× ZAMKNIJ

STWÓRZ SWÓJ PROFIL KLIENTA

DOŁĄCZ DO ZAUFANEJ
SPOŁECZNOŚCI LOGOSTOUROWICZÓW!
Stwórz profil przy użyciu adresu e-mail

Administratorem danych jest Biuro Turystyki ZNP LogosTour Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 31/33, 00-379 Warszawa, adres e-mail: biuro@logostour.pl. Kontakt do inspektora ochrony danych – e-mail: iod@logostour.pl. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z utworzeniem konta w serwisie www.logostour (usługa świadczona drogą elektroniczną) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako RODO) oraz otrzymywania newslettera – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane osobowe dla pierwszego z celów będą przetwarzane do czasu rozwiązania umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, natomiast dla drugiego celu – do czasu wycofania zgody. Dane osobowe mogą być ujawnione pracownikom lub współpracownikom administratora danych, jak też podmiotom udzielającym wsparcia temu administratorowi na zasadzie zleconych usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla celów marketingu bezpośredniego. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest zgoda, ma Pani/Pan prawo wycofania zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. W zakresie, w jakim Pani/Pana dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Pani/Panu także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Pani/Pana danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Może Pani/Pan przesłać te dane innemu administratorowi danych. Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
POTWIERDŹ SWOJEGO MAILA
Dziękujemy za rejestrację. Aby kontynuować potwierdź wiadomość, którą wysłaliśmy na Twoją skrzynkę mailową:
example@gmail.com

Nie otrzymałeś wiadomości? Sprawdź skrzynkę SPAM.

WSPOMNIENIA ZAMKNIĘTE
W ZDJĘCIACH

NIEZWYKŁE MIEJSCA,
I WSPANIAŁE WAKACJE

DOŁĄCZ DO ELITARNEJ
GRUPY PASJONATÓW
PODRÓŻY

0

z 0 recenzji

7 Krajów Ameryki Południowej 2019

Panama - światowa metropolia. Kanał Panamski – arcydzieło inżynierii wodnej. Kostaryka – skarbnica przyrody z dziewiczymi lasami deszczowymi. Relaks w wodach termalnych Tabacon u podnóża czynnego wulkanu. Piękne, kolonialne miasta, zabytkowe świątynie i pałace. Dymiące wulkany Salwadoru i Gwatemali, bajecznie kolorowy targ indiański i tajemnicza religia Majów. Zniewalające piękno ruin miast Majów w Copan i Tikal, wtopione we wspaniałą przyrodę. Odpoczynek w Belize i na wybrzeżu karaibskim w okolicach Cancun.

PROGRAM WYCIECZKI

ROZWIŃ CAŁY OPIS
 • TRASA WYCIECZKI

  PANAMA CITY (Panama) – SAN JOSE (Kostaryka) – REGION ARENAL – CANO NEGRO – RIO FRIO – TABACON – JEZ. ARENAL – P.N. RINCON DE LA VIEJA – GUANACASTE – SAN JOSE – P.N. WULKAN IRAZU – CARTAGO – SAN SALVADOR (Salwador) – SUCHITOTO – JOYA DE CEREN – SAN ANDRES – JEZ. SUCHITLAN– COPAN (Honduras) – CIUDAD GUATEMALA (Gwatemala) – CHICHICASTENANGO – PANAJACHEL – JEZ. ATITLAN – ANTIGUA – TIKAL – FLORES – XUNANTUNICH (Belize) – BELIZE CITY – CAYE CAULKER – CANCUN (Meksyk)

 • Dzień 1 | PANAMA

  Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Panamy. Przylot do Panama City. Transfer do hotelu.

 • Dzień 2 | PANAMA - KANAŁ PANAMSKI (śluzy Miraflores)

  Przejazd nad Kanał Panamski. Oglądanie systemu śluz Miraflores wraz ze zwiedzaniem muzeum przedstawiającego historię ich budowy oraz wyjaśniającego mechanizmy działania tego cudu techniki. Przejazd przez dzielnicę Amador na wysepki połączone groblą usypaną z materiału wydobytego w trakcie budowy kanału. Z wysepek rozciąga się imponująca panorama drapaczy chmur w centrum Panama City. Przejazd do starej dzielnicy Casco Viejo. Spacer po ulicach starego miasta wśród zabytkowych domów budowanych w XVIII i XIX wieku. Nocleg w Panama City.

