× ZAMKNIJ

STWÓRZ SWÓJ PROFIL KLIENTA

DOŁĄCZ DO ZAUFANEJ
SPOŁECZNOŚCI LOGOSTOUROWICZÓW!
Stwórz profil przy użyciu adresu e-mail

Administratorem danych jest Biuro Turystyki ZNP LogosTour Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 31/33, 00-379 Warszawa, adres e-mail: biuro@logostour.pl. Kontakt do inspektora ochrony danych – e-mail: iod@logostour.pl. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z utworzeniem konta w serwisie www.logostour (usługa świadczona drogą elektroniczną) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako RODO) oraz otrzymywania newslettera – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane osobowe dla pierwszego z celów będą przetwarzane do czasu rozwiązania umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, natomiast dla drugiego celu – do czasu wycofania zgody. Dane osobowe mogą być ujawnione pracownikom lub współpracownikom administratora danych, jak też podmiotom udzielającym wsparcia temu administratorowi na zasadzie zleconych usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla celów marketingu bezpośredniego. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest zgoda, ma Pani/Pan prawo wycofania zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. W zakresie, w jakim Pani/Pana dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Pani/Panu także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Pani/Pana danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Może Pani/Pan przesłać te dane innemu administratorowi danych. Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
POTWIERDŹ SWOJEGO MAILA
Dziękujemy za rejestrację. Aby kontynuować potwierdź wiadomość, którą wysłaliśmy na Twoją skrzynkę mailową:
example@gmail.com

Nie otrzymałeś wiadomości? Sprawdź skrzynkę SPAM.

WSPOMNIENIA ZAMKNIĘTE
W ZDJĘCIACH

NIEZWYKŁE MIEJSCA,
I WSPANIAŁE WAKACJE

DOŁĄCZ DO ELITARNEJ
GRUPY PASJONATÓW
PODRÓŻY

4.7

z 7 recenzji

Kamienne budowle w kompleksie Angkor i najsłynniejsze z nich – Angkor Wat. Oplecione korzeniami potężnych drzew mury i kaplice w Ta Prohm. Olśniewające złotem birmańskie świątynie, wysokie stupy, ogromne posągi Buddy. Rejs rzeką Irawadi. Najcięższy działający dzwon świata. Jezioro Inle z pływającymi domami i ogrodami hiacyntów. Pokaz tańców khmerskich.

PROGRAM WYCIECZKI

ROZWIŃ CAŁY OPIS
 • TRASA WYCIECZKI

  BANGKOK – SIEM REAP (Kambodża) – ANGKOR THOM – TA PROHM – ANGKOR WAT – BANTEAY SREI – KOMPONG KHLEANG – PHNOM PENH – RANGUN (Birma) – MANDALAJ – AMARAPURA – PAGAN – HEHO – NYAUNGSHWE – JEZIORO INLE – INDEIN – RANGUN

 • Dzień 1 |

  Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Azji.

 • Dzień 2 | BANGKOK – SIEM REAP (Kambodża)

  Przylot do Bangkoku. Następnie przelot do Siem Reap. Transfer i zakwaterowanie w hotelu (na 3 noce). Kolacja.

 • Dzień 3 | SIEM REAP – ANGKOR THOM – TA PROHM

  Przejazd do Angkor Thom, kompleksu świątynnego otoczonego potężnymi murami. Każda z czterech bram zwieńczona jest ogromnym wizerunkiem króla. Zwiedzanie najważniejszych fragmentów – świątynia Bayon z 54 wieżami, na których widnieje 216 wizerunków uśmiechniętego Buddy. Następnie przejście na Taras Słoni i Taras Trędowatego Króla. Zwiedzanie świątyni Preah Khan, zbudowanej na polecenie Jayavarmana VII w XII wieku ku czci jego ojca oraz Neak Pean – jedynej świątyni w kompleksie położonej na wyspie. Zwieńczeniem dnia będzie zwiedzanie najbardziej zadziwiającej budowli – klasztoru Ta Prohm, w którym gigantyczne drzewa przez kilkaset lat oplotły korzeniami galerie, kaplice i biblioteki. Wieczorem kolacja w formie bufetu z pokazem tradycyjnych tańców khmerskich.

