× ZAMKNIJ

STWÓRZ SWÓJ PROFIL KLIENTA

DOŁĄCZ DO ZAUFANEJ
SPOŁECZNOŚCI LOGOSTOUROWICZÓW!

  lub  


Stwórz profil przy użyciu adresu e-mail
Stwórz profil przez Facebooka

  lub  Administratorem danych jest Biuro Turystyki ZNP LogosTour Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 31/33, 00-379 Warszawa, adres e-mail: biuro@logostour.pl. Kontakt do inspektora ochrony danych – e-mail: iod@logostour.pl. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z utworzeniem konta w serwisie www.logostour (usługa świadczona drogą elektroniczną) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako RODO) oraz otrzymywania newslettera – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane osobowe dla pierwszego z celów będą przetwarzane do czasu rozwiązania umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, natomiast dla drugiego celu – do czasu wycofania zgody. Dane osobowe mogą być ujawnione pracownikom lub współpracownikom administratora danych, jak też podmiotom udzielającym wsparcia temu administratorowi na zasadzie zleconych usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla celów marketingu bezpośredniego. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest zgoda, ma Pani/Pan prawo wycofania zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. W zakresie, w jakim Pani/Pana dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Pani/Panu także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Pani/Pana danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Może Pani/Pan przesłać te dane innemu administratorowi danych. Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
POTWIERDŹ SWOJEGO MAILA
Dziękujemy za rejestrację. Aby kontynuować potwierdź wiadomość, którą wysłaliśmy na Twoją skrzynkę mailową:
example@gmail.com

Nie otrzymałeś wiadomości? Sprawdź skrzynkę SPAM.

WSPOMNIENIA ZAMKNIĘTE
W ZDJĘCIACH

NIEZWYKŁE MIEJSCA,
I WSPANIAŁE WAKACJE

DOŁĄCZ DO ELITARNEJ
GRUPY PASJONATÓW
PODRÓŻY

0

z 0 recenzji

Korea Południowa - nowoczesna potęga gospodarcza z zabytkowymi pawilonami i tradycyjnymi wioskami. Kunsztownie zdobione pagody. Najlepiej strzeżone przejście graniczne na świecie z Koreą Północną. Fascynujący świat japońskiej tradycji i obrzędów. Lokalne specjały, świeżo zaparzona herbata matcha w najstarszej herbaciarni. Majestat góry Fuji.

PROGRAM WYCIECZKI

ROZWIŃ CAŁY OPIS
 • TRASA WYCIECZKI

  SEUL (Korea Południowa) – IMJINGAK – POONGI – ANDONG – GYEONGJU – BUSAN – FUKUOKA (Japonia) – SHIMONOSEKI – HIROSZIMA – KIOTO – NARA – UJI – KIOTO – HAKONE – P.N. GÓRY FUJI – TOKIO

 • Dzień 1 |

  Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, w hali odlotów, stanowisko odpraw LogosTour. Bezpośredni przelot do Korei Południowej.

 • Dzień 2 | SEUL (Korea Południowa)

  Przylot do Seulu. Przejazd na zwiedzanie miasta. Okazja do podziwiania świątyni Jogyesa – najsłynniejszej buddyjskiej świątyni w Seulu. Postój w rejonie ulicy Insadong, gdzie znajdują się dziesiątki sklepów z pamiątkami, antykami, galerie sztuki, herbaciarnie. Obiad. Następnie spacer urokliwą promenadą ciągnącą się wzdłuż kanału Cheonggyecheon.  Wjazd kolejką linową na wieżę widokową N Seoul Tower, skąd rozpościera się zapierających dech widok na miasto.

 • Dzień 3 | SEUL – IMJINGAK

  Wycieczka nad granicę z Koreą Północną. Przejazd wzdłuż ufortyfikowanej rzeki do Imjingak leżącego w strefie zdemilitaryzowanej (DMZ). Wjazd na wzgórze, gdzie stoi pawilon widokowy (Dora Observatory), z którego przez teleskopy można dojrzeć, leżące za linią graniczną, miasto Kaesong. Wyprawa do podziemnego tunelu pod granicą, który wykuli Koreańczycy z Północy, a odkryty został przez władze Republiki Korei w latach 1970. Powrót do Seulu. Obiad. Zwiedzanie zbudowanego w XIV w. pałacu królewskiego Gyeongbokgung. Wśród bujnej i egzotycznej roślinności stoją zabytkowe pawilony, m.in. 10-piętrowa marmurowa pagoda. Zwiedzanie Narodowego Muzeum Etnograficznego. Wizyta na targu Gwangjang. Kolacja. Wieczorem dla chętnych przedstawienie w tradycyjnym teatrze (ok. 30 USD).

 • Dzień 4 | SEUL – POONGI – ANDONG

  Przejazd w rejony słynące z uprawy żeń-szenia. Wizyta w Poongi na lokalnym targu Ginseng. Okazja do obejrzenia i zakupu różnego rodzaju produktów z żeń-szenia. Następnie przejazd do Andong, miasta znanego z kultywowania folkloru, m.in. drewnianych masek. Obiad. Czas na spacer po tradycyjnej wiosce Hahoe, gdzie zachował się pierwotny układ uliczek i domów z czasów dynastii Joseon. Rejs łodzią „Buyongdae Cliff” i okazja do podziwiania wioski.

