× ZAMKNIJ

STWÓRZ SWÓJ PROFIL KLIENTA

ZAREJESTRUJ SIĘ, ABY DODAĆ OPINIĘ

DOŁĄCZ DO ZAUFANEJ
SPOŁECZNOŚCI LOGOSTOUROWICZÓW!

Pragniemy, aby opinie wyświetlane na naszej stronie były wiarygodne. Załóż konto i dołącz do społeczności LogosTourowiczów.

Poza imieniem nie upubliczniamy żadnych Twoich danych osobowych w naszym serwisie.


  lub  


Stwórz profil przy użyciu adresu e-mail
Stwórz profil przez Facebooka

  lub  Administratorem danych jest Biuro Turystyki ZNP LogosTour Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 31/33, 00-379 Warszawa, adres e-mail: biuro@logostour.pl. Kontakt do inspektora ochrony danych – e-mail: iod@logostour.pl. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z utworzeniem konta w serwisie www.logostour (usługa świadczona drogą elektroniczną) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako RODO) oraz otrzymywania newslettera – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane osobowe dla pierwszego z celów będą przetwarzane do czasu rozwiązania umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, natomiast dla drugiego celu – do czasu wycofania zgody. Dane osobowe mogą być ujawnione pracownikom lub współpracownikom administratora danych, jak też podmiotom udzielającym wsparcia temu administratorowi na zasadzie zleconych usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla celów marketingu bezpośredniego. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest zgoda, ma Pani/Pan prawo wycofania zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. W zakresie, w jakim Pani/Pana dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Pani/Panu także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Pani/Pana danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Może Pani/Pan przesłać te dane innemu administratorowi danych. Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
POTWIERDŹ SWOJEGO MAILA
Dziękujemy za rejestrację. Aby kontynuować potwierdź wiadomość, którą wysłaliśmy na Twoją skrzynkę mailową:
example@gmail.com

Nie otrzymałeś wiadomości? Sprawdź skrzynkę SPAM.

WSPOMNIENIA ZAMKNIĘTE
W ZDJĘCIACH

NIEZWYKŁE MIEJSCA,
I WSPANIAŁE WAKACJE

DOŁĄCZ DO ELITARNEJ
GRUPY PASJONATÓW
PODRÓŻY

5

z 4 recenzji

Nieznane zabytki prowincji Quebec i Ontario. Królewskie francuskie miasta i anglosaskie rezydencje. Kraina tysiąca jezior płynąca syropem klonowym. Rzeka Świętego Wawrzyńca. Największe wodospady Ameryki Północnej. Niezmierzone bezkresy kanadyjskiego Dzikiego Zachodu z najpiękniejszymi parkami narodowymi w prowincji Alberta i Kolumbii Brytyjskiej.

PROGRAM WYCIECZKI

ROZWIŃ CAŁY OPIS
 • TRASA WYCIECZKI

  MONTREAL – QUEBEC – OTTAWA – NIAGARA FALLS – WODOSPAD NIAGARA – TORONTO – CALGARY – BANFF – JASPER – P.N. JASPER – PARK GÓRY ROBSON – PARK WELLS GRAY – LYTTON – VICTORIA – VANCOUVER

 • Dzień 1 |

  Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Kanady. Przylot do Montrealu. Transfer do hotelu.

 • Dzień 2 | MONTREAL – QUEBEC

  Zwiedzanie Montrealu. Wyjazd na wzgórze królewskie Mont Royal, gdzie znajduje się Oratorium św. Józefa, patrona Kanady. Przejazd na ulicę św. Katarzyny i „odwiedzenie” podziemnego miasta.  Przejazd na Dorchester Square i Place du Canada z katedrą Marii Królowej Świata. Zwiedzanie starego miasta z nadbrzeżną promenadą, kościołem żeglarzy, ratuszem miejskim i bazyliką Notre Dame. Przejazd do stolicy prowincji Quebec. Zwiedzanie zabytkowych części miasta. Spacer po Dolnym i Górnym Mieście w pobliżu Place Royal, będącym najstarszą częścią Quebecu i przypominającym zamek hotelu Château Frontenac. Nocleg w Quebec.

 • Dzień 3 | OTTAWA

  Przejazd do Ottawy, stolicy Kanady. Zwiedzanie Kanadyjskiego Muzeum Historycznego ze wspaniałą kolekcją totemów z Kolumbii Brytyjskiej. Następnie spacer po Parliament Hill, gdzie znajdują się neogotyckie gmachy parlamentu kanadyjskiego. Przejście przez kanał Rideau do hotelu Château Laurier, zbudowanego w stylu średniowiecznego, francuskiego zamku. Spacer po Confederation Square. Przejazd ulicą Sussex, przy której znajdują się ambasady wielu krajów oraz rezydencje premiera i gubernatora Kanady. Spacer do Rideau Hall. Nocleg.

