× ZAMKNIJ

STWÓRZ SWÓJ PROFIL KLIENTA

ZAREJESTRUJ SIĘ, ABY DODAĆ OPINIĘ

DOŁĄCZ DO ZAUFANEJ
SPOŁECZNOŚCI LOGOSTOUROWICZÓW!

Pragniemy, aby opinie wyświetlane na naszej stronie były wiarygodne. Załóż konto i dołącz do społeczności LogosTourowiczów.

Poza imieniem nie upubliczniamy żadnych Twoich danych osobowych w naszym serwisie.


  lub  


Stwórz profil przy użyciu adresu e-mail
Stwórz profil przez Facebooka

  lub  Administratorem danych jest Biuro Turystyki ZNP LogosTour Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 31/33, 00-379 Warszawa, adres e-mail: biuro@logostour.pl. Kontakt do inspektora ochrony danych – e-mail: iod@logostour.pl. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z utworzeniem konta w serwisie www.logostour (usługa świadczona drogą elektroniczną) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako RODO) oraz otrzymywania newslettera – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane osobowe dla pierwszego z celów będą przetwarzane do czasu rozwiązania umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, natomiast dla drugiego celu – do czasu wycofania zgody. Dane osobowe mogą być ujawnione pracownikom lub współpracownikom administratora danych, jak też podmiotom udzielającym wsparcia temu administratorowi na zasadzie zleconych usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla celów marketingu bezpośredniego. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest zgoda, ma Pani/Pan prawo wycofania zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. W zakresie, w jakim Pani/Pana dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Pani/Panu także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Pani/Pana danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Może Pani/Pan przesłać te dane innemu administratorowi danych. Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
POTWIERDŹ SWOJEGO MAILA
Dziękujemy za rejestrację. Aby kontynuować potwierdź wiadomość, którą wysłaliśmy na Twoją skrzynkę mailową:
example@gmail.com

Nie otrzymałeś wiadomości? Sprawdź skrzynkę SPAM.

WSPOMNIENIA ZAMKNIĘTE
W ZDJĘCIACH

NIEZWYKŁE MIEJSCA,
I WSPANIAŁE WAKACJE

DOŁĄCZ DO ELITARNEJ
GRUPY PASJONATÓW
PODRÓŻY

4.5

z 3 recenzji

Cały świat w jednym kraju. Krajobrazy zapierające dech w piersiach – pustynia, sawanny, góry, oceany. Safari po Parku Narodowym Krugera. Królestwo Suazi. Miasta zakładane przez białych osadników. Unikalny folklor Zulusów i innych plemion. Malowniczy Kapsztad. Najstarsza afrykańska winnica i ogród botaniczny. Degustacja południowoafrykańskich win i ostryg.

PROGRAM WYCIECZKI

ROZWIŃ CAŁY OPIS
 • TRASA WYCIECZKI

  JOHANNESBURG – GOLD REEF CITY – PRETORIA – P.N. KRUGERA – MANZINI (Królestwo Suazi) – SAINT LUCIA – DURBAN – LESOTHO – PORT ELIZABETH – P.N. TSITSIKAMMA – KNYSNA – MOSSEL BAY – OUDTSHOORN – STELLENBOSCH – KAPSZTAD (Cape Town) – PRZYLĄDEK DOBREJ NADZIEI

 • Dzień 1 |

  Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do RPA.

 • Dzień 2 | JOHANNESBURG

  Przylot do Johannesburga. Przejazd przez centrum. Podziwianie panoramy miasta z najwyższego budynku – Carlton Center. Postój na placu Nelsona Mandeli w najbardziej ekskluzywnej dzielnicy Sandton. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie i krótki odpoczynek. Po południu przejazd do skansenu kultury afrykańskiej Lesedi. Zwiedzanie chat poszczególnych plemion. Pokaz tańców różnych plemion zamieszkujących południową część Afryki – Zulusów, Xhosa, Pedi, Basutosów (Basotho) i Ndebele. Kolacja.