 • Dzień 5 | ANDONG – HAEINSA – GYEONGJU

  Podróż do Gyeongju, starożytnej stolicy królestwa Silla. Po drodze postój w Parku Narodowym Gayasan. Zwiedzanie kompleksu buddyjskiego Haeinsa, znanego z ponad 80 tysięcy bezcennych drewnianych tablic z wyrytymi tekstami buddyjskimi, tzw. Tripitaka Koreana. Następnie wizyta w Parku Tumuli, gdzie można obejrzeć królewskie grobowce, w tym najsłynniejszy grobowiec Cheonmachong z wizerunkiem konia. Obiad. Kontynuowanie podróży do Gyeongju. Zwiedzanie najstarszego w Azji obserwatorium astronomicznego Cheomseongdae. Wieczorne podziwianie pałacu na wodzie – Donggung (Anapji).

 • Dzień 6 | GYEONGJU – BUSAN

  Gyeongju było stolicą królestwa Silla przez prawie tysiąc lat. Miasto szczyci się wieloma świetnie zachowanymi zabytkami. Zwiedzanie pochodzącej z VI w. świątyni Bulguksa. Do jej najcenniejszych atrakcji należą dwie kamienne pagody, Most Błękitnej Chmury oraz dwa posągi Buddy z brązu. Wejście do pobliskiej groty Seokguram służącej mnichom jako miejsce modlitwy. Przejazd do Busan. Spacer po targu rybnym Jagalchi; owoce morza tam sprzedawane trafiają na stoły połowy mieszkańców Korei. Obiad. Następnie wizyta na bazarze Gukje, oferującym wiele towarów – od elektroniki po ubrania i owoce. Przejazd przez Haeundae, atrakcyjną, nadmorską dzielnicę. Okazja do podziwiania zatoki i słynnego mostu Gwangan.

 • Dzień 7 | BUSAN – FUKUOKA (Japonia)

  Przejazd do portu w Busan na międzynarodowy terminal. Rejs promem (ok. 3 godzin) z Busan do Fukuoka w Japonii. Odprawa celna. Następnie podróż japońskim superekspresem shinkansen do Shimonoseki. Zakwaterowanie w hotelu.

 • Dzień 8 | SHIMONOSEKI

  Shimonoseki, strategicznie usytuowany port japoński, nazywany jest „Stolicą Fugu”. Dla chętnych poranne wyjście na targ rybny Karato Fish Market, gdzie będzie okazja skosztowania rybnych przysmaków. Czas wolny na spacery po promenadzie lub wizytę w oceanarium.

 • Dzień 9 | HIROSZIMA

  Przejazd pociągiem shinkansen do Hiroszimy. Podróż na wyspę Miyajima, gdzie stoi Itsukushima – zbudowany na palach chram ze stojącą w wodzie słynną, czerwoną bramą torii. Okazja do podziwiania jednego z najbardziej znanych widoków w Japonii. Następnie zwiedzanie Parku Pokoju z pomnikiem ku czci ofiar oraz Muzeum Bomby Atomowej.

 • Dzień 10 | HIROSZIMA – KIOTO – UJI – NARA – KIOTO

  Podróż pociągiem shinkansen do Kioto. Przejazd pociągiem do Uji. Zwiedzanie świątyni Byodo-in. Wizyta w najstarszej japońskiej herbaciarni (XVI w.). Uczestnictwo w ceremonii parzenia herbaty i próba samodzielnego mielenia herbaty matcha (przygotowywanie naparu). Dla chętnych fakultatywnie chwila odpoczynku w klasycznej japońskiej cukierni – tradycyjne i nowoczesne desery japońskie (cena ok. 1000 JPY). Przejazd do Nary. Zwiedzanie Todai-ji – drugiej co do wielkości budowli drewnianej na świecie. Powrót pociągiem do Kioto.

 • Dzień 11 | KIOTO

  Zwiedzania miasta szlakiem najważniejszych zabytków. Nijō-jō  – zamek samurajski; Kinkaku-ji – złoty pawilon; Ryoan-ji – najsławniejszy kamienny ogród; Kiyomizu-dera (świątynia na palach). Po krótkim odpoczynku spacer po dzielnicy gejsz, Gion. Dla chętnych - fakultatywne przedstawienie w Gion Corner m.in. taniec gejsz, sztuka układania kwiatów – ikebana, ceremonia parzenia herbaty, tradycyjna japońska muzyka (cena ok. 3150 JPY).