 • Dzień 4 | NIAGARA FALLS

  Przejazd do miejscowości Niagara Falls. Długa trasa urozmaicona jest rejsem statkiem spacerowym po Rzece Świętego Wawrzyńca. Podczas rejsu piękne widoki na Krainę Tysiąca Wysp. Nocleg w Niagara Falls.

 • Dzień 5 | WODOSPAD NIAGARA

  Wycieczka nad wodospad Niagara. Przejazd statkiem wycieczkowym pod najszerszą część wodospadu – Horseshoe Falls (Końska Podkowa). Następnie wjazd na wieżę Skylon Tower, z której rozciąga się piękny widok na cały przełom rzeki i na stronę amerykańską. Spacer do kolejnych punktów widokowych wzdłuż urwistego brzegu granicznej rzeki Niagara. Możliwość przejścia tunelem wykutym za ścianą wody. Po południu czas wolny. Nocleg w Niagara Falls.

 • Dzień 6 | TORONTO

  Wyjazd do historycznego miasteczka Niagara on the Lake. Spacer ulicą zabytkowych domów wiktoriańskich. Przejazd do Toronto i zwiedzanie kanadyjskiej stolicy biznesu. Wjazd oszkloną windą na szczyt jednej z najwyższych konstrukcji świata CN Tower (553 m). Czas wolny na obiad na nabrzeżu Harbourfront. Następnie zwiedzanie dzielnicy finansowej z historycznym ratuszem oraz nowoczesnym City Hall – znajdującym się przy Nathan Square. Przejazd do Parku Królowej z budynkiem parlamentu prowincji Ontario stojącym obok najstarszego uniwersytetu. Krótka przerwa w odnowionej dzielnicy przemysłowej Distillery District. Przejazd przez plac Yonge-Dundas.

 • Dzień 7 | CALGARY

  Transfer na lotnisko i przelot do Calgary. Wjazd na Wieżę Calgary (191 m), skąd przy dobrej pogodzie widać Góry Skaliste. Zwiedzanie Muzeum Glenbow ze wspaniałą kolekcją indiańskich ubiorów i ozdób. Spacer po centrum Calgary przez główny deptak handlowy Stephen Avenue pod historyczny oraz nowoczesny budynek ratusza; w pobliżu Park Olimpijski. Zakwaterowanie w hotelu.

 • Dzień 8 | BANFF

  Przejazd do górskiego kurortu, miasteczka Banff, malowniczo położonego w kotlinie otoczonej stromymi szczytami Gór Skalistych. Zwiedzanie Banff. Na trasie – góra Sulphur z pięknym widokiem na okolicę (możliwość wjazdu kolejką linową), wodospad na rzece Bow, prestiżowy hotel Banff Springs z 1923 r. Po południu czas wolny na zakupy pamiątek lub relaks w basenie zasilanym wodą z gorących źródeł. Nocleg w Banff.

 • Dzień 9 | LAKE LOUISE – P.N. JASPER

  Przejazd do wioski turystycznej Lake Louise. Krótki spacer brzegiem jeziora, w którego tafli odbija się lodowiec Victoria. Część trasy przejazdu prowadzi przez słynną drogę lodowcową (Icefields Parkway), leżącą w kanadyjskiej części Gór Skalistych. Przejazd przez dwa Parki Narodowe – Banff i Jasper. Postoje przy najciekawszych miejscach – kanion Mistaya i jezioro Peyto. Okazja do podziwiania urzekających krajobrazów. Spacer do wodospadów Athabasca i Sunwapta. Przyjazd do hotelu w okolicach Jasper, zakwaterowanie.

 • Dzień 10 | P.N. JASPER – PARK GÓRY ROBSON – PARK WELLS GRAY

  Wyjazd z Parku Narodowego Jasper. Przejazd przez Park Góry Robson wraz z krótkim postojem przy górze Robson (o wys. 3954 m n.p.m.). W Clearwater wjazd do Parku Wells Gray. Żyją tam w stanie dzikim jelenie, sarny, czarne niedźwiedzie i brunatne grizzly. Dojazd do dwóch wodospadów – Helmcken (137 m) oraz Dawson. Wieczorem przyjazd do Sun Peaks. Zakwaterowanie w lodge.

 • Dzień 11 | LYTTON – VANCOUVER

  Przejazd przez malownicze tereny prowincji Kolumbii Brytyjskiej. W Lytton obserwacja ciekawego efektu wizualnego łączenia się dwóch rzek – przezroczystych wód rzeki Thompson i żółto-brązowych wód rzeki Fraser. Dojazd do Hells Gate (Piekielne Wrota) – 33-metrowego przewężenia potężnej rzeki. Emocjonujący przejazd kolejką linową w dół doliny rzeki Fraser. Po drodze wspaniałe widoki na dolinę rwącej rzeki.  Przyjazd do Vancouver. Zakwaterowanie w hotelu.

