× ZAMKNIJ

STWÓRZ SWÓJ PROFIL KLIENTA

DOŁĄCZ DO ZAUFANEJ
SPOŁECZNOŚCI LOGOSTOUROWICZÓW!
Stwórz profil przy użyciu adresu e-mail

Administratorem danych jest Biuro Turystyki ZNP LogosTour Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 31/33, 00-379 Warszawa, adres e-mail: biuro@logostour.pl. Kontakt do inspektora ochrony danych – e-mail: iod@logostour.pl. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z utworzeniem konta w serwisie www.logostour (usługa świadczona drogą elektroniczną) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako RODO) oraz otrzymywania newslettera – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane osobowe dla pierwszego z celów będą przetwarzane do czasu rozwiązania umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, natomiast dla drugiego celu – do czasu wycofania zgody. Dane osobowe mogą być ujawnione pracownikom lub współpracownikom administratora danych, jak też podmiotom udzielającym wsparcia temu administratorowi na zasadzie zleconych usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla celów marketingu bezpośredniego. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest zgoda, ma Pani/Pan prawo wycofania zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. W zakresie, w jakim Pani/Pana dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Pani/Panu także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Pani/Pana danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Może Pani/Pan przesłać te dane innemu administratorowi danych. Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
POTWIERDŹ SWOJEGO MAILA
Dziękujemy za rejestrację. Aby kontynuować potwierdź wiadomość, którą wysłaliśmy na Twoją skrzynkę mailową:
example@gmail.com

Nie otrzymałeś wiadomości? Sprawdź skrzynkę SPAM.

WSPOMNIENIA ZAMKNIĘTE
W ZDJĘCIACH

NIEZWYKŁE MIEJSCA,
I WSPANIAŁE WAKACJE

DOŁĄCZ DO ELITARNEJ
GRUPY PASJONATÓW
PODRÓŻY

0

z 0 recenzji

Najbardziej atrakcyjne parki i rezerwaty południa Afryki. Windhoek – zabytki z czasów kolonialnych. Piękne Wodospady Wiktorii. Park Chobe z tysiącami słoni. Wodne safari po delcie rzeki Okavango. Pustynia Namib i najwyższe wydmy świata. Obserwacja flamingów, kormoranów i delfinów. Rejs po rzece Zambezi. Liczne spotkania z afrykańskimi drapieżnikami.

PROGRAM WYCIECZKI

ROZWIŃ CAŁY OPIS
 • TRASA WYCIECZKI

  WINDHOEK (Namibia) – P.N. NAMIB-NAUKLUFT – SOSSUSVLEI – SWAKOPMUND – WALVIS BAY – P.N. ETOSHA – MAUN (Botswana) – REZERWAT MOREMI – P.N. CHOBE – VICTORIA FALLS (Zimbabwe)

 • Dzień 1 |

  Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Namibii.

 • Dzień 2 | WINDHOEK (Namibia)

  Przylot do Windhoeku. Transfer do hotelu. Po krótkim odpoczynku zwiedzanie miasta. Na trasie Christuskirche – kościół luterański (symbol niemieckiej architektury miasta z czasów kolonialnych), Tintenpalast – Pałac Atramentowy, Fontanna Meteorytu Gibeon. Kolacja.

 • Dzień 3 | P.N. NAMIB-NAUKLUFT – SOSSUSVLEI

  Przejazd do Sossusvlei, gdzie leży Park Narodowy Namib-Naukluft. Znajdują się tam najwyższe wydmy świata mające wysokość 275 m n.p.m. Możliwość przejścia szczytem jednej z wydm. Wizyta w Dead Vlei, dolinie powstałej na dnie wyschniętego przed setkami lat jeziora, gdzie nadal sterczą suche, powyginane drzewa mające ok. 900 lat. Krótki postój w Sesriem Canyon. Kolacja i nocleg w lodge, położonym w pobliżu wydm.

