× ZAMKNIJ

STWÓRZ SWÓJ PROFIL KLIENTA

ZAREJESTRUJ SIĘ, ABY DODAĆ OPINIĘ

DOŁĄCZ DO ZAUFANEJ
SPOŁECZNOŚCI LOGOSTOUROWICZÓW!

Pragniemy, aby opinie wyświetlane na naszej stronie były wiarygodne. Załóż konto i dołącz do społeczności LogosTourowiczów.

Poza imieniem nie upubliczniamy żadnych Twoich danych osobowych w naszym serwisie.


  lub  


Stwórz profil przy użyciu adresu e-mail
Stwórz profil przez Facebooka

  lub  Administratorem danych jest Biuro Turystyki ZNP LogosTour Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 31/33, 00-379 Warszawa, adres e-mail: biuro@logostour.pl. Kontakt do inspektora ochrony danych – e-mail: iod@logostour.pl. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z utworzeniem konta w serwisie www.logostour (usługa świadczona drogą elektroniczną) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako RODO) oraz otrzymywania newslettera – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane osobowe dla pierwszego z celów będą przetwarzane do czasu rozwiązania umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, natomiast dla drugiego celu – do czasu wycofania zgody. Dane osobowe mogą być ujawnione pracownikom lub współpracownikom administratora danych, jak też podmiotom udzielającym wsparcia temu administratorowi na zasadzie zleconych usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla celów marketingu bezpośredniego. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest zgoda, ma Pani/Pan prawo wycofania zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. W zakresie, w jakim Pani/Pana dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Pani/Panu także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Pani/Pana danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Może Pani/Pan przesłać te dane innemu administratorowi danych. Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
POTWIERDŹ SWOJEGO MAILA
Dziękujemy za rejestrację. Aby kontynuować potwierdź wiadomość, którą wysłaliśmy na Twoją skrzynkę mailową:
example@gmail.com

Nie otrzymałeś wiadomości? Sprawdź skrzynkę SPAM.

WSPOMNIENIA ZAMKNIĘTE
W ZDJĘCIACH

NIEZWYKŁE MIEJSCA,
I WSPANIAŁE WAKACJE

DOŁĄCZ DO ELITARNEJ
GRUPY PASJONATÓW
PODRÓŻY

4.9

z 3 recenzji

Rezerwaty przyrody, a w nich dzikie zwierzęta. Tereny pustynne, góry i sawanny. Lasy tropikalne i unikalne formacje skalne. Zapierający dech widok na Wodospady Wiktorii. Degustacja południowoafrykańskich win. Żywiołowe tańce Zulusów przy akompaniamencie tam-tamów. Kapsztad zaliczany do najpiękniejszych miast świata. Skalisty Przylądek Dobrej Nadziei.

PROGRAM WYCIECZKI

ROZWIŃ CAŁY OPIS
 • TRASA WYCIECZKI

  KAPSZTAD (RPA) – PRZYLĄDEK DOBREJ NADZIEI – JOHANNESBURG – PRETORIA – P.N. KRUGERA – VICTORIA FALLS (Zimbabwe)

 • Dzień 1 |

  Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do RPA.

 • Dzień 2 | KAPSZTAD

  Przylot do Kapsztadu (Cape Town). Krótkie zwiedzanie miasta – ratusz, fort, gmach parlamentu, ogrody Kompanii Wschodnio-indyjskiej z egzotycznymi drzewami i kwiatami. Transfer do hotelu. Krótki odpoczynek. Po południu wjazd (przy sprzyjającej pogodzie) kolejką linową na Górę Stołową (1084 m n.p.m.). Widok na miasto i ocean. Kolacja w jednej z restauracji nad oceanem, znajdującej się w centrum handlowo-rozrywkowym Waterfront. Stojące wokół nowoczesnej galerii handlowej budynki portowe i dawne magazyny zostały zaadaptowane na sklepy, restauracje i kafejki. Możliwość dokonania atrakcyjnych zakupów.

 • Dzień 3 | PRZYLĄDEK DOBREJ NADZIEI

  Wycieczka na Przylądek Dobrej Nadziei. Przejazd zachodnim wybrzeżem Przylądka do Hout Bay (Zatoki Zadrzewionej). Następnie rejs stateczkiem do Duiker Island (Wyspy Fok). Postój na środku zatoki, skąd można się dokładnie przyjrzeć całemu stadu fok, które wyleguje się na jednej ze skał. Postoje w Punkcie Przylądkowym i na Przylądku Dobrej Nadziei. Wejście (lub wjazd kolejką zębatą) na wieżę widokową, skąd rozciąga się wspaniała panorama błękitnego oceanu. Przejazd do miejscowości Simonstad (Simon’s Town), gdzie na plaży żyją pingwiny afrykańskie. Przejście po specjalnych drewnianych pomostach nad piaskiem, po którym chodzą niewielkie pingwiny – świetna okazja do sfotografowania ich z bliska. Kolacja.

