× ZAMKNIJ

STWÓRZ SWÓJ PROFIL KLIENTA

DOŁĄCZ DO ZAUFANEJ
SPOŁECZNOŚCI LOGOSTOUROWICZÓW!
Stwórz profil przy użyciu adresu e-mail

Administratorem danych jest Biuro Turystyki ZNP LogosTour Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 31/33, 00-379 Warszawa, adres e-mail: biuro@logostour.pl. Kontakt do inspektora ochrony danych – e-mail: iod@logostour.pl. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z utworzeniem konta w serwisie www.logostour (usługa świadczona drogą elektroniczną) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako RODO) oraz otrzymywania newslettera – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane osobowe dla pierwszego z celów będą przetwarzane do czasu rozwiązania umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, natomiast dla drugiego celu – do czasu wycofania zgody. Dane osobowe mogą być ujawnione pracownikom lub współpracownikom administratora danych, jak też podmiotom udzielającym wsparcia temu administratorowi na zasadzie zleconych usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla celów marketingu bezpośredniego. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest zgoda, ma Pani/Pan prawo wycofania zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. W zakresie, w jakim Pani/Pana dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Pani/Panu także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Pani/Pana danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Może Pani/Pan przesłać te dane innemu administratorowi danych. Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
POTWIERDŹ SWOJEGO MAILA
Dziękujemy za rejestrację. Aby kontynuować potwierdź wiadomość, którą wysłaliśmy na Twoją skrzynkę mailową:
example@gmail.com

Nie otrzymałeś wiadomości? Sprawdź skrzynkę SPAM.

WSPOMNIENIA ZAMKNIĘTE
W ZDJĘCIACH

NIEZWYKŁE MIEJSCA,
I WSPANIAŁE WAKACJE

DOŁĄCZ DO ELITARNEJ
GRUPY PASJONATÓW
PODRÓŻY

0

z 0 recenzji

Buddyjska wyspa pełna wspaniałych, kamiennych miast odkrytych w dżungli. Egzotyczna roślinność, dzikie zwierzęta. Degustacja najlepszej herbaty świata. Kilkudniowy pobyt na piaszczystej wysepce w całości zajętej przez luksusowy kompleks hotelowy. Spacery po plaży, palmy kokosowe, restauracje zbudowane na palach. Spokój, słońce i egzotyczne drinki.

PROGRAM WYCIECZKI

ROZWIŃ CAŁY OPIS
 • TRASA WYCIECZKI

  KOLOMBO – PINNAWELA – HABARANA – POLONNARUWA – SIGIRIYA – DAMBULLA – MATALE – KANDY – NUWARA ELIYA – P.N. YALA – KOLOMBO – MALEDIWY

 • Dzień 1 |

  Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Azji.

 • Dzień 2 | KOLOMBO – PINNAWALA – HABARANA

  Przylot do Kolombo. Powitanie na lotnisku girlandą tradycyjnych kwiatów. Wycieczka do schroniska dla słoni w Pinnaweli. Pokaz karmienia małych słoniątek, a następnie widok na kąpiel całego stada w pobliskiej rzece. Przejazd do Habarany. Zakwaterowanie w hotelu (na 2 noce). Kolacja.

 • Dzień 3 | POLONNARUWA – SIGIRIYA

  Przejazd do Polonnaruwy. Po drodze wizyta w pracowni rzeźbiarskiej i pokaz wytwarzania masek oraz rzeźb. Zwiedzanie pozostałości stolicy Syngalezów założonej w XI wieku, m.in. fragmenty imponujących budowli – pałacu królewskiego, klasztorów i licznych świątyń buddyjskich. Najciekawszym obiektem jest świątynia Gal Vihara z czterema wielkimi posągami Buddy wykutymi w skalnej ścianie. Następnie przejazd pod górującą nad okolicą skałę Sigiriya. Wejście na 180-metrowy szczyt jednej z największych atrakcji Sri Lanki, gdzie znajdują się ruiny pałacu króla Kashyapy, fortecy i zbiorników wodnych z V wieku. W połowie skały widać freski przedstawiające postaci kilkunastu pięknych kobiet. Miejsce nazywane jest też Lwią Skałą, gdyż u podnóża schodów częściowo zachowała się wielka kamienna rzeźba lwich łap.