 • Dzień 4 | WALVIS BAY – SWAKOPMUND

  Przejazd do Swakopmund. Trasa prowadzi przez kaniony rzeki Kuiseb oraz Gaub. Po drodze krótka wizyta w Walvis Bay, portowym miasteczku znanym m.in. z produkcji soli przez odsalanie wody morskiej. Przejazd drogą biegnącą wzdłuż Oceanu Atlantyckiego i widok na Ptasią Lagunę, gdzie żyją flamingi, kormorany oraz inne egzotyczne ptaki wodne i błotne. Możliwość godzinnej, fakultatywnej (ok. 50 USD, min. 5 osób) przejażdżki po wydmach czterokołowymi skuterami pustynnymi – quad bike. Zakwaterowanie. Kolacja.

 • Dzień 5 | SWAKOPMUND

  Swakopmund to miasto bogate w pamiątki z okresu kolonizacji niemieckiej, gdzie wciąż działają niemieckojęzyczne szkoły, instytucje kulturalne itd. Objazd miasta, m.in. były pałac niemieckiego gubernatora, Alte Kaserne (dawne koszary), Alte Gefangen (do dziś funkcjonujące więzienie). Dla chętnych atrakcje fakultatywne;
  - wycieczka łodziami po Oceanie Atlantyckim, w Zatoce Wielorybiej, w poszukiwaniu delfinów, pelikanów, flamingów, kormoranów. Cena ok. 65 USD (min. 4 osoby),
  - widokowy przelot awionetką nad Wybrzeżem Szkieletowym, wydmami i najstarszą pustynią świata – Namib. Cena ok. 250 USD od osoby (przy grupie 5-osobowej),
  - całodzienna wycieczka (awionetką i samochodem 4x4) do Kaokoland – siedziby plemienia Himba. Cena ok. 950 USD od osoby (przy grupie 5-osobowej).
  Powrót do hotelu/lodge. Kolacja.

 • Dzień 6 | Szlak Welwiczji – Krajobraz Księżycowy - P.N. ETOSHA

  Przejazd w strone Parku Narodowego Etosha. Po drodze postój na Szlaku Welwiczji (Welwitschia Trial), gdzie rośnie endemiczna welwiczja przedziwna (Welwitschia mirabilis), najdłużej żyjąca roślina na ziemi, osiągająca nawet 2 tysiące lat. Przejazd przez dolinę zwaną krajobrazem księżycowym (Moon Landscape) oraz wizyta w oazie Goanikontes. Kolacja i nocleg w Parku Etosha (lub jego okolicy).

 • Dzień 7 | P.N. ETOSHA

  Safari po jednym z największych (obszar 22 270 km²) parków narodowych w Afryce – Parku Narodowym Etosha. Występuje w nim ok. 340 gatunków ptaków i dziesiątki gatunków dzikich zwierząt. Możliwość zobaczenia tzw. Wielkiej Piątki (lew, lampart, słoń, nosorożec i bawół). Przejazd w okolice Grootfontein, gdzie leży największy na świecie meteoryt Hoba. Składa się w 84% z żelaza i waży ponad 60 ton. Kolacja i nocleg w lodge malowniczo położonym nad rzeką Okavango.

 • Dzień 8 | MAUN (Botswana)

  Wczesnym rankiem przejazd w stronę Botswany. Przekroczenie granicy w okolicy Shakawe. Następnie transfer do Maun. Droga prowadzi przez półpustynny afrykański busz, prawie wzdłuż koryta rzeki Okavango. Jest to czwarta najdłuższa rzeka na południu Afryki, wypływająca ze źródeł w Angoli, tworzy przez ok. 350 km granicę z Namibią, aby po wpłynięciu na tereny Botswany utworzyć niepowtarzalny system rozlewisk i jezior, słynną deltę Okavango. Kolacja i nocleg w Maun.