 • Dzień 4 | KAPSZTAD – JOHANNESBURG

  Wizyta w najstarszej winnicy w okolicy Kapsztadu – Groot Constantia. Malownicza sceneria zielonych upraw winorośli ciągnących się tuż obok zabytkowych budynków nastraja relaksowo. Czas na degustację kilku południowoafrykańskich win oraz porto; możliwość zakupu. Transfer na lotnisko. Wylot do Johannesburga. Kolacja w lokalnej restauracji, w której podawane są m.in. dania z mięs dzikich zwierząt (m.in. z impali, elanda, gnu, krokodyla). Transfer do hotelu.

 • Dzień 5 | JOHANNESBURG – PRETORIA

  Przejazd przez centrum Johannesburga. Podziwianie panoramy miasta z najwyższego budynku – Carlton Center. Przejazd do Pretorii, administracyjnej stolicy kraju. Wjazd na wzgórze, na którym zbudowano okazały Voortrekker Monument (Pomnik Wędrowca). Znajdują się w nim ciekawe eksponaty dotyczące tzw. Wielkiego Marszu, którego uczestnicy w XIX w. opuścili Kapsztad i przez wiele lat wędrowali w głąb lądu. Możliwość wjazdu windą na szczyt budowli, skąd rozciąga się piękny widok. Następnie objazd historycznego centrum Pretorii – Church Square, gdzie stoi pomnik Paula Krugera, przywódcy Burów i prezydenta Transwalu pod koniec XIX wieku. Postój na wzgórzu, na którym znajduje się dwuczęściowy gmach Union Building – siedziba prezydenta i rządu RPA. Przejazd do skansenu Lesedi, wzorowanego na tradycyjnych wioskach afrykańskich. Zwiedzanie chat, które ciekawie prezentują przedstawiciele poszczególnych plemion. Pokaz żywiołowych tańców ludów zamieszkujących południową część Afryki – Zulusów, Xhosa, Pedi, Basutosów (Basotho) i Ndebele. Kolacja.

 • Dzień 6 | P.N. KRUGERA

  Wyjazd w stronę Parku Narodowego Krugera. Po przekroczeniu bram parku – autokarowe safari i możliwość upolowania aparatem fotograficznym wielu dzikich zwierząt, w tym również tzw. Wielkiej Piątki (lew, lampart, słoń, nosorożec i bawół). Zakwaterowanie w camp (lub w lodge) na terenie parku lub jego najbliższej okolicy. Kolacja z grilla pod rozgwieżdżonym niebem (o ile pogoda pozwoli).

 • Dzień 7 | P.N. KRUGERA

  Pobyt w Parku Narodowym Krugera. Foto-safari odkrytymi pojazdami typu 4x4 oraz autokarem. Okazja uwiecznienia na zdjęciu dzikich zwierząt poruszających się na wolności, takich jak żyrafy, zebry, antylopy gnu, kudu, impale, słonie, bawoły, krokodyle oraz wiele gatunków ptaków i mniejszych ssaków. Późnym popołudniem wyjazd z parku. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy. Kolacja.

 • Dzień 8 | JOHANNESBURG

  Przejazd do Johannesburga. Droga wiedzie przez najbardziej malowniczą prowincję kraju – Mpumalangę. Przejazd tzw. Panorama Route – kanion rzeki Blyde, okrągłe skalne klify Three Randavels, przypominające wiejskie chaty tubylców. Postój przy oryginalnych formacjach geologicznych w kształcie okrągłych zagłębień wyżłobionych przez wodę – Bourke’s Luck Potholes. Spacer na krawędź wysokiego klifu i widok z God’s Window (Okna Boga) na wzgórza porośnięte tropikalnym lasem. Następnie postój przy wodospadach – Lisbon i Berlin. Przyjazd do Johannesburga. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja.

 • Dzień 9 | VICTORIA FALLS (Zimbabwe)

  Transfer na lotnisko. Wylot do miasteczka Victoria Falls w Zimbabwe. Popołudniowy rejs statkiem po rzece Zambezi (na pokładzie drinki i przekąski). Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja.

