× ZAMKNIJ

STWÓRZ SWÓJ PROFIL KLIENTA

DOŁĄCZ DO ZAUFANEJ
SPOŁECZNOŚCI LOGOSTOUROWICZÓW!
Stwórz profil przy użyciu adresu e-mail

Administratorem danych jest Biuro Turystyki ZNP LogosTour Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 31/33, 00-379 Warszawa, adres e-mail: biuro@logostour.pl. Kontakt do inspektora ochrony danych – e-mail: iod@logostour.pl. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z utworzeniem konta w serwisie www.logostour (usługa świadczona drogą elektroniczną) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako RODO) oraz otrzymywania newslettera – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane osobowe dla pierwszego z celów będą przetwarzane do czasu rozwiązania umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, natomiast dla drugiego celu – do czasu wycofania zgody. Dane osobowe mogą być ujawnione pracownikom lub współpracownikom administratora danych, jak też podmiotom udzielającym wsparcia temu administratorowi na zasadzie zleconych usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla celów marketingu bezpośredniego. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest zgoda, ma Pani/Pan prawo wycofania zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. W zakresie, w jakim Pani/Pana dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Pani/Panu także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Pani/Pana danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Może Pani/Pan przesłać te dane innemu administratorowi danych. Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
POTWIERDŹ SWOJEGO MAILA
Dziękujemy za rejestrację. Aby kontynuować potwierdź wiadomość, którą wysłaliśmy na Twoją skrzynkę mailową:
example@gmail.com

Nie otrzymałeś wiadomości? Sprawdź skrzynkę SPAM.

WSPOMNIENIA ZAMKNIĘTE
W ZDJĘCIACH

NIEZWYKŁE MIEJSCA,
I WSPANIAŁE WAKACJE

DOŁĄCZ DO ELITARNEJ
GRUPY PASJONATÓW
PODRÓŻY

0

z 0 recenzji

Śladami Czyngis-chana. Potęga przyrody i tradycje koczowniczych ludów. Naturalne krajobrazy bezkresnych stepów Mongolii. Grające piaski pustyni Gobi i ślady dinozaurów. Noclegi pod gwiazdami w tradycyjnych gerach.

PROGRAM WYCIECZKI

ROZWIŃ CAŁY OPIS
 • TRASA WYCIECZKI

  UŁAN BATOR (Mongolia) - P.N. CHUSTAJN NURUU - KARAKORUM – ONGIIN - KHIID - BAYANZAG - P.N. KHONGORYN ELS – P.N. GOBI GURWAN SAJCHAN - TSAGAAN SUVARGA - BAG GAZRYN CHULUU - UŁAN BATOR

 • Dzień 1 |

  Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Mongolii.

 • Dzień 2 | UŁAN BATOR (Mongolia)

  Przylot do Ułan Bator. Zwiedzanie miasta. W programie plac Czyngis-chana z pomnikiem Suche Batora oraz gmachem parlamentu. Wizyta w Gandan, najważniejszym klasztorze buddyjskim w Mongolii, na którego terenie znajduje się kilka świątyń, gdzie przechowywane są bezcenne zabytki sztuki. Klasztor stanowi unikatowy zespół architektoniczny, ciekawą mieszankę dawnych stylów – mongolskiego, tybetańskiego i chińskiego. Następnie klasztor Choijin Lama, który urzeka swoją bajkową architekturą przypominającą świątynie chińskie. Wieczorem udział w wieczorze folklorystycznym.

 • Dzień 3 | UŁAN BATOR (Festiwal Naadam)

  Udział w obchodach święta Naadam. Przejście na stadion, na którym odbywa się niezwykle barwna ceremonia otwarcia zawodów, a następnie rozpoczynają się konkurencje zapasów i łucznicze. Naadam to największy w Mongolii festiwal sportowy, sięgający tradycją do czasów Czyngis-chana. Obejmuje on tradycyjnie trzy konkurencje – zapasy, łucznictwo i wyścig konny. W konkursie zapaśniczym biorą udział tylko mężczyźni. W łucznictwie i wyścigu konnym mogą współzawodniczyć również kobiety. Zawodników obowiązują tradycyjne stroje. Bardzo widowiskowe igrzyska uzupełniają występy artystyczne, jarmarki i kiermasze wyrobów regionalnych. Po południu wyjazd na wzgórze Dzajsan, skąd roztacza się wspaniała panorama miasta.

