× ZAMKNIJ

STWÓRZ SWÓJ PROFIL KLIENTA

DOŁĄCZ DO ZAUFANEJ
SPOŁECZNOŚCI LOGOSTOUROWICZÓW!
Stwórz profil przy użyciu adresu e-mail

Administratorem danych jest Biuro Turystyki ZNP LogosTour Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 31/33, 00-379 Warszawa, adres e-mail: biuro@logostour.pl. Kontakt do inspektora ochrony danych – e-mail: iod@logostour.pl. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z utworzeniem konta w serwisie www.logostour (usługa świadczona drogą elektroniczną) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako RODO) oraz otrzymywania newslettera – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane osobowe dla pierwszego z celów będą przetwarzane do czasu rozwiązania umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, natomiast dla drugiego celu – do czasu wycofania zgody. Dane osobowe mogą być ujawnione pracownikom lub współpracownikom administratora danych, jak też podmiotom udzielającym wsparcia temu administratorowi na zasadzie zleconych usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla celów marketingu bezpośredniego. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest zgoda, ma Pani/Pan prawo wycofania zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. W zakresie, w jakim Pani/Pana dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Pani/Panu także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Pani/Pana danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Może Pani/Pan przesłać te dane innemu administratorowi danych. Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
POTWIERDŹ SWOJEGO MAILA
Dziękujemy za rejestrację. Aby kontynuować potwierdź wiadomość, którą wysłaliśmy na Twoją skrzynkę mailową:
example@gmail.com

Nie otrzymałeś wiadomości? Sprawdź skrzynkę SPAM.

WSPOMNIENIA ZAMKNIĘTE
W ZDJĘCIACH

NIEZWYKŁE MIEJSCA,
I WSPANIAŁE WAKACJE

DOŁĄCZ DO ELITARNEJ
GRUPY PASJONATÓW
PODRÓŻY

5

z 1 recenzji

Safari w najpiękniejszych parkach narodowych Afryki. Podglądanie z bliska egzotycznych zwierząt. Piknik na dnie kaldery w rezerwacie Ngorongoro. Bezkresna sawanna w słynnym parku Serengeti. Wioska masajska. Flamingi i setki gatunków ptaków w jeziorze Nakuru. Zanzibar – wyspa pachnąca przyprawami. Wypoczynek na plaży nad Oceanem Indyjskim.

PROGRAM WYCIECZKI

ROZWIŃ CAŁY OPIS
 • TRASA WYCIECZKI

  NAIROBI (Kenia) – REZERWAT MASAI MARA – P.N. JEZIORA NAKURU – ARUSHA (Tanzania) – NGORONGORO – P.N. SERENGETI – WYSPA ZANZIBAR

 • Dzień 1 | NAIROBI (Kenia)

  Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Kenii. Przylot do Nairobi. Transfer do hotelu. Kolacja we własnym zakresie.

 • Dzień 2 | NAIROBI

  Zwiedzanie Nairobi. Na trasie – budynek parlamentu, mauzoleum pierwszego prezydenta niepodległej Kenii – Jomo Kenyatty, centrum konferencyjne, ratusz, uniwersytet. Wizyta w Giraffe Centre. Wycieczka za miasto do Muzeum Karen Blixen, mieszczącego się w autentycznym dworku, w którym przez 14 lat mieszkała pisarka. Następnie pierwszy kontakt z bogatą kulturą i tradycjami mieszkańców Kenii. Spacer po skansenie Bomas, w którym odtworzono egzotyczne wioski, m.in. Masajów, plemion Kikuju, Taita, Mijikenda, Luo, Kisii. Pokaz oryginalnych tańców ludów zamieszkujących Afrykę Wschodnią.

 • Dzień 3 | REZERWAT MASAI MARA

  Przejazd do leżącego na wysokości ponad 1500 m n.p.m. Narodowego Rezerwatu Masai Mara. Po drodze postój na skarpie Wielkiego Rowu Afrykańskiego oraz w miasteczku Narok. Zakwaterowanie. Obiad w lodge, w Masai Mara. Po południu wizyta w autentycznej wiosce masajskiej, gdzie słuchając śpiewu kobiet, można kupić po przystępnej cenie oryginalne wyroby tego ludu. Kolacja.

 • Dzień 4 | REZERWAT MASAI MARA

  Wyjazd o świcie na fotosafari po rezerwacie Masai Mara. Niezwykła okazja podejrzenia z bliska życia lwów, żyraf, słoni, różnych gatunków antylop, strusi i innych zwierząt. Powrót na śniadanie. Całodzienne safari z posiłkiem w formie pikniku. Pod wieczór wiele drapieżników przygotowuje się do polowania na gnu i impale. Powrót do lodge na kolację. Noc przy wtórze odgłosów dzikich zwierząt dobiegających z sawanny.

 • Dzień 5 | P.N. JEZIORA NAKURU

  Przejazd do Parku Narodowego Jeziora Nakuru malowniczą trasą, wzdłuż krawędzi Wielkiego Rowu Afrykańskiego. Jest ono ptasim sanktuarium. Żyją w nim nie tylko ogromne stada flamingów, które są główną atrakcją parku, ale również 850 gatunków innych ptaków. Obiad w lodge. Safari w Parku Jeziora Nakuru. Kolacja i nocleg w lodge.

 • Dzień 6 | NAIROBI – ARUSHA (Tanzania)

  Przejazd do Nairobi, a stamtąd dalsza droga shuttle busem do Arushy (pol. Arusza) w Tanzanii – miejscowości leżącej pod górą Meru. Po drodze przerwa na formalności graniczne na granicy Kenii z Tanzanią. Nocleg i kolacja w hotelu w Arushy.