 • Dzień 3 | GOLD REEF CITY – PRETORIA

  Przejazd do Gold Reef City. Po drodze złociste wzgórza, czyli hałdy piasku wydobytego z kopalni złota. Zwiedzanie parku rozrywki pokazującego zabudowę Johannesburga z czasów gorączki złota. Zjazd do kopalni złota na głębokość 75 m, a następnie pokaz wytopu złota. Przejazd do Pretorii, administracyjnej stolicy kraju. Postój przy okazałym Voortrekker Monument (Pomnik Wędrowca). Znajdują się w nim ciekawe eksponaty dotyczące tzw. Wielkiego Marszu, którego uczestnicy w XIX w. opuścili Kapsztad i przez wiele lat wędrowali w głąb lądu. Następnie objazd historycznego centrum – Church Square, gdzie stoi pomnik Paula Krugera, przywódcy Burów i prezydenta Transwalu pod koniec XIX wieku. Postój na wzgórzu, na którym wznosi się dwuczęściowy gmach Union Building – siedziba prezydenta i rządu RPA. Kolacja w lokalnej restauracji, w której podawane są m.in. dania z mięs dzikich zwierząt (m.in. z impali, elanda, gnu, krokodyla).

 • Dzień 4 | MPUMALANGA – GÓRY SMOCZE

  Wczesny wyjazd w kierunku Parku Narodowego Krugera. Po drodze najbardziej malownicza prowincja kraju – Mpumalanga. Przejazd tzw. Panorama Route, która przebiega przez jedno z pasm Gór Smoczych; kanion rzeki Blyde. Widok na okrągłe, skalne klify Three Randavels. Postój przy Bourke’s Luck Potholes, oryginalnych formacjach geologicznych wyżłobionych przez wodę. Następnie rozległa panorama rozciągająca się z God’s Window (Okna Boga) na wzgórza porośnięte tropikalnym lasem. Przejazd do hotelu położonego przy drodze, która prowadzi do Parku Narodowego Krugera. Kolacja.

 • Dzień 5 | P.N. KRUGERA

  Całodzienny pobyt w Parku Narodowym Krugera, największym rezerwacie zwierząt na południu Afryki. Fotosafari odkrytymi pojazdami terenowymi w niepowtarzalnej scenerii. Okazja uwiecznienia na zdjęciu dzikich zwierząt poruszających się na wolności, takich jak żyrafy, zebry, antylopy gnu, kudu, impale, słonie, bawoły, krokodyle. Czas na posiłek na łonie przyrody. Dalszy przejazd przez rozległą sawannę, na której czasem między krzewami zobaczyć można lamparta, lwa, nosorożca czy geparda. Zakwaterowanie na terenie parku. Kolacja.

 • Dzień 6 | MANZINI (Królestwo Eswatini)

  Przejazd do położonego w górach Królestwa Eswatini (d. Suazi). Formalności graniczne. Przejazd przez piękne tereny górskie i wioski zamieszkane przez plemię Suazi. Czas na posiłek i egzotyczne zakupy, takie jak rzeźbione świece o oryginalnych kształtach, maski afrykańskie, kolorowe batiki, wyroby z kamienia mydlanego, pachnące esencje z lokalnych roślin (m.in. maruli). Przejazd do Manzini, największego miasta kraju, i krótki spacer po miejscowym targu, gdzie sprzedawcy oferują kolorowe tkaniny, ozdoby i biżuterię. Wjazd do RPA. Zakwaterowanie w hotelu. Na kolację świeże owoce morza.

 • Dzień 7 | SAINT LUCIA – DURBAN

  Rejs statkiem po jeziorze leżącym na terenie Rezerwatu Wodnego Saint Lucia. Możliwość zobaczenia m.in. hipopotamów i krokodyli. Spacer po piaszczystej plaży nad Oceanem Indyjskim. Przejazd przez Zululand i Wybrzeże Delfinów do Durbanu, największego portu RPA. Krótkie zwiedzanie miasta. Zakwaterowanie w hotelu leżącym przy nadmorskiej promenadzie. Kolacja.

 • Dzień 8 | DURBAN – LESOTHO

  Dzień przeznaczony na wypoczynek. W Durbanie sezon wakacyjny trwa przez 12 miesięcy w roku. Można pospacerować po piaszczystej plaży i zażyć kąpieli w ciepłym Oceanie Indyjskim. Fakultatywnie możliwość zwiedzania parku atrakcji wodnych U-Shaka – Morski Świat (ok. 15 EUR). Kolacja. Dla chętnych fakultatywnie całodniowa wycieczka do Lesotho (cena 750 PLN + koszt wizy, zgłoszenia przy zapisie). Cena obejmuje – transport, obiad, usługi lokalnego przewodnika w jęz. angielskim.