 • Dzień 4 | SIEM REAP – ANGKOR WAT – BANTEAY SREI – BANTEAY SAMRE

  Przed świtem dla chętnych – fakultatywnie – wyjazd rikszami na obserwację wschodu słońca nad Angkor Wat (cena ok. 5 USD, min. 5 osób). Zwiedzanie świątyni Angkor Wat, najsłynniejszej części miasta Angkor, która powstała w XII w. ku czci boga Wisznu. W świątyni znajdują się galerie pokryte płaskorzeźbami z 2 tys. apsar – niebiańskich tanecznic. Następnie przejazd do jednej z najpiękniejszych świątyń Angkoru, zbudowanej w X w. Banteay Srei, której mury z różowego piaskowca pokryte są misternymi płaskorzeźbami. Zwiedzanie Banteay Samre z XII w. zbudowanej z tych samych materiałów. Kolacja.

 • Dzień 5 | SIEM REAP – KOMPONG KLEANG – PHNOM PENH

  Przejazd z Siem Reap do Phnom Penh. Po drodze wizyta w pływającej wiosce Kompong Khleang. Okazja do poznania warunków życia mieszkańców. Widok na rozległe pola ryżowe i inne uprawy rosnące w wodzie. Następnie rejs łodzią wzdłuż kanału na jezioro Tonle Sap; znajdują się na nim pływające domy, w których mieszkają Wietnamczycy zmuszeni opuszczać swoje stałe miejsca zamieszkania z powodu corocznego, sezonowego przypływu wody. Obiad w formie pikniku w lokalnym domostwie. Wizyta na targu Skun znanym jako targ pająków. Pod wieczór przyjazd do Phnom Penh. Zakwaterowanie w hotelu.

 • Dzień 6 | PHNOM PENH – RANGUN (Birma)

  Zwiedzanie Phnom Penh – okazały Pałac Królewski, Srebrna Pagoda, w której posągi Buddy są wykonane ze złota i ozdobione diamentami, a posadzkę ułożono z 5 tys. srebrnych płyt (oba obiekty są czasem zamknięte z powodu ceremonii z udziałem króla – turyści zwiedzają wtedy inne zabytki). Wizyta w Muzeum Narodowym, w którym eksponowane są bezcenne skarby sztuki i najciekawsze fragmenty rzeźb z Angkoru. Przejazd do Muzeum Ludobójstwa Tuol Sleng mieszczącego się w byłym budynku szkolnym, w którym reżim Czerwonych Khmerów w latach 1975-1979 zamordował tysiące swoich obywateli. Transfer na lotnisko. Przelot z Phnom Penh (tranzytem przez Bangkok) do Rangunu w Birmie (ang. Yangon). Transfer do hotelu i zakwaterowanie.

 • Dzień 7 | RANGUN – MANDALAJ – AMARAPURA

  Rano transfer na lotnisko. Wylot do Mandalaj, ostatniej stolicy XIX-wiecznego królestwa Birmy, centrum kulturalnego kraju. Po przylocie wjazd na wzgórze Mandalaj, gdzie znajduje się pagoda Kyauktawgyi z marmurowym posągiem Buddy. Następnie wizyta w pagodzie Kuthodaw, nazywanej największą książką świata – wokół świątyni stoi 729 marmurowych tablic z wykutymi tekstami buddyjskimi. Zwiedzanie klasztoru Shwenandaw, jedynej pozostałości po okazałym pałacu królewskim z XIX w. Klasztor znany jest z cennych rzeźb drewnianych. Przejazd do kompleksu świątyni Mahamuni z pozłacanym posągiem Buddy, na którym wierni codziennie doklejają listki złota. Po południu przejazd do dawnej stolicy Amarapury. Po drodze możliwość wizyty w lokalnych „warsztatach” produkujących złote listki, marionetki czy drewniane rzeźby. W czasie zachodu słońca widok na most U Bein liczący ponad dwieście lat; jest to najdłuższy na świecie most z drewna tekowego, mający ponad kilometr długości. Powrót do Mandalaj. Kolacja.

 • Dzień 8 | MANDALAJ – PAGAN

  Rano przejazd na przystań. Następnie godzinny rejs statkiem wycieczkowym po rzece Irawadi na wyspę, gdzie znajduje się dzwon Mingun – najcięższy na świecie, wciąż będący w użyciu (90 ton), przeniesiony po silnym trzęsieniu ziemi do nowej świątyni. Czas na spacer po wiosce znanej z wyrobów lokalnego rękodzieła. Po powrocie do Mandalaj transfer na lotnisko. Wylot do Paganu (ang. Bagan). Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja.