 • Dzień 3 | SAN JOSE (Kostaryka) – ARENAL

  Wczesny wyjazd z hotelu na lotnisko. Przelot do stolicy Kostaryki – San Jose. Z lotniska przejazd przez miasto Alajuela w masywy wulkaniczne otaczające Valle Central (Kotlinę Centralną), w której położona jest stolica. Wizyta na plantacji kawy na zboczach masywu wulkanu Poas, zapoznanie się z procesem uprawy i zbioru kawy. Po drodze malownicze wioski oraz największy skarb tego małego kraju – bujna przyroda. Przejazd na nocleg w rejon wulkanu Arenal, do hotelu leżącego nad brzegiem rzeki San Carlos.

 • Dzień 4 | LOS CHILES (RIO FRIO - wodne safari) – LAS DESZCZOWY – TABACON

  Wyjazd nad rzekę Rio Frio (blisko granicy Kostaryki z Nikaraguą), do ostoi dzikiej przyrody Cano Negro. Rejs łodzią w poszukiwaniu małp czepiaków i wyjców, ptactwa wodnego, jaszczurek bazyliszków, kajmanów, żółwi itp. Następnie przejazd do podnóża wulkanu Arenal. Wyprawa do lasu deszczowego – środowiska egzotycznych gatunków fauny i flory. Piesza wędrówka szlakiem wiszących pomostów, przerzuconych przez różne piętra lasu. Przy dobrej pogodzie, podziwianie monumentalnej sylwety czynnego wulkanu Arenal. Późnym popołudniem przejazd do gorących źródeł w Tabacon. Czas na relaks i kąpiele w wodach termalnych ogrzewanych przez wulkan. Powrót do hotelu na nocleg.

 • Dzień 5 | GUANACASTE – PARK NARODOWY RINCON DE LA VIEJA

  Rano przejazd wzdłuż brzegów jeziora Arenal, największego sztucznego zbiornika Ameryki Środkowej do położonego na północy kraju Parku Narodowego Wulkanu Rincon de la Vieja. Spacer szlakiem w lesie tropikalnym suchym, charakterystycznym dla kostarykańskiego wybrzeża Pacyfiku. Obserwowanie aktywności wulkanicznej w postaci fumaroli, zasiarczonych bajorek i naturalnych basenów wrzącego błota. Po południu przejazd na nocleg do hotelu położonego nad Pacyfikiem, w rejonie Guanacaste.

 • Dzień 6 | PACYFIK (PLAYA POTRERO) – GUANACASTE – SAN JOSE

  Do południa czas wolny na wypoczynek – plażowanie, kąpiele w oceanie. Po południu przejazd przez płaski region Guanacaste, częściowo kostarykańską nitką liczącej w sumie ponad 25 tys. km "Trasy Panamerykańskiej", do stolicy Kostaryki - San Jose. Nocleg w San Jose.

 • Dzień 7 | PN. WULKANU IRAZU – CARTAGO

  Wycieczka do Parku Narodowego Wulkanu Irazu, jednego z najważniejszych wulkanów Kostaryki. Podziwianie niesamowitej, monumentalnej sylwetki wulkanu (3432m n.p.m.). Wyjazd nad brzeg krateru. Oglądanie głębokiej zapadliny, częściowo wypełnionej jeziorem wewnątrzkraterowym. Przy niskim poziomie chmur lub braku zachmurzenia (nie ma gwarancji dobrej widoczności) szansa na spektakularne widoki. Odwiedziny w najważniejszym miejscu kultu Kostaryki – Bazylice Matki Bożej od Aniołów (Virgen de Los Angeles) w Cartago oraz na miejscowym, latynoskim targu w Cartago. Powrót do San Jose na nocleg.

 • Dzień 8 | SAN JOSE – SAN SALVADOR (Salwador) – SUCHITOTO

  Rano panoramiczny objazd stolicy i krótki spacer po centrum; Katedra Metropolitalna i Teatr Narodowy (z zewnątrz), Plac Kultury i zwiedzanie niewielkiego Muzeum Złota, gromadzącego niewielkie lecz bardzo piękne przykłady sztuki złotniczej miejscowych Indian ery prekolumbijskiej. Następnie przejazd na lotnisko międzynarodowe w San Jose. Przelot do stolicy Salvadoru - El Salvador. Przejazd z lotniska do centrum miasta i panoramiczne zwiedzanie San Salvador. Spacer po centrum stolicy (Plaza Libertad, zadziwiający, nowoczesny kościół El Rosario, główny plac miasta Plaza Civica z Palacio Nacional (z zewnątrz) i katedrą, w której krypcie pochowany jest salwadorski męczennik z czasów wojny domowej - biskup Romero. Przejazd na nocleg do kolonialnego miasteczka Suchitoto.