 • Dzień 4 | DAMBULLA – MATALE – KANDY

  Przejazd do miejscowości Dambulla. Znajdują się tam najlepiej w kraju zachowane groty z licznymi posągami Buddy. W pięciu grotach (spośród znalezionych w tym rejonie 80) można podziwiać barwne freski i ponad 150 posągów Buddy naturalnej wielkości. Po drodze wizyta w tradycyjnej manufakturze batiku, możliwość zakupów. Przejazd do Kandy. Po drodze postój w Matale i spacer przez ogród przypraw, gdzie rosną m.in. drzewa cynamonowe, pieprzowe i wanilia. Przyjazd do położonej wśród gór stolicy dawnego Królestwa Kandy (1469-1815), będącego w latach 1815-1848 pod panowaniem brytyjskich kolonizatorów, obecnie drugiego co do wielkości miasta Sri Lanki. Zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie Świątyni Zęba, w której przechowuje się najważniejszą relikwię kraju – ząb Buddy. Wieczorem atrakcyjny pokaz tańców i folkloru wyspy.

 • Dzień 5 | PERADENIYA – NUWARA ELIYA

  Przejazd do wspaniałego królewskiego ogrodu botanicznego Peradeniya. Spacer alejami królewskich palm i gigantycznych drzew strefy tropikalnej. Następnie przejazd malowniczą trasą przez góry do Nuwara Eliya – ulubionej niegdyś przez Anglików górskiej miejscowości wypoczynkowej. Po drodze podziwianie malowniczych widoków na góry i plantacje krzewów herbacianych. Postój w manufakturze herbaty – możliwość poznania procesu produkcji, degustacja różnych gatunków i okazja do zakupów. Przyjazd do Nuwara Eliya.

 • Dzień 6 | NUWARA ELIYA – P.N. YALA

  Przejazd przez góry na południe. Po drodze malowniczy wodospad Ravana Ella. Zakwaterowanie w hotelu. Późnym popołudniem safari samochodami terenowymi po Parku Narodowym Yala. W parku żyje prawie 130 gatunków ptaków, m.in. kormorany, pawie, bażanty oraz liczne gatunki czapli. Nie brak także dzikich słoni, dzikich bawołów, małp, krokodyli. Czasem można się natknąć także na lamparta.

 • Dzień 7 | KOLOMBO

  Rano wyjazd w kierunku Kolombo. Około południa przyjazd do stolicy. Zwiedzanie miasta autokarem. Na trasie najważniejsze zabytki – parlament, dzielnica eleganckich rezydencji Cinnamon Gardens, centrum kolonialnej administracji brytyjskiej – Fort, ruchliwe centrum z budynkami w stylu wiktoriańskim zbudowanymi w XIX w. przez Anglików. Przejazd przez kolorowe uliczki handlowe pełniące funkcję bazarów. Postój przy świątyni hinduistycznej. Wizyta w zabytkowym kościele holenderskim Wolfendhal z 1749 roku. Postój na placu Niepodległości i przy nowoczesnym pawilonie Międzynarodowego Centrum Konferencyjnego. Podziwianie naturalnej wielkości repliki kamiennego monumentu z Aukany, przedstawiającego Buddę. Czas wolny na zakupy w eleganckiej galerii handlowej Odel, gdzie można kupić produkty typowe dla Sri Lanki – ceramikę Noritake, herbatę Mlesna. Przejazd do hotelu i zakwaterowanie.

 • Dzień 8 | KOLOMBO – MALEDIWY

  Rano transfer na lotnisko w Kolombo. Wylot na Malediwy. Lotnisko znajduje się na osobnej wyspie Hulhule. Tuż po wyjściu z terminala widać już rząd motorowych łodzi (na 20-40 osób) czekających, jak taksówki, na gości swojego hotelu. Rejs na jedną z wysp atolu trwa ok. 20 minut. Wyspa w całości zajęta jest przez luksusowy kurort wakacyjny. Po przybyciu na długie molo, spacer do recepcji i zakwaterowanie (na 3 noce). Każda wysepka przeznaczona dla turystów jest zabudowana głównie wokoło brzegów. Malediwy są położone na Oceanie Indyjskim między Sri Lanką a Indiami. Archipelag składa się z ok. 1200 koralowych wysepek, tylko 202 z nich jest zamieszkanych. Tworzą one na kształt obręczy 19 atoli – są to sznury małych koralowych wysepek, otaczających szczyty podmorskich wulkanów. Wokoło naszej wyspy rozciąga się piaszczysta plaża ze złotym piaskiem. Wieczorem kolacja, której cena wchodzi w skład pakietu. Każdy turysta ma podczas pobytu przydzielony swój stolik.

