× ZAMKNIJ

STWÓRZ SWÓJ PROFIL KLIENTA

DOŁĄCZ DO ZAUFANEJ
SPOŁECZNOŚCI LOGOSTOUROWICZÓW!
Stwórz profil przy użyciu adresu e-mail

Administratorem danych jest Biuro Turystyki ZNP LogosTour Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 31/33, 00-379 Warszawa, adres e-mail: biuro@logostour.pl. Kontakt do inspektora ochrony danych – e-mail: iod@logostour.pl. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z utworzeniem konta w serwisie www.logostour (usługa świadczona drogą elektroniczną) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako RODO) oraz otrzymywania newslettera – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane osobowe dla pierwszego z celów będą przetwarzane do czasu rozwiązania umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, natomiast dla drugiego celu – do czasu wycofania zgody. Dane osobowe mogą być ujawnione pracownikom lub współpracownikom administratora danych, jak też podmiotom udzielającym wsparcia temu administratorowi na zasadzie zleconych usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych dla celów marketingu bezpośredniego. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest zgoda, ma Pani/Pan prawo wycofania zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. W zakresie, w jakim Pani/Pana dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Pani/Panu także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Pani/Pana danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Może Pani/Pan przesłać te dane innemu administratorowi danych. Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
POTWIERDŹ SWOJEGO MAILA
Dziękujemy za rejestrację. Aby kontynuować potwierdź wiadomość, którą wysłaliśmy na Twoją skrzynkę mailową:
example@gmail.com

Nie otrzymałeś wiadomości? Sprawdź skrzynkę SPAM.

WSPOMNIENIA ZAMKNIĘTE
W ZDJĘCIACH

NIEZWYKŁE MIEJSCA,
I WSPANIAŁE WAKACJE

DOŁĄCZ DO ELITARNEJ
GRUPY PASJONATÓW
PODRÓŻY

W kraju Zulusów

×
01-03-2017
Wybierz się na koniec świata i sprawdź, dlaczego Republika Południowej Afryki nazywana jest najbogatszym krajem na tym kontynencie. Ludzie żyją tu w dostatku, a w dodatku sprzyja im przyroda. Odwiedzając RPA możemy zobaczyć z bliska przepiękną, dziką naturę i zwierzęta. Mamy szansę podziwiać unikalne wodospady i formacje skalne, a także zapoznać się z kulturą tamtejszych ludów - Zulusów. Czym jeszcze zaskoczy nas ten kraj?

Gościnność w Kapsztadzie
Pierwszym przystankiem wyprawy do RPA może być Kapsztad. Przepiękne miasto, którego mieszkańcy słyną z gościnności. Można tu zobaczyć zabytkowy ratusz, gmach parlamentu lub fort, a później wybrać się na spacer po imponujących ogrodach Kompanii Wschodnio-Indyjskiej. Kapsztad słynie nie tylko z otaczających miasto skalistych szczytów, ale też z białych plaż, które zachęcają do błogiego wypoczynku stwarzają doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych. Atrakcją miasta jest Góra Stołowa, mająca 1084 m n.p.m., na którą można się wspiąć pieszo lub korzystając z kolejki linowej. Ze szczytu roztacza się zapierający dech w piersiach widok na miasto i ocean.

Johannesburg
Największym ośrodkiem miejskim RPA jest Johannesburg, nazywany również po prostu Jozi, Joburg czy Egoli (złote miasto). To miasto kontrastów - z jednej strony jest nowoczesne, pełne budynków ze szkła i drapaczy chmur, a z drugiej można tu skorzystać np. z porad uzdrowicieli.
Nigdzie indziej, poza Johannesburgiem, nie można skosztować tylu egzotycznych potraw z mięsa dzikich zwierzat. To właśnie tutaj sprawdzicie smak mięsa elanda, gnu, impali, a nawet krokodyla. Będąc w tej okolicy nie powinno się także pominąć przejazdu Panorama Route, czyli kanionem rzeki Blyde, pośród skalnych klifów Three Randavels.
W samym Johannesburg warto zobaczyć okazały Pomnik Wędrowca - Voortrekker Monument. Najbardziej popularnym wśród turystów punktem wycieczki po mieście i miejscowościach sąsiadujacych jest historyczne centrum Pretorii - Church Square z pomnikiem Paula Krugera, przywódcy Burów i byłego prezydenta Transwalu. Godny uwagi jest również skansen Lesedi z tradycyjnymi wioskami afrykańśkimi, czy też Union Building - siedziba prezydenta i rządu.

Przylądek Dobrej Nadziei
Podczas zwiedzania RPA koniecznie trzeba zaliczyć Przylądek Dobrej Nadziei. Stąd można wybrać się na krótki rejs statkiem do Wyspy Fok i podziwiać tam te ssaki, wylegujące się na skałach. Na samym przylądku znajduje się wieża widokowa, skąd można spojrzeć na wspaniałą panoramę oceanu. W okolicy jest także Simons Town, słynące z plaży, na której żyją pingwiny afrykańskie. To świetna okazja do zobaczenia ich naprawdę z bliska.

Parki Narodowe w RPA
W RPA ustanowiono kilka parków narodowych, m.in. Park Narodowy Krugera, na terenie którego odbywa się safari. Tam właśnie można zobaczyć zebry, antylopy, żyrafy, słonie, bawoły i wiele innych dzikich zwierząt. Warto również zaplanować sobie choćby krótką wycieczkę do jednego z prawdziwych cudów natury - Wodospadów Wiktorii w Zimbabwe.
RPA jest dla Europejczyków odległym krajem na krańcu świata. Pozwala zapoznać się z zupełnie odmienną kulturą mieszkańców, zobaczyć dzikie zwierzęta oraz odpoczywać na ciepłych plażach. Wyprawa do tego miejsca będzie niesamowitym doświadczeniem.

Sprawdź rpa wycieczki dostepne w naszym biurze.
BIURO NAGRADZANE
Złota Statuetka – Lider Polskiego Biznesu
Kryształowy Globus – nagroda Fair Play polskiej turystyki
Gazela Biznesu
Róża Kolumba
Lider Polskiej Turystyki
Ambasador Polskiej Gospodarki
Laur Klienta – Podróże dla Koneserów