 • Dzień 12 | KIOTO – HAKONE – P.N. GÓRY FUJI

  Podróż do Hakone, które jest częścią Parku Narodowego Fuji – Hakone – Izu. Przejazd kolejką górską, z której przy sprzyjającej pogodzie podziwiać można wspaniałą górę Fuji. Potęgę i majestat tej świętej góry widać najlepiej z pokładu statku spacerowego w czasie rejsu po malowniczym jeziorze Ashino-ko. Zwiedzanie zbudowanego w 757 roku sławnego chramu shintoistycznego Hakone z charakterystyczną bramą torii stojącą w wodzie. Wieczorem możliwość odprężającej kąpieli w gorących źródłach. Kolacja – typowy japoński posiłek, będący nieodłączną częścią pobytu w tradycyjnym hotelu w stylu japońskim.

 • Dzień 13 | HAKONE – TOKIO

  Przejazd do Tokio. Spacer przez nowoczesną dzielnicę Shinjuku, gdzie ważne miejsce zajmują Southern Terrace znane z rozrywki i handlu, domy handlowe Isetan i Takashimaya. Spacer przez centrum handlowe z nowoczesną elektroniką. Wyjazd kolejką miejską do Harajuku, miejsca spotkań młodych ludzi (liczne luksusowe butiki, kawiarnie, kluby itp.). Zwiedzanie kompleksu chramu shintoistycznego Meiji, będącego symbolicznym mauzoleum cesarza Meiji. Powrót kolejką do hotelu.

 • Dzień 14 | TOKIO

  Spacer po Ginzie – najelegantszej dzielnicy miasta, pełnej luksusowych sklepów, restauracji, barów. Przejazd na Odaibę nowoczesną kolejką, która przemieszcza się bez motorniczego. Odaiba jest sztuczną wyspą będącą symbolem nowoczesnej Japonii. Podziwianie panoramy miasta z budynku Fuji TV. Dla chętnych zwiedzanie pawilonu Toyoty, w którym pokazane są wszystkie aktualne modele samochodów, oraz wizyta w muzeum zabytkowych aut. Dla tych, którzy nie są fanami motoryzacji, możliwość wizyty w oryginalnej galerii handlowej Venus Fort. Rejs statkiem z Odaiby do Asakusy, najstarszej dzielnicy Tokio, w której w 628 roku zbudowano pierwszą świątynię buddyjską. Spacer do miejsca, gdzie znajduje się znany kompleks świątynny – Senso-ji. Powrót metrem do hotelu. Pożegnalna kolacja w restauracji.

 • Dzień 15 |

  Przejazd na lotnisko. Bezpośredni przelot do Warszawy.

DODATKOWE INFORMACJE

ROZWIŃ WSZYSTKIE INFORMACJE
 • PASZPORT
  Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki.
 • BILETY WSTĘPU
  Na bilety wstępu w Japonii, wjazd kolejką linową, rejsy statkiem i łódką oraz przejazdy komunikacją publiczną należy przeznaczyć ok. 190 USD.
 • OBIADOKOLACJE
  Na pozostałe obiadokolacje w Japonii należy przeznaczyć ok. 20 USD dziennie.
 • PRZELICZNIK WALUT

 • SKŁADKA NA TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY
  Uprzejmie informujemy, że na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych (Dz.U. z 2016 r. poz.187 i 1334) znowelizowanych ustawą z dnia 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz.U. z 2016 r. poz. 1334) od dnia 26.11.2016 r. pobierane są obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny od każdego klienta z tytułu zawartej umowy o świadczenie usług turystycznych. Wysokość składki wynosi 13 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw pozaeuropejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe; 10 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw europejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe; 0 zł za imprezy turystyczne na terytorium krajów mających lądową granicę z RP, a w przypadku Federacji Rosyjskiej w obrębie obszaru obwodu kaliningradzkiego, a także za imprezy turystyczne na terytorium RP, w tym imprezy zagranicznej turystyki przyjazdowej Więcej informacji na stronie: https://www.msit.gov.pl/pl/turystyka/prawo/2839,Rozporzadzenia-dotyczace-Turystycznego-Funduszu-Gwarancyjnego.html oraz http://www.ufg.pl

801 011 864

ZAMKNIJ    X

CENA OBEJMUJE

I RATA 2000 PLN płatna przy zapisie
II RATA płatna na 45 dni przed wyjazdem
 • przeloty międzynarodowe liniami rejsowymi w klasie ekonomicznej,
 • przejazdy klimatyzowanym autokarem/mikrobusem,
 • dzienne przejazdy pociągami ekspresowymi (shinkansen),
 • dzienny rejs turystycznym promem (Busan – Fukuoka),
 • 13 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 3*/4*, pokoje 2-os., (dopłata do pokoju 1-os. 2300 PLN),
 • 12 śniadań, 6 obiadów, 3 kolacje – w tym

  - 1 kolację w stylu japońskim w japońskim ryokanie,

 • kąpiel w gorących źródłach,
 • wstęp do strefy zdemilitaryzowanej (DMZ),
 • bilety wstępu w Korei Południowej,
 • opiekę polskiego pilota-przewodnika,
 • usługi lokalnego przewodnika w Korei Południowej,
 • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).
KOREA Południowa (+ wycieczka na granicę z Koreą Północną) – JAPONIA 2019
0,0 5 1 0