pani/Panu także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Pani/Pana danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Może Pani/Pan przesłać te dane innemu administratorowi danych. Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
POTWIERDŹ SWOJEGO MAILA
Dziękujemy za rejestrację. Aby kontynuować potwierdź wiadomość, którą wysłaliśmy na Twoją skrzynkę mailową:
example@gmail.com

Nie otrzymałeś wiadomości? Sprawdź skrzynkę SPAM.

PODZIEL SIĘ
NAJLEPSZYMI ZDJĘCIAMI
Z WYCIECZEK

WYMIENIAJ OPINIE,
DZIEL SIĘ WRAŻENIAMI
I ZDOBYWAJ WIEDZĘ

DOŁĄCZ DO ELITARNEJ
GRUPY PASJONATÓW
PODRÓŻY

0

z 0 recenzji

Najpiękniejsza wyspa Morza Śródziemnego. Zawsze groźna Etna, bazaltowy wąwóz Alcantara, wulkaniczny archipelag Wysp Liparyjskich. Historia królestwa Sycylii zapisana w zabytkach Palermo. Greckie ślady w położonej na wysokich skałach Taorminie. Słońce, wulkaniczne plaże i krystaliczna woda zachęcają do wypoczynku.

PROGRAM WYCIECZKI

ROZWIŃ CAŁY OPIS
 • TRASA WYCIECZKI

  WENECJA - WATYKAN - RZYM - GIOIOSA MAREA - SYCYLIA- PALERMO - MONREALE - WYSPY LIPARYJSKIE- POMPEJE

 • Dzień 1 |

  Zbiórka i wyjazd wg grafiku transportu. Przejazd do Włoch przez Czechy i Austrię.

 • Dzień 2 | WENECJA

  Rano przyjazd do Wenecji. Zwiedzanie miasta (ok. 3 godziny). Spacer trasą turystyczną od Piazzale Roma przez Ponte di Rialto do placu św. Marka, na którym stoją bazylika św. Marka i Pałac Dożów (z zewnątrz), Most Westchnień. Dla chętnych wjazd na wieżę miejską - Campanile, skąd rozciąga się wspaniały widok na miasto i lagunę. Rejs tramwajem wodnym vaporetto przez Canale Grande i podziwianie z kanału wspaniałych weneckich pałaców. Wieczorem przyjazd do Chianciano. Zakwaterowanie, kolacja.

 • Dzień 3 | WATYKAN - RZYM

  Śniadanie. Przejazd do Watykanu. Zwiedzanie z przewodnikiem bazyliki św.Piotra z nawiedzeniem grobu Jana Pawła II, który spoczywa w kaplicy św.Sebastiana. Zwiedzanie Wiecznego Miasta: Panteon – najlepiej zachowana antyczna budowla Rzymu, Piazza Navona – najpiękniejszy plac miasta z zabytkową Fontana dei Quatri Fiumi (fontanna czterech rzek), plac Wenecki – centrum komunikacyjne Rzymu ze stojącym centralnie budynkiem zwanym Ołtarzem Ojczyzny, stanowiącym pomnik upamiętniający zjednoczenie Włoch. Kapitol – jedno z 7 rzymskich wzgórz na którym znajduję się pomnik wilczycy karmiącej Remusa i Romulusa,  można stąd podziwiać Forum Romanum – pozostałość po antycznym centrum miasta. Koloseum – słynna arena walk gladiatorów, Łuk Konstantyna. Czas na posiłek. Wieczorny spacer: Fontana di Trevi – jeden z symboli Rzymu, plac Hiszpański z Hiszpańskimi Schodami – centrum wieczornego życia rzymian. Nocny przejazd na Sycylię.

 • Dzień 4 | GIOIOSA MAREA

  Wcześnie rano przeprawa promowa do Messyny. Ok. godz. 10.00 przyjazd do Gioiosa Marea. Zakwaterowanie w apartamentach. Odpoczynek, plażowanie.

 • Dzień 5-7 | SYCYLIA - WYPOCZYNEK

  Wypoczynek na Sycylii. Apartamenty położone są w odległości 150 m od morza, wśród wspaniałej śródziemnomorskiej roślinności; w pobliżu jest sklep, restauracja. Plaża żwirowo-piaszczysta (bez parasoli i leżaków).
  W trakcie pobytu wycieczki;

  ETNA – ALCANTARA – TAORMINA
  Wjazd na Etnę - najwyższy czynny wulkan Europy (3329 m n.p.m.). Spacer wokół dwóch bocznych kraterów. Podziwianie wspaniałych i groźnych wulkanicznych krajobrazów. Przejazd do wąwozu Gole dell’Alcantara – powstałego z pęknięcia wulkanicznej lawy i stanowiącego wspaniały przykład tzw. bazaltowego rozstrzału. Dla chętnych spacer po rzece Alcantara. Zwiedzanie Taorminy – największego kurortu Sycylii, wzniesionego na wysokich skałach. Wizyta w słynnym teatrze greckim, z którego roztacza się wspaniały widok na morze i wulkan Etna. Spacer po Starówce.