 • Dzień 4 | P.N.CHUSTAJN NURUU

  Przejazd w okolice Ułan Bator. Oglądanie dalszej części zawodów Naadam – wyścigów konnych, a następnie przejazd do Parku Narodowego Chustajn nuruu (Khustain nuruu), gdzie od wielu lat otacza się ochroną dziko żyjące konie Przewalskiego (takhi). Gatunek ten został uznany w latach 70. XX wieku za wymarły na wolności. Obecnie w Parku Chustajn nuruu żyje około 250 osobników. Podglądanie dziko żyjących koni. Nocleg w gerach (mongolskich jurtach zorganizowanych w tzw. ger camp, które oferują zachodnie jedzenie, prysznice i toalety).

 • Dzień 5 | KARAKORUM

  Zwiedzanie Karakorum, dawnej stolicy Mongolii. Wizyta we wspaniałym buddyjskim zespole klasztornym Erdenezuu Khiid. Wycieczka na okoliczne wzgórza, z których można podziwiać dolinę rzeki Orchon.

 • Dzień 6 | ONGIIN KHIID

  Trasa prowadzi na południe. Rozległe, trawiaste obszary stopniowo zmieniają się w obszar pustyni Gobi, drugiej najstarszej pustyni świata. Przejazd w region gór Delgerkhaan nad rzeką Ongi, w której zakolu znajdują się ruiny dwóch buddyjskich klasztorów – Bari Lam Khiid i Khutagt Lam Khiid, określanych wspólną nazwą Ongiin Khiid. W czasach przedkomunistycznych były to jedne z największych klasztorów Mongolii, które zamieszkiwało ponad tysiąc mnichów. Zniszczone w 1937 roku powoli się odbudowują. Dziś opiekuje się nimi kilku mnichów, którzy odnowili niewielką świątynię.

 • Dzień 7 | BAYANZAG

  Zwiedzanie klasztoru Ongiin khiidiin. Przejazd zachodnią częścią pustyni Gobi do Bayanzag. Spacer do tzw. Płonących Klifów, gdzie amerykańscy paleontolodzy odnaleźli kości i jaja dinozaurów, które żyły na Ziemi 160 mln lat temu. Gobi jest jednym z najbogatszych paleontologicznych stanowisk dinozaurów. Miejsce to jest szczególne również ze względu na wspaniały krajobraz okalających je piaszczystych wzgórz w pomarańczowo-czerwonym kolorze, które zdają się płonąć w blasku zachodzącego słońca. Jest to jeden z najpiękniejszych zachodów słońca, jakie można zobaczyć na Ziemi.

 • Dzień 8 | KHONGORYN ELS

  Przejazd do wysokich na ponad 250 m piaszczystych wydm Khongoryn Els, zwanych „śpiewającymi wydmami”, których pas ciągnie się przez ponad 100 km. Ich jasny piasek pięknie kontrastuje z zielenią pastwisk i czarnymi skałami pobliskiego masywu góry Sevrey. W powietrzu słychać charakterystyczny świszczący jak gwizd dźwięk, który wydaje przesuwany przez wiatr piasek. Wizyta w domu rodziny hodującej wielbłądy. Możliwość spróbowania wielbłądziego mleka i przejażdżki na baktrianie.

 • Dzień 9 | P.N. GOBI GURWAN SAJCHAN

  Przejazd do Parku Narodowego Gobi Gurwan Sajchan (Trzy Piękności), leżącego na terenie Ałtaju Gobijskiego. Piękny widok na Yolyn Am (Wąwóz Sępów), który ze względu na swój kształt nawet w środku lata potrafi być mocno skuty lodem i przykryty śniegiem. Nad wąwozem często można dostrzec krążące sępy, jastrzębie i orły. Następnie przejazd przez malowniczy, zielony Dungenee Am (Wąwóz Orłów). Zwiedzanie muzeum, w którym prezentowane są znalezione w okolicy kości dinozaurów.