 • Dzień 9 | JOYA de CEREN – SAN ANDRES – SUCHITOTO

  Wcześnie rano rejs łódką po jeziorze Suchitlan. Po powrocie śniadanie i wyjazd do miejsca wykopalisk archeologicznych często nazywanych "Pompejami Ameryki Środkowej" – Joya de Ceren. Było to osada Majów okresu klasycznego zasypana gorącym popiołem wulkanu, gdzie zachowały się do dziś w bardzo dobrym stanie miejsca zamieszkania członków społeczności Majów. Następnie przejazd do  San Andres, pozostałości po centrum ceremonialno-rytualnym Majów z tego samego okresu. Powrót do Suchitoto, spacer ulicami miasteczka. Czas wolny na wyjście do jednego z licznych barów lub sklepów z pamiątkami. Nocleg w Suchitoto.

 • Dzień 10 | SUCHITOTO – COPAN (Honduras)

  Wcześnie rano wyjazd z Suchitoto do Copan w sąsiednim Hondurasie – miejscowości położonej w pobliżu granicy z Gwatemalą, nad rzeką o tej samej nazwie – Rio Copan. Górzyste wnętrze kraju dostarcza wielu atrakcyjnych widoków. Po przyjeździe zwiedzanie imponujących pozostałości Copan – dawnej stolicy państwa Majów, zwanej przez badaczy Atenami Nowego Świata. Jest to jedno z najdłużej nieprzerwanie zamieszkanych miast Ameryki prekolumbijskiej. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w Copan.

 • Dzień 11 | COPAN – CIUDAD GUATEMALA (Gwatemala)

  Rano przejazd w kierunku pobliskiej granicy z Gwatemalą. Po przekroczeniu granicy przejazd do stolicy – Ciudad Guatemala. Popołudniowy spacer po centrum miasta – Pałac Narodowy (z zewnątrz), katedra, ulica handlowa Avenida 6. zakwaterowanie i nocleg w hotelu w stolicy.

 • Dzień 12 | CHICHICASTENANGO – PANAJACHEL

  Przejazd do Chichicastenango. Spacer po mieście w poszukiwaniu świadectw lokalnej, synkretycznej religii wyznawanej przez potomków dawnych Majów. Wizyta w kościele św. Tomasza, gdzie w dni targowe "szamani" – kapłani tej animistycznej religii, składają ofiary duchom przodków pośrodku kościoła. Czas na zakupy na barwnym miejscowym bazarze. Przejazd nad jezioro Atitlan. Nocleg w  Panajachel, miasteczku położonym nad jeziorem otoczonym wulkanami.

 • Dzień 13 | JEZIORO ATITLAN (rejs) – ANTIGUA

  Rano rejs po jeziorze Atitlan, które jest zalanym wodą gigantycznym kraterem pradawnego wulkanu. Dopłynięcie do położonego na odległym krańcu jeziora jednego z miasteczek, w których mieszkają Indianie z ludu Tz’utujil. Obserwacja życia codziennego potomków Majów. Powrót łodzią do Panajachel. Przejazd przez Solola, stolicę ludu Kaqchiquel, potomków Majów do dawnej stolicy kraju – Antigua Guatemala. Nocleg w Antigua. Wieczorem – jeśli sił starczy – spacer po zabytkowej starówce.

 • Dzień 14 | ANTIGUA

  Zwiedzanie kolonialnej, barokowej zabudowy miasta Antiqua, zniszczonej w czasie trzęsienia ziemi w 1773 roku. Miasto jest obecnie w znakomitej części odbudowane. Spacer po starówce, która zachowała charakterystyczny układ ulic krzyżujących się pod kątem prostym. Wizyta w katedrze, w kościele La Merced oraz w muzeum Casa Santo Domingo. Odwiedzimy też sanktuarium San Francisco Mayor, gdzie znajduje się cel pielgrzymek Gwatemalczyków, grób jedynego gwatemalskiego świętego – św. Brata Piotra Betancourt. Po południu czas wolny na chłonięcie atmosfery tego niezwykłego miasta. Nocleg w Antigua.

 • Dzień 15 | TIKAL – FLORES

  Ok. 03:00 rano transfer na lotnisko w Ciudad Gwatemala i przelot na północ kraju do Flores. Przejazd do Tikal. Zwiedzanie tajemniczego, wymarłego miasta Majów z zagubionymi w dżungli unikalnymi piramidami. Spacer między dawnymi pałacami i świątyniami – Acropolis Norte, Gran Plaza z piramidami; Wielkiego Jaguara i Masek, Mundo Perdido – najstarsza część dawnego miasta oraz najwyższa z budowli – Templo IV (tzw. Świątynia Dwugłowego Węża). Po zwiedzaniu obiad w strefie archeologicznej. Po południu powrót do Flores. Zakwaterowanie w hotelu nad jeziorem.