 • Dzień 12 | VANCOUVER

  Zwiedzanie Vancouver. Przejazd do Stanley Park. Pamiątkowe zdjęcia przy indiańskich totemach oraz na punkcie widokowym Prospect Point. Przejazd do centrum. W Chinatown krótki spacer po  klasycznym chińskim ogrodzie. Następnie spacer przez tzw. „stare miasto” – Gastown;  możliwość wyjazdu na wieżę Lookout w Harbour Center. Spacer wokół nowoczesnego kompleksu portowego Canada Place.Przejazd na wyspę Granville, znaną z barwnego targowiska, galerii, teatrów i występów ulicznych. Po południu czas wolny.

 • Dzień 13 | VICTORIA

  Czas wolny w Vancouver. Dla chętnych fakultatywnie przeprawa promem na wyspę Vancouver, gdzie leży Victoria, stolica prowincji (cena ok. 185 CAD, min. 15 osób – zgłoszenia przy zapisie, najpóźniej 40 dni przed wyjazdem, płatne na 40 dni przed wyjazdem). Zwiedzanie najbardziej atrakcyjnych obiektów w Thunderbird Park – słupy totemowe wyrzeźbione przez rdzennych mieszkańców Kanady oraz drewniany Helmcken House – najstarszy dom na wyspie. Centrum konferencyjne Crystal Garden, hotel Fairmont Empress z 1904 roku, Government Street i kamieniczki wokół placu Bastion Square. Powrót do miasta Vancouver.

 • Dzień 14 | VANCOUVER

  Czas wolny. Dla chętnych fakultatywnie możliwość wjazdu kolejką linową na Grouse Mountain w North Vancouver (cena ok. 50 CAD). Ze szczytu góry rozpościera się piękny widok na całe miasto, zatokę, pobliskie North Shore Mountains oraz wyspę Vancouver. Transfer na lotnisko. Wylot do Europy.

 • Dzień 15 |

  Przylot do Warszawy.

DODATKOWE INFORMACJE

ROZWIŃ WSZYSTKIE INFORMACJE
 • PASZPORT
  Najpóźniej na 40 dni przed wyjazdem wymagane jest przekazanie do biura danych paszportowych, takich jak imiona i nazwiska takie jak w paszporcie, numer paszportu i data ważności paszportu.
  Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki. W paszporcie powinna być min. 1 strona wolna.
 • ELEKTRONICZNE ZEZWOLENIE NA WJAZD - KANADA
  Obywatele polscy są zwolnieni z wymogu posiadania wizy do Kanady, ale od 15 marca 2016 r. wymagane jest elektroniczne zezwolenie na wjazd (eTA - electronic Travel Authorization), które uczestnicy wycieczki mogą uzyskać za pośrednictwem LogosTour (opłata za zezwolenie i pośrednictwo 50 PLN) lub we własnym zakresie. Więcej informacji w biurze.
 • DODATKOWE OPŁATY
  Na bilety wstępu i atrakcje wymienione w programie należy zabrać ok. 350 CAD, na fakultety ok. 240 CAD.
 • WYŻYWIENIE
  Na wyżywienie sugerujemy zabrać ok. 30-40 CAD dziennie.
 • PRZELICZNIK WALUT

 • SKŁADKA NA TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY
  Uprzejmie informujemy, że na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych (Dz.U. z 2016 r. poz.187 i 1334) znowelizowanych ustawą z dnia 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz.U. z 2016 r. poz. 1334) od dnia 26.11.2016 r. pobierane są obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny od każdego klienta z tytułu zawartej umowy o świadczenie usług turystycznych. Wysokość składki wynosi 13 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw pozaeuropejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe; 10 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw europejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe; 0 zł za imprezy turystyczne na terytorium krajów mających lądową granicę z RP, a w przypadku Federacji Rosyjskiej w obrębie obszaru obwodu kaliningradzkiego, a także za imprezy turystyczne na terytorium RP, w tym imprezy zagranicznej turystyki przyjazdowej Więcej informacji na stronie: https://www.msit.gov.pl/pl/turystyka/prawo/2839,Rozporzadzenia-dotyczace-Turystycznego-Funduszu-Gwarancyjnego.html oraz http://www.ufg.pl

5

OGÓLNA OCENA W SKALI 1-5

z 4 recenzji

Ogólna organizacja
Program wycieczki
Komfort podróży
Wyżywienie
Standard

5.0

Magdalena

4.8

Tadeusz

5.0

Teresa

5.0

Magdalena

801 011 864

ZAMKNIJ    X

CENA OBEJMUJE

I RATA 2000 PLN - płatna przy zapisie
II RATA płatna na 40 dni przed wyjazdem
 • przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
 • przelot wewnętrzny,
 • przejazdy klimatyzowanymi autokarami/mikrobusami,
 • 13 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 3*, 2 noclegi w lodge 3*, pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1-os. 4000 PLN,
 • 13 śniadań,
 • wstępy do parków narodowych,
 • napiwki dla kierowców,
 • opiekę polskiego pilota-przewodnika,
 • usługi lokalnego przewodnika w Montrealu i Quebecu,
 • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).
KANADA (Wschód + Zachód) 2019
5,0 5 1 4