 • Dzień 9 | PORT ELIZABETH – P.N. TSITSIKAMMA

  Wcześnie rano transfer na lotnisko. Przelot do Port Elizabeth. Zwiedzanie miasta. Ponad 500 lat temu dotarli tutaj pierwsi Europejczycy – portugalscy żeglarze Bartolomeu Diaz i Vasco da Gama. Postój przy pozostałościach Fortu Frederick oraz w centrum miasta, w którym zachowało się wiele zabytkowych budynków. Następnie przejazd do Parku Narodowego Tsitsikamma. Przejście przez Paul Sauer Bridge zawieszony nad ujściem Storms River. Zakwaterowanie w okolicach parku. Kolacja.

 • Dzień 10 | KNYSNA – MOSSEL BAY – OUDTSHOORN

  Przejazd słynną tzw. Garden Route (Droga Ogrodów). Przyjazd do miasta Knysna, położonego nad laguną Oceanu Indyjskiego, i krótki czas wolny. Następnie przejazd do miejsca, z którego widać ocean oraz formacje skalne, tzw. Głowy Knysna. Degustacja świeżych ostryg. Przyjazd do Mossel Bay. Zwiedzanie muzeum, w którym znajduje się m.in. naturalnej wielkości wierna replika statku Bartolomeu Diaza, portugalskiego żeglarza, który pierwszy opłynął Afrykę. Następnie przejazd przez Góry Długie (Langeberg) do nazywanego światową stolicą strusi Oudtshoorn, leżącego w Karru Małym (Little Karoo). Wizyta na farmie strusi i zapoznanie się z hodowlą tych interesujących ptaków. Okazja do kupna oryginalnych wyrobów ze skóry strusia. Zakwaterowanie w lodge, malowniczo położonym wśród gór. Kolacja (m.in. danie ze strusia).

 • Dzień 11 | STELLENBOSCH – KAPSZTAD

  Rano przejazd do Cango Caves. Przejście przez jaskinie z wapiennymi i kwarcowymi formacjami stalagmitów oraz stalaktytów. Następnie przejazd do zabytkowego miasta Stellenbosch, w którym znajduje się słynny uniwersytet. Przy zadrzewionych alejach stoi wiele zabytkowych domów, w których znajdują się galerie sztuki, kawiarnie i restauracje. Kolacja. Przejazd do Kapsztadu (Cape Town).

 • Dzień 12 | KAPSZTAD

  Zwiedzanie Kapsztadu. Na trasie spaceru po centrum – ratusz, fort, gmach parlamentu (z zewnątrz), ogrody Kompanii Wschodnioindyjskiej. Wizyta w kolorowej dzielnicy Bo-Kaap. Wjazd (przy sprzyjającej pogodzie) kolejką linową na Górę Stołową (1084 m n.p.m.). Przejazd do Waterfront. Czas na spacer po Nabrzeżu Victorii i Alfreda (Victoria & Alfred Waterfront), gdzie dookoła wielkiej galerii handlowej stoją zabytkowe budynki, magazyny i spichlerze, zaadaptowane na sklepy, restauracje, kafejki. Kolacja w jednej z restauracji z widokiem na zatokę i cumujące statki.

 • Dzień 13 | KAPSZTAD (Cape Town) – PRZYLĄDEK DOBREJ NADZIEI

  Przejazd nad zatokę Hout i rejs stateczkiem do Duiker Island (Wyspy Fok), na której wyleguje się duża kolonia fok. Następnie przejazd wzdłuż zachodniego wybrzeża na skalisty Przylądek Dobrej Nadziei. Postój w Punkcie Przylądkowym i czas wolny na wspinaczkę na wzgórze (lub wjazd kolejką szynową) na latarnię morską z pięknym widokiem na ocean. Przejazd do miejscowości Simonstad (Simon’s Town), gdzie na plaży żyją pingwiny afrykańskie. Kolacja w restauracji przy plaży.