 • Dzień 16 | FLORES – XUNANTUNICH – BELIZE CITY (Belize)

  Rano wyjazd do Belize, byłej angielskiej kolonii. Przekroczenie granicy Gwatemali z Belize. Po drodze do Belize City zwiedzanie ruin religijnego ośrodka Majów Xunantunich. Następnie przejazd do Belize City – największego miasta tego małego kraju. Spacer po mieście. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

 • Dzień 17 | BELIZE CITY – CAYE CAULKER

  Całodzienna wycieczka szybką motorówką na koralową wysepkę Caye Caulker. Czas wolny na spacery, plażowanie, degustację wspaniałych potraw z owoców morza. Dla amatorów powierzchniowego nurkowania z maską i rurką (snorkeling) lub nurkowania podwodnego z butlą będzie możliwość eksploracji okolicznych raf koralowych (u wybrzeży Belize przebiega druga co do wielkości rafa barierowa). Powrót motorówką na nocleg do Belize City.

 • Dzień 18 | BELIZE – CANCUN / RIVIERA MAYA (Meksyk)

  Rano przejazd na granicę Belize z Meksykiem, w pobliżu meksykańskiego miasta Chetumal. Przejazd na nocleg do hotelu w Cancún lub w jego okolicach (na Riwierze Majów). Zakwaterowanie w hotelu w formule all inclusive.

 • Dzień 19 | CANCUN / RIVIERA MAYA

  Wypoczynek w hotelu przy plaży na półwyspie Jukatan, w Cancun lub jego okolicach.

 • Dzień 20 | CANCUN

  Ostatnie chwile wypoczynku na plażach Jukatanu. Wymeldowanie z hotelu w południe. Późnym popołudniem przejazd na lotnisko w Cancun i wylot do Europy.

 • Dzień 21 |

  Przylot do Warszawy.

DODATKOWE INFORMACJE

ROZWIŃ WSZYSTKIE INFORMACJE
 • PASZPORT
  Wymagane jest złożenie kserokopii paszportu.
 • DODATKOWE OPŁATY
  Na bilety wstępu, opłaty lotniskowe oraz opłaty graniczne należy przeznaczyć ok. 250 USD.
 • NAPIWKI
  Na zwyczajowe napiwki sugeruje się przeznaczyć ok. 75 USD.
 • PRZELICZNIK WALUT

 • SKŁADKA NA TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY
  Uprzejmie informujemy, że na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych (Dz.U. z 2016 r. poz.187 i 1334) znowelizowanych ustawą z dnia 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz.U. z 2016 r. poz. 1334) od dnia 26.11.2016 r. pobierane są obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny od każdego klienta z tytułu zawartej umowy o świadczenie usług turystycznych. Wysokość składki wynosi 13 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw pozaeuropejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe; 10 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw europejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe; 0 zł za imprezy turystyczne na terytorium krajów mających lądową granicę z RP, a w przypadku Federacji Rosyjskiej w obrębie obszaru obwodu kaliningradzkiego, a także za imprezy turystyczne na terytorium RP, w tym imprezy zagranicznej turystyki przyjazdowej Więcej informacji na stronie: https://www.msit.gov.pl/pl/turystyka/prawo/2839,Rozporzadzenia-dotyczace-Turystycznego-Funduszu-Gwarancyjnego.html oraz http://www.ufg.pl

801 011 864

ZAMKNIJ    X

CENA OBEJMUJE

I RATA 2000 PLN - płatna przy zapisie
II RATA płatna na 40 dni przed wyjazdem
 • przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
 • przeloty wewnętrzne rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
 • przejazdy mikrobusem/autokarem z klimatyzacją,
 • 19 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 3*/4*, pokoje 2–os.,dopłata do pokoju 1-os.1950 PLN,
 • 19 śniadań (w tym 2 x "breakfast box"), 2 obiady (dzień 3 i 15), 18 kolacji,
 • podczas pobytu w Meksyku (Cancun lub Riviera Maya) all inclusive,
 • wszystkie wycieczki i atrakcje wymienione w programie (oprócz fakultatywnych),
 • opiekę polskiego pilota,
 • usługi lokalnych przewodników (z wyjątkiem dni 16,17,18,19),
 • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).
PANAMA – KOSTARYKA – SALWADOR – HONDURAS – GWATEMALA – BELIZE – MEKSYK 2019
0,0 5 1 0