 • Dzień 10 | VICTORIA FALLS

  Czas wolny. Możliwość wycieczek fakultatywnych, takich jak rafting lub przejażdżka kajakiem po rzece Zambezi, skoki bungee z mostu na Zambezi, przelot śmigłowcem, safari na grzbiecie słonia, wędrówki z lwami (cena za 1 atrakcję ok. 140 USD) lub półdniowa wycieczka do Parku Chobe w Botswanie (cena przy min. 2 osobach ok. 150 USD). Dla chętnych spacer po miejscowym bazarze, gdzie można kupić tradycyjne wyroby rękodzieła. Kolacja w restauracji Boma, urządzonej w stylu afrykańskim, gdzie podawane są potrawy z dzikich zwierząt. Tańce tubylców przy akompaniamencie tam-tamów i tradycyjnej muzyki plemienia Shona. Powrót do lodge.

 • Dzień 11 | VICTORIA FALLS - JOHANNESBURG

  Wcześnie rano spacer wzdłuż Wodospadów Wiktorii w scenerii bujnej roślinności lasu deszczowego. Transfer na lotnisko. Wylot do Johannesburga, a następnie do Europy.

 • Dzień 12 |

  Przylot do Warszawy.

  UWAGA! Możliwość przedłużenia wycieczki (jeżeli na trasę RPA – Zimbabwe zapisze się więcej niż 12 osób) o 6-dniowy pobyt na wyspie Mauritius. Szczegółowe informacje na www.LogosTour.pl oraz w biurze.

DODATKOWE INFORMACJE

ROZWIŃ WSZYSTKIE INFORMACJE
 • PASZPORT
  Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki. W paszporcie powinny być min. 2 strony wolne na wizę do Zimbabwe oraz pieczęcie graniczne przy wjeździe do RPA.
 • DZIECI
  Władze RPA wprowadziły nowe przepisy regulujące przyjazd dzieci do 18 lat. Szczegółowe informacje w biurze.
 • DODATKOWE OPŁATY
  Na bilety wstępu, wizę do Zimbabwe oraz opłaty lotniskowe należy zabrać ze sobą 250 USD.
 • NAPIWKI
  Na zwyczajowe napiwki sugerujemy przeznaczyć ok. 50 USD.
 • PRZELICZNIK WALUT

 • SKŁADKA NA TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY
  Uprzejmie informujemy, że na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych (Dz.U. z 2016 r. poz.187 i 1334) znowelizowanych ustawą z dnia 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz.U. z 2016 r. poz. 1334) od dnia 26.11.2016 r. pobierane są obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny od każdego klienta z tytułu zawartej umowy o świadczenie usług turystycznych. Wysokość składki wynosi 13 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw pozaeuropejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe; 10 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw europejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe; 0 zł za imprezy turystyczne na terytorium krajów mających lądową granicę z RP, a w przypadku Federacji Rosyjskiej w obrębie obszaru obwodu kaliningradzkiego, a także za imprezy turystyczne na terytorium RP, w tym imprezy zagranicznej turystyki przyjazdowej Więcej informacji na stronie: https://www.msit.gov.pl/pl/turystyka/prawo/2839,Rozporzadzenia-dotyczace-Turystycznego-Funduszu-Gwarancyjnego.html oraz http://www.ufg.pl

4.9

OGÓLNA OCENA W SKALI 1-5

z 3 recenzji

Ogólna organizacja
Program wycieczki
Komfort podróży
Wyżywienie
Standard

4.6

Bogdan

5.0

Małgorzata

5.0

Elżbieta i Paweł

801 011 864

ZAMKNIJ    X

CENA OBEJMUJE

I RATA 2000 PLN - płatna przy zapisie
II RATA płatna na 45 dni przed wyjazdem
 • przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
 • przeloty wewnętrzne,
 • przejazdy klimatyzowanym mikrobusem/autokarem,
 • 9 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 3/4*, lodge; pokoje 2-osob., dopłata do pokoju 1-osob. 1900 PLN,
 • 9 śniadań (zwykle bufet), 9 kolacji,
 • rejs statkiem na Duiker Island (Wyspa Fok),
 • degustacje,
 • pokaz tańców lokalnych plemion,
 • opiekę lokalnego polskojęzycznego pilota-przewodnika w RPA i Zimbabwe,
 • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).
RPA – ZIMBABWE (+ opcja Mauritius) 2019
4,9 5 1 3