 • Dzień 9 | PAGAN

  Zwiedzanie Paganu, stolicy kraju w XI-XIII w. Poranna wizyta na gwarnym targu Nyaung Oo Market. Przejazd do złotej pagody Shwezigon, zbudowanej w XI w. przez króla Anawrathę. Następnie wizyta w lokalnej wiosce. Podczas spaceru okazja do podejrzenia autentycznego stylu życia jej ciężko pracujących mieszkańców. Po południu zapoznanie się z najciekawszymi spośród setek zabytkowych pagód i świątyń Paganu. Nad brzegiem wielkiej rzeki Irawadi, na obszarze 40 km² znajduje się ponad 2 tysiące świątyń i stup. Przejazd nad rzekę Irawadi, na której brzegu stoi Bu Lei Thee (Bu Paya), pagoda o złotej kopule z IX w., odbudowana po trzęsieniu ziemi w 1975 r. Zwiedzanie słynnej pagody Ananda z dwoma wielkim posągami Buddy oraz stojącej blisko pagody Ananda Ok Kyaung, jednej z najstarszych, zachowanych świątyń z cegły. Przejazd wozem zaprzęgniętym w konia do największej w całym Paganie świątyni Dhammayangyi, zbudowanej w XII w. przez króla, który chciał odkupić swoje grzechy – był zabójcą ojca i brata. W pobliżu stoi świątynia Sulamani z odrestaurowanymi freskami. Obserwacja słońca zachodzącego ponad równiną Paganu. Kolacja w lokalnej restauracji połączona z tradycyjnym birmańskim przedstawieniem kukiełkowym.

 • Dzień 10 | PAGAN – HEHO – NYAUNGSHWE

  Transfer na lotnisko. Przelot do Heho. Z lotniska godzinny przejazd górską drogą do Nyaungshwe, wioski leżącej nad jeziorem Inle. Jezioro jest położone 900 m n.p.m., ma 22 km długości i 11 km szerokości. Po drodze malownicze widoki – wielobarwne pola, urokliwe pagody, lasy bambusowe. Podziwianie klasztoru Shweyanpyay zbudowanego z drewna tekowego. Przesiadka na tradycyjną, długą łódź motorową i rejs po jeziorze Inle. Podczas rejsu na wodzie widać pływające ogrody hiacyntów przymocowanych do dna za pomocą pali z bambusa. Spotkać również można rybaków, którzy stojąc na rufach stosunkowo płytkich łodzi, wiosłują nogą, owijając stopę wokół długiego wiosła. Wszędzie wokół są domy zbudowane na wodzie. Wizyta w stojącym na palach klasztorze Nga Hpe Chung. Zwiedzanie pagody Phaung Daw Oo, w której znajduje się pięć świętych wizerunków Buddy stale ozdabianych przez wiernych płatkami złota. Wizyta w manufakturze jedwabiu i w pracowni, w której powstają tkaniny z włókiem lotosu. Następnie postój przy warsztacie produkującym birmańskie cygara zwane cheroot. Jeśli czas pozwoli, postój w wiosce Nampan przy pracowni wyrobów ze srebra i w miejscu, gdzie powstają tradycyjne łodzie. W czasie wycieczki obiad. Przejazd łodzią do hotelu w Nyaungshwe.

 • Dzień 11 | JEZIORO INLE – INDEIN

  Krótka wizyta na tradycyjnym porannym targu. Rejs łodzią do wioski Indein, gdzie żyje plemię Pa-Oh. Przejście pieszo przez wioskę. Chętni mogą się wspiąć na wzgórze po krytych dachem schodach, podtrzymywanych przez drewniane słupy. Na szczycie stoi posąg Buddy i rozciąga się widok na jezioro Inle oraz liczne pozostałości stup buddyjskich w stylu Szan, zarośnięte mchem i roślinnością. Obiad w lokalnej restauracji.