 • Dzień 7 | REZERWAT NGORONGORO

  Rano dojazd do krawędzi wielkiej kaldery (2216 m n.p.m.). Safari w rezerwacie Ngorongoro. W kalderze wygasłego wulkanu żyją setki gatunków ptaków i dzikich zwierząt – słonie, nosorożce, antylopy gnu, afrykańskie bawoły, antylopy krowie, flamingi, marabuty. Posiłek na łonie natury. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w lodge.

 • Dzień 8 | P.N. SERENGETI

  Przejazd na północ. Safari w najsłynniejszym rezerwacie zwierząt w Afryce – Parku Narodowym Serengeti, wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Na ogromnej sawannie żyją w nim setki tysięcy egzotycznych zwierząt i ptaków (choć niektóre z nich, jak np. bociany, przylatują tu na zimę z Europy). Posiłek w formie pikniku. Zakwaterowanie i kolacja w lodge w parku.

 • Dzień 9 | P.N. SERENGETI

  Fakultatywna opcja przelotu balonem o świcie nad Serengeti połączona ze śniadaniem i szampanem (ok. 520 USD/osoba; konieczne wcześniejsze pisemne zgłoszenie w biurze, nie później niż na 35 dni przed wyjazdem). Dalszy ciąg safari w Serengeti. Okazja do zobaczenia najbardziej egzotycznych zwierząt Afryki. Posiłek na łonie natury. Przejazd na nocleg. Zakwaterowanie i kolacja w lodge.

 • Dzień 10 | ARUSHA – ZANZIBAR

  Przejazd do Arushy. Po drodze postój w punkcie widokowym na Park Narodowy Jeziora Manyara. Transfer na międzynarodowe lotnisko Kilimanjaro. Przed wylotem suchy prowiant (lunch box). Przelot na Zanzibar – malowniczą, tropikalną wyspę, niegdyś siedzibę sułtanatu. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie i kolacja.

 • Dzień 11. -13. | WYSPA ZANZIBAR

  Wypoczynek na Zanzibarze. W trakcie pobytu – śniadania i kolacje. Czas na kąpiele morskie i słoneczne. Dla chętnych fakultatywnie m.in.
  - wizyta na plantacji przypraw, gdzie rosną pieprz i wanilia, kardamon, gałka muszkatołowa, cynamon, goździki (30 USD, min. 5 osób);
  - wycieczka po wyspie i zwiedzanie zabytkowego starego miasta Zanzibaru (Stone Town), które do dziś zachowało orientalny charakter – meczety, pałac sułtana. W porcie cumują tradycyjne łodzie żaglowe zwane dhow (30 USD, min. 5 osób).

 • Dzień 14 |

  Transfer na lotnisko. Wylot z Zanzibaru.

 • Dzień 15 |

  Przylot do Warszawy.

DODATKOWE INFORMACJE

ROZWIŃ WSZYSTKIE INFORMACJE
 • PASZPORT - WIZA
  Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki. W paszporcie powinny być min. 2 strony wolne.

  Na wizy należy zabrać ze sobą 100 USD, na opłatę lotniskową 30 USD.
 • SZCZEPIENIA
  - Obowiązkowe szczepienie przeciw żółtej gorączce przed wyjazdem. Wpis o tym fakcie musi być odnotowany w Międzynarodowym Certyfikacie Szczepień.
  - Zalecana profilaktyka antymalaryczna.
 • DODATKOWE OPŁATY
  Na zwyczajowe napiwki dla obsługi, lokalnych przewodników, kierowców, tropicieli zwierząt należy przeznaczyć ok. 120 USD.
 • PRZELICZNIK WALUT

 • SKŁADKA NA TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY
  Uprzejmie informujemy, że na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych (Dz.U. z 2016 r. poz.187 i 1334) znowelizowanych ustawą z dnia 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz.U. z 2016 r. poz. 1334) od dnia 26.11.2016 r. pobierane są obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny od każdego klienta z tytułu zawartej umowy o świadczenie usług turystycznych. Wysokość składki wynosi 13 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw pozaeuropejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe; 10 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw europejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe; 0 zł za imprezy turystyczne na terytorium krajów mających lądową granicę z RP, a w przypadku Federacji Rosyjskiej w obrębie obszaru obwodu kaliningradzkiego, a także za imprezy turystyczne na terytorium RP, w tym imprezy zagranicznej turystyki przyjazdowej Więcej informacji na stronie: https://www.msit.gov.pl/pl/turystyka/prawo/2839,Rozporzadzenia-dotyczace-Turystycznego-Funduszu-Gwarancyjnego.html oraz http://www.ufg.pl

5

OGÓLNA OCENA W SKALI 1-5

z 1 recenzji

Ogólna organizacja
Program wycieczki
Komfort podróży
Wyżywienie
Standard

5.0

Agnieszka

801 011 864

ZAMKNIJ    X

CENA OBEJMUJE

I RATA 2000 PLN - płatna przy zapisie
II RATA płatna na 40 dni przed wyjazdem
 • przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
 • przeloty wewnętrzne,
 • przejazdy mikrobusem oraz samochodami terenowymi podczas safari,
 • 13 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 3*/4*, na Zanzibarze hotel 5*; lodge podczas safari; pokoje 2-osob., dopłata do pokoju 1-osob. 3200 PLN,
 • 13 śniadań, 2 obiady, 5 razy lunch box, 11 kolacji (podczas safari – 3 posiłki dziennie, na Zanzibarze – 2 posiłki dziennie),
 • bilety wstępu do parków narodowych, wioski masajskiej, muzeum w Nairobi,
 • opiekę polskiego pilota,
 • usługi lokalnych przewodników,
 • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).
KENIA – TANZANIA (+ wyspa Zanzibar) 2019
5,0 5 1 1