 • Dzień 10 | TSAGAAN SUVARGA

  Przejazd do podnóża Tsagaan Suvarga, niezwykłej formacji skalnej, której wiatr oraz woda nadały dziwaczny i tajemniczy kształt. Przyjazd do miejsca odkrycia datowanych na okres brązu petroglifów, przedstawiających ludzi polujących na dzikie zwierzęta. Jest to jedno z najcenniejszych stanowisk archeologicznych tego typu na świecie.

 • Dzień 11 | BAG GAZRYN CHULUU

  Dojazd w region Bag Gazryn Chuluu. Zwiedzanie niedużego klasztoru Delgeriin Chioriin położonego u stóp malowniczego granitowego masywu wznoszącego się na wysokość 1751 m n.p.m. Objazd okolicy.

 • Dzień 12 | UŁAN BATOR

  Przejazd w kierunku północnym. Krajobraz pustynny stopniowo przechodzi w trawiasty step, a wielbłądy ustępują miejsca bydłu. Na trasie przejazdu osiedla mongolskich koczowników. Wieczorem w Ułan Bator pokaz tradycyjnych mongolskich tańców.

 • Dzień 13 | UŁAN BATOR

  Transfer na lotnisko. Wylot do Europy. Przylot do Warszawy.

DODATKOWE INFORMACJE

ROZWIŃ WSZYSTKIE INFORMACJE
 • WIZY - PASZPORT
  Przy wpłacie II raty należy złożyć pełną dokumentację wizową – 1 aktualną fotografię paszportową, wypełniony wniosek wizowy (2 egz.) oraz paszport ważny co najmniej 6 miesięcy po zakończeniu wycieczki z 2 wolnymi stronami. Opłata za wizę do Mongolii ok. 250 PLN.
 • DODATKOWE OPŁATY
  Na bilety wstępu, napiwki dla bagażowych, przewodników, kierowców należy przeznaczyć ok. 50 USD.
 • PRZELICZNIK WALUT

 • SKŁADKA NA TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY
  Uprzejmie informujemy, że na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych (Dz.U. z 2016 r. poz.187 i 1334) znowelizowanych ustawą z dnia 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz.U. z 2016 r. poz. 1334) od dnia 26.11.2016 r. pobierane są obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny od każdego klienta z tytułu zawartej umowy o świadczenie usług turystycznych. Wysokość składki wynosi 13 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw pozaeuropejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe; 10 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw europejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe; 0 zł za imprezy turystyczne na terytorium krajów mających lądową granicę z RP, a w przypadku Federacji Rosyjskiej w obrębie obszaru obwodu kaliningradzkiego, a także za imprezy turystyczne na terytorium RP, w tym imprezy zagranicznej turystyki przyjazdowej Więcej informacji na stronie: https://www.msit.gov.pl/pl/turystyka/prawo/2839,Rozporzadzenia-dotyczace-Turystycznego-Funduszu-Gwarancyjnego.html oraz http://www.ufg.pl

801 011 864

ZAMKNIJ    X

CENA OBEJMUJE

I RATA 2000 PLN - płatna przy zapisie
II RATA płatna na 40 dni przed wyjazdem
 • przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
 • przejazdy samochodami typu minivan,
 • 11 noclegów; w tym 3 noclegi w hotelu 3* (pokoje 2-os.) i 8 noclegów w 2-os. gerach ze wspólnymi sanitariatami (dobry standard); Dopłata do 1-os. pokoju/geru 1100 PLN,
 • 10 śniadań, 11 obiadów,11 kolacji,
 • wieczór folklorystyczny w Ułan Bator,
 • bilety wstępu na festiwal Naadam,
 • opiekę polskiego pilota,
 • usługi lokalnych przewodników,
 • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).
Mongolia (13 dni) 2019
0,0 5 1 0