 • Dzień 14 | KAPSZTAD (+ Robben Island)

  Wycieczka do ogrodu botanicznego Kirstenbosch, gdzie można podziwiać wiele gatunków roślin afrykańskich, m.in. odmiany narodowego kwiatu RPA – protei królewskiej. Następnie wizyta w najstarszej winnicy w okolicy Kapsztadu – Groot Constantia i czas na degustację kilku południowoafrykańskich win, brandy i porto; możliwość zakupu. Przejazd na Waterfront. Czas wolny na zakup pamiątek lub dla chętnych (w tym samym czasie);
  - fakultatywna wycieczka na Robben Island (4 godz. ok. 30 EUR),
  - fakultatywny rejs luksusowym katamaranem po Oceanie Atlantyckim (ok. 15 EUR),
  - zapierający dech w piersiach – widokowy przelot helikopterem (70-100 EUR).
  Transfer na lotnisko w Kapsztadzie. Wylot do Europy.

 • Dzień 15 |

  Przylot do Warszawy.

DODATKOWE INFORMACJE

ROZWIŃ WSZYSTKIE INFORMACJE
 • PASZPORT
  Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki. W paszporcie powinny być min. 2 strony wolne na pieczęcie graniczne przy wjeździe do RPA (+ dodatkowa strona na pieczęcie graniczne do Lesotho).
 • DZIECI
  Władze RPA wprowadziły nowe przepisy regulujące przyjazd dzieci do 18 lat. Szczegółowe informacje w biurze.
 • WYCIECZKA FAKULTATYWNA - LESOTHO
  W przypadku wyjazdu na wycieczkę fakultatywną do Lesotho wraz z wpłatą II raty należy dostarczyć do biura skan paszportu (strona ze zdjęciem w kolorze), skan zdjęcia (en face, z ostatnich 3 miesięcy) oraz opłatę za wizę 600 PLN + pośrednictwo wizowe 50 PLN.
 • BILETY WSTĘPU
  Na bilety wstępu i atrakcje wymienione w programie należy zabrać 220 EUR.
 • NAPIWKI
  Na zwyczajowe napiwki oraz opłaty bagażowe sugerujemy przeznaczyć ok. 50 EUR.
 • PRZELICZNIK WALUT

 • SKŁADKA NA TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY
  Uprzejmie informujemy, że na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych (Dz.U. z 2016 r. poz.187 i 1334) znowelizowanych ustawą z dnia 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz.U. z 2016 r. poz. 1334) od dnia 26.11.2016 r. pobierane są obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny od każdego klienta z tytułu zawartej umowy o świadczenie usług turystycznych. Wysokość składki wynosi 13 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw pozaeuropejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe; 10 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw europejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe; 0 zł za imprezy turystyczne na terytorium krajów mających lądową granicę z RP, a w przypadku Federacji Rosyjskiej w obrębie obszaru obwodu kaliningradzkiego, a także za imprezy turystyczne na terytorium RP, w tym imprezy zagranicznej turystyki przyjazdowej Więcej informacji na stronie: https://www.msit.gov.pl/pl/turystyka/prawo/2839,Rozporzadzenia-dotyczace-Turystycznego-Funduszu-Gwarancyjnego.html oraz http://www.ufg.pl

4.5

OGÓLNA OCENA W SKALI 1-5

z 3 recenzji

Ogólna organizacja
Program wycieczki
Komfort podróży
Wyżywienie
Standard

4.2

Anna

4.8

Danuta

4.4

Maria

801 011 864

ZAMKNIJ    X

CENA OBEJMUJE

I RATA 2000 PLN - płatna przy zapisie
II RATA płatna na 45 dni przed wyjazdem
 • przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
 • przelot wewnętrzny,
 • przejazdy klimatyzowanym mikrobusem/autokarem,
 • 12 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 3*/4*/lodge, pokoje 2-osob.; pokój 1-osob. (jeśli są wolne miejsca) – dopłata 1550 PLN,
 • 12 śniadań (zwykle bufet), 12 kolacji,
 • degustacja ostryg i win,
 • rejs statkiem na Duiker Island – (Wyspa Fok),
 • opiekę lokalnego polskojęzycznego pilota-przewodnika w RPA i Suazi,
 • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).
RPA – SUAZI (+ opcja Lesotho) 2019
4,5 5 1 3