 • Dzień 9 | REZERWAT MOREMI

  Początek safari samochodem. Przejazd do Rezerwatu Moremi, położonego w delcie Okavango. Jest to największa na świecie delta rzeczna (6-15 tys. km²), którą tworzą moczary i sawanny. Na terenie tym żyją liczne dzikie zwierzęta i setki tysięcy ptaków. Transfer łodzią motorową w zakamarki rozlewisk, gdzie rozpoczyna się wodne safari drewnianymi łódkami mokoro (przy odpowiednim poziomie wody). Przejazd bezdrożami rezerwatu na miejsce noclegu, czyli camping w okolicach parku w cieniu rozłożystych akacji. Kolacja z grilla.

 • Dzień 10 | REZERWAT MOREMI

  Safari poprzez sawanny i busz w okolicach rezerwatu Moremi. Ponowna szansa na upolowanie aparatem fotograficznym Wielkiej Piątki oraz innych zwierząt zamieszkujących tereny parków. Powrót na kolację i nocleg na campingu.

 • Dzień 11 | KASANE

  Poranny przelot (ok. 1,5 godz.) awionetkami do Kasane, ponad wielobarwnymi dzikimi obszarami rzek Linyanti oraz Chobe. Transfer z lotniska do lodge, zakwaterowanie. Następnie wodne safari po rzece Chobe i możliwość zobaczenia dzikich zwierząt, m.in. hipopotamów, krokodyli oraz słoni. Kolacja i nocleg w lodge.

 • Dzień 12 | P.N. CHOBE – VICTORIA FALLS (Zimbabwe)

  O wschodzie słońca przejazd na safari do Parku Narodowego Chobe, gdzie żyje jedna z największych populacji słoni na świecie (ok. 50 tysięcy). Powrót do Kasane i przejazd do miasta Victoria Falls. Wizyta w parku przy Wodospadach Wiktorii. Spacer w scenerii bujnej roślinności lasu deszczowego. Zakwaterowanie w hotelu (lub lodge). O zachodzie słońca widokowy rejs stateczkiem po rzece Zambezi. Powrót do lodge na kolację.

 • Dzień 13 | VICTORIA FALLS

  Dla chętnych, fakultatywnie do wyboru (cena za 1 atrakcję ok. 150 USD) ekscytująca przeprawa łodzią lub kajakiem po rzece Zambezi w okolice wodospadów, skoki bungee z mostu na Zambezi, przelot śmigłowcem lub awionetką, safari na grzbiecie słonia i wiele innych. Wizyta w lokalnej wiosce oraz na targu z wyrobami lokalnego rękodzieła artystycznego. Kolacja w restauracji Boma (egzotyczne potrawy z mięsa dzikich zwierząt – antylopy, zebry, żyrafy, krokodyla, strusia). Żywiołowe tańce tubylców przy akompaniamencie tam-tamów i tradycyjnej muzyki plemienia Shona.

 • Dzień 14 | VICTORIA FALLS – KAPSZTAD (RPA)

  Transfer na lotnisko. Wylot do Johannesburga w RPA, a następnie do Kapsztadu (Cape Town).

 • Dzień 15 | KAPSZTAD

  Całodzienna wycieczka na Przylądek Dobrej Nadziei, który został odkryty pod koniec XV wieku przez portugalskiego żeglarza Bartolomeu Diaza i pierwotnie nazwany przez niego Przylądkiem Burz. W programie m.in. przejazd zachodnim wybrzeżem przylądka do Zatoki Zadrzewionej (Hout Bay), rejs stateczkiem do Duiker Island (Wyspy Fok), wizyta w Punkcie Przylądkowym i na Przylądku Dobrej Nadziei, spacer po plaży, gdzie żyją pingwiny afrykańskie. Następnie wizyta w najstarszej winnicy w okolicy Kapsztadu – Groot Constantia i czas na degustację kilku południowoafrykańskich win, brandy i porto; możliwość zakupu. Kolacja. Powrót do hotelu.