 • Dzień 12 | NYAUNGSHWE – RANGUN

  Transfer na lotnisko w Heho. Przelot do Rangunu (b. stolica Birmy). Przejazd do pagody Chaukhtatgyi, gdzie można podziwiać monumentalny posąg leżącego Buddy mierzący 70 metrów. Krótki postój nad Jeziorem Królewskim (Royal Lake) położonym w parku Kandawgyi. Podziwiać tam można ogromną kopię królewskiej barki zbudowaną na wodzie, w której mieści się luksusowa restauracja Karaweik Hall. Następnie przejazd pod monumentalną, pozłacaną pagodę Szwedong – jest to symbol birmańskiego buddyzmu, największa stupa świata. Wjazd (schodami ruchomymi!) na piętro i spacer wśród dziesiątek kapliczek z posągami Buddy. Podziwianie ozdobionych drogimi kamieniami kaplic, w których modlą się pielgrzymi. Stojąca pośrodku 100-metrowa chedi – to 40 ton złota. W czasie wycieczki obiad. Przejazd do hotelu. Odpoczynek przed podróżą. Późnym wieczorem transfer na lotnisko.

 • Dzień 13 |

  Wylot do Europy. Przylot do Warszawy.

DODATKOWE INFORMACJE

ROZWIŃ WSZYSTKIE INFORMACJE
 • PASZPORT - WIZA
  Przy wpłacie II raty należy dostarczyć do biura skan paszportu (strona ze zdjęciem w kolorze), skan zdjęcia (en face, 3,8 cm x 4,6 cm w formacie JPG) oraz opłatę za wizę do Birmy 200 PLN i za pośrednictwo wizowe 50 PLN. Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki oraz posiadać min. 2 strony wolne.

  Wizę do Kambodży otrzymuje się przy przekraczaniu granicy. Opłata za wizę wynosi 30 USD. Należy zabrać ze sobą 1 zdjęcie.
 • BILETY WSTĘPU
  Na bilety wstępu należy przeznaczyć ok. 170 USD.
 • ZALECENIA ZDROWOTNE
  Zalecana profilaktyka antymalaryczna.
 • NAPIWKI
  Na zwyczajowe napiwki sugeruje się przeznaczyć ok. 60 USD.
 • PRZELICZNIK WALUT

 • SKŁADKA NA TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY
  Uprzejmie informujemy, że na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych (Dz.U. z 2016 r. poz.187 i 1334) znowelizowanych ustawą z dnia 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz.U. z 2016 r. poz. 1334) od dnia 26.11.2016 r. pobierane są obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny od każdego klienta z tytułu zawartej umowy o świadczenie usług turystycznych. Wysokość składki wynosi 13 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw pozaeuropejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe; 10 zł za imprezy turystyczne na terytorium państw europejskich z wykorzystaniem innego środka transportu niż loty czarterowe; 0 zł za imprezy turystyczne na terytorium krajów mających lądową granicę z RP, a w przypadku Federacji Rosyjskiej w obrębie obszaru obwodu kaliningradzkiego, a także za imprezy turystyczne na terytorium RP, w tym imprezy zagranicznej turystyki przyjazdowej Więcej informacji na stronie: https://www.msit.gov.pl/pl/turystyka/prawo/2839,Rozporzadzenia-dotyczace-Turystycznego-Funduszu-Gwarancyjnego.html oraz http://www.ufg.pl

4.7

OGÓLNA OCENA W SKALI 1-5

z 7 recenzji

Ogólna organizacja
Program wycieczki
Komfort podróży
Wyżywienie
Standard

5.0

Edyta

4.8

Agnieszka

4.6

Renata

3.8

Aleksandra

5.0

Gabriela

4.8

Agnieszka

4.8

Paweł

801 011 864

ZAMKNIJ    X

CENA OBEJMUJE

I RATA 2000 PLN płatna przy zapisie
II RATA płatna na 40 dni przed wyjazdem
 • przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
 • przeloty wewnętrzne,
 • przejazdy klimatyzowanym autokarem/mikrobusem oraz statkiem/łodzią wg programu,
 • 10 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 3*, pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1-os. 1100 PLN,
 • 10 śniadań, 5 obiadów, 6 kolacji – w tym

  - kolację z pokazem tradycyjnych tańców khmerskich,

  - kolację z tradycyjnym birmańskim przedstawieniem kukiełkowym,

 • opiekę polskiego pilota,
 • usługi lokalnych przewodników,
 • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).
KAMBODŻA – BIRMA 2019
4,7 5 1 7