  PALERMO – MONREALE
  Zwiedzanie Palermo – stolicy wyspy; Piazza Pretoria z zabytkową fontanną i kościołem św. Katarzyny, Piazza Bellini z kościołem La Martorana i kaplicą San Cataldo, katedra ze słynnymi katakumbami. Spacer po Starówce. Przejazd do Monreale i zwiedzanie normańskiej katedry skrywającej jedne z najwspanialszych i największych średniowiecznych mozaik;

  WYSPY LIPARYJSKIE (fakultatywnie, przy minimum 25 osobach chętnych)
  Całodzienna wycieczka na archipelag Wysp Liparyjskich. Rejs wokół dwóch najbardziej popularnych wysp - Vulcano i Lipari, następnie pobyt na każdej z nich

  Vulcano – wyspa słynąca z gorących gejzerów morskich i czynnych źródeł siarkowych, tzw. „fumaroli”. Dla chętnych - możliwość kąpieli, dającej rewelacyjne efekty kosmetyczne i dermatologiczne lub wspinaczka na krater nieczynnego wulkanu. Lipari – wyspa będąca stolicą archipelagu. Spacer po mieście, zwiedzanie katedry oraz wzgórza zamkowego, skąd rozpościera się wspaniały widok na Lipari i Vulcano.

 • Dzień 8 | GIOIOSA MAREA

  Odpoczynek, plażowanie. Około godz. 23.00 wykwaterowanie i przejazd nocny pod Neapol.

 • Dzień 9 | POMPEJE - MONTE CASINO

  Rano zwiedzanie z przewodnikiem Pompei – miasta u podnóża Wezuwiusza, zasypanego jego wulkanicznymi popiołami. Następnie wjazd na Monte Cassino, chwila zadumy na Polskim Cmentarzu Wojennym, gdzie spoczywają polscy żołnierze polegli w bitwie o Monte Cassino w 1944 roku. Kolacja i nocleg w Fiuggi.

 • Dzień 10 |

  Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przyjazd do Polski.

DODATKOWE INFORMACJE

ROZWIŃ WSZYSTKIE INFORMACJE
 • MIEJSCA W AUTOKARZE
  Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w autokarze.
 • BILETY WSTĘPU
  Na bilety wstępu do obiektów, przejazdy komunikacją miejską, usługi przewodników lokalnych (Rzym, Palermo, Taormina i Pompeje), urządzenia tour guide, wjazdy do miast i taksy miejscowe należy przeznaczyć ok. 120 EUR
 • DODATKOWE OPŁATY
  Koszt wycieczki na Wyspy Liparyjskie wynosi 60 EUR
 • RĘCZNIKI
  Cena nie obejmuje wypożyczenia pościeli i ręczników w apartamentach na Sycylii. Należy zabrać własne lub opłacić na miejscu ok. 10 EUR/kpl.
 • GRAFIK TRANSPORTU

  Trasa wycieczki

  WŁOCHY – Sycylia

  Miasto zbiórki

  Wyjazd

  Dopłata

  Powrót

  WARSZAWA

  08.40

  FB

  16.00

  ŁÓDŹ

  10.50

  FB

  15.30

  RZESZÓW

  06.40

  FB

  17.30

  KRAKÓW

  09.15

  FB

  14.30

  KATOWICE

  11.00

  FB

  14.00

  WROCŁAW

  15.00

  -

  10.00

  FB - przejazd Flexi Busem

   

 • PRZELICZNIK WALUT

801 011 864

ZAMKNIJ    X

CENA OBEJMUJE

I RATA 600 PLN płatna przy zapisie
II RATA płatna na 21 dni przed wyjazdem
 • przejazdy autokarem (klimatyzacja, wideo, barek, WC)
 • przeprawę promową w obie strony na Sycylię
 • zakwaterowanie; na trasie przejazdu: hotele 3*, pokoje 2-osob. z łazienką
 • na Sycylii - wioska turystyczna Calanovella przy Gioiosa Marea, zakwaterowanie w dwupoziomowych, apartamentach, które składają się z 2 sypialni 2-osob., aneksu kuchennego z pełnym wyposażeniem, 1 łazienki z WC, prysznicem i umywalką oraz 1 łazienki z WC i umywalką, pokoju dziennego z wersalką, 2 tarasów; dopłata do pok. 1-osob. na całej trasie – 450 PLN
 • wyżywienie; w hotelach na trasie – 2 śniadania kontynentalne wzmocnione i 2 ciepłe kolacje wg programu; w apartamentach na Sycylii – bez wyżywienia
 • opiekę i realizację programu przez polskiego pilota (bez wnętrz)
 • ubezpieczenie Signal Iduna NW, KL , bagaż
WŁOCHY - SYCYLIA (zwiedzanie i wypoczynek)
0,0 5 1 0