 • Dzień 16 | KAPSZTAD

  Zwiedzanie Kapsztadu. Na trasie – ratusz, fort (najstarsza budowla w Afryce Południowej), ogrody Kompanii Wschodnioindyjskiej, gmach parlamentu. Następnie wjazd (przy sprzyjającej pogodzie) kolejką linową na Górę Stołową (1084 m n.p.m.) i podziwianie wspaniałego widoku na Kapsztad i Kraj Przylądkowy. Wieczorem przejazd na Waterfront – zabytkowe budynki portu zaadaptowane na hotele, sklepy restauracje, kafejki. Kolacja.

 • Dzień 17 | KAPSZTAD

  Zwiedzanie ogrodu botanicznego Kirstenbosh założonego na początku XX wieku, w którym można podziwiać wiele gatunków roślin afrykańskich, m.in. odmiany narodowego kwiatu RPA – protei królewskiej. Transfer na lotnisko. Wylot do Europy.

 • Dzień 18 |

  Przylot do Warszawy.

DODATKOWE INFORMACJE

ROZWIŃ WSZYSTKIE INFORMACJE
 • PASZPORT - WIZA

  Wraz z wpłatą II raty należy złożyć pełną dokumentację wizową, tj. wypełnione w języku angielskim 2 formularze wizowe do Namibii, 3 zdjęcia, wyciąg z konta z ostatnich 3 m-cy, paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki oraz opłatę za wizę 360 PLN + pośrednictwo wizowe 100 PLN.
  W paszporcie potrzebne będą co najmniej 4 wolne strony na wizy.

  Na wizę do Zimbabwe, wstępy i atrakcje wymienione w programie należy zabrać ze sobą 320 USD.

 • DZIECI
  Władze RPA wprowadziły nowe przepisy regulujące przyjazd dzieci do 18 lat. Szczegółowe informacje w biurze.
 • SZCZEPIENIA
  Zalecana profilaktyka antymalaryczna.
 • NAPIWKI
  Na zwyczajowe napiwki sugerujemy przeznaczyć ok. 75 USD.
 • PRZELICZNIK WALUT

 • SKŁADKA NA TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY
  Uprzejmie informujemy, że na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych (Dz.U. z 2016 r. poz.187 i 1334) znowelizowanych ustawą z dnia 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz.U. z 2016 r. poz. 1334) od dnia 26.11.2016 r. pobierane są obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny od każdego klienta z tytułu zawartej umowy o świadczenie usług turystycznych. Wysokość składki wynosi 13 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw pozaeuropejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe; 10 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw europejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe; 0 zł za imprezy turystyczne na terytorium krajów mających lądową granicę z RP, a w przypadku Federacji Rosyjskiej w obrębie obszaru obwodu kaliningradzkiego, a także za imprezy turystyczne na terytorium RP, w tym imprezy zagranicznej turystyki przyjazdowej Więcej informacji na stronie: https://www.msit.gov.pl/pl/turystyka/prawo/2839,Rozporzadzenia-dotyczace-Turystycznego-Funduszu-Gwarancyjnego.html oraz http://www.ufg.pl

801 011 864

ZAMKNIJ    X

CENA OBEJMUJE

I RATA 4000 PLN - płatna przy zapisie
II RATA płatna na 45 dni przed wyjazdem
 • przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
 • przelot awionetkami do Kasane,
 • przejazdy klimatyzowanym mikrobusem/autokarem (oraz odkrytym jeepem w Botswanie),
 • 15 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 3*/4*, lodges, w pokojach 2-osob., w Botswanie w namiotach; dopłata do pokoju/namiotu 1-osob. 2250 PLN,
 • 15 śniadań, 3 obiady, 15 kolacji; w tym podczas pobytu w delcie Okawango – 3 posiłki dziennie,
 • opiekę polskiego pilota,
 • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).
NAMIBIA – BOTSWANA – ZIMBABWE – RPA 2019
0,0 5 1 0