× ZAMKNIJ

STWÓRZ SWÓJ PROFIL KLIENTA

DOŁĄCZ DO ZAUFANEJ
SPOŁECZNOŚCI LOGOSTOUROWICZÓW!
Stwórz profil przy użyciu adresu e-mail

Administratorem danych jest Biuro Turystyki ZNP LogosTour Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 31/33, 00-379 Warszawa, adres e-mail: biuro@logostour.pl. Kontakt do inspektora ochrony danych – e-mail: iod@logostour.pl. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z utworzeniem konta w serwisie www.logostour (usługa świadczona drogą elektroniczną) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako RODO) oraz otrzymywania newslettera – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane osobowe dla pierwszego z celów będą przetwarzane do czasu rozwiązania umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, natomiast dla drugiego celu – do czasu wycofania zgody. Dane osobowe mogą być ujawnione pracownikom lub współpracownikom administratora danych, jak też podmiotom udzielającym wsparcia temu administratorowi na zasadzie zleconych usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla celów marketingu bezpośredniego. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest zgoda, ma Pani/Pan prawo wycofania zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. W zakresie, w jakim Pani/Pana dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Pani/Panu także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Pani/Pana danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Może Pani/Pan przesłać te dane innemu administratorowi danych. Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
POTWIERDŹ SWOJEGO MAILA
Dziękujemy za rejestrację. Aby kontynuować potwierdź wiadomość, którą wysłaliśmy na Twoją skrzynkę mailową:
example@gmail.com

Nie otrzymałeś wiadomości? Sprawdź skrzynkę SPAM.

WSPOMNIENIA ZAMKNIĘTE
W ZDJĘCIACH

NIEZWYKŁE MIEJSCA,
I WSPANIAŁE WAKACJE

DOŁĄCZ DO ELITARNEJ
GRUPY PASJONATÓW
PODRÓŻY

W ojczyźnie herbaty

×
26-07-2017
Sri Lanka leży w Azji Południowej, na wyspie Cejlon. Do niedawna kraj ten nosił również miano właśnie Cejlonu. Kolonialna zabudowa tutejszych miast oraz piękne plantacje herbaty, wraz z urokami fauny i flory wyspy, tworzą prawdziwy raj dla turystów.

Była stolica Sri Lanki
Miasto Kolombo jest jednym z największych ośrodków miejskich na Sri Lance i do 1982 roku pełniło funkcję stolicy kraju. Wśród najważniejszych zabytków i atrakcji turystycznych tego miasta należy wymienić pozostałości fortu wybudowanego w okresie kolonizacyjnym przez Portugalczyków, Holendrów i Anglików, a także Muzeum Narodowe, Dutch Period Museum oraz świątynie buddyjskie, hinduistyczne i muzułmańskie.

Wielowiekowe zabytki wyspy
Sri Lanka słynie ze swoich zabytków. Warto zobaczyć tu m.in.: 13-metrowy posąg Buddy z V wieku n.e. w Aukana; wzgórze świątynne Mihintale, gdzie według podań powstał pierwszy na wyspie klasztor buddyjski, założony przez syna króla indyjskiego Ashoki - Mahindę. Obowiązkowo trzeba zwiedzić ruiny miasta Anuradhapura, założonego w IV w. p.n.e., które pełniło funkcję pierwszej stolicy królestwa Syngalezów. Ciekawostką regionu jest rozłożyste, święte drzewo Bo, uznawane za jedno z najstarszych na świecie. Ma ponoć 2250 lat, a miejscowi wierzą, że urosło z gałązki drzewa, pod którym Budda doznał w Indiach oświecenia.
Na skale Sigiriya wznoszącej się na 180 m n.p.m. zbudowano jedną z największych atrakcji Sri Lanki - pałac króla Kashyapy, fortecę oraz zbiorniki wodne. Miejsce to nazywane jest także Lwią Skałą, z uwagi na wielką, kamienną rzeźbę lwich łap u podnóża schodów prowadzących na jej szczyt.
W miejscowości Dambulla znajdziemy jedne z najlepiej zachowanych na Sri Lance grot z licznymi posągami Buddy. Z kolej Polonnaruwa słynie z ruin, które przetrwały do dziś, z dawnej stolicy Syngalezów założonej w XI wieku. Atrakcjami dla turystów są tam m.in. pałac królewski, klasztory i liczne świątynie buddyjskie, a najciekawszym obiektem tego miejsca jest świątynia Gal Vihara z wykutymi w skalnej ścianie czterema wielkimi posągami Buddy.
Młodszym zabytkiem jest miasto Galle, otoczone murami obronnymi, stworzonymi przez holenderskich kupców. W XVI wieku Galle było zajęte przez Portugalczyków.

Stolica dawnego Królestwa Kandy
W XIX wieku na Sri Lance swoją kolonię miała Wielka Brytania. Miasto Kandy, dawna stolica Królestwa Kandy, istniejącego do 1812 roku, była pod panowaniem brytyjskich kolonizatorów. Obecnie jest drugim co do wielkości miastem Sri Lanki, w którym warto zobaczyć m.in. Świątynię Zęba z relikwią w postaci zęba Buddy.
Nieopodal znajduje się schronisko dla słoni w Pinnaweli, gdzie turyści mogą obserwować karmienie małych słoniątek i kąpiel stada w pobliskiej rzece. Atrakcją jest też wspaniały królewski ogród botaniczny Peradeniya, gdzie można spacerować alejami królewskich palm i gigantycznych drzew strefy tropikalnej.

Przepiękne krajobrazy na wyspie
Góry Sri Lanki (z charakterystycznymi połaciami plantacji krzewów herbacianych) nie są zbyt wysokie, ale i tak znajdują się tam miejsca, z których można podziwiać panoramę wyspy. W Parku Narodowym Yala żyje prawie 130 różnych gatunków ptaków, a także dzikie słonie, bawoły, małpy i krokodyle, a nawet lamparty. W okolicy można zobaczyć malowniczy wodospad Ravana Ella.

Wybierz się na Sri Lankę właśnie z LogosTour
--> Sri Lanka
BIURO NAGRADZANE
Złota Statuetka – Lider Polskiego Biznesu
Kryształowy Globus – nagroda Fair Play polskiej turystyki
Gazela Biznesu
Róża Kolumba
Lider Polskiej Turystyki
Ambasador Polskiej Gospodarki
Laur Klienta – Podróże dla Koneserów