 • Dzień 9 | MALEDIWY

  Czas wolny na wyspie. W apartamencie jest leżak i fotele. Istotą wypoczynku na dziesiątkach wysepek archipelagu jest spokój, słońce i wyśmienite jedzenie. Na turystycznych wyspach nie ma żadnego ruchu samochodowego – są tylko malowniczo wkomponowane w zieleń i nabrzeżne palmy domki dla gości. Blisko recepcji usytuowana jest zazwyczaj główna restauracja. W odległości krótkiego spaceru znajdują się pozostałe restauracje, każda specjalizuje się w kuchni z innego rejonu świata. Warto skorzystać z ich oferty w porze obiadowej. Jeśli chodzi o napoje alkoholowe, to zabroniony jest ich przywóz do tego muzułmańskiego kraju. Można je jednak kupić i zamówić w hotelowej restauracji. W czasie wolnym chętni mogą wybrać się – fakultatywnie – na nurkowanie z rurką nad rafą koralową w godz. 10-12; cena ok. 35 USD wraz ze sprzętem (rurka i okulary są także do nabycia w sklepie hotelowym). Osoby interesujące się łowieniem egzotycznych ryb mają możliwość wybrania się – fakultatywnie – na rejs dzienny (w godz. 6-9; cena ok. 65 USD) lub nocny (w godz. 18-20:30; cena ok. 40 USD). Na życzenie wędkarzy złowione ryby zostaną usmażone na grillu (+ ok. 10 USD).

 • Dzień 10 | MALEDIWY

  Opalanie się pod palmą kokosową, skorzystanie z oferty sportowej proponowanej przez hotel albo długie spacery w stronę oceanu; woda często przez kilkadziesiąt metrów sięga tylko do kolan. Między poszczególnymi wyspami kursują łodzie oraz samoloty. Na miejscu można wykupić wycieczki fakultatywne m.in.
  do miasta Male – stolicy archipelagu; czas na zwiedzanie i na zakupy; cena ok. 50 USD (+ lokalne podatki),
  rejs na pobliską wyspę wakacyjną oraz na wyspę, na której leży wioska rybacka; w godz. 9-17 (cena ok. 70 USD, zawiera obiad) lub 14-17 (cena ok. 45 USD),
  przelot hydroplanem (15 minut, cena ok. 140 USD),
  rejs łodzią podwodną (45 minut, cena ok. 145 USD).

 • Dzień 11 | MALEDIWY

  Czas do własnej dyspozycji na wyspie. Warto przejrzeć ofertę kilku sklepów z pamiątkami, biżuterią i elegancką odzieżą; wszystko to można znaleźć na naszej wyspie. Transfer hotelowym transportem wodnym na wyspę, gdzie znajduje się lotnisko.
  Wylot z Male do Polski.

 • Dzień 12 |

  Przylot do Warszawy.

DODATKOWE INFORMACJE

ROZWIŃ WSZYSTKIE INFORMACJE
 • DOPŁATA DO WATER VILLA NA MALEDIWACH
  Dopłata do Water Villa na Malediwach 1900 PLN od osoby w pok. 2-os. (4850 PLN w pok. 1-os.), zgłoszenia przy zapisie.
 • PASZPORT - WIZA
  Przy wpłacie II raty należy dostarczyć skan paszportu (strona ze zdjęciem). Opłata za wizę na Sri Lankę wynosi 150 PLN + pośrednictwo wizowe 50 PLN. Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki oraz posiadac min. 1 stronę wolną.
 • BILETY WSTĘPU
  Na bilety wstępu należy zabrać ze sobą ok. 135 USD.
 • NAPIWKI
  Na zwyczajowe napiwki sugeruje się przeznaczyć ok. 40 USD.
 • PRZELICZNIK WALUT

 • SKŁADKA NA TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY
  Uprzejmie informujemy, że na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych (Dz.U. z 2016 r. poz.187 i 1334) znowelizowanych ustawą z dnia 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz.U. z 2016 r. poz. 1334) od dnia 26.11.2016 r. pobierane są obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny od każdego klienta z tytułu zawartej umowy o świadczenie usług turystycznych. Wysokość składki wynosi 13 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw pozaeuropejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe; 10 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw europejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe; 0 zł za imprezy turystyczne na terytorium krajów mających lądową granicę z RP, a w przypadku Federacji Rosyjskiej w obrębie obszaru obwodu kaliningradzkiego, a także za imprezy turystyczne na terytorium RP, w tym imprezy zagranicznej turystyki przyjazdowej Więcej informacji na stronie: https://www.msit.gov.pl/pl/turystyka/prawo/2839,Rozporzadzenia-dotyczace-Turystycznego-Funduszu-Gwarancyjnego.html oraz http://www.ufg.pl

801 011 864

ZAMKNIJ    X

CENA OBEJMUJE

I RATA 2000 PLN płatna przy zapisie
II RATA płatna na 40 dni przed wyjazdem
 • przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
 • przejazdy klimatyzowanym autokarem/mikrobusem,
 • 9 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 3* na Sri Lance i 4* na Malediwach, pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1-os. 3000 PLN,
 • 9 śniadań, 9 kolacji,
 • opiekę polskiego pilota,
 • usługi lokalnego przewodnika na Sri Lance,
 • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).
SRI LANKA – MALEDIWY 2019